![]() |
niby tak ale palone na antyku... którego 95% życia spędził w serwerze
|
Ostatnio trafiłem taki sam szrot w printable :P
|
słabo coś palą sie te verby :D
|
Ilość załączników: 3
|
E słabe te wasze palniki :P
PX-880SA 1.13 NERO 2015 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/plextor-...5/#post1326068 |
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 1
Płytka z tego samego cake`a, co wyżej.
Burn 8x@PX-806SA Załącznik 71130 Kiepski jitter, na uwagę zasługuje niska ilość błędów PIF. |
Ilość załączników: 1
|
Cytat:
Plex tu nie pomoże;) |
bardzo wysoki jitter jak na Verbatima
|
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
Plextor PX-716A fw.8.06 ODC x16 http://forum.cdrinfo.pl/f15/plextor-...ml#post1324413 |
|
Ilość załączników: 4
Verbatim DVD+R Printable
MCC 004 Plextor PX-716A Fw. 1.11 Nero BR 2014 x4 Benq: Załącznik 70782 PlexTools Pro XL 3.16 Załącznik 70783 Załącznik 70784 Załącznik 70785 |
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
Samsung SH-B022A fw.SB01 NERO 2015 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f107/samsung...8/#post1323534 |
Pewnie tak bo to byl jakis noname z kauflanda za 40 gr :)
|
to chyba zapomnieli o warstwie ochronnej....
|
Jak widac nie zawsze bo opisana powyzej przygoda spotkala mnie wlasnie z plyta dvd.
|
ale przy płycie dvd obie warstwy są zabezpieczone, z płytami cd i bl-r to zadziała.
|
Gdzies juz pisalem ale przypomne ze kiedys przypadkowo kawalek zwyklej biurowej tasmy klejacej (takiej co ledwo trzyma) przyczepil sie do plyty typu "no-name" (jakas z kauflandu po 40 gr).Gdy postanowilem ja odczepic to zeszla razem z kawalkiem blyszczacej powloki u spodu plyty i zaden naped juz jej nie odczytal.To samo zrobilem z verbatimem i w zaden sposob plyta nie ucierpiala.Dlatego myslalem o tego rodzaju testach a nie brutalnych typu druciana szczotka bo to plyta dvd a nie chodnikowa i az takiej wytrzymalosci od niej nie oczekuje ;)
|
Cytat:
Ale jak bardzo chcesz to szczota druciana w rękę ........;) |
Paznokciami mam drapac ? :)
|
Cytat:
Więc wszystkie stare testy na rożnych portalach\gazetach \mediach w zasadzie są poglądowe .......bo dotyczy już całkiem innych jakościowo produktów.. Temat umarł\umiera wraz z całą branżą optyczną ....... Można rzec że jak sam nie spróbujesz to się nie dowiesz........:>:ysz: |
Nie wiem gdzie o to pytac wiec spytam tutaj.
Wszedzie widze ze testujemy jakosc nagrania ale czy sa gdzies testy jakosci wykonania plyt ? Ciekawi mnie ktore plyty trudniej uszkodzic i z ktorych farba i inne elementy mechaniczne latwiej schodza. |
Z tym wyborem\doborem to problem \bo polecana płyta jutro już może być już sztotownik ........Trudno kupić płyty dobre i niedrogie ....
|
Dobre nagrywarki ale zwrocilem uwage ze im bardziej plyta jest zapelniona tym gorsze wyniki.Bynajmniej na moich nagrywarkach.
Założyłem temat o nagrywarce stacjonarnej pionieera. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze najlepszych dla niego płyt :) http://forum.cdrinfo.pl/f15/pionieer...ty-plyt-94597/ |
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
Asus DRW-2014L1T Refurbished fw.1.02 ImgBurn 2.5.8.0 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/asus-drw...6/#post1321626 |
Ilość załączników: 2
Widze ze jakosc verbatimow ostro spada zwlaszcza pod wzgledem powtarzalnosci.
