Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

andy 31.08.2006 01:40

@Atllantis jak na tak wiekowy palnik jest bardzo dobrze.

Atlantis 31.08.2006 01:31

Niby tak, ale brakuje mi tych pal***261;cych si***281; z ilo***347;ci***261; PIF oko***322;o 100 i maksymaln***261; warto***347;ci***261; 4. :)

andy 31.08.2006 01:00

@Atlantis IMHO obie p***322;ytki wypalone bardzo ***322;adnie :spoko:

Atlantis 31.08.2006 00:56

No i kolejne. :)

http://img183.imageshack.us/img183/5...inindiaxn9.png

Tutaj nawet nie jest ***378;le, wszystko w normie, ilo***347;***263; PIF***243;w ma***322;a jak na tego cake'a. :)

Natomiast ta p***322;yta:

http://img83.imageshack.us/img83/3081/oc3bit8.png

No c***243;***380;... Nie jest tragicznie, wszystko mie***347;ci si***281; w normach jeszcze ze sporym zapasem, ale jednak mog***322;oby by***263; o wiele lepiej. Wysoka warto***347;***263; PIF na samym pocz***261;tku, wi***281;kszo***347;***263; b***322;***281;d***243;w zgromadzona tak w 1/3 obszaru p***322;yty na pocz***261;tku, w tym pewnie po***322;owa, je***347;li nie wi***281;cej z tego na samym pocz***261;tku...

Atlantis 29.08.2006 18:48

No c***243;z, ja kupowa***322;em w sklepie, te***380; indyskie i wyniki jednak gorsze. ;) Ale jest r***243;***380;nica w palniku, 1640 to ju***380; legenda. :P

Mich@ł 29.08.2006 18:12

No, jest dobrze :)
Chocia***380; wydaje mi si***281;, ***380;e przy biosie BSRB troch***281; Jitter jest wy***380;szy. :D
Ale nie spodziewa***322;em si***281;, ***380;e na Allegro mi si***281; dobre p***322;yty trafi***261;.. Same dobre wyniki :spoko:

andy 29.08.2006 17:50

@Mich@***322; ***380;y***263; nie umiera***263; :spoko:

Mich@ł 29.08.2006 17:16

Kolejne 2 Verby made in India palone x12
http://img172.imageshack.us/img172/1189/1ir0.th.png
http://img101.imageshack.us/img101/7144/2gw5.th.png

adax 27.08.2006 17:23

Ilość załączników: 1
A teraz co***347; Made in Japan. P***322;ytka palona x12

adax 27.08.2006 17:20

Made In India

Atlantis 27.08.2006 17:10

Made In Inda czy Taiwan/Japan? ;)

adax 27.08.2006 16:41

Ilość załączników: 1
To może i ja coś zapodam.
Verbatim DVD+R palony x12.

Mich@ł 27.08.2006 16:25

Verbatim palony x12..
http://img242.imageshack.us/img242/2...rd01zu7.th.png

SpeedFreaK 26.08.2006 22:36

Ja wiem, czy du***380;o?? Zawsze mo***380;e by***263; mniej, ale jest jak najbardziej OK :)

Atlantis 25.08.2006 18:22

Troch***281; du***380;o PIF***243;w, zw***322;aszcza pod koniec... Chocia***380; maksymalne warto***347;ci w normie, PIE te***380; ***322;adnie.

http://img514.imageshack.us/img514/5251/miiduzogj1.png

Atlantis 23.08.2006 21:34

Kolejna z tego samego cake'a co poprzednie. Tym razem ju***380; lepiej. ;)

http://img361.imageshack.us/img361/1...dia5oc3zu6.png

Atlantis 18.08.2006 23:46

A niby co za r***243;***380;nica? Wynik na CD-DVD Speed tylko u***347;wiadomi***322; mi, ***380;e ***378;le interpretuj***281; wyniki na KProbe. Zwyczajnie przyzwyczai***322;em si***281; do d***322;ugiej serii p***322;yt, gdzie PIF by***322;y maksimum oko***322;o 4-6 i kiedy zobaczy***322;em tak***261; dziewi***261;tk***281; czy dziesiatk***281; to troch***281; mnie to przestraszy***322;o, do tego stopnia, ***380;e zapomnia***322;em o maksimum 32. :) Nie licz***281; tej jednej palonej 8x dla pr***243;by, bo ona faktycznie si***281; ***378;le nagra***322;a.

