![]() |
Cytat:
|
@Mich@***322; w twoim wypadku prawdopodobnie mia***322;e***347; uszkodzony no***347;nik.
Ale wracaj***261;c do tematu. Poni***380;ej kilka Verb***243;w: http://forum.cdrinfo.pl/692005-post933.html http://forum.cdrinfo.pl/692114-post934.html || |
Przecie***380; format iso nie przechowuje informacji o zabezpieczeniu, dlatego go konwertowa***322;em :)
Poza tym du***380;o gier nagra***322;em tym sposoboem i wykresy zawsze by***322;y ***322;adne :) |
Nawet jak by ten obraz by***322; kopi***261; 1:1 orygina***322;u to i tak powinno si***281; da***263; skopiowa***263; wszystkie pliki metod***261; kopiuj & wklej. (Zabezpieczenie tu nie ma nic do rzeczy bo b***322;***281;dne sektory (tzw. schemat xyxyxyxy) nie s***261; tworzone w tym samym miejscu co dane.)
|
Cytat:
@ @andy - mniejszy plik skopiował się bez problemu.. Większy (z rozszerzeniem temp) wywalił błąd crc.. Nie przeszkadza mi to właściwie, ale pierwszy raz dosałem 0 punktów za wypał :szczerb: Fifa instaluje się bezproblemowo :) |
@Mich@***322; spr***243;buj skopiowa***263; pliki kt***243;re Nero Scandisk rozpozna***322; jako uszkodzone.
|
A więc wszystko jasne. Tak musi być. :spoko:
Dla sprawdzenia nagrać inny obraz albo plikiem testowym Nero sprawdzić. :) |
@slawekj o ile mi wiadomo to ***380;adna nagrywarka nie zrobi kopii SD z DVD wi***281;c IMHO w tym wypadku cyfrowe sygnatury nie zosta***322;y odczytane ze ***378;r***243;d***322;owego dysku bo po co ? (Metoda kopiuj i wklej)
|
Cytat:
|
A ta Fifa to obraz.
B***322;***281;dne sektory to zabezpieczenie. :spoko: :) |
Cytat:
|
@Mich@***322; masz mo***380;liwo***347;***263; przetestowania tego no***347;nika na innym nap***281;dzie ?
|
Cytat:
Ponieważ płyty były losowo wyjmowane z cake'a. A 6/6 wypalonych płyt Fifą 2k7 mieć uszkodzonych na samym początku to trochę dziwny zbieg okoliczności.. Zwłaszcze, że "po drodze" nagrywałem inne płyty (z tego samego cake'a) i wypaliły się bardzo ładnie :] |
Mo***380;liwe, ***380;e p***322;ytka by***322;a upierd****a na starcie :(
|
Prosz***281; :)
Wynik podobnie ohydny :D http://images4.fotosik.pl/168/34d1cd85fe22be04m.png http://images1.fotosik.pl/213/d9e5b2448f8f3baam.png |
@Mich@***322; zr***243;b jeszcze raz skan tej p***322;ytki.
|
Bardzo udany wypa***322; :szczerb:
4 p***322;yta z Fif***261; 2k7, kt***243;rej wykres tak wygl***261;da :P x8 http://images4.fotosik.pl/167/7a207d4c63f51453.png http://images2.fotosik.pl/204/1617048a11bbc4b8med.png |
@Mich@***322; przy nast***281;pnych wypa***322;ach poprosz***281; te***380; o QScan'y :)
|
Wypa***322; pr***281;dko***347;ci***261; 2,4 ||
http://images1.fotosik.pl/205/dd6319314da768ddmed.png Dow***243;d na to, ***380;e wolniej nie znaczy lepiej :D |
Cytat:
piasać to każdy sobie może :> |
Cytat:
|
Ja dzis dorwałem w MM w końcu Verby DVD+R. Nie było nie było i dziś patrze są. Co więcej patrze (cake'i 10szt.) i są Made In Taiwan!! Kupiłem 5 cake'ów, właśnie wypalam pierwszą płytkę i jakość jak za "starych" dobrych czasów. Made In India feeeeeeee
|
verbatim DVD+R 16x palony 12x na DW1655 BCIB
Ilość załączników: 4
Wyszedł w sumie nienajgorzej, ale wydaje mi się, że na BCHB Verby paliły si e lepiej. Płytki made in India.