Mozna trafic na takie co pala sie bardzo dobrze jak i srednio lub fatalnie.Jeszcze niedawno takich cyrkow z nimi nie bylo. Ponizej plyta z nowo kupionych verbatimow palona x8 na ihas124.Nagrywalem w nero dvd video. Jak widac jakosc taka ze nie dziwie sie ze moj stacjonarny pionier nie pozwala na nich nagrywac. No chyba ze padl mi zarowno stacjonarny pionier jak i ihas124. Załącznik 70445 Kolejna sztuka z tego samego cake palona x8 na pionku bdr 207.Nagrywalem w nero dvd video dokladnie te same pliki. Załącznik 70446 |
PX-880SA
Ilość załączników: 1
Nagrane na Plextor PX-880SA
Nero 2015 x8 |
Testuje a jutro zaloze temat dla tej nagrywarki a teraz tak na szybko pytanie o minusy Verbatima.Je czyta moja nagrywarka bez problemu i wypala dobrze tyle ze tak jak juz wczesniej pisalem ihas124 nie zawsze pozwala je testowac.Nie wiem co robi z nimi moj stacjonarny pionier ale niektore daja sie testowac a niektore nie pomimo ze sam naped oczytuje ich zawartosc.
Czy to moze wynikac z tego ze minusy sa ogolnie bardziej problematyczne niz plusy ? Czy plusy sa ogolnie pewniejsze w sensie ze wiekszosc napedow je odczyta ? |
Cytat:
|
Tak to chyba wina tego ze na drugim napedzie jednoczesie testuje plyty i wtedy bdr207 glupieje.
Cena tego jvc powala ale brak wejscia hdmi go skresla bo i tak nie mozna by nagrac materialu w hd. Zaczalem testowac wczoraj plyty na moim stacjonarnym pionierze i jedno co juz wiem to ze na plycie esperanza (z MCC 004) osiagnalem najgorzej nagrana plyte w historii tej nagrywarki :) Niezle nagrywa na sony i maxell a wyniki wygladaja na porownywalne jednak wolalbym zebys Ty ocenil. Zalozyc nowy temat dla stacjonarnej nagrywarki pioniera zeby nie zasmiecac tego tematu ? Chce wybrac plyty na ktorych dobrze nagrywa wiec troche testow chce wstawic. |
Cytat:
Jak najbardziej problemem mogą być pracujące jednocześnie napędy.. |
To mam wrazenie ze takie maja tez TDK i pala sie fatalnie.No ale sprawdze w domu.W kazdym razie dzieki za info.
JVC sprobuje bo mam po drodze sklep gdzie chyba je maja na sztuki no ale cena ich powalala bo chyba mieli po 3 zl ;/ Troche tak poza tematem ale czy jest gdzies temat o tym sprzecie? http://www.ceneo.pl/32120694 Chociaz z tego co widze nie ma wejscia hdmi tylko wyjcie wiec i tak nie nagra w prawdziwym hd wiec chyba lipa. Pioneer mnie chyba nie lubi bo cos ostatnio moj bdr207 lubi nie widziec nagranych na sobie plyt blu-ray.Znaczy sie widzi ze sa ale wskazuje ze sa puste.Szlag mnie trafi z ta firma chyba bede mial uraz ;) No chyba ze wplywa na to fakt ze w drugim napedzie ihas124 testuje w tym samym czasie plyty dvd w nero speed ? bo w takim wypadku to sie zazwyczaj dzieje. |
Cytat:
|
Ale id to MCC 004 ? Pytam bo TDK sa chyba od CMC i pala sie fatalnie i to zarowno na stacjonarnej jak i na nagrywarkach z kompa.
A nie TDK sa chyba od MBI ? |
Cytat:
Kody na pewno będą inne \będą do płyt sygnowanych przez CMC czyli coś w tym rodzaju ..CPDR\CMDR .td itp |
Cytat:
Dzis mam zamiar kupic doslownie kazda plyte jaka znajde i sprawdzic na ktorych stacjonarna nagrywa najlepiej. Mozliwe ze najbardziej oplacalne finansowo i pod wzgledem bezpieczenstwa bedzie nagrywac na jakiejs najtanszej no-name i zgrywac na kompa i wypalac na verbatimie :)Kopia w przypadku tanich plyt jest obowiazkowa bo pamietam ze pare miesiecy temu kupilem jakies no-name z kauflandu za ok 40 gr szt. i mialem fajna przygode.Nagrala sie dobrze bo w srodku byl chyba MCC 004 ale lezac na biurku przykeil sie do niej kawalek zwyklej biurowej tasmy klejacej.To byla naprawde marna tasma taka ze ledwo trzyma ale pomimo tego odeszla razem z warstwa plyty.No i plyta nie dawala juz sie odczytac.Sprawdzilem i przykleilem taka sama tasme na verbatima i sony i z nich nic nie odeszlo :) |
Cytat:
Te HP maja MID od CMC\CMCMAGM01 ale o trudno mi powiedzieć jaka jakość się trafi,,........to loteria jak sam widzisz:ysz: |
Te made in india nagrywaly sie slabo na ihas124 i bdr207 ale te papa co kupilem wczoraj nagrywaja sie dobrze czyli podobnie jak wczesniej.
