Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

Mich@ł 16.10.2006 12:36

Cytat:

Napisany przez @ndy
@Mich@ł w twoim wypadku prawdopodobnie miałeś uszkodzony nośnik.

...

W to nigdy nie uwierzę.. 6 płyt z fifą nagrałem, wszystkie mają błędy PO. Oprócz tych 6 płyt (wybranych losowo z cake'a) nagrałem ok. 60 innych z tego samego cake'a i żadna się tak źle nie nagrywała..

andy 16.10.2006 12:14

@Mich@***322; w twoim wypadku prawdopodobnie mia***322;e***347; uszkodzony no***347;nik.


Ale wracaj***261;c do tematu. Poni***380;ej kilka Verb***243;w:
http://forum.cdrinfo.pl/692005-post933.html
http://forum.cdrinfo.pl/692114-post934.html
||

Mich@ł 16.10.2006 07:16

Przecie***380; format iso nie przechowuje informacji o zabezpieczeniu, dlatego go konwertowa***322;em :)
Poza tym du***380;o gier nagra***322;em tym sposoboem i wykresy zawsze by***322;y ***322;adne :)

andy 15.10.2006 22:41

Nawet jak by ten obraz by***322; kopi***261; 1:1 orygina***322;u to i tak powinno si***281; da***263; skopiowa***263; wszystkie pliki metod***261; kopiuj & wklej. (Zabezpieczenie tu nie ma nic do rzeczy bo b***322;***281;dne sektory (tzw. schemat xyxyxyxy) nie s***261; tworzone w tym samym miejscu co dane.)

Mich@ł 15.10.2006 22:26

Cytat:

Napisany przez slawekj
..

Dla sprawdzenia nagrać inny obraz albo plikiem testowym Nero sprawdzić.

:)

Nagrywałem inne obrazy dzisiaj -> wszystko OK :)

@ @andy - mniejszy plik skopiował się bez problemu.. Większy (z rozszerzeniem temp) wywalił błąd crc..

Nie przeszkadza mi to właściwie, ale pierwszy raz dosałem 0 punktów za wypał :szczerb: Fifa instaluje się bezproblemowo :)

andy 15.10.2006 22:16

@Mich@***322; spr***243;buj skopiowa***263; pliki kt***243;re Nero Scandisk rozpozna***322; jako uszkodzone.

slawekj 15.10.2006 22:13

A więc wszystko jasne. Tak musi być. :spoko:

Dla sprawdzenia nagrać inny obraz albo plikiem testowym Nero sprawdzić.

:)

andy 15.10.2006 22:12

@slawekj o ile mi wiadomo to ***380;adna nagrywarka nie zrobi kopii SD z DVD wi***281;c IMHO w tym wypadku cyfrowe sygnatury nie zosta***322;y odczytane ze ***378;r***243;d***322;owego dysku bo po co ? (Metoda kopiuj i wklej)

Mich@ł 15.10.2006 22:11

Cytat:

Napisany przez slawekj
A ta Fifa to obraz.
Błędne sektory to zabezpieczenie. :spoko:

:)

Obraz modyfikowany. Dodałem parę rzeczy ;) i przekonwertowałem do iso.

slawekj 15.10.2006 22:10

A ta Fifa to obraz.
B***322;***281;dne sektory to zabezpieczenie. :spoko:

:)

Mich@ł 15.10.2006 22:10

Cytat:

Napisany przez @ndy
@Mich@ł masz możliwość przetestowania tego nośnika na innym napędzie ?

Nie :( Przynajmniej narazie :(

andy 15.10.2006 21:59

@Mich@***322; masz mo***380;liwo***347;***263; przetestowania tego no***347;nika na innym nap***281;dzie ?

Mich@ł 15.10.2006 21:35

Cytat:

Napisany przez @ndy
Możliwe, że płytka była upierd****a na starcie :(

Wątpię..
Ponieważ płyty były losowo wyjmowane z cake'a.
A 6/6 wypalonych płyt Fifą 2k7 mieć uszkodzonych na samym początku to trochę dziwny zbieg okoliczności..
Zwłaszcze, że "po drodze" nagrywałem inne płyty (z tego samego cake'a) i wypaliły się bardzo ładnie :]

andy 15.10.2006 21:15

Mo***380;liwe, ***380;e p***322;ytka by***322;a upierd****a na starcie :(

Mich@ł 15.10.2006 18:33

Prosz***281; :)
Wynik podobnie ohydny :D

http://images4.fotosik.pl/168/34d1cd85fe22be04m.png
http://images1.fotosik.pl/213/d9e5b2448f8f3baam.png

andy 15.10.2006 17:17

@Mich@***322; zr***243;b jeszcze raz skan tej p***322;ytki.