Test na CD SPeed zrobi***322;em, poniewa***380; przypomnia***322;em sobie, ***380;e kiedy***347; r***243;wnie***380; mia***322;em seri***281; Verb***243;w z tak***261; ilo***347;ci***261; PIF***243;w, ale wtedy jeszcze nie u***380;ywa***322;em KProbe. Chcia***322;em wi***281;c mie***263; jaki***347; punkt odniesienia i jak wida***263; wynik dobry wedle tamtych standard***243;w.

Mich@ł 18.08.2006 18:31

A co mi tam..
Zam***243;wi***322;em 100 p***322;yt :]
Ko***322;o ***347;rody powinny przyj***347;***263;, wtedy pierwsze testy.. :>

Atlantis 18.08.2006 18:21

Zrobiłem test kolejnej wypalonej, tym razem w CD-DVD Speed, a więc maksymalna wartośc PIF to 4. To mnie trochę uspokoiło... :)

http://img291.imageshack.us/img291/2...0061750te4.png

Cóż, idealnie może nie jest, zwłaszcza, że przez kilka ostatnich cake'ów przyzwyczaiłem się do dużo lepszych wyników, ale podobne już miałem i wtedy płytę nie przekraczającą wartości 2 dla PIF uważałem za bardzo dobrą. :) Fakt, trochę ich dużo (zwłaszcza na początku, gdzie kilkaset, jeden przy drugim), ale za to mniejsza ilość PIE...

Aha, ja miałem o wiele lepsze wyniki gdy paliłem na "Made in Taiwan", po "Made in Japan" też można się chyba dobrej jakości spodziewać. :)

Mich@ł 18.08.2006 17:07

Tylko, ***380;e jak***261; b***281;d***281; mia***322; pewno***347;***263;, ***380;e te 5 sztuk b***281;dzie z tej samej dobrej partii, co cake 100 sztuk? :D
Poza tym nigdzie nie widz***281; cake 100 w sklepie :| Wi***281;c zakupy planuj***281; w Internecie.

andy 18.08.2006 16:52

@Micha***322; najlepiej kup ok. 5 sztuk. Wypal i przeskanuj. Jak jako***347;***263; b***281;dzie dobra zapierdzielaj do sklepu i kupuj wi***281;cej :)

Mich@ł 18.08.2006 16:45

Kurde.. Loteria z tymi Verbatimami jest..
Mimo, ***380;e MCC 004, to wyniki potrafi***261; by***263; r***243;***380;ne :|
Chcia***322;em kupi***263; cake 100 sztuk, ale wstrzymam si***281;, bo trafi***263; na lepsz***261; parti***281; jest trudno :|
B***281;d***281; musia***322; chyba znale***378;***263; jakie***347; inne p***322;yty..

IceManSpy 18.08.2006 15:04

W***322;a***347;nie przymierzam si***281; do kupienia Verb***243;w, ale jednak chyba kupi***281; TDK :)

andy 18.08.2006 13:30

@Atlantis a mo***380;e dorwa***322;e***347; gorsz***261; seri***281;?

Atlantis 18.08.2006 09:18

http://img301.imageshack.us/img301/8...nindia4dp2.png

Zn***243;w 4x...

A tutaj dla por***243;wnania jedna z ostatnich z poprzedniego cake'a:

http://img147.imageshack.us/img147/2369/atmr9.png

Jak wida***263; nowe p***322;yty niewarte tych 40 z***322; kt***243;re na nie wyda***322;em, prawie szmelc... :( Oczywi***347;cie reklamowa***263; si***281; nie da (bo na jakiej podstawie?) tylko nagrywa***263; jeszcze 20 razy na czym***347; takim. :/ Kto wiem, mo***380;e w ko***324;cu b***281;dzie lepiej?