No ale stacjonarny pionier tez ich nie widzi.Mam tu na mysli te papa z "nowej" dostawy/serii bo te srzed tygodnia widzi. Jesli chodzi o jakosc wykonania to jest logiczne to co piszesz ale czy to mozliwe by Verbatimy byly najgorzej wykonane ze "wszystkich" ? Naprawde mam w domu plyty roznych firm nawet tych malo znanych jak i doslownie no-name i to kupionych pare dni temu i stacjonarka nagrywa na nich normalnie.Oczywiscie jakosc nagrania to juz zupelnie inna kwestia bo zadne nie pala sie tak dobrze jak do niedawna Verbatim. Ciekawe jest to ze stacjonarny pioneer Verbatimy juz od jakiegos czasu wczytywal dosyc dlugo. To "load" na wyswietlaczu troche trwalo a plyty innych firm zazwyczaj wczytywaly sie szybciej. Naprawde nie chce mi sie wierzyc ze laser je za slaby tylko na Verbatimy no ale ja mam bardzo mala wiedze w tym temacie wiec nie bede sie sprzeczal :) A te HP to papa ale nie wiesz czy ze starych serii ? |
Cytat:
Jak dla mnie płyty są słabe jakościowo i w tym problem \zawsze lasery w stacjonarkach były słabsze.........jeżeli słabo się nagrywają w Twoich komputerowych napędach te płyty to już jest jakaś poszlaka .....:ysz: |
Cytat:
Cytat:
Wczoraj kupilem PAPA co maja Stamper code: ZE4939-DVR-T47D i nawet ich nie widzi. Moze zmienili jakis drobiazg ktory powoduje ze starszy sprzet ma problem ? Chociaz czy nagrywarka z 2008 to juz na tyle starszy sprzet ze moze miec problem ? Te HP to cmc tajwan ? jest tak to fajnie ale sam widzisz ze tych nowych serii od cmc w verbatimach nie widzi wiec az strach wtopic kolejne 50 zl bo przez ostatnie dni wydalem na plyty 200 zl a tu gta5 do odebrania czeka ;) |
A może stacjonarna nagrywarką, umiera?
|
Cytat:
Spróbuj może tego...od CMC Tajwan http://allegro.pl/markowe-plyty-dvd-...236679904.html |
Czyli jest szansa ze nie jest to jakies dziwne zepsucie stacjonarnego pioniera ?
Bo to naprawde dziwne ze "wszystkie" plyty innych firm widzi.Oczywiscie jakosc nagrania jet rozna i np. z tdk radzi sobie bardzo slabo ale z Sony juz przyzwoicie.Niestety na zadnych innych nie nagrywa tak dobrze jak robil to na "dobrych" Verbatimach. Jakie plyty stawiasz jako nr 2 i nr 3 po Verbatimach ? Musze pilnie cos kupic bo codziennie wypalam serial mash,skrzydla i autostrade do nieba ;) |
Cytat:
|
Daje sobie spokoj z Verbatimami.
Dzis kupilem cake 10 szt "made in Tajwan" i mam to samo nagrywarka stacjonarna pioniera ich nie widzi. Jedyna mozliwosc to uszkodzenie nagrywarki polegajace na tym ze przestala widziec plyty Verbatima ale czy jest mozliwe tak dziwne uszkodzenie ? Z plytami innych firm nie ma problemu nawet "no-name" rozne widzi. Te dzisiejsze maja: Stamper code: ZE4939-DVR-T47D Hub Serial : PAPA 29 SH 13061648 4 |
Mi sie wydaje ze wszystkie ktore biore czy to cake 25 czy 50 ma na boku napisane "made in tajwan" ale jeszcze sprawdze.