Mich@ł 15.10.2006 13:37

Bardzo udany wypa***322; :szczerb:
4 p***322;yta z Fif***261; 2k7, kt***243;rej wykres tak wygl***261;da :P

x8
http://images4.fotosik.pl/167/7a207d4c63f51453.png
http://images2.fotosik.pl/204/1617048a11bbc4b8med.png

andy 14.10.2006 21:19

@Mich@***322; przy nast***281;pnych wypa***322;ach poprosz***281; te***380; o QScan'y :)

Mich@ł 14.10.2006 20:57

Troszku sobie popaliłem :)

x8
http://images4.fotosik.pl/166/e2f7e0fea993e751med.png

x12
http://images2.fotosik.pl/203/2f5709d42e6b1d24med.png



http://images2.fotosik.pl/203/10db777356908a9dmed.png



http://images1.fotosik.pl/212/e411185960699c70med.png



http://images3.fotosik.pl/203/533fd9fdbd5d0ac8med.png

:D

Mich@ł 09.10.2006 09:11

Wypa***322; pr***281;dko***347;ci***261; 2,4 ||

http://images1.fotosik.pl/205/dd6319314da768ddmed.png

Dow***243;d na to, ***380;e wolniej nie znaczy lepiej :D

icemac 05.10.2006 19:12

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
Pokaż :>

właśnie :D

piasać to każdy sobie może :>

Mich@ł 05.10.2006 15:49

Cytat:

Napisany przez lukk21
Ja dzis dorwałem w MM w końcu Verby DVD+R. Nie było nie było i dziś patrze są. Co więcej patrze (cake'i 10szt.) i są Made In Taiwan!! Kupiłem 5 cake'ów, właśnie wypalam pierwszą płytkę i jakość jak za "starych" dobrych czasów. Made In India feeeeeeee

Pokaż :>

lukk21 04.10.2006 21:31

Ja dzis dorwałem w MM w końcu Verby DVD+R. Nie było nie było i dziś patrze są. Co więcej patrze (cake'i 10szt.) i są Made In Taiwan!! Kupiłem 5 cake'ów, właśnie wypalam pierwszą płytkę i jakość jak za "starych" dobrych czasów. Made In India feeeeeeee

SpeedFreaK 29.09.2006 16:27

verbatim DVD+R 16x palony 12x na DW1655 BCIB
 
Ilość załączników: 4
Wyszedł w sumie nienajgorzej, ale wydaje mi się, że na BCHB Verby paliły si e lepiej. Płytki made in India.

QScan pozwalał palić płytkę z prędkością maxymalną, ale nie zdecydowałem sie na ten krok :P

1. Nero
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1159540157

2. TA Inner
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1159540157

3. TA Middle
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1159540157


4. TA Outer
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1159540157

Mich@ł 24.09.2006 20:13

Chwilowo starszy brat le***380;y na p***243;***322;ce..
Wypali***322;em jedn***261; p***322;yt***281;... Nie za ***322;adnie wysz***322;o :|
Czy***380;by 1640 sobie lepiej radzi***322;? :>
Poszukam jeszcze materia***322;u do wypa***322;u :D
http://images3.fotosik.pl/176/91c089e918ed4818.png

andy 24.09.2006 19:49

Najlepiej wypal jedn***261; p***322;ytk***281; na 1640 i jedn***261; na 1655 z tego samego ***378;r***243;de***322;ka. Oczywi***347;cie musisz testowa***263; na Plextorze...bo inne skany s***261; nic nie warte...

Mich@ł 24.09.2006 19:43

Cytat:

Napisany przez @ndy

Brzydal :P
Wpadł mi w moje ścibskie łapki na krótki czas BenQ 1655..
Zarzucę zaraz testem :P

andy 24.09.2006 14:07

A to m***243;j ||
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=871
:>

Mich@ł 24.09.2006 09:53

A oto m***243;j kolejny wypa***322; :D
http://images1.fotosik.pl/184/05144a124a1140cem.png

icemac 22.09.2006 07:37

@Atlantis
zobacz w topicu o sony dvd+r 16x i jeszcze jest troch***281; wykres***243;w w topicu o nec nd-4551. Ja pal***281; teraz tylko na verbatimach i w***322;a***347;nie tych sony, bo maj***261; dobr***261; cen***281; i nie mam z nimi problem***243;w.

P.S.
u***380;ywam tylko plus***243;w - przyzwyczajenia z czas***243;w litka :>

Atlantis 21.09.2006 15:12

icemac: a wykresy jak si***281; prezentuj***261;?
Mi chodzi nie tyle o mo***380;liwo***347;***263; odczytania takiej p***322;yty, ale sam***261; jako***347;***263; zapisu. T***281;skni***281; za Verbatimami pal***261;cymi si***281; z ilo***347;ci***261; PIF***243;w ~100... No i oczywi***347;cie chodzi***322;oby mi o jakie***347; pepsze, sprawedzone p***322;ytki, bo co mi z tego, ***380;e si***281; jaki***347; "Blue" znajdzie, kt***243;ry wygeneruje taki wynik zaraz po nagraniu, skoro p***322;ytka b***281;dzie tak beznadziejnie wykonana, ***380;e zaraz si***281; powietrze do barwnika dostanie i po danych... :)