QScan pozwalał palić płytkę z prędkością maxymalną, ale nie zdecydowałem sie na ten krok :P 1. Nero http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1159540157 2. TA Inner http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1159540157 3. TA Middle http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1159540157 4. TA Outer http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1159540157 |
Chwilowo starszy brat le***380;y na p***243;***322;ce..
Wypali***322;em jedn***261; p***322;yt***281;... Nie za ***322;adnie wysz***322;o :| Czy***380;by 1640 sobie lepiej radzi***322;? :> Poszukam jeszcze materia***322;u do wypa***322;u :D http://images3.fotosik.pl/176/91c089e918ed4818.png |
Najlepiej wypal jedn***261; p***322;ytk***281; na 1640 i jedn***261; na 1655 z tego samego ***378;r***243;de***322;ka. Oczywi***347;cie musisz testowa***263; na Plextorze...bo inne skany s***261; nic nie warte...
|
Cytat:
Wpadł mi w moje ścibskie łapki na krótki czas BenQ 1655.. Zarzucę zaraz testem :P |
|
|
@Atlantis
zobacz w topicu o sony dvd+r 16x i jeszcze jest troch***281; wykres***243;w w topicu o nec nd-4551. Ja pal***281; teraz tylko na verbatimach i w***322;a***347;nie tych sony, bo maj***261; dobr***261; cen***281; i nie mam z nimi problem***243;w. P.S. u***380;ywam tylko plus***243;w - przyzwyczajenia z czas***243;w litka :> |
icemac: a wykresy jak si***281; prezentuj***261;?
Mi chodzi nie tyle o mo***380;liwo***347;***263; odczytania takiej p***322;yty, ale sam***261; jako***347;***263; zapisu. T***281;skni***281; za Verbatimami pal***261;cymi si***281; z ilo***347;ci***261; PIF***243;w ~100... No i oczywi***347;cie chodzi***322;oby mi o jakie***347; pepsze, sprawedzone p***322;ytki, bo co mi z tego, ***380;e si***281; jaki***347; "Blue" znajdzie, kt***243;ry wygeneruje taki wynik zaraz po nagraniu, skoro p***322;ytka b***281;dzie tak beznadziejnie wykonana, ***380;e zaraz si***281; powietrze do barwnika dostanie i po danych... :) Dochodz***281; do wniosku, ***380;e chyba nadesz***322;y ci***281;***380;kie czasy dla Litka, to znaczy je***347;li nie wydadz***261; nowego FW (a chyba nie wydadz***261; ju***380; niczego po USUS :( ) to nie b***281;dzie sopbie ju***380; tak ***322;adnie radzi***322; ze wsp***243;***322;czesnymi Verbatimami. O tym, ***380;e jest sprawny wiem, bo nagrywa***322;em r***243;wnolegle p***322;ytki z nowego cake'a i te stare, kt***243;re jeszcze mi zalega***322;y - r***243;znica widoczna go***322;ym okiem... |
@Atlantis
pal***281; na sony dvd+r 16x sony d21 i jak dla mnie pal***261; sie dobrze, m***243;j stacjonarny odtwarzacz nie ma ***380;adnych problem***243;w z nimi no i nagrywarka r***243;wnie***380; |
Kolejne skany, tym razem dwóch płytek palonych na Pionku z prędkością 8x.