No wlasnie z tymi minusami verbatima jest dziwna sprawa.Niektore wypalone na stacjonarnym pionku da sie testowac na kompie i napedy na kompie ja widza a niektorych sie nie da testowac a napedy czasem je widza a czasem nie.Chodzi o to ze blu bdr207 widzi te minusy verbatima nagrane na stacjonarnym pionku zawsze ale juz ihas 124 potrafi nie widziec zeby przy nastepnym wlozeniu tej samej plyty odczytal ja.Tak czy siak testowac w nero-speed nie pozwala. Wniosek chyba prosty musze unikac minusow bo stacjonarna nagrywarka ich nie lubi ale to tez dziwne bo te ktore da sie testowac sa bardzo dobrze nagrane nawet lepiej niz te dobre plusy. |
Cytat:
Co do testów minusów raczej dziwne \ płyta widoczna w innych nagrywarkach ? Czasami płyta na jakimś napędzie nie jest widoczna w innym ale zazwyczaj jest tak z płytami słabszej jakości,.... |
No i te sie pala dobrze ale co to za szajs w tych cake 50 szt ? Jesli maja tak samo jak te z cake 25 szt na folii "made in tajwan" to nie rozpoznam bez rozpakowania.
Dobrze ze mozna je rozpoznac ogladajac sama plyte dlatego zamiast kupowac calego cake bede bral na sztuki :) A co do minusow to naprawde nie wiesz czemu minusy verbatima nagrane na stacjonarnej nagrywarce nie daja sie testowac ? Czy to jakas cecha minusow ? |
Hub Serial : PAPA xxxx to już inna tłocznia CMC Tajwan .........:)
|
Ilość załączników: 2
Chyba juz wiem w czym problem.
A wiec wszystkie fatalne verbatimy pochodza z roznych cake 50 szt. Dokladniej z tych ktore maja : Stamper code: ZE4929-DVR-T47D Hub Serial typu : 4333 429 IR E C 07882 Zauwazyłem że te płyty przy otworze po srodku płyty (tam gdzie da sie wsadzic palec) i tam gdzie na przeźroczystej powierzchni jest zapisany hub serial maja wyczuwalny paznokciem opór (jakby haczył jakiś naddatek lub bylo pogrubienie dookola pierscienia).Te "dobre" verbatimy maja jakby staranniej wykonana ta przezroczysta powierzchnie i nic nie haczy i nie wystaje. Sprawdziłem to na kilkunastu płytach i zasada sie sprawdza. Wiekszosc tych plyt nie jest nawet wykrywana przez moja stacjonarna nagrywarke a gdy ktoras zostanie wykryta to wypala sie fatalnie co widac ponizej.Nawet na nagrywarkach na kompie wypalaja sie kiepsko. Załącznik 70317 Nagralem tez pare plyt na dzis zakupionych verbatimach ale pochodzacych z cake 25 szt ktora maja ponize numery: Stamper code: ZE4929-DVR-T47D Hub Serial : PAPA 28 SGI5 130524 Ja widac Stamper code jest identyczny ale Hub zupelnie inny. No i te plyty sa od razu wykrywane przez moja stacjonarna nagrywarke i wypalaja sie dobrze.Wstawiam jak przed chwila wypalil mi na niej stacjonarny pionier. Załącznik 70318 Sami przyznacie ze roznica jest kolosalna. Zauwazylem takze ze verbatimy z tej fatalnej serii przy oswietleniu zwyklej lampy pokojowej zmieniają odcien zewnetrznej srebrnej powierzchni na wyraznie foioletowy/rozowy.Te z dobrej serii czyli PAPA niemal wcale nie zmieniaja koloru i mam tu na mysli dokladnie te same warunki oswietleniowe i miejsce w ktorym sie sprawdza.Moze przypadek a moze nie ale tez to sprawdzilem na kilkunastu plytach i wyraznie widac roznice. |
Ilość załączników: 3
Widac nitk nie wie czemu mam tak z minusami.
