![]() |
Ilość załączników: 2
kolejna z cake 50 Made in India
4x@ATAPI iHAS124 B AL0S ImgBurn 2.5.8.0 Advanced Settings - Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes Załącznik 79807Załącznik 79808 |
Ilość załączników: 2
nowy cake 10 zakup 04-07-2016 11,99 od RAD-WIK
Made in Taiwan palone na modyfikowanym fw. od czary2mary 4x@ATAPI iHAS124 B AL0S ImgBurn 2.5.8.0 Advanced Settings - Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes Załącznik 79803Załącznik 79804 |
dune2, tak, te TDK jeśli nie do zastosowań pro to lepszy zakup niżeli pomarańczki Sony.
Co do Verbatimów, moje niby Taiwan, ale widać, że zarówno Pioneer jak Plextor, mówiąc obrazowo - zupełnie czego innego spodziewają się po MCC004... Kiedyś brałem Verbatim kartonami i żadnych problemów, teraz czasem cake wyłącznie z sentymentu i nadziei na lepsze jutro dla Verbatima... |
Wszystkie płyty z MBI są ostatnio bardzo słabe .....można się pokusić o przypuszczenie że maszyny w tłoczni \ prasy ..itp itd są ekstremalnie wyeksploatowane , większość płyt ma bardzo podobną charakterystykę błędów , początkowe sektory tak do 1GB~~1,5GB mają zwiększony poziom błędów ...
Najwyraźniej firmie nie opłaca się już inwestować w park maszynowy i będą klepać płyty aż maszyny się nie rozpadną ...;) |
Cytat:
Już rok temu było źle Cytat:
|
PIE w milionach gruboooo....
|
Mam od nowości to maleństwo :)
http://www.canon.pl/for_home/product...ition_hd/hv30/ Niedługo po premierze a był to chyba rok 2008 dałem 2700 a niedług póżniej podrożała o 1000. Swoje lata ma ale nagrywa bardzo dobrze a że kasetka wychodzi na 8 zł i daje możliwośc nagrania godziny to zabawa jest tania :) Z doswiadczenia wiem że ta kasetki są niemal niezawodne http://www.lagrua.it/prodotti/accessori/mini-dv-tdk/ |
Ilość załączników: 1
MiniDV? Z taśmami podobnie, taśma taśmie nierówna :)
A tu dzisiejszy Verbatim: Verbatim DVD+R x16 (Taiwan) Pioneer 112D Fw. 1.28-General Nero 2014 Speed: x4 Załącznik 79771 |
Ja miałem na myśli żlote maxele a one bywają w dwóch wersjach.Kiedyś wstawiałem w temacie o maxelach wyniki jednych i drugich ale i te z ritek potrafiły palić się różnie.Przy hp póki co nie zauważyłęm różnic w jakości bo każda płyta pali się bardzo dobrze.Nie kupuję "nigdy" wersji do nadruku (lubie sam opisywac płyty) dlatego odnośnie hp tez mam na myśli te srebrne i te póki co są świetne.
Hp srebrne kupuję zawsze w cake 50 szt i nigdy nie trafiłem na żadną z kropkami czy przebarwieniami ale nawet jakby takie się trafiły to nie wina płyty a człowieka. DVD-R nie kupuję wcale bo z minusami często bywają problemy w różnych urządzeniach.Poza tym w życiu lepiej miec więcej plusów niż minusów ;) Co do bd-r to hp są naprawdę dobre dlatego jeśli nie panasonic to właśnie hp :) Cytat:
pytałem bo będę kupował sporo kaset mini dv tdk u niejakiego radziocha na allegro a że ma sporo płyt zastanawiam się co wziąć za jedną wysyłką. Na pewno dvd+r HP ale może coś jeszcze :) |
Jeśli o mnie chodzi, mowa o printable.