Pierwsza to kolejna z tego indysjkiego cake'a, widać poprawę jakości, jest nieźle, choć daleko do tych pięknych wyników z ilością PIF x<100. :) A oto screen: http://img80.imageshack.us/img80/7982/napionkuek5.png A oto kolejna, tym razem "Made in Taiwan", pierwsza z dziesięciopłytkowego cake'a, również palona DVR-111D. No cóż... Nie wiem co powiedzieć, coraz gorzej z tymi Verbatimami. Ilość błędów PIF nadal ~1500 a nawet więcej, maksymalne wartości nadal w normie, siedem to całkiem przyzwoita wartość. Niestety wykres wygląda dosyć brzydko, ponieważ na samym początku błędy występują w dopsyć charakterystyczny sposób - nie zbijają się w wyraźne grupy jak na tym poprzednim cake'u, ale wyskakują względnie poijedynczo co kilka sekund, a ponieważ monitor zbyt długi nie jest na wykresie wygląda to jak wygląda... Sądzicie, że mogę zaufać tej płycie??? Oto skan: http://img228.imageshack.us/img228/5581/toldvcvt1.png Za chwilę sprawdzę jak się wypalają na Litku... Hmm... A co sądzicie o nośnikach Sony? |
Niestety ale chyba czas na wymiane palnika nadszed***322;. (165P6S - 140z***322;)
|
Cytat:
|
|
A ja mam pytanie, jak mozna wypalac te plyty na Lite-On LDW-811S z predkoscia wieksza niz 2.4x? Firmware HS0P.
Przy nagrywaniu 2.4x bledow jest tyle, ze wstyd nawet pokazywac wykres :) |
S***261; te***380; wy***380;sze warto***347;ci b***322;***281;d***243;w PIE :D
--update-- Kolejne wypa***322;y x12. Testowa***322;em program Ashampoo Burning Studio 6. Przy biosie bslb ilo***347;***263; PIF***243;w jest mniejsza :D http://images2.fotosik.pl/158/fe3d38ae7684fe27med.png http://images4.fotosik.pl/121/338ba884d07c9d53.png |
To nie jeste***347; specem od wykres***243;w :P ;), a tak serio to po b***322;***281;dach PIF wida***263; (wi***281;cej ich na pocz***261;tku)
|
Cytat:
|
Cake 25szt. zakupione w sklepie internetowym
Palona x12 http://img142.imageshack.us/img142/6...xpalx12hw2.png do 1,5Gb by***322;y ma***322;e problemy z buforem (co wida***263; na wykresie), a poza tym to ca***322;kiem niez***322;e p***322;yty :D |
Cytat:
Next one, x12 http://images2.fotosik.pl/158/dba88d230999a41bmed.png |
Cytat:
No tak to jest :taktak: jak sie siada po spozyciu ;) .......... |
http://img222.imageshack.us/img222/8...0060019gx4.png
Burn x8 @ BenQ LS DW1655 BCIB |
Cytat:
|
Cytat:
kupilem wczoraj made in india ..... |
Ilość załączników: 1
Cytat:
kupilem wczoraj made in india ..... |
Ilość załączników: 1
Kupiłem dzisiaj cake 25 szt. /25 zł za opakowanie/ Made in Taiwan i nie miałem takiego szczęścia jak kolega Mich@ł.