No ale wracajac do plusow to dzis wymienilem te wadliwe verbatimy na inne z kolejnego cake 50 szt i mam dokladnie to samo.Czyli wiekszosc jest nie wykrywana przez stacjonarnego pionera a na kompie pala sie bardzo slabo.Chyba odpuszcze kupowanie verbatimow bo to sie robi zbyt ryzykowne. Jakie inne dvd + sa godne polecenia ? Moja nagrywarka niezle nagrywa na sony ale do wynikow dobrych verbatimow mimo wszystko daleko. Tylko ja juz nie wiem jak trafic na dobre verbatimy. A tu wynik verbatima na MCC 004 ktorego akurat widziala moja stacjonarna nagrywarka pionera i na ktorym udalo sie nagrac. Załącznik 70314 A jeszcze niedawno na verbatimach nagrywalo sie tak Załącznik 70315 A na sony nagrywa mi tak czyli przecietnie ale na sony nigdy nie bylo tak dobrze jak dotychczas na verbatimie bo teraz jest tragedia. Załącznik 70316 Bo chyba stacjonarna pioniera nie zepsula by sie chyba tak zeby tragicznie nagrywac na verbatimach a na innych niezle ? Co sie stalo z tymi verbatimami ? |
Jestem z tych ktorzy sie boja aktualizacji FW :)
Moja stacjonarna nagrywarka pioniera najlepiej pali na minusach verbatima ale nie wiem czemu niektore sztuki nie daja sie przetestowac.Naped na kompie normalnie wykrywa i mozna odtwarzac ale nero speed jakby nie widzial plyty. Jest tak tylko z niektorymi sztukami minusow co to moze oznaczac ? Z plusami nie bylo nigdy tego problemu. |
Ilość załączników: 2
dune2
jeśli możesz zaktualizuj fw. z swojej 124 D do ostatniego http://www.firmwarehq.com/Lite-On/iH...2BD/files.html i zrób scana na Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16 będzie jitter będzie łatwiej porównywać do naszych fakt faktem to co wstawiłeś jest b.słabe i faktycznie cały cake jest kiepski ja kupuje zazwyczaj 100szt. i kończę ostatnia setkę kupiona na morele net b.dawno temu 8x@iHAS 124 D 8L0A Załącznik 70275Załącznik 70276 |
Zawsze Verbatim DVD+R MCC004 od MBI był najlepszy.......:( można było brać w
ciemno ale jak widać te czasy mijają......:( Choć ostatnio w legalnej dystrybucji ich brakowało \przychodziły same Made in Tajwan od CMC. |
Nie wiem ale moja stacjonarka jest wrazliwa i zwyczajnie ich nie widzi :(
Za to na minusach verbatima zakupionych dzis w euroagd pali bardzo ladnie. Mam nadzieje ze z to jakas jednorazowa wpadka chociaz z tego co wiem ten cake 50 szt byl z nowej dostawy.Nastepnym razem wezme 1 szt i najpierw sprawdze zanim kupie wieksza ilosc. Da sie jakos rozpoznac po napisach na cake przed kupnem co moze siedziec w srodku ? Co to "Made in India by Moser Baer(MBI)" ? Do tej pory myslalem ze MCC 004 to nie MBI ? |
Cytat:
Jest coraz gorzej z jakością nośników....czy może być jeszcze dużo gorzej....?:ysz: |
Tak juz mam pewnosc ze to wina tych plyt.Kupilem dzis rozne plyty miedzy innymi dvd-r verbatima i sony i nagrywarka stacjonarna pali az milo.
Te trefne verbaimy nawet na kompie pala sie slabo chociaz nie tak zle jak na przykladzie ktory tu wstawilem. Kupilem je w zaufanym sklepie w Gdyni ale nie bede podawal gdzie bo to jednorazowy przypadek wiec nie bede im robil antyreklamy. W kazdym razie to nie zadna znana siec sklepow a maly sklepik. Mysle ze bez problemu wymienie na inne.Zazwyczaj kupuje tam cake 25 szt a teraz na "dlugi weekend" chcialem miec zapas wiec wzialem cake 50 szt. Dalem 45 zl za 50 szt. Stamper code: ZE4929-DVR-T47D Hub Serial : 4333 429 IR (lub 1R) E C 07882 Z hub serial mam problem bo niektore litery sa jakby uciete na dole. Jak wpisalem w google to wyskoczyl mi ten temat http://club.myce.com/f76/mitsubishi-...2/index22.html Tez widze ze niektorzy maja kiepskie np. Ibex na dole strony. On ma dokladnie taki sam stamper code jak te moje czyli ZE4929-DVR-T47D |
Pewnie padlinę trafiłeś ...........gdzie kupiłeś \za ile \jakie kody Stamper Code\ Hub Serial ?
|
Ilość załączników: 1
Mam problem.Prawdopodobnie szlag trafil moja stacjonarna nagrywarke pioniera bo ostatnio sporo nagrywalem (wypalalem nawet 20 plyt dziennie).