Mich@ł 18.08.2006 07:43

Cytat:

Napisany przez @ndy
O ile si***281; nie myl***281; to dopuszczalne max PIE wynosi 280 b***322;ed***243;w/sekund***281; i PIF 32 b***322;***281;dy/sekund***281;. U Ciebie przekroczone s***261; tylko PIFy. No chyba, ***380;e ***378;le co***347; odczyta***322;em to niech mnie kto***347; poprawi.

Dopuszczalny pif jest rzeczywi***347;cie przekroczony..
PIE mimo, ***380;e mie***347;ci si***281; w normie, to m***243;g***322;by by***263; ni***380;szy.

icemac 18.08.2006 07:39

Cytat:

Napisany przez @ndy
O ile się nie mylę to dopuszczalne max PIE wynosi 280 błedów/sekundę i PIF 32 błędy/sekundę. U Ciebie przekroczone są tylko PIFy. No chyba, że źle coś odczytałem to niech mnie ktoś poprawi.

przy 8/8 tak jest jak piszesz :taktak:

andy 18.08.2006 01:13

O ile si***281; nie myl***281; to dopuszczalne max PIE wynosi 280 b***322;ed***243;w/sekund***281; i PIF 32 b***322;***281;dy/sekund***281;. U Ciebie przekroczone s***261; tylko PIFy. No chyba, ***380;e ***378;le co***347; odczyta***322;em to niech mnie kto***347; poprawi.

Atlantis 17.08.2006 22:43

http://img480.imageshack.us/img480/7...india8xqo5.png

Niestety, 8x to juz totalna pora***380;ka. P***322;yta si***281; odczyta***322;a i zweryfikowa***322;a, ale b***322;***281;dy ponad norm***281;... :(

Atlantis 17.08.2006 21:36

http://img475.imageshack.us/img475/7...india6xjk2.png

No c***243;***380;, 6x im nie s***322;u***380;y. :) Spr***243;buj***281; jak si***281; pal***261; na LiteOnie z maksymaln***261; pr***281;dko***347;ci***261; 8x, chocia***380; jako***347; nie s***261;dz***281;, ***380;eby to by***322;o rozwiazaniem problmu.
Heh... Nachodzi***322;em si***281; po Krakowie w poszukiwaniu tych p***322;yt, dorwa***322;em ostatni cake, do tego za 40 z***322; a tutaj taka jako***347;***263;... :(

andy 17.08.2006 21:03

@Atlantis ju***380; wielokrotnie by***322;o pisane ***380;e ma***322;a pr***281;dko***347;***263; zapisu nie zawsze = dobra jako***347;***263; :)

Atlantis 17.08.2006 20:50

S***261;dzicie, ***380;e podniesienie pr***281;dko***347;ci zapsiu do 6x na Litku mo***380;e pom***243;***263;? Chyba spr***243;buj***281; zrobic test. :)

andy 17.08.2006 17:39

Plik testowy nero.

QScan x8
http://img105.imageshack.us/img105/8922/qscan8xaa7.png

Zapis w nero cd/dvd speed.
http://img105.imageshack.us/img105/2674/zapisng8.png

Skan jako***347;ci w nero cd/dvd speed.
http://img105.imageshack.us/img105/5...jakoscigj2.png

Kolejny raz widz***281; ***380;e spadki pr***281;dko***347;ci odczytu zale***380;***261; od zastosowanego no***347;nika. Podczas wykonywania testu pracowa***322;em z innymi aplikacjami.

Atlantis 16.08.2006 17:41

I jeszcze jeden z tego cake'a, palony tak samo jak powyższy. Tym razem trochę lepiej, mniej PIFów, jednak wykres nadal wygląda na dosyć gęsty. Jednak wartości maksymalne jak najbardziej w normie, można wręcz powiedzieć, że niskie. Na plus mała ilość PIE.
Co myślicie? Chyba nie trzeba się martwić i wyrzycać? ;P

BTW Litki też posiadają jakiś system "uczący" jak BenQ? ;P

http://img238.imageshack.us/img238/7...nindia2gu3.png

Atlantis 16.08.2006 16:16

Pierwszy z nowego cake'a, Made in India, palony Litkiem 812S z pr***281;dko***347;ci***261; 4x. Rewelacja to nie jest, ale chyba te***380; nie tragicznie? Co o tym s***261;dzicie? Mam nadzieje, ***380;e nast***281;pne b***281;d***261; si***281; pali***322;y lepiej. :)

http://img211.imageshack.us/img211/8...inindiaug8.png

- Deckard - 05.08.2006 18:14

Cytat:

Napisany przez Ricki
Verbatim Photo Printable made in India, trochę kiepsko wypadł przy zapisie 8x ???

to ze względu na etykietę :D

Ricki 05.08.2006 18:11

Ilość załączników: 1
Verbatim Photo Printable made in India, trochę kiepsko wypadł przy zapisie 8x ???

andy 03.08.2006 23:23

W ostatnim skanie Jitter troszk***281; du***380;y.

adax 03.08.2006 20:55

Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R 16x YUDEN000 T03 / Made in Japan/ zakupione par***281; dni temu. /cake 25 szt./
Wybrane losowo z pude***322;ka.

Palona x12

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1154631387

Palona x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1154631387

Palona x4

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1154631587

rork 31.07.2006 17:18

brzyyyydddaalll ;)

ps. ***380;arty na bok pikny kawa***322;ek p***322;yty ***380;e tak powiem :D

andy 31.07.2006 17:09

@rork palone na Benq LS DW 1655 z pr***281;dko***347;ci***261; 8x :D

http://img154.imageshack.us/img154/6...0062331ux0.png

rork 31.07.2006 17:06

ale nie tak jak na Litku ;)

SpeedFreaK 30.07.2006 21:49

Ilość załączników: 1
Palony 8x na BenQ DW1655.

Jak widać jest dobrze :spoko:

rork 24.07.2006 16:15

@Atlantis b. dobre wyniki, a bior***261;c pod uwag***281; ***380;e robione z ECC 8/8 to wr***281;cz ***347;wietne :D jak wida***263; sendziwy Liteon daje rad***281; :)

andy 23.07.2006 21:57

@Atlantis bardzo udany wypa***322; :)

Atlantis 23.07.2006 16:33

Kolejna z tego samego cake'a, nagrywana tak samo jak poprzednia. Nieco gorszej, cho***263; nadal dobrze. Jak jednak wida***263; nawet pomi***281;dzy p***322;ytami z tego samego pude***322;ka, nagrywanymi na tym samym sprz***281;cie r***243;***380;nica w jako***347;ci potrafi by***263; dosy***263; r***243;zna. :)

http://img233.imageshack.us/img233/6316/testex0.png

Atlantis 18.07.2006 16:46

Verbatim DVD+R 16x MCC 004 (Made in Taiwan) palony na Litku 812S z pr***281;dko***347;ci***261; 4x. ***321;adnie nagrana. :)

http://img46.imageshack.us/img46/5215/testks3.png

loki7777 15.07.2006 14:06

pewnie kopie gier na ps2, bo standardowo ludzie pytaja o predkosc x2:)ale biorac pod uwage ze tutoriale na temat negrywania na ps2 byly robione 2 i wiecej lat temu, to wtedy plyty byly makx x4 i nagrywarki tez szybciej nie palily.ja nagrywam x4 na tdk x16 i verbach x16 i jest ok, szybciej nie nagrywam gier, bo to roznie bywa.filmy na lepszych plytach pale x8

Mikes 15.07.2006 12:05

Czy ja kogoś obraziłem? to Ty zironizowałeś mój post zamiast odpowiedzieć. Ale teraz napisałeś, dzięki za pomoc!

andy 15.07.2006 11:00

Cytat:

chc***281; zrobi***263; sobie kopi***281; zapasdowe moich gier ale nie mog***281; ich nagra***263; poni***380;ej x6 przez co lekko si***281; kaszani***261;
Czym s***261; zabezpieczone, SafeDisc, SecuROM, Tages czy StarForce ?

nimal 15.07.2006 10:54

1. wiec Panie Madralo radze poczytac o wplywie predkosc/jakosc
2. nowe nagrywarki maja pewne ograniczenia sprzetowe, NIE POZWALAJCE nagrywac wolniej niz... i tu wlasnie zalezy to od modelu
I W ZADEN SPOSOB TEGO NIE ZMIENISZ!! nawet jesli znajdziesz program, ktory pokaze ze nagrywa wolniej, to bedzie to po prostu KLAMSTWO
zanim zaczniesz kogos obrazac, radze zapoznac sie z tematem!