Maxell też jest w dwóch opcjach do nadruku: 1. Jasnozielona z białym (pół na pół) szata graficzna opakowania - tzw umownie "nowsze". 2. Ciemnozielona z napisem na dole w kilku językach Made In Taiwan. Te drugie "na oko" wykonane nieco lepiej. MID obu jednakowy, jakość wypału podobna. Nadruk jak na Verbatim DVD+R Printable, podobnie ma się srebrna warstwa, która ma nośnik zabezpieczać - w Maxell i Verbatim praktycznie do samego otworu wewnętrznego, przez co sprawiają wrażenie bardziej trwałego nośnika względem HP. Traxdaty bym "noname" nie nazwał - produkowali nośniki od bardzo dawna (RITEK - a to dość uznana marka). Mam Audio CD-RW 74 min od Traxdaty kupiona do stacjonarki Philipsa blisko 15 jeśli nie 20 lat temu. Wracając; Nośniki Traxdaty DVD+R Printable od RITEKa jakością wykonania nie różnią się niczym od Maxella (ten sam MID) - powierzchnia do nadruku natomiast to gładki Mat, poza tym stosunek ceny do jakości znośny. Jeśli miałbym się czegokolwiek przyczepić, to mianowicie opakowania. Cake byłby znacznie bardziej odpowiedni, niżeli zgrzewana folia. Nie wiem ile HP przepaliłeś, ale u mnie zdarzały się z "kreskami & kropkami", przebarwieniami itd. (oczywiście też pakowane w folię). Co do BD-R, nie próbowałem jeszcze nic z Traxdaty, natomiast kilka znajomych firm pali na Maxell BD-R Printable i póki co sobie chwalą. Generalnie nośniki to duża loteria. Moje podium DVD+R Printable z w miarę dostępnych: 1. Maxell/Traxdata (Ritek) 2. HP 3. TDK Fine Matt (wyłącznie jeśli trafi się dobry Cake od MBI, a to loteria) DVD-R Printable (ale tu praktycznie nie ma żadnych różnic między nimi): 1. Verbatim DVD-R Wodoodporne 1a. JVC/TY Pro ab. Falcon Media Glossy DVD+R nie do nadruku: 1. TDK od CMC (MBI sprzed lat, CMC sprzed lat również) 2. Maxell (z nowej tłoczni Riteka) 3. HP BD-R: 1. Panasonic (i długo długo nic); na kopie: Verbatim/Omega (Mat)/HP. Oczywiście, jak zauważyłeś, nośniki bywają zmienne, dlatego nie śpię po nocach, a wywalam (czasem dosłownie) pieniądze eksperymentując z nowymi/starymi nośnikami na rynku. Dlatego też po zakupie przy testach podaję skąd kupiłem (nie chodzi o reklamę, ale pewność, że chcąc taki sam nośnik właśnie ten otrzymasz). Narobiło się offtopu, wybaczcie, prostuję i wracam do tematu: Jak widzisz, rzeczony Verbatim DVD+R x16 u mnie nie występuje. Mimo to, co jakiś czas kupuję cake większe lub mniejsze, z nadzieją, iż może "coś" się zmieniło :'( |
Cytat:
TraxData BD-R 25 GB x4 - RITEKBR2 x6 - RITEKBR3 \ 4 Więc bez rewelacji... |
Cytat:
Nie wiem jak traxdata ale w HP a miałęm już pare paczek nie trafiają się praktycznie gorsze sztuki. Maxell jest w dwóch wersjach i niemal nie da się odróżnić dobrej od gorszej więc można się naciąć. Pozostaje jeszcze kwstia fizycznej trwałości płyty czyli materiałów z których jest zrobiona i nie wiem czy hp nie jest pewniejsza niż traxdata która wywodzi się z tzw "no-name". No ale co ja tam wiem :) bd-r traxdaty też polecacie ? verbatim mocno mnie zawiódł, panasonic drogi tak więc szukam alternatywy dla bd-r HP. |