Wlasciwie od dawna wypalalem na niej tylko verbatimy jak w temacie czyli MCC004. Najlepiej na nich palila i wszystko bylo dobrze az do wczoraj. Kupilem sobie cake 50 szt i zadowolony zaczalem wypalac.I tu niemila niespodzianka.. Po paru pierwszych sztukach z tego cake nagle kolejne sztuki nie sa wykrywane przez nagrywarke.Spawdzilem chyba wszystkie pozostale a wiec ponad 40 sztuk. Po dlugiej probie wykrywania pojawia sie komunikat ze "nie mozna bylo inicjalizowac plyty" Myslalem ze to juz koniec nagrywari bo w koncu ma swoje lata. Mialem jednak w domu pojedyncze sztuki w slim case i to zarowno srebrne jak i nietypowe bo z kolorowej serii i je wykrywa bez problemu.Do tego po wypaleniu sa calkiem normalne wyniki. Nie mam teraz plyt innych producentow wiec ciezko mi ocenic czy je czyta ale mam zamiar jeszcze dzis kupic i sprawdzic. Czy jest mozliwosc ze trafilem na jakas wadliwa partie tych verbatimow ? Te pojedyncze w slim case to tez MCC 004 wiec jakby padl laser nagrywarki to chyba nie wykrywalby i nie dawal nagrywac na zadnych ? Dla testu jedna z tych plyt nagralem na kompie na ihas 124 i wyniki sa zle Czyli jakas walnieta seria ? Bo nie chce mi sie wierzyc ze jednego dnia padla i stacjonarna nagrywarka pioniera i ihas 124 w kompie. Załącznik 70251 |
Ilość załączników: 2
|
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
Teac DV-W5000S fw.S.t1 NERO 2015 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/teac-dv-...1/#post1318463 |
Verbatim DVD+R MCC 004
Nagrane: Liteon LH-20A1S 9L09 SmartBurn ON, reszta OFF Płyta nr 3 z postu powyżej. http://s1.bild.me/bilder/120914/9059...hwytywanie.JPG |
Verbatim DVD+R MCC 004
Nagrane: Liteon LH-20A1S 9L09 http://s1.bild.me/bilder/120914/19369071.JPGSmartBurn ON, reszta OFF http://s1.bild.me/bilder/120914/44517182.JPG http://s1.bild.me/bilder/120914/34185363.JPG |
Cytat:
soft jest tylko inny;) |
Przepraszam, Ihas 124 już zarezerwowany :(
Mam 2x 122 E jeszcze i to moje ostatnie E będą :) |
Cytat:
Ale dam Tobie do kolekcji LiteOn IHAP 122 9 również na OPU Hitachi HOP\ale na nowszym i lepszym chipsecie MediaTek MT1868;) |
Te wykresy to jak dobry film porno ! :D W szczególności ten ostatni ;)
|
Ilość załączników: 4
Verbatim DVD+R MCC004
iHAP 122 8, Fw. UL02 Imgburn 2.5.8.0 x4 Załącznik 68724 Ta sama płytka skanowana samym "zainteresowanym" :) Załącznik 68727 PlexTools PRO XL 3.16 Inner Załącznik 68725 Middle Załącznik 68726 Oddam chętnie za drugiego takiego Ihas 124 E z dwuletnią gwarancją :P |
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
Plextor PX-760A Refurbished fw.1.07 NERO 2015 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/plextor-...4/#post1303857 :) |
Verbatim DVD+R MCC004 ProDisc Made in Tajwan
BenQ DW24AS fw.4B31 NERO 2015 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-dw2...2/#post1303284 :) |
Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
NEC ND-2510A fw.2.18 NERO 2015 x4 Załącznik 67799 Załącznik 67800 Załącznik 67801 |
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in Indie
Pioneer DVR-106 D fw.1.08 NERO 2014 x4 http://forum.cdrinfo.pl/f15/pioneer-...5/#post1288866 :) |
Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
Samsung Sh-223C fw.SB07 ImgBurn 2.5.8.0 x8 Załącznik 66359 Załącznik 66360 Załącznik 66361 Załącznik 66362 Załącznik 66363 Załącznik 66364 |
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