Dochodz***281; do wniosku, ***380;e chyba nadesz***322;y ci***281;***380;kie czasy dla Litka, to znaczy je***347;li nie wydadz***261; nowego FW (a chyba nie wydadz***261; ju***380; niczego po USUS :( ) to nie b***281;dzie sopbie ju***380; tak ***322;adnie radzi***322; ze wsp***243;***322;czesnymi Verbatimami. O tym, ***380;e jest sprawny wiem, bo nagrywa***322;em r***243;wnolegle p***322;ytki z nowego cake'a i te stare, kt***243;re jeszcze mi zalega***322;y - r***243;znica widoczna go***322;ym okiem...

icemac 21.09.2006 13:55

@Atlantis

pal***281; na sony dvd+r 16x sony d21 i jak dla mnie pal***261; sie dobrze, m***243;j stacjonarny odtwarzacz nie ma ***380;adnych problem***243;w z nimi no i nagrywarka r***243;wnie***380;

Atlantis 21.09.2006 11:46

Kolejne skany, tym razem dwóch płytek palonych na Pionku z prędkością 8x.
Pierwsza to kolejna z tego indysjkiego cake'a, widać poprawę jakości, jest nieźle, choć daleko do tych pięknych wyników z ilością PIF x<100. :) A oto screen:

http://img80.imageshack.us/img80/7982/napionkuek5.png

A oto kolejna, tym razem "Made in Taiwan", pierwsza z dziesięciopłytkowego cake'a, również palona DVR-111D. No cóż... Nie wiem co powiedzieć, coraz gorzej z tymi Verbatimami. Ilość błędów PIF nadal ~1500 a nawet więcej, maksymalne wartości nadal w normie, siedem to całkiem przyzwoita wartość. Niestety wykres wygląda dosyć brzydko, ponieważ na samym początku błędy występują w dopsyć charakterystyczny sposób - nie zbijają się w wyraźne grupy jak na tym poprzednim cake'u, ale wyskakują względnie poijedynczo co kilka sekund, a ponieważ monitor zbyt długi nie jest na wykresie wygląda to jak wygląda... Sądzicie, że mogę zaufać tej płycie??? Oto skan:

http://img228.imageshack.us/img228/5581/toldvcvt1.png

Za chwilę sprawdzę jak się wypalają na Litku...

Hmm... A co sądzicie o nośnikach Sony?

rork 10.09.2006 22:20

Niestety ale chyba czas na wymiane palnika nadszed***322;. (165P6S - 140z***322;)

Sailor Mercury 10.09.2006 18:03

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
Uaktualnij bios w nagrywarce.

HS0R tez nie zna MCC 004. Nie wiem, czy jest sens probowac omnipatchera - nigdy nie uzywalem. Czy zwiekszanie predkosci w sytuacji, gdy firmware nie zna plyty, zwieksza jakosc nagrywania?

Mich@ł 10.09.2006 17:39

Uaktualnij bios w nagrywarce.
DOWNLOAD

A wykres poka***380; :D

Sailor Mercury 10.09.2006 17:35

A ja mam pytanie, jak mozna wypalac te plyty na Lite-On LDW-811S z predkoscia wieksza niz 2.4x? Firmware HS0P.
Przy nagrywaniu 2.4x bledow jest tyle, ze wstyd nawet pokazywac wykres :)

Mich@ł 10.09.2006 13:39

S***261; te***380; wy***380;sze warto***347;ci b***322;***281;d***243;w PIE :D

--update--

Kolejne wypa***322;y x12. Testowa***322;em program Ashampoo Burning Studio 6.
Przy biosie bslb ilo***347;***263; PIF***243;w jest mniejsza :D

http://images2.fotosik.pl/158/fe3d38ae7684fe27med.png


http://images4.fotosik.pl/121/338ba884d07c9d53.png

rork 10.09.2006 13:36

To nie jeste***347; specem od wykres***243;w :P ;), a tak serio to po b***322;***281;dach PIF wida***263; (wi***281;cej ich na pocz***261;tku)

mensir67pl 10.09.2006 13:28

Cytat:

Napisany przez rork
Cake 25szt. zakupione w sklepie internetowym

Palona x12



do 1,5Gb były małe problemy z buforem (co widać na wykresie), a poza tym to całkiem niezłe płyty :D

? ja tu nic nie widzie ? :>

rork 10.09.2006 12:46

Cake 25szt. zakupione w sklepie internetowym

Palona x12

http://img142.imageshack.us/img142/6...xpalx12hw2.png

do 1,5Gb by***322;y ma***322;e problemy z buforem (co wida***263; na wykresie), a poza tym to ca***322;kiem niez***322;e p***322;yty :D

Mich@ł 10.09.2006 08:36

Cytat:

Napisany przez joujoujou
Jaki palnik, taki wypał. :tak!:

:spoko:

A może.. Jaki właściciel, taki wypał? :fiu:

Next one, x12
http://images2.fotosik.pl/158/dba88d230999a41bmed.png

mensir67pl 10.09.2006 07:24

Cytat:

Napisany przez adax
Chętnie ale mamy różne nagrywary. :> :D


No tak to jest :taktak: jak sie siada po spozyciu ;) ..........

andy 10.09.2006 00:19

http://img222.imageshack.us/img222/8...0060019gx4.png
Burn x8 @ BenQ LS DW1655 BCIB

adax 09.09.2006 21:19

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
uzyj tego samego biosu co @Mich@ł ... a zobaczymy :idea:

kupilem wczoraj made in india .....