Cytat:
Zresztą są aktualizowane na bieżąco i powstały z takim zamiarem żeby je tylko aktualizować na bieżąco i jedną dużą aktualizacją roczną .....ale nie przewidzieliśmy że zagłosuje w ciągu prawie dwóch lat tylko około ~~10 osób do ~~40 osób w poszczególnych Sondach ... mimo wszystko że mają bardzo dużo wizyt\odwiedzin ....:ysz: Dlatego mimo oczywistych wad takiego rozwiązania będę kierownika namawiał na coroczny reset głosujących i " głosowanie raz na rok" :) |
Z DVD+R Printable polecam jak najbardziej od RITEKa Traxdata & Maxell :)
HP są tuż za nimi :) |
Cytat:
Poza tym tak jest prościej. :] |
Pamietam maxele na riteku że były świetne ale jakoś nie mam zaufania to traxdata.Domyślam się ze nie powinienem ale jakoś bardziej ufam HP :)
|
Cytat:
Poprawiono " demokracje i Twój głos "..;) Trudno kasować \ zerować Sondę w czasie jej trwania ....można rozważyć temat przy starcie roku 2017r..... również przy głosowaniu można oddać głos na kilka nośników .... ja bardziej się przychylam do tematu " głosowanie raz na rok"...:) Traxdata DVD+R z najnowszej tłoczni Ritek są świetne jak wszystkie nośniki z z tej tłoczni,....:) https://forum.cdrinfo.pl/f28/traxdat...-taiwan-95717/ |
Cytat:
Moim zdaniem ta sonda powinna być wyzerowana bo obecne wyniki są mocno mylące. Cytat:
|
Cytat:
I TraxDaty DVD+R ;) |
Cytat:
Można by było pomyśleć żeby w Sondach nośniki można było głosować raz na rok al wydaje mi się to trudne do zrealizowania technicznie ... Spytam przy okazji @Barteza , ale trochę to potrwa bo porwali go kosmici a najpewniej we wrzesień \październik oddadzą ...;) |
Ja już dawno nie palę na verbatimie.Obecnie najlepsze są HP i chętnie bym zmienił swój głos w ankiecie z verbatima na hp ale jak to zrobić ?
|
Płyty szrot jak u mnie, ale NEC-e mają coś w sobie, że dają na tych podstawkach radę :)
|
Ilość załączników: 2
dominn tez mam tak fatalna serie
Verbatim DVD+R made in india 8x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09 ImgBurn 2.5.8.0 kolejna z cake 50 Załącznik 79599Załącznik 79600 |
górna zielona kreska to prędkość przekładnia scanu
jitter równy nie poszarpany odzwierciedla już strukturę zapisu czym niższy % tym lepiej dla mnie średnia poniżej 8% to idealny zapis 8-9 % b.dobry 9-11% jest OK powyżej 12% nadaje się na kopie mało ważnych danych słabo |
Zrobiłem EPROMem jak na wyżej załączonym obrazku. Jest niewiele lepiej. Pytanie - co oznacza ta zielona pozioma kreska na górnym wykresie?
I w jakim przypadku jitter wypada w porządku, a w jakim źle? (różowa kreska niżej/wyżej?) Dzięki! https://abload.de/img/beztytuupssnl.png https://abload.de/img/beztytuu2itsdf.png |
Ale chciałbym zobaczyć jak LiteOn iHAP 122W będzie walczył ...;)
|
ale kolega nagrywał na Pioneer 216
|
Ilość załączników: 1
Spróbuj nagrać tego Verbatima Printable na LiteOn iHAP 122 W x 6 ze zmianami z fabrycznej strategii zapisu + kontrola jakości zapisu .