ASUS BW-16D1HT fw.1.01 ImgBurn 2.5.8.0 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f107/asus-bw...6/#post1284649 :) |
To zależny na jakie się trafi....również CMC Tajwan ma wpadki ,również MBI Indie mocno obniżyło jakość-ruletka z loterią ;)
|
Cytat:
Płyty verbatim z Tajwanu są o wiele lepszej jakości niż te z Indii(mniej błędów i niższy jitter). |
Ilość załączników: 4
Verbatim DVD+R x8 YUDEN000 T02 Taiyo Yuden Made in Japan
Lite-on iHAS 124 D fw.8L08 Nero 2014 x8 Wszystkim podżegaczom i krytykantom Taiyo YUDEN mówimy stanowcze NIE @Seku idzie zmusić Liteon iHAS 124 D do downgrade firmware i okazuje się że napęd zaczyna normalnie działać oczywiście jak na ten model -ale ocena BenQ w NeroSpeedDisc na poziomie ~~99:) w dzisiejszych czasach robi wrażenie -no i również nośnik bardzo dobry swoją drogą trochę pomógł;). Jak te patałachy z Liteon-a mogli ludzi zostawić z takim czymś -normalnie zero szacunku do klienta -brak słów:ysz::>:>:> Załącznik 66158 Załącznik 66159 Załącznik 66160 Załącznik 66161 |
Cytat:
Indie ,Tajwan ,Chiny .....teoretycznie indyjskie były najsolidniejsze ale ostatnio również w nich trafiają się bardzo słabe egzemplarze...... Tajwan jak pisałem można trafić rewelacyjne jak w przykładach ale również złe http://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim...ml#post1278006 http://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim...ml#post1264012 http://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim...ml#post1274681 http://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim...ml#post1275446 Zazwyczaj najgorszy sort jest z chińskich tłoczni CMC Ale reguły już dziś żadne nie obowiązują Trudno również o alternatywę w rozsądnej cenie ......:ysz: ponieważ u wielu innych producentów jest taka sama sytuacja czyli ruletka z loterią:ysz: |
Dzieki za zdjecie :) Teraz mi tylko powiedz ktore teoretycznie powinny byc lepsze.
Made in Singapore czy india ? Bo Tajwan rozumiem omijac ? :) I co do alternatywy dla verbatimow dla starego napedu jakim jest moja stacjonarna nagrywarka pioniera to rozumiem ze nie ma nic godnego polecenia ? |
Ilość załączników: 1
Oczywiście że jest na każdym opakowaniu ;)ale oczywiście jest wielu dostawców i czasami trudno orzec na podstawie kraju pochodzenia z jakiej tłoczni pochodzą płyty.Dlatego proponuję język za przewodnika i męczyć i torturować wszystkimi sposobami aby zdradził sprzedawca skąd ma płyty;)
bądź zakupić rentgen i odczytywać nim przed zakupem hub code i stamper code;);););) Załącznik 66115 |
Ilość załączników: 1
Szczerze niezbyt zrozumialem :)To na papierowej etykiecie na cake jest napisany kraj pochodzenia czyli np. made in india czy made in tajwan ?Bo jak tak to warto sprawdzic przed kupnem bo ustalenie po kupnie nic nie daje :)
Ponizej wynik tego gorszego verbatima palonego na ihas124. Wyglada to duzo lepiej niz na stacjonarnym pionierze ale i tak nie jest tak dobrze jak bylo na tych lepszych verbatimach. Widac jednak ze nowy naped lepiej sobie radzi od starego stacjonarnego pionka ktory jest wrazliwy na jakosc plyt. Jest jakas alternatywa wsrod dvd czy verbatim to i tak najlepszy mozliwy wybor ? Bo zalezy mi glownie na dobrym wypalaniu przez mojego stacjonarnego pioniera. Załącznik 66113 |
Jest na etykiecie zawsze kraj pochodzenia -ale po kodach na opakowaniu ciężko dojść z jakiej tłoczni pochodzą -trzeba odczytać z płyty -wtedy na 100% można rozszyfrować pochodzenie.