Mikes 15.07.2006 10:44

nie pani***281; m***261;dralo, chc***281; zrobi***263; sobie kopi***281; zapasdowe moich gier ale nie mog***281; ich nagra***263; poni***380;ej x6 przez co lekko si***281; kaszani***261;

nimal 14.07.2006 22:59

ale gdzie lezy problem? co cie sie nie podoba z tymi predkosciami?
jak chcesz ustawic? 11,33x :D

Mikes 14.07.2006 22:35

hehe, no w***322;a***347;nie o to chodzi ze ryzykowac nie chce :P a te biosy co s***261; na g***322;***243;wnej stronie? widzia***322;em jakie***347; do mojego modelu.

rork 14.07.2006 21:30

Jakie pr***281;dko***347;ci s***261; Ci potrzebne ? Takie pr***281;dko***347;ci dla wi***281;kszo***347;ci p***322;yt zawar***322; w firmware nagrywarki producent i najwidoczniej s***261; to optymalne pr***281;dko***347;ci dla nap***281;du i p***322;yt.

wgranie tego http://www.savefile.com/projects.php?pid=720118 nie oficjalnego beta firmware pozwala na ustawienie innych pr***281;dko***347;ci. Wgrywasz na w***322;asne ryzyko i nagrywasz z innymi pr***281;dko***347;ciami na w***322;asne ryzyko :) (ten firmware ma jeszcze inne zalety np poprawione nagrywanie p***322;yt DVD-R)

Mikes 14.07.2006 19:29

Mam rpoblem z tymi płytami(a moze raczej z nagrywarką) Mianowicie na LITEON SHM-165P6S te płyty(a zarazem wszelkie inne) narywają się tylko z 4 prędkosciami, 16x, 12x, 8x, i 6x. Dlaczego tak jest i jak temu zaradzić?

Atlantis 12.07.2006 18:37

C***243;***380;, same wyniki nie s***261; tragiczne, nie widz***261;c wykresu okre***347;li***322;bym nawet jako przyzwoite... Jedyne co mi si***281; nie podoba, to rozmieszczenie PIF***243;w - niemal na ca***322;ej p***322;ycie... Za to stosunkowo niskie warto***347;ci, wi***281;c nie ma si***281; czym a***380; tak stresowa***263;. :)
Tyle tylko, ***380;e nie mo***380;na zrzuci***263; winy na py***322;ek kurzu albo lekkie zabrudzenie p***322;yty w tym miejscu...

czary2mary 12.07.2006 17:29

Te płytki palą się różnie zależy od partii jak i poszczególnych egzemoplarzy
 
Palona na NEC 3520 z prędkością 8-bardzo tak sobie[IMG]http://images2.fotosik.pl/102/a8fe297a5525218e.png[/IMG]

Atlantis 01.07.2006 21:07

I jeszcze jedna - ten sam palnik i ta sama pr***281;dko***347;***263; co zwykle. :P

http://img440.imageshack.us/img440/3459/lost5ch.png

BTW odno***347;nie tych japo***324;skich Verbatim***243;w - czy je***347;li kupi***281; takiego cake'a po 50 sztuk odczuj***281; popraw***281; w por***243;wnaniu do tych, na kt***243;rych i tak pi***281;knie pali (niekiey nawet mniej ni***380; 100 PIF***243;w...)?

Raus 26.06.2006 00:53

Ilość załączników: 4
Oto moje najnowsze wypały jeśli chodzi o Verby x16

Wszystko palone na Pioneer 111L

Palony x6
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151276039

Palony x8
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151276039\

Palony x12
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151276039

Palony x16
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151276039

dobre płytki8 )

Fine 25.06.2006 21:46

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...9&postcount=11

Atlantis 25.06.2006 20:57

Hmm... A czy mo***380;na si***281; spodziewa***263; wyra***378;nej r***243;***380;nicy w jako***347;ci zapisu w por***243;wnaniu do tych z Tajwanu? Warto kupowa***263; od razu ca***322;y cake pi***281;***263;dziesi***281;ciu sztuk z Japonii? :)

pawelblu 25.06.2006 20:00

Napewno nie bedzie drozej niz 65 np. w CDL :) a jak w CDL nie bedzie drozej niz 65, to u innych duzych sprzedawcow rowniez nie bedzie drozej niz 65.