Ciekawe jak sobie da radę ten model..?:hmm: Załącznik 79576 |
Verbatim DVD+R MCC004 Printable cake 50 szt
Pioneer DVR-216D fw.1.10 ImgBurn 2.5.8.0 x4 https://abload.de/img/verbatimp1a74jdc.png https://abload.de/img/verbatimp2utjsz.png https://abload.de/img/verbatimp33ijpe.png |
Verbatim DVD+R MCC004 Printable cake 50 szt
Pioneer DVR-216D fw.1.10 ImgBurn 2.5.8.0 x4 https://abload.de/img/verbatimdvr-216ddvdridmsr7.png |
To już nowy sort? :)
|
Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
Samsung SH-224GB fw.SB00 Nero 2016 x8 Załącznik 79406 Załącznik 79407 Załącznik 79408 Załącznik 79409 Załącznik 79410 Załącznik 79411 Załącznik 79412 |
Ilość załączników: 8
Zmodernizowany soft z możliwością zapisu x4 Verbatim DVD+R MCC004
Załącznik 79331 Załącznik 79332 Verbatim DVD+R MCC004 CMC Tajwan LiteOn iHAS 124 B fw.AL0S Nero 2016 x4 Załącznik 79333 Załącznik 79334 Załącznik 79335 Załącznik 79336 Załącznik 79337 Załącznik 79338 |
Verbatim DVD+R x16 (Taiwan)
NEC ND-4571A Fw. 1-02 ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x4; x2,4; x16: https://forum.cdrinfo.pl/f15/nec-nd-...ml#post1361935 Verbatim DVD+R x16 (Taiwan) HL-DT-ST DVD-RAM GH22LP20 Fw.: 2.00 ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x4; x16: https://forum.cdrinfo.pl/f15/lg-gh20...ml#post1361936 Verbatim DVD+R x16 (Taiwan) Lite-On LH-20A4P Fw. 9P59 FHT: On, OHT: On, SB: On ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x16 https://forum.cdrinfo.pl/f15/liteon-...ml#post1361937 |
Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Tajwan
LiteOn iHAS 124 Y fw.BL0X Nero x16 Załącznik 78982 Załącznik 78983 Załącznik 78984 |
Ilość załączników: 1
|
Dziś kupiłem cake 25 od os. prywatnej, po weekendzie powinny przyjść - zobaczymy co się trafiło, jak będą dobre, dam namiar, jak kiepskie, to wykorzystam na palenie za tzw. złotówkę :/
|
Ilość załączników: 2
8x@PIONEER DVD-RW DVR-216L 1.10
ImgBurn 2.5.8.0 OPC: Yes Załącznik 78332 Załącznik 78333 jeszcze mi ponad 50szt. zostało wiec na ważne dane jest jak znalazł. napocząłem cake 100zł z morele i to samo katastrofa potem kolejny 50cake tez z allegro i to samo trochę mniejsza ale tez kiepsko |
Jest różnica między starym a nowym Verbatimem, nie ma co :/
|
Ilość załączników: 4
8x@PIONEER DVD-RW DVR-216L 1.10
ImgBurn 2.5.8.0 OPC: Yes nowy cake 50szt. Załącznik 78320 Załącznik 78321 stare zapasy cake 100szt. Załącznik 78322 Załącznik 78323 |
Ilość załączników: 1
|
najlepiej to i tak NEC 4551 :-)
|
To i tak nic w porównaniu do poprzednich, albo Pionek się spisał :)
|
Ilość załączników: 2
8x@ PIONEER DVR-112D PP100 1.40-EPSON
Vaerbatim cake 50 katastrofa :-( ImgBurn 2.5.8.0 OPC: Yes Załącznik 77873 Załącznik 77874 |
Ilość załączników: 4
Verbatim DVD+R MCC004 Made in Indie MBI
LG WH16NS48DUP fw.1.D3 NERO 2016 x8 Załącznik 77630 Załącznik 77631 Załącznik 77632 Załącznik 77633 |
Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R Printable
Plextor PX-760SA Fw. 1.11 Nero 2016 Speed: x4 Załącznik 77183 Załącznik 77184 k***a |
Ilość załączników: 2
|
|
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
LG BH16NS55 fw.1.00 NERO 2016 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f107/lg-bh16...4/#post1350404 |
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
LG GSA-H73Nfw.B103 NERO 2016 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/lg-gsa-h...8/#post1348423 |
Verbatim DVD+R x16 Printable (słaba seria)