Chętnie ale mamy różne nagrywary. :> :D

mensir67pl 09.09.2006 20:51

Cytat:

Napisany przez adax
Kupiłem dzisiaj cake 25 szt. /25 zł za opakowanie/ Made in Taiwan i nie miałem takiego szczęścia jak kolega Mich@ł.

Palony x8.

uzyj tego samego biosu co @Mich@ł ... a zobaczymy :idea:

kupilem wczoraj made in india .....

mensir67pl 09.09.2006 20:45

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez adax
Kupiłem dzisiaj cake 25 szt. /25 zł za opakowanie/ Made in Taiwan i nie miałem takiego szczęścia jak kolega Mich@ł.

Palony x8.

uzyj tego samego bosu co @Mich@ł ... a zobaczymy :idea:

kupilem wczoraj made in india .....

adax 09.09.2006 20:16

Ilość załączników: 1
Kupiłem dzisiaj cake 25 szt. /25 zł za opakowanie/ Made in Taiwan i nie miałem takiego szczęścia jak kolega Mich@ł.

Palony x8.

Atlantis 09.09.2006 19:45

nawet os***322;awiony BenQ nie uczyni cudu i perfekcyjnie nie wypali p***322;yt takich, jak te, na jakie trafi***322;em w ostatnim cake'u. :P

joujoujou 09.09.2006 19:26

Cytat:

Napisany przez @ndy
@Mich@***322; za***ista jako***347;***263; wypa***322;k***243;w :)

Jaki palnik, taki wypa***322;. :tak!:

:spoko:

andy 09.09.2006 19:23

@Mich@***322; za***ista jako***347;***263; wypa***322;k***243;w :)

Mich@ł 07.09.2006 20:20

Troch***281; sobie popali***322;em :D
x8
http://images4.fotosik.pl/118/55ed5420fdd92a33.png
x4
http://images2.fotosik.pl/155/7036c024a0058c03med.png
x12
http://images4.fotosik.pl/118/327857c281de8ca0.png

Mich@ł 04.09.2006 07:04

A mo***380;e to Plextor oszukuje :fiu: :szczerb:

Nowe wypa***322;y :D
x12
http://images1.fotosik.pl/159/dd41e9df024b507dmed.png
x8
http://images1.fotosik.pl/159/96b0aca12c4193f0med.png
x4
http://images2.fotosik.pl/151/b678db408fd0d1c4med.png

Atlantis 03.09.2006 17:11

Cytat:

Ma***322;a ilo***347;***263; b***322;***281;d***243;w PIF/PIE jak wida***263; mo***380;e wprawadza***263; w b***322;***261;d.
Jak s***261;dz***281; m***243;wisz o symetrii pit***243;w i wszystkim co jeszcze pozwala stwierzi***263; Plextor? :) Ja jednak mam tylko tyle ile pozwala zbada***263; Litek i to na tym opieram swoj***261; ocen***281;, w domowym u***380;ytkowaniu wystarczy, nie m***243;wi***281; o robieniu zaawansowanych test***243;w na potrzeby portali, gdzie testuje si***281; sprz***281;t do nagrywania czy no***347;niki. ;)
W gruncie rzeczy je***347;li s***261; problemy, to zazwyczaj zwi***261;zane w***322;a***347;nie z wysokimi warto***347;ciami PIE/PIF. :)

slawekj 03.09.2006 16:04

Cytat:

Napisany przez tomek.xp
to aż strach pomyśleć co wykazały by testy na sprzęcie lepszym od tego Plextor'a...

Nie trzeba daleko szukać. :spoko:

Test płytek CD na Clover Systems.

:czytaj:
Clover Systems
http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...17403&PageId=7

Podobnie jest na pozostałych napędach.
2/5 testowanych mają wszystkie błędy w normie mimo właściwich błędów C1/C2.

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Taka wersja może być? ;P

Kolega opiera się podobnie jak Nero na błędach PIE/PIF.
Mała ilość błędów PIF/PIE jak widać może wprawadzać w błąd.

:)

Atlantis 03.09.2006 15:49

No dobrze, przesadzi***322;em z tym "bardzo dobrze", chodzi***322;o mi o co***347; innego. :)
Robi***261;c testy na ECC 8/1 nie widzi si***281; pewnych drobnych r***243;***380;nic, kt***243;re wydaj***261; si***281; urosn***261;***263; do wielkiej r***243;***380;nicy na 8/8. Bo tutaj 6 a 10... A tam 2 i 2. :P W pierwszym przpadku wida***263; wyra***378;n***261; r***243;znic***281;, w drugim nie wida***263; jej wcale. :)

A wi***281;c poprawka: p***322;yta dobrze nagrana. Bardzo dobrze pli***322;y si***281; te poprzednie Verby z maksymalnymi warto***347;ciami PIF dla ECC 8/8 w okolicach 4-5 a ich ilo***347;ci***261; ~100. Taka wersja mo***380;e by***263;? ;P

tomek.xp 03.09.2006 15:46

Cytat:

Napisany przez slawekj
Czytając dalej... test na Plextorze wykazał 2x więcej błędów niż na LiteOn'ie.
http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html

Taki urok testowania na różnych napędach. :spoko:

:)

to aż strach pomyśleć co wykazały by testy na sprzęcie lepszym od tego Plextor'a...

slawekj 03.09.2006 15:44

Cytat:

Napisany przez tomek.xp
nawet "nowy" wie że takie stwierdzenie to jak zalecenie "ekspertyzy" na Plextorze :)

Czytając dalej... test na Plextorze wykazał 2x więcej błędów niż na LiteOn'ie.
http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html

Jitter w normie ale błędy Beta mimo poprawnych wartości poszarpane.
W miejscach uskoków (zależy od korekcji czytnika) mogą być problemy z odczytem.

Taki urok testowania na różnych napędach. :spoko:

:)

tomek.xp 03.09.2006 15:38

Cytat:

Napisany przez slawekj
Zaraz zaczepki.

Nowy czyta i podziwia. :spoko:
Sławek czyta i widzi jedynie niskie błędy PIE/PIF.
Bardzo dobrze wypalona to ryzykowne stwierdzenie. :>

:)

nawet "nowy" wie że takie stwierdzenie to jak zalecenie "ekspertyzy" na Plextorze :)

slawekj 03.09.2006 15:31

Cytat:

Napisany przez tomek.xp
Sławek szuka zaczepki :boks:
:)

Zaraz zaczepki.

Nowy czyta i podziwia. :spoko:
Sławek czyta i widzi jedynie niskie błędy PIE/PIF.
Bardzo dobrze wypalona to ryzykowne stwierdzenie. :>

Tutaj :czytaj: też niskie błędy a płytka tylko dobrze wypalona.
http://forum.cdrinfo.pl/653512-post17.html

:)

tomek.xp 03.09.2006 15:27

Cytat:

Napisany przez slawekj
...
Czy jest bardzo dobrze wypalona? ???

:)

Sławek szuka zaczepki :boks:

:)

slawekj 03.09.2006 15:24

Cytat:

Napisany przez Atlantis
A tak wygląda ta sama płyta testowana na CD-DVD Speed. Jak widać na ECC 8/1 przeszłaby jako bardzo dobrze wypalona. :P

Prośba o podawanie napędu i prędkości nagrywania.
Płytka ma niski poziom błędów.
Czy jest bardzo dobrze wypalona? ???

:)

Atlantis 03.09.2006 13:01

A tak wygl***261;da ta sama p***322;yta testowana na CD-DVD Speed. Jak wida***263; na ECC 8/1 przesz***322;aby jako bardzo dobrze wypalona. :P

http://img131.imageshack.us/img131/43/fl93dscb8.png

Atlantis 02.09.2006 23:10

I znowu du***380;o b***322;***281;d***243;w PIF na pocz***261;tku, wyra***378;nie w grupach (nawet po kilkaset...), ta dziesi***261;tka na pocz***261;tku nieco razi... Niemniej oczywi***347;cie w normie, gdybym robi***322; test na 8/1 pewnie nawet nie zwr***243;ci***322;oby si***281; na to uwagi. ;)
Za to jedno trzeba przyzna***263; - ***322;adny wykres pie generuj***261; p***322;ytki z tego cake'a. ;)

http://img380.imageshack.us/img380/8715/fl93zu1.png

slawekj 31.08.2006 23:24

Cytat:

Napisany przez Mich@ł
Kolejne wypały...
x16 (podczas nagrywania był spadek napięcia.. Efekt widać na wykresie :taktak: )

Sprawa znana i opisana.
http://forum.cdrinfo.pl/590894-post12.html
http://forum.cdrinfo.pl/590926-post13.html

:)

Mich@ł 31.08.2006 23:15

Kolejne wypały...
x12
http://images3.fotosik.pl/147/f0b2981adc263774med.png

x8
http://images1.fotosik.pl/156/f153ae78dfc2cd86med.png

x16 (podczas nagrywania był spadek napięcia.. Efekt widać na wykresie :taktak: )
http://images4.fotosik.pl/110/b707bf2d93f6f09b.png

Ciąg dalszy nastąpi.. Jest jeszcze dużo rzeczy do palenia :D

slawekj 31.08.2006 22:51

Cytat:

Napisany przez @ndy
@Atlantis Ja na twoim miejscu już dawno bym w niego klikną i zobaczył co się stanie :D

:spoko:

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...g?d=1150562118

:)

pawelblu 31.08.2006 22:21

Cytat:

Napisany przez @ndy
@Atlantis Ja na twoim miejscu już dawno bym w niego klikną i zobaczył co się stanie :D

Dosc sluszna uwaga.

gallus 31.08.2006 22:17

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Mich@***322;
Kolejny Verbatim x16, burn x8
Wykresy s***261; bardzo podobne do siebie..
Jednak musz***281; jako***347; zej***347; poni***380;ej poziomu 5 b***322;***281;d***243;w PIF :D