Palony x8. |
nawet os***322;awiony BenQ nie uczyni cudu i perfekcyjnie nie wypali p***322;yt takich, jak te, na jakie trafi***322;em w ostatnim cake'u. :P
|
Cytat:
:spoko: |
@Mich@***322; za***ista jako***347;***263; wypa***322;k***243;w :)
|
Troch***281; sobie popali***322;em :D
x8 http://images4.fotosik.pl/118/55ed5420fdd92a33.png x4 http://images2.fotosik.pl/155/7036c024a0058c03med.png x12 http://images4.fotosik.pl/118/327857c281de8ca0.png |
A mo***380;e to Plextor oszukuje :fiu: :szczerb:
Nowe wypa***322;y :D x12 http://images1.fotosik.pl/159/dd41e9df024b507dmed.png x8 http://images1.fotosik.pl/159/96b0aca12c4193f0med.png x4 http://images2.fotosik.pl/151/b678db408fd0d1c4med.png |
Cytat:
W gruncie rzeczy je***347;li s***261; problemy, to zazwyczaj zwi***261;zane w***322;a***347;nie z wysokimi warto***347;ciami PIE/PIF. :) |
Cytat:
Test płytek CD na Clover Systems. :czytaj: Clover Systems http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...17403&PageId=7 Podobnie jest na pozostałych napędach. 2/5 testowanych mają wszystkie błędy w normie mimo właściwich błędów C1/C2. Cytat:
Mała ilość błędów PIF/PIE jak widać może wprawadzać w błąd. :) |
No dobrze, przesadzi***322;em z tym "bardzo dobrze", chodzi***322;o mi o co***347; innego. :)
Robi***261;c testy na ECC 8/1 nie widzi si***281; pewnych drobnych r***243;***380;nic, kt***243;re wydaj***261; si***281; urosn***261;***263; do wielkiej r***243;***380;nicy na 8/8. Bo tutaj 6 a 10... A tam 2 i 2. :P W pierwszym przpadku wida***263; wyra***378;n***261; r***243;znic***281;, w drugim nie wida***263; jej wcale. :) A wi***281;c poprawka: p***322;yta dobrze nagrana. Bardzo dobrze pli***322;y si***281; te poprzednie Verby z maksymalnymi warto***347;ciami PIF dla ECC 8/8 w okolicach 4-5 a ich ilo***347;ci***261; ~100. Taka wersja mo***380;e by***263;? ;P |
Cytat:
|
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html Jitter w normie ale błędy Beta mimo poprawnych wartości poszarpane. W miejscach uskoków (zależy od korekcji czytnika) mogą być problemy z odczytem. Taki urok testowania na różnych napędach. :spoko: :) |
Cytat:
|
Cytat:
Nowy czyta i podziwia. :spoko: Sławek czyta i widzi jedynie niskie błędy PIE/PIF. Bardzo dobrze wypalona to ryzykowne stwierdzenie. :> Tutaj :czytaj: też niskie błędy a płytka tylko dobrze wypalona. http://forum.cdrinfo.pl/653512-post17.html :) |
Cytat:
:) |
Cytat:
Płytka ma niski poziom błędów. Czy jest bardzo dobrze wypalona? ??? :) |
A tak wygl***261;da ta sama p***322;yta testowana na CD-DVD Speed. Jak wida***263; na ECC 8/1 przesz***322;aby jako bardzo dobrze wypalona. :P
http://img131.imageshack.us/img131/43/fl93dscb8.png |
I znowu du***380;o b***322;***281;d***243;w PIF na pocz***261;tku, wyra***378;nie w grupach (nawet po kilkaset...), ta dziesi***261;tka na pocz***261;tku nieco razi... Niemniej oczywi***347;cie w normie, gdybym robi***322; test na 8/1 pewnie nawet nie zwr***243;ci***322;oby si***281; na to uwagi. ;)
Za to jedno trzeba przyzna***263; - ***322;adny wykres pie generuj***261; p***322;ytki z tego cake'a. ;) http://img380.imageshack.us/img380/8715/fl93zu1.png |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/590894-post12.html http://forum.cdrinfo.pl/590926-post13.html :) |
Kolejne wypały...