Plextor PX-760A Fw. 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x6 As: Auto Plextor PX-760A\SA Verbatim DVD+R Printable (Słaba seria) NEC ND-4571A Fw. 1-02 ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x4 NEC ND-3550\3551\4550\4551\3570\3571\4570\4571 A |
Ilość załączników: 2
4x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09 (nowa sztuka :-))
ImgBurn 2.5.8.0 OPC: Yes oddam 95szt. bo to nie ma sensu z tym cake walczyć dalej Załącznik 74420Załącznik 74421 |
Ilość załączników: 2
|
Ilość załączników: 2
na tych trefnych verbatimach cake 100 z morele benq 1640 też strajkuje przy starcie błąd kalibracji z OPC i bez
benq1655 tak samo nie wypala. NEC 4551 daje rady wypalić... 2,4x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09 ImgBurn 2.5.8.0 OPC: Yes najwolniej nic nie pomogło... Załącznik 74395Załącznik 74396 |
Verbatim DVD+R x16 Printable ID
Plextor PX-760A Fw. 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x6 As: Auto Plextor PX-760A\SA Verbatim DVD+R Printable ID Pioneer 112D Fw. 1.28-General ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x4 Pioneer 112 Verbatim DVD+R x16 Printable (słaba seria) Plextor PX-760A Fw. 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x6 As: Auto Plextor PX-760A/SA |
Verbatim DVD+R x16 Printable
Plextor PX-760A Fw. 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x6 As: Auto Plextor PX-760A\SA |
Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R Printable NoID
Lite-On LH-20A4P Fw. 9P59 FHT: On, OHT: On, SB: On ImgBurn 2.5.8.0 Speed: x4 Załącznik 74112 Ostatnia sztuka z tej koszmarnej serii :sciana: |
Ilość załączników: 2
8x@ iHAS124 B AL0S
ImgBurn 2.5.8.0 OPC: Yes jak nazbieram danych do archiwizacji to zobaczę jak będzie bez OPC Załącznik 74009Załącznik 74010 |
Ilość załączników: 2
|
raczej tak zobaczymy co się z tego da zrobić :-) szafa nagrywarek jest któraś będzie musiał dać rady w końcu :-)
|
Czyli temat "jakie płyty, jak Verbatim się sypie?" aktualny... :(
|
Ilość załączników: 4
no to jak to mówią "petarda" dzisiejszego dnia
nowy cake 100 zakup morele już nie pamiętam ile zł. jedna wypalona wczoraj druga dziś 8x@PIONEER DVD-RW DVR-116D 1.09 ImgBurn 2.5.8.0 OPC: Yes :sciana: Załącznik 73992Załącznik 73993 Załącznik 73994Załącznik 73995 |
|
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Made in Tajwan
Pioneer DVR-212L fw.1.28 NERO 2015 x4 http://forum.cdrinfo.pl/f15/pioneer-...ml#post1343224 |
Ilość załączników: 2
|
Verbatim DVD+R x16 Printable
Plextor PX-716SA Fw. 1.11 Plextor PX-755A Fw. 1.08 Pioneer DVR-111 Fw. 1.29 |
Ilość załączników: 5
Verbatim DVD+R x16 Printable noID
MCC 004 Plextor PX-755A Fw. 1.08 ImgBurn 2.5.8.0 x6 AutoStrategy: No Załącznik 72413 Verbatim DVD+R x16 Printable MCC 004 Plextor PX-760A Fw. 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 x6 AutoStrategy: Auto Załącznik 72416 Verbatim DVD+R x16 Printable MCC 004 Plextor PX-760A Fw. 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 x6 AutoStrategy: Auto Załącznik 72414 Verbatim DVD+R x16 Printable MCC 004 iHAS 524B Fw. AL2A ImgBurn 2.5.8.0 x6 OHT: Yes, FHT: Yes, SB: Yes Załącznik 72412 Verbatim DVD+R x16 Printable MCC 004 NEC 4550A Fw. 1.09 ImgBurn 2.5.8.0 x4 Załącznik 72415 Płyty co najmniej słabe... :P |
Sluszna uwaga juz dawno chcialem prosic o przeniesie wszystkich moich postow zwiazanych z zakupem nagrywarki do wlasciwego dzialu.