Niby te same Verbatimy... ale u Ciebie o wiele mniej PIF-***243;w i ni***380;szy jitter...

andy 31.08.2006 22:09

@Atlantis Ja na twoim miejscu ju***380; dawno bym w niego klikn***261; i zobaczy***322; co si***281; stanie :D

Atlantis 31.08.2006 21:33

Nie mam problem***243;w z angielskim przynajmniej nie w tym przypadku, wiem co tam pisze. :)
Ale w takim razie, skoro tam jest "SmartBurn jest wylaczony - NIE", czyli jednym s***322;owiem W***321;***260;CZONY, to czemu obok jest przycisk z opcj***261; ENABLE SmartBurn...
Przecie***380; te dwie rzeczy s***261; ze sob***261; sprzeczne. :)

pawelblu 31.08.2006 21:14

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Ale ten program chyba nie może w żaden sposób zaszkodzić nagrywarce? ;)

Ściągnąłem i oto jak wygląda to okienko:

http://img520.imageshack.us/img520/1230/okienkopc1.png

Tak więc funkcja z tego co widzę wyłączona, ale można ją włączyć? Powinienem to zrobić? Jeśli rzeczywiście poprawia jakość, to dlaczego defaulktowo jest wyłączona? Czy jej aktywowanie czymś grozi? Moze wpłynąc negatywnie na żywotność napędu? JAkie zmiany dokładnie wywołuje wciśnięcie tego przycisku i czy są odwracalne?

Tam jest napisane tak:

masz mozliwosc wylaczenia SmartBurn - TAK
(wspomaga funkcje wylaczenia SmartBurn - w tlumaczeniu doslownym - bleee)
SmartBurn jest wylaczony - NIE

Mich@ł 31.08.2006 19:35

Ilość załączników: 1
Kolejny Verbatim x16, burn x8
Wykresy są bardzo podobne do siebie..
Jednak muszę jakoś zejś poniżej poziomu 5 błędów PIF :D

Atlantis 31.08.2006 18:59

Chwilę, a przypadkiem on tera nie jest wyłączony sądząc po screenie, który wrzuciłem przed chwilą? ;)

Poprawka:

Jest niby napisne, że "SmartBurn function is disabled: NO" - czyli wygląda jakby byłą włączona....
Ale dlaczego na przycisku jest napis "Enable SmartBurn"?? Więc w końcu jest włączony czy nie? :)

slawekj 31.08.2006 18:48

Cytat:

Napisany przez Atlantis
A co dokładnie zmieni? ;)

Nic.
Można wyłączyć SmartBurn i zobaczyć jak nagrywają się nośniki. :>

:)

Atlantis 31.08.2006 18:46

Cytat:

Napisany przez slawekj
nie zaszkodzi. :spoko:

A co dokładnie zmieni? ;)


Cytat:

Proponuję przerobić na 832S.
:)
Tylko po co? ;) Przecież DL nie będę na nim nagrywał, przerabianie na 832S miało sens z tego co pamiętam do czasu, gdy wypiścili firmware USOS, bo to od 832 było zwyczajnie nowsze. :)

slawekj 31.08.2006 18:39

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Ale ten program chyba nie może w żaden sposób zaszkodzić nagrywarce? ;)

:nie: zaszkodzi. :spoko:

Proponuję przerobić na 832S.

:)

Atlantis 31.08.2006 18:34

Ale ten program chyba nie może w żaden sposób zaszkodzić nagrywarce? ;)

Ściągnąłem i oto jak wygląda to okienko:

http://img520.imageshack.us/img520/1230/okienkopc1.png

Tak więc funkcja z tego co widzę wyłączona, ale można ją włączyć? Powinienem to zrobić? Jeśli rzeczywiście poprawia jakość, to dlaczego defaulktowo jest wyłączona? Czy jej aktywowanie czymś grozi? Moze wpłynąc negatywnie na żywotność napędu? JAkie zmiany dokładnie wywołuje wciśnięcie tego przycisku i czy są odwracalne?

slawekj 31.08.2006 18:17

Cytat:

Napisany przez Atlantis
A więc w końcu LiteOn SOHW-812S posiada SmartBurn czy nie?

Posiada :uklon:

Pobieramy SmartBurn v3.1.16
http://www.liteonit.com/global/index...per&Itemid=153

nagrywamy... testujemy. :spoko:

:)

tomek.xp 31.08.2006 16:35

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R x16@x16 palony na LG GSA-4163B vA106 :taktak:
Załącznik 33506

Atlantis 31.08.2006 15:02

A wi***281;c w ko***324;cu LiteOn SOHW-812S posiada SmartBurn czy nie? Bo baza nagrywarek na cdrinfo.pl m***243;wi, ***380;e ma, a tutaj przeczyta***322;em wypowied***378;, ***380;e to tylko te nowsze. :) A wi***281;c jak to jest? ;)

John M. Kane 31.08.2006 14:34

Dzi***281;ki, ju***380; namierzy***322;em kilku sprzedwc***243;w, kt***243;rzy zapewne s***261; "sklepowymi" sprzedawcami i je***380;eli b***281;dzie potrzeba to zakupi***281; towar u nich. Dzi***281;ki za szybk***261; odpowied***378;.

tomek.xp 31.08.2006 14:31

@ndy
dziękuje :)

@John M. Kane
ja tam w podróby nie wierze...
kupuje gdzie bądź i przeważnie są ok'a oczywiście jakość Verbów bywa różnna ale według mnie to są dobre albo bardzo dobre, tylko radze kupić oryginalnie pakowane bo przy przepakowywaniu zawsze mogą się dostać jakieś zanieczyszczenia czy wilgoć.