mensir67pl 25.06.2006 08:53

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez rork
To pewnie zaraz cena bedzie odpowiednio większa ;) teraz jest ~60-65zł obym się mylił.

ps. szkoda, że markety sprowadzają sam chłam albo ceny maja z kosmosu, a i cake 50szt ciężko w detalu kupic (sklepy internetowe są wyjątkiem)

Ostatnio jak trafilem na Japan byl w cenie normalnych

jesli by ktos kupil niech wrzuci kod

ostatni latwo bylo to rozroznic

rork 25.06.2006 08:18

To pewnie zaraz cena bedzie odpowiednio wi***281;ksza ;) teraz jest ~60-65z***322; obym si***281; myli***322;.

ps. szkoda, ***380;e markety sprowadzaj***261; sam ch***322;am albo ceny maja z kosmosu, a i cake 50szt ci***281;***380;ko w detalu kupic (sklepy internetowe s***261; wyj***261;tkiem)

pawelblu 24.06.2006 20:47

UWAGA - na rynku pojawily sie Verbatimy DVD+R w cake 50 MADE IN JAPAN !!!

Radze sie jednak wczesniej upewnic u sprzedawcy - oczywiscie plyty mozna poznac po charakterystycznym cake (wyglad podobny to tego http://www.komplett.co.uk/mlf/produk...ds/I325029.jpg)

mensir67pl 24.06.2006 09:02

Cytat:

Napisany przez zene_k
No nie, a ja naiwny cały czas myślałem, że do nagrywania:wow: ;)


Widac jest milym dodatkiem nagrywanie :D

zene_k 24.06.2006 08:56

Cytat:

Napisany przez slawekj

Plextor to napęd zaprojektowany do testów.

:)

No nie, a ja naiwny cały czas myślałem, że do nagrywania:wow: ;)

Atlantis 20.06.2006 14:42

Z Plextorem jest tak, ***380;e daje wi***281;ksze mo***380;liwo***347;c testowania. Faktem jest, ***380;e np. LiteOny nie daj***261; mo***380;liwo***347;ci sprawdzenia warto***347;ci Jitter, ale na dobr***261; spraw***281; tutaj odst***281;pstwo od normy b***281;dzie przeszkadza***322;o g***322;ownie w odczycie na niekt***243;rych czytnikach stacjonarnych.
Je***347;li jednak p***322;yta nagrana tak jak ta pokazana przeze mnie (80 PIF***243;w, maksymalnie 5) albo tym bardziej Nodelsa (28 PIF***243;w, max 3!!!) nie jest bardzo dobra, to jaka jest? ;)
Przecie***380; nawet os***322;awiony Plextor nie potrafi nagra***263; bez b***322;***281;d***243;w. :P

Maksimum dla PIE to 280, dla PIF 32. Wiele nap***281;d***243;w i tak bez problem***243;w odczyta p***322;yty, gdzie warto***347;ci te s***261; i tak znacznie przekroczone. B***322;agam wi***281;c, nie popadajmy w paranoj***281;. Fakt - mi***322;o jest zobaczy***263; ***322;adny wykres dopiero co nagranej p***322;yty, ale przecie***380; nie b***281;dziemy wyrzuca***263; do kosza tej, kt***243;ra ma troche gorszy, cho***263; i tak DALEKO poni***380;ej normy.

rork 20.06.2006 13:26

Cytat:

"Do najwy***380;szej jako***347;ci jeszcze daleko"
to mo***380;e jaki***347; przyk***322;ad b***281;d***261;cy bardzo blisko wysokiej jako***347;ci ? ;) bo jak tak wypalona p***322;yta nie jest wysokiej jako***347;ci to dlaczego nie zakazano jeszcze sprzeda***380;y p***322;yt pokroju hawk,omega,frog (oczywi***347;cie zdarzaj***261; si***281; w niekt***243;rych partiach wyj***261;tki od regu***322;y ;) ) nie wymagajmy za du***380;o od nie profesjonalnych p***