Prosze wiec o to teraz :) |
Przejdźmy tu, proszę: http://forum.cdrinfo.pl/f15/jaka-kup...77/index4.html
|
Jeszcze sie wstrzymam bo spytalem sie kolesia od 124A czy na pewno jest w bardzo dobrym stanie i zaznaczylem ze nagrywam bardzo duzo plyt i kazda nagrana testuje i cos milczy.Pewnie ostro zajechana jest ta nagrywarka ;)
Skupie sie chyba na jakims nowym lite-on. Ktory z obecnie dostepnych w sklepach jest w miare dobry ? Moze byc tez innej firmy jesli w srodki siedzi liteon bo chce nim testowac plytki :) Ta rev E moze nie jest taka zla ? na forum xbox chwala i komentarze w necie sa raczej pozytywne. http://www.ceneo.pl/25954567;0280-0....b=click_scroll http://www.komputronik.pl/product/24...HAS122_14.html No i w ankiecie chyba czary2mary tez ja polecasz ? |
Nie znam sie na tym wiec bez kombinowania lepiej brac 124A ? :)
|
16AASH można zrobić croosflash do iHAS 124 A :)
|
Ja chyba kupie dwa napedy.Jeden to bedzie uzywka z rev A tylko nie wiem ktora wybrac z tych dwoch ktore podal czary2mary a drugi to bedzie jakas nowka ze sklepu i tu juz kompletnie nie wiem co wybrac ?
|
Mi rev. A i B służą głównie do palenia płyt dla Klientów (w życiu nagrałem kilka płyt pod konsolę, wyłącznie z ciekawości, z resztą mój XBOX ma starego dash'a i mało co tam działa, czasu grać też nie mam.
Nie odnotowałem zwrotów, nawet na kiepskiej serii Verbatima DVD+R. Dodatkowo rev. B świetnie radzi sobie z tłoczonymi płytami Audio CD, których ze względu na zniszczenia bądź np. słabą partię inne nie mogą odczytać (Lite-On 20A4P, Plextor 716/755/760, LG 4163B czy kilka innych nowych konstrukcji :) Mam wiele różnych napędów, ale 524B od nowości (jeszcze karton jest) i poza tanimi DVD+R DL to w żadnym wypadku mnie nie zawiódł ;) |
Dzieki za adresy.Ceny dobre tylko jest obawa ze ostro zajechane skoro maja tyle lat.Jakbym sie zdecydowal to ktory z nich bedzie lepszy ?
Ten ihas124A czy 16AASH ? A co do dostepnych obecnie w sklepach nowych ihasow to sa one duzo gorsze od mojego 124 d ? pytam bo wiesz jednak co nowe to nowe :) |
Cytat:
overburning do 8334MB na Verbatimi MKM003 dla gier XGD3... Tu masz używki rewizji A ; http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-lit...552425120.html http://allegro.pl/naped-lite-on-sata...474681550.html |
100 $ za rewizje A i B to ok 400 zl wiec duzo wiecej niz chce wydac.
Ogladajac rozne aukcje odnioslem wrazenie ze te z rev A i B sluza ludziom glownie do przegrywania plyt z xbox i to pewnie winduje ceny. Uzywane na allegro czy olx sa do zdobycia po ok 100 zl ale zapewne maja spory przebieg. Z tego co czytalem na forum xbox modele z EU radza sobie dobrze z zabezpieczeniami tak jak rev B. Rozumiem jednak ze jakosc wypalania jest wyraznie gorsza ? Moj obecny ihas 124 D nagrywa calkiem niezle ale ostatnio coraz czesciej ma problemy z wysuwaniem tacki. Bywa ze dioda sie swieci ale tacka nie chce wyjsc.Pomaga parokrotne szybkie nacisniecie przycisku. Jak sie ma jakosc wypalania 124 D do rewizji EU ? Jak wypala podobnie to mi to wystarczy. |
Cytat:
rewizje A i B w zasadzie w używanych \nowe około 100$ na dziś iHAS124-14 to rewizja E |
Tylko gdzie ja znajde te rewizje ihas 124 ?
I chyba znowu czegos nie rozumiem.Samsung SH-224xx to w srodku liteon ? Na pewnej aukcji widze model " iHAS124-14" Widze tez w sklepie http://www.agito.pl/naped-lite-on-ih.../pd/DJB3XMBBM/ Wiadomo ktora to rewizja ? Jak rozrozniac po symbolach rewizje ? |
Cytat:
Na całej tej liście są trzy konstrukcje LiteOn iHAS W\WU ,E\EU\EUV ,F-\Samsung SH-224xx\ LG GH24NSxx- pod różnymi postaciami . Trudno coś wybrać do dobrego testowania ..;) |
Tyle ze ja mam wlasnie ihas124 ale chce kupic inny model by porownywac wyniki :)
Maja cos w ofercie co pozwala dobrze nagrywac i testowac ? http://www.komputronik.pl/category/1...showProducts=1 |
Cytat:
Poszukaj rewizji iHAS x24 A i B do testów i nagrywania ...:) |
To ja juz zglupialem.