x12 http://images3.fotosik.pl/147/f0b2981adc263774med.png x8 http://images1.fotosik.pl/156/f153ae78dfc2cd86med.png x16 (podczas nagrywania był spadek napięcia.. Efekt widać na wykresie :taktak: ) http://images4.fotosik.pl/110/b707bf2d93f6f09b.png Ciąg dalszy nastąpi.. Jest jeszcze dużo rzeczy do palenia :D |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...g?d=1150562118 :) |
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
|
@Atlantis Ja na twoim miejscu ju***380; dawno bym w niego klikn***261; i zobaczy***322; co si***281; stanie :D
|
Nie mam problem***243;w z angielskim przynajmniej nie w tym przypadku, wiem co tam pisze. :)
Ale w takim razie, skoro tam jest "SmartBurn jest wylaczony - NIE", czyli jednym s***322;owiem W***321;***260;CZONY, to czemu obok jest przycisk z opcj***261; ENABLE SmartBurn... Przecie***380; te dwie rzeczy s***261; ze sob***261; sprzeczne. :) |
Cytat:
masz mozliwosc wylaczenia SmartBurn - TAK (wspomaga funkcje wylaczenia SmartBurn - w tlumaczeniu doslownym - bleee) SmartBurn jest wylaczony - NIE |
Ilość załączników: 1
Kolejny Verbatim x16, burn x8
Wykresy są bardzo podobne do siebie.. Jednak muszę jakoś zejś poniżej poziomu 5 błędów PIF :D |
Chwilę, a przypadkiem on tera nie jest wyłączony sądząc po screenie, który wrzuciłem przed chwilą? ;)
Poprawka: Jest niby napisne, że "SmartBurn function is disabled: NO" - czyli wygląda jakby byłą włączona.... Ale dlaczego na przycisku jest napis "Enable SmartBurn"?? Więc w końcu jest włączony czy nie? :) |
Cytat:
Można wyłączyć SmartBurn i zobaczyć jak nagrywają się nośniki. :> :) |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Proponuję przerobić na 832S. :) |
Ale ten program chyba nie może w żaden sposób zaszkodzić nagrywarce? ;)
Ściągnąłem i oto jak wygląda to okienko: http://img520.imageshack.us/img520/1230/okienkopc1.png Tak więc funkcja z tego co widzę wyłączona, ale można ją włączyć? Powinienem to zrobić? Jeśli rzeczywiście poprawia jakość, to dlaczego defaulktowo jest wyłączona? Czy jej aktywowanie czymś grozi? Moze wpłynąc negatywnie na żywotność napędu? JAkie zmiany dokładnie wywołuje wciśnięcie tego przycisku i czy są odwracalne? |
Cytat:
Pobieramy SmartBurn v3.1.16 http://www.liteonit.com/global/index...per&Itemid=153 nagrywamy... testujemy. :spoko: :) |
Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R x16@x16 palony na LG GSA-4163B vA106 :taktak:
Załącznik 33506 |
A wi***281;c w ko***324;cu LiteOn SOHW-812S posiada SmartBurn czy nie? Bo baza nagrywarek na cdrinfo.pl m***243;wi, ***380;e ma, a tutaj przeczyta***322;em wypowied***378;, ***380;e to tylko te nowsze. :) A wi***281;c jak to jest? ;)
|
Dzi***281;ki, ju***380; namierzy***322;em kilku sprzedwc***243;w, kt***243;rzy zapewne s***261; "sklepowymi" sprzedawcami i je***380;eli b***281;dzie potrzeba to zakupi***281; towar u nich. Dzi***281;ki za szybk***261; odpowied***378;.
|
@ndy
dziękuje :) @John M. Kane ja tam w podróby nie wierze... kupuje gdzie bądź i przeważnie są ok'a oczywiście jakość Verbów bywa różnna ale według mnie to są dobre albo bardzo dobre, tylko radze kupić oryginalnie pakowane bo przy przepakowywaniu zawsze mogą się dostać jakieś zanieczyszczenia czy wilgoć. |
Cytat:
Dzisiaj wieczorkiem jeszcze kilka wypaleń :D http://allegro.pl/show_user.php?uid=596109 |
Przepraszam, ale mam chwilowy dost***281;p do komputera i nie mog***281; przewertowa***263; 23 stron.