Nie jest przecież tragicznie -można powiedzieć dostatecznie -ja bym zostawił :) |
A i czy to jest na tyle zle nagrane ze wymaga nagrania raz jeszcze ?
|
A da sie to jakos przed kupnem rozpoznac patrzac na opakowanie ? kupuje w sklepie na miescie a nie w necie.
Jest w jakims miejscu na opakowaniu napisane made in tajwan zamiast made in india ? |
Cytat:
Odczytaj i podaj hub code i stamper code to się sprawdzi coś kupił;) |
Ilość załączników: 5
Nie wiem czy trafilem na jakas kiepska partie czy to juz koniec dobrych verbatimow MCC 004.
Pare dni temu kupilem tam gdzie zawsze identycznie wygladajacy cake z MCC 004 i wyniki sa juz duzo gorsze. Plyty nagrane przez moja stacjonarna nagrywarke pioniera. Załącznik 66108 Załącznik 66109 Załącznik 66110 A tu nagrane MCC 004 na tej samej stacjonarnej nagrywarce pioniera ale kupione pare tygodni temu. Teraz nie wiem co zrobic bo do tej pory uwazalem verbatimy za pewniaki dla mojej stacjonarki. Załącznik 66111 Załącznik 66112 |
Ilość załączników: 2
Verbatim dvd+r (MCC 004 000) nagr(x8) i test(x4) na IHAS-124
Verbatim dvd+r (MCC 004) nagr (x1) na pioneer DVR-555H i test(x4) na IHAS-124 (Pioneer DVR-555H - stacjonarna nagrywarka dvd http://www.pioneer.eu/eur/products/a...5H-S/page.html) |
Verbatim DVD+R MCC004 ProDisc Made in Tajwan
LG GH24NS95 fw.RN01 Nero 2014 x 8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/lg-gh24n...3/#post1283105 :) |
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
Liteon iHAS 324 C fw.LL14(crossflash ASUS DRW-24B5ST) ImgBurn 2.5.8.0 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/ihas124-...ml#post1282968 :) |
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
8x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09
kolejna z tego samego cake NEC jak widać o wiele lepiej sobie radzi z gorszym nośnikiem Załącznik 65722 |
po zauważeniu awarii późno go zawiozłem jutro będzie dopiero 16dni roboczych i będę tam dzwonił co i jak
kupowałeś w tym samym sklepie co ja wiec pewnie dlatego mamy podobne s/n :-) |
Cytat:
@Misiek mi zwiększył limit na załączniki. Również Twój Verbatim przeciętny się trafił:ysz: @Seku wymienili Tobie tego padniętego Pionka BDR-209 EBK? Ja mam bardzo podobnego z bardzo podobnym numerem seryjnym jak Twój ale jak na razie zero problemów. Od pukać ........;) |
Ilość załączników: 1
@czary2mary doczekałeś się już na przyznanie limitu na załączniki ?
jak widać loteria ale w kategorii lepszych nie ma i dane nie wyparują jak to bywa z nośnikami no-name 8x@iHAS124 D 8L0A Made in Tajwan cake 25szt. z Auchana Załącznik 65721 |
Z Tajwanu Verbatim trafia się z CMC i ProDisc -ostatnio razem z kolegą @Seku trafiliśmy świetne z CMC ale to nie jest reguła -zakup jakich kol-wiek nośników dziś to ruletka z loterią:ysz:
|
Które verby na teraz opłacają się - taiwan - czy to i tak loteria jest?
|
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in Indie
Pioneer BDR-209EBK
NERO 2014 x8 część 1 Mix http://forum.cdrinfo.pl/f107/pioneer...ml#post1281497 część 2 PlexTools TA http://forum.cdrinfo.pl/f107/pioneer...ml#post1281498 Troszkę rozczarowują wyniki -ale bardzo możliwe że słabszy egzemplarz w box-ie się trafił bo kilka sztuk w tym opakowaniu było marne:ysz: |
Ilość załączników: 1
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:23. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.