Jaka wiec nagrywarke dvd kupic zeby miec dobra jakosc nagrania i mozliwosc testowania ? Chodzi mi o te wspolczesnie dostepne w sklepach.Najlepiej w komputroniku bo mam go blisko i latwo jest reklamowac. Czy ten ponizej to najlepszy obecnie dostepny naped biorac pod uwage jakosc wypalania i mozliwosc testowania ? http://www.komputronik.pl/product/24...HAS122_14.html A co do plyt to kupilem pare dni temu 10 cake po 10 szt w Realu - ostatnie sztuki czyli jakies zapasy magazynowe. Sa oczywiscie MCC 004 i pala sie doskonale zarowno na ihas124,bdr 207 jak i stacjonarnej pioneera. Wzialbym wiecej ale juz nie bylo.Identyczne na oko czyli tez made in tajawan kupione w auchan sa juz wyraznie slabsze. W mniejszych sklepach w tym takze komputerowych trafiaja sie wrecz fatalnie i to mimo tego ze made in tajwan. Nie wiem czy na rynek trafila jakas duza kiepska seria czy podroby ale po testach mam juz pewnosc ze to nie wina mojego sprzetu. Bardzo dobre sa tez Maxell z ritek16 ale ostatnio ciezko na nie trafic bo najczesciej sa slabe od MBI. |
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
Samsung SH-S223L fw SB04 ImgBurn 2.5.8.0 x8 http://forum.cdrinfo.pl/f15/samsung-...1/#post1330060 |
Cytat:
Napędami BluRay konstrukcji LiiteOn PLD-DH-12B2LH możesz również testować CD\DVD z jitterem ...choć z testowaniem DVD jest rożnie \wyniki czasami odbiegają od testów na innych napędach testowych..:) |
No to Samsung odpada.
Czyli Asus bo w srodku chyba siedzi liteon ? http://www.komputronik.pl/product/20...zarny_box.html A co do blu to sam naped tez da rade testowac ? |
Cytat:
Samsung SH-224FB testuje w tylko OptiDriveControl i bez jitter-a Jedynie na szybko to znalazłem do testów BluRay\DVD\CD LiteOn iHBS 112 lub 312-oba wyglądają identycznie -trudno zgadnąć na podstawie foto http://olx.pl/oferta/nagrywarka-lite...tml#fa41be1959 SONY BD-5300S http://allegro.pl/sony-bd-5300s-nagr...501709708.html |
Dzis widzialem cake z Maxellem i byly made in hungary i na oko byly to MBI.
Kupilem natomiast stare ale jare Verbatimy dvd+r w realu (zmienanym stopniowo na auchan) ktory ma stare zapasy i pala sie doskonale. No ale cena 13 zl za 10 szt. Szkoda ze te nowe to porazka. A co do nagrywarki to ta ? http://www.komputronik.pl/product/26...uterowy/_.html Da sie na niej testowac plyty jak na liteon ? Co do blu to gdzie znajde jakies napedy ktore wymieniles ? |
@Seku :spoko:
miło popatrzeć jak sobie radzą z dzisiejszymi nośnikami :) |
Ilość załączników: 2
8x@PIONEER DVD-RW DVR-112L 1.28
ImgBurn 2.5.8.0 OPC: On cake 100szt. Made in Tajwan @czary2mary wyjęty z szafki :-) dla sprawdzenia formy @dune2 ja tam na Verbatimy nie narzekam Załącznik 71712Załącznik 71713 |
Cytat:
Z napędów bierz Samsunga SH-224FB najnowszego,........ Z BluRay do testowania tylko konstrukcja LiteOn PLD-DH-12B2LH czyli IHBS i BD-ROM iHES i jego klony OEM i Samsung SH-083\123\ + slim SE506 |
Czyli z napisem na cake made in Tajwan to bedzie Ritek ?
Przy okazji pytanko.Chce kupic kolejne nagrywarki do kompa. Jedna dvd glownie do nagrywania ale mozliwosc testowanie mile widziana a druga blu-ray glownie do testowania bo moj pionek bd207 na to nie pozwala. Wnioskujac po wynikach sondy dobry jest Samsung SH-224BB\SH-224DB. Czy to najlepszy wybor i czy na samsungu mozna miarodajnie testowac plyty tak jak na liteon ? Znalazlem takie oferty http://allegro.pl/hit-nagryw-dvd-rec...314706102.html http://www.komputronik.pl/product/26...uterowy/_.html http://www.komputronik.pl/product/18...amowania_.html Tylko ktora wybrac FB,BB czy DB ? Komputronika mam po drodze wiec bez wysylki cena bedzie podobna do tej z allegro. A moze Asus ? http://www.komputronik.pl/product/20...zarny_box.html A jesli chodzi o nagrywarke blu-ray to ktora polecasz do testowania ? Asus ? http://www.komputronik.pl/product/21...SATA_bulk.html A moze wystarczy sam odtwarzacz blu jakis tani uzywany z allegro ? |
Cytat:
Nie mam pojęcia gdzie na 100% są \musisz pytać sprzedawców i prosić o odczyt kraju pochodzenia płyt ...:) |
Ilość załączników: 1
Nie polecam kupowac verbatimow.Jechalem na nich wiele lat bo byly najlepsze ale teraz ciezko trafic na dobre.Moze to okres przejsciowy ale najczesciej trafiam na kiepskie i to bez znaczenia gdzie kupuje.Obecnie jak dla mnie najlepsze sa Maxele z Ritek a do tego tanie bo cena waha sie najczesciej miedzy 0,60 gr - 1 zl.
Doszedlem do tego wniosku po wielu testach na ihas 124,pionku bdr207 oraz stacjonarnej nagrywarce pionieera. Problem tylko by trafic na Maxela z Ritek bo czesto bywaja z MBI i one sa duzo gorsze. Roznica jest nawet w wygladzie plyty.Te z Ritek maja wyraznie szerszy srebrny "pierscien" w srodkowej czesci plyty. Roznia sie tez odcieniem złotego koloru na calej powierzchni plyty. Ostatnio nacialem sie na wersje z MBI i szukam z Ritek i jesli ktos wie gdzie je znajde to bede wdzieczny za namiar. W takim opakowaniu trafilem na MBI Załącznik 71701 Nie wiem czy opakowanie z Ritek wyglada inaczej bo zazwyczaj kupowalem na sztuki. |
Cytat:
bez przetestowania na żywca nie jest możliwe na 100% ...polecenie wedle producenta :ysz::sciana: |
Teraz pytanie, które Verbatimy brać...
India czy Taiwan..? :) |
Ilość załączników: 3
Dlatego lubię nagrywać na Pioneer..:)
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India Pioneer DVR-110 D fw.1.41 ImgBurn 2.5.8.0 x8 Załącznik 71633 Załącznik 71634 Załącznik 71635 |
@czary2mary - no rzeczywiście wypał fatalny :). Do tego należy dodać, że wcześniej robiono nośniki lepszej jakości aniżeli teraz - można oczywiście kupić na allegro z T. Yuden ale trochę drogo wychodzi :)
|
Ilość załączników: 2
Sprzęt ma już ~~10lat \soft pisany był na całkiem inne płyty jakościowo....
Również era pierwszych konstrukcji DVDRW nie zachwycała jakością zapisu\stabilnym zapisem\dopracowaniem softu i konstrukcji\powtarzalnością jakości sprzętu.....:) Tak nagrywa Plextor PX-504A fw.1.02 czyli najnowszym dostępnym sofcie na płycie której nie rozpoznaje(brak w bazie firmware strategii dla tego nośnika):( po prostu jest to jak błądzenie po pijaku w lesie po nocy;) Dodam tylko że płyta działa bezproblemowo w stacjonarkach..... Załącznik 71628 Załącznik 71629 |
No tak ale w serwerze był nieeksploatowany to powinen dobrze nagrywac :)
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:23. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.