Pytanie jedno, kr***243;tkie - czy kto***347; zaopatruje si***281; w owe Verby na Allegro i ma tam zaufanego sprzedawce?? ***379;eby nie by***322;o, ***380;e mi przy***347;le jakie***347; CMC czy co***347; takiego tylko te 004 ewentualnie 003 je***380;eli jeszcze s***261; w obiegu (akurat mi to r***243;***380;nicy nie robi czy 3 czy 4). PS. @ndy - fajny avatar :D |
@tomek.xp reputka za zej***347;cie poni***380;ej 1 :D
|
Ilość załączników: 1
Czyli MadeInIndia nie są takie ostatnie :)
Verbatim DVD+R x16@x6 palone Pioneer'em 111L v8.26 Załącznik 33505 Oczywiście zgadzam się z opiniami że zależy na jaką partie płyt się trafi... |
Cytat:
Cytat:
|
Co nie zmienia faktu, ***380;e b***322;***281;dy PIE troch***281; wysokie :P
Pomy***347;le***263;, ***380;e chcia***322;em dosta***263; Verbatimy z Japonii :D |
Cytat:
Odkryłem przyczynę takiego stanu rzeczy - do płytki przykleił się włos :sciana: Jestem pewien że przy wyciąganiu z konserwy nośnika nie było go jeszcze bo oglądałem dvd przed nagraniem, co nie zmienia faktu że dałem plamę :P ponowny test: http://images4.fotosik.pl/109/b2da9be559e3d233.png |
Cytat:
Cytat:
|
Zgadzam si***281; z Micha***322;em. Albo p***322;ytka by***322;a porysowana albo trafi***322;a ci si***281; parszywa partia...
Dlatego nie kupuj***281; p***322;yt przez neta. Lepiej jest w kupi***263; w sklepie kilka sztuk dla testu. Gdy oka***380;e si***281; ***380;e jako***347;***263; jest dobra wtedy wracam do sklepu i kupuj***281; wi***281;ksz***261; ilo***347;***263;. |
Cytat:
Wynik powtarza się na kilku płytach, czy jest to pierwsza, którą testowałeś? Mam ten sam model BenQ, z podobnym "przebiegiem" i problemów nie mam. Poza tym, to nie powinna być wina napędu, skoro Esperanza się dobrze wypaliła :> |
Cytat:
Funkcje SmartBurn i HyperTuning obsługują tylko najnowsze modele LiteOn'a. :) |
@Piter666 p***322;ytka nie by***322;a porysowana na starcie ?
|
Patrzcie jaka lipna partia verbatima, i to made in Japan (zawsze myślałem że japońce robią dobre):
Palona 8x http://images1.fotosik.pl/155/4f445960490b58db.png Jeszcze dla przykładu wczoraj palona Esperanza (też 8x) http://images3.fotosik.pl/146/65603bc8f47e5def.png A może to mój palnik już się zestarzał? ma 1 rok i ~1000 DVD przebiegu + robi jako zwykły odtwarzacz (jeden napęd w kompie). SolidBurn i WOPC: ON Tych Verbatimów to mam 100 (( w 4 konserwach po 25szt. z allegro. Mam nadzieję że to tylko ta jedna konserwa jest nie teges ??? |
Cytat:
Ale mo***380;na uzna***263; te p***322;yty za dobrze nagrane, nie musz***281; niczego wyrzuca***263; do kosza chyba. :) Cytat:
|
Cytat:
Ze stałym OPC (LiteOn) można wypalić dobrze :taktak: Do ideału jeszcze daleko. :fiu: LiteOn... http://forum.cdrinfo.pl/653512-post17.html http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html Pioneer... http://forum.cdrinfo.pl/673461-post694.html Plextor... http://forum.cdrinfo.pl/673485-post126.html :) |
Cytat:
Cytat:
|
Ale na tym "wiekowym" palniku na p***322;ytach z poprzednich cake'***243;w (Made in Taiwan) pali***322;o tak jak m***243;wi***322;em (PIF w ilo***347;ci ~100, z maksymalnymi warto***347;ciami zazwyczaj 4-5), jeszcze nie tak dawno wrzuca***322;em testy na forum, a wi***281;c por***243;wnywalne z najlepszymi wsp***243;***322;czesnymi palnikami jak BenQ 1640, Pioneery czy Plextory. :)
Tak wi***281;c mniejsza jako***347;***263; to raczej wina p***322;yt, bo wypala***322;em r***243;wnolegle niedawno jedna po drugiej dwie p***322;yty - t***261; z tego cake'a i poprzedniego - r***243;***380;nica by***322;a wyra***378;nie widoczna. :) Ale fakt, ***378;le nie jest... Mog***322;oby by***263; jednak lepiej... :) |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.