Mich@ł 31.08.2006 14:31

Cytat:

Napisany przez John M. Kane
...

Pytanie jedno, krótkie - czy ktoś zaopatruje się w owe Verby na Allegro i ma tam zaufanego sprzedawce?? Żeby nie było, że mi przyśle jakieś CMC czy coś takiego tylko te 004 ewentualnie 003 jeżeli jeszcze są w obiegu (akurat mi to różnicy nie robi czy 3 czy 4).
...

Czy zaufany.. Nie jestem do końca pewien, ale dostałem od niego Verby made in india "te 004" ;) Palą się dobrze, narazie nie mam zastrzeżeń.
Dzisiaj wieczorkiem jeszcze kilka wypaleń :D
http://allegro.pl/show_user.php?uid=596109

John M. Kane 31.08.2006 14:20

Przepraszam, ale mam chwilowy dost***281;p do komputera i nie mog***281; przewertowa***263; 23 stron.

Pytanie jedno, kr***243;tkie - czy kto***347; zaopatruje si***281; w owe Verby na Allegro i ma tam zaufanego sprzedawce?? ***379;eby nie by***322;o, ***380;e mi przy***347;le jakie***347; CMC czy co***347; takiego tylko te 004 ewentualnie 003 je***380;eli jeszcze s***261; w obiegu (akurat mi to r***243;***380;nicy nie robi czy 3 czy 4).

PS. @ndy - fajny avatar :D

andy 31.08.2006 13:15

@tomek.xp reputka za zej***347;cie poni***380;ej 1 :D

tomek.xp 31.08.2006 13:03

Ilość załączników: 1
Czyli MadeInIndia nie są takie ostatnie :)

Verbatim DVD+R x16@x6 palone Pioneer'em 111L v8.26
Załącznik 33505

Oczywiście zgadzam się z opiniami że zależy na jaką partie płyt się trafi...

andy 31.08.2006 12:58

Cytat:

Napisany przez Piter666
Odkry***322;em przyczyn***281; takiego stanu rzeczy - do p***322;ytki przyklei***322; si***281; w***322;os

Dziwne ***380;e podczas testu si***281; nie odklei***322; :P

Cytat:

Napisany przez Piter666
ponowny test:

Bardzo ***322;adny wypa***322; :spoko:

Mich@ł 31.08.2006 12:50

Co nie zmienia faktu, ***380;e b***322;***281;dy PIE troch***281; wysokie :P
Pomy***347;le***263;, ***380;e chcia***322;em dosta***263; Verbatimy z Japonii :D

Piter666 31.08.2006 12:41

Cytat:

Napisany przez @ndy
@Piter666 płytka nie była porysowana na starcie ?

nie wiem jak by to powiedzieć bo mi troche głupio... :'( :'( :'( :'(
Odkryłem przyczynę takiego stanu rzeczy - do płytki przykleił się włos :sciana: Jestem pewien że przy wyciąganiu z konserwy nośnika nie było go jeszcze bo oglądałem dvd przed nagraniem, co nie zmienia faktu że dałem plamę :P
ponowny test:

http://images4.fotosik.pl/109/b2da9be559e3d233.png

Atlantis 31.08.2006 12:37

Cytat:

A mo***380;e to m***243;j palnik ju***380; si***281; zestarza***322;? ma 1 rok i ~1000 DVD przebiegu + robi jako zwyk***322;y odtwarzacz (jeden nap***281;d w kompie).
Bardziej prawdopodobne jest to, ***380;e trafi***322;e***347; na kiepsk***261; p***322;yt***281;, albo - ajk to zosta***322;o zasugerowane w tym miejscu na ko***324;cui jest jaka***347; g***322;ebsza rysa, odcisk palca czy jaka***347; skaza.

Cytat:

Funkcje SmartBurn i HyperTuning obs***322;uguj***261; tylko najnowsze modele LiteOn'a.
S***261;dz***261;c po tym, co jest tutaj napisane, 812S te***380; posiada SmartBurn... Co mam o tym my***347;le***263;? ;)

andy 31.08.2006 12:32

Zgadzam si***281; z Micha***322;em. Albo p***322;ytka by***322;a porysowana albo trafi***322;a ci si***281; parszywa partia...

Dlatego nie kupuj***281; p***322;yt przez neta. Lepiej jest w kupi***263; w sklepie kilka sztuk dla testu. Gdy oka***380;e si***281; ***380;e jako***347;***263; jest dobra wtedy wracam do sklepu i kupuj***281; wi***281;ksz***261; ilo***347;***263;.

Mich@ł 31.08.2006 12:28

Cytat:

Napisany przez Piter666
...

U kogo na Allegro je kupowałeś? Zamawiałem również na allegro, dostałem partię z Indii i jak widać parę postów wyżej nagrywają się nieźle :)
Wynik powtarza się na kilku płytach, czy jest to pierwsza, którą testowałeś?
Mam ten sam model BenQ, z podobnym "przebiegiem" i problemów nie mam.
Poza tym, to nie powinna być wina napędu, skoro Esperanza się dobrze wypaliła :>

slawekj 31.08.2006 12:20

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Ale można uznać te płyty za dobrze nagrane, nie muszę niczego wyrzucać do kosza chyba. :)
A ta funcja "SmartBurn" jest domyślnie włączona, czy trzeba ją jakoś aktywować? 812S posiada ją? ;)

Dobrze nagrane płytki nie wyrzucamy do kosza. :spoko:
Funkcje SmartBurn i HyperTuning obsługują tylko najnowsze modele LiteOn'a.

:)

andy 31.08.2006 12:17

@Piter666 p***322;ytka nie by***322;a porysowana na starcie ?

Piter666 31.08.2006 12:06

Patrzcie jaka lipna partia verbatima, i to made in Japan (zawsze myślałem że japońce robią dobre):

Palona 8x

http://images1.fotosik.pl/155/4f445960490b58db.png


Jeszcze dla przykładu wczoraj palona Esperanza (też 8x)

http://images3.fotosik.pl/146/65603bc8f47e5def.png

A może to mój palnik już się zestarzał? ma 1 rok i ~1000 DVD przebiegu + robi jako zwykły odtwarzacz (jeden napęd w kompie).

SolidBurn i WOPC: ON

Tych Verbatimów to mam 100 (( w 4 konserwach po 25szt. z allegro. Mam nadzieję że to tylko ta jedna konserwa jest nie teges ???

Atlantis 31.08.2006 12:05

Cytat:

Ze sta***322;ym OPC (LiteOn) mo***380;na wypali***263; dobrze
Do idea***322;u jeszcze daleko.
To odno***347;nie tych moich dw***243;ch ostatnich test***243;w? ;)
Ale mo***380;na uzna***263; te p***322;yty za dobrze nagrane, nie musz***281; niczego wyrzuca***263; do kosza chyba. :)

Hmm... A ta funcja "SmartBurn" jest domy***347;lnie w***322;***261;czona, czy trzeba j***261; jako***347; aktywowa***263;? 812S posiada j***261;? ;)

slawekj 31.08.2006 09:57

Cytat:

Napisany przez Atlantis
...jeszcze nie tak dawno wrzucałem testy na forum, a więc porównywalne z najlepszymi współczesnymi palnikami jak BenQ 1640, Pioneery czy Plextory.

???

Ze stałym OPC (LiteOn) można wypalić dobrze :taktak:
Do ideału jeszcze daleko. :fiu:

LiteOn...
http://forum.cdrinfo.pl/653512-post17.html
http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html

Pioneer...
http://forum.cdrinfo.pl/673461-post694.html

Plextor...
http://forum.cdrinfo.pl/673485-post126.html

:)

andy 31.08.2006 09:43

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Tak wi***281;c mniejsza jako***347;***263; to raczej wina p***322;yt

Masz racj***281;. Ostatnio Verby si***281; pogorszy***322;y. Wi***281;kszo***347;***263; os***243;b na forum nie jest zadowolona z jako***347;ci zapisu na tych p***322;ytach.

Cytat:

Napisany przez Atlantis
Ale na tym "wiekowym" palniku na p***322;ytach z poprzednich cake'***243;w (Made in Taiwan) pali***322;o tak jak m***243;wi***322;em (PIF w ilo***347;ci ~100, z maksymalnymi warto***347;ciami zazwyczaj 4-5), jeszcze nie tak dawno wrzuca***322;em testy na forum, a wi***281;c por***243;wnywalne z najlepszymi wsp***243;***322;czesnymi palnikami jak BenQ 1640, Pioneery czy Plextory.

Znowu masz racj***281; :) Litki z serii 8xx s***261; bardzo dobrymi palnikami :D

Atlantis 31.08.2006 09:00

Ale na tym "wiekowym" palniku na p***322;ytach z poprzednich cake'***243;w (Made in Taiwan) pali***322;o tak jak m***243;wi***322;em (PIF w ilo***347;ci ~100, z maksymalnymi warto***347;ciami zazwyczaj 4-5), jeszcze nie tak dawno wrzuca***322;em testy na forum, a wi***281;c por***243;wnywalne z najlepszymi wsp***243;***322;czesnymi palnikami jak BenQ 1640, Pioneery czy Plextory. :)
Tak wi***281;c mniejsza jako***347;***263; to raczej wina p***322;yt, bo wypala***322;em r***243;wnolegle niedawno jedna po drugiej dwie p***322;yty - t***261; z tego cake'a i poprzedniego - r***243;***380;nica by***322;a wyra***378;nie widoczna. :)
Ale fakt, ***378;le nie jest... Mog***322;oby by***263; jednak lepiej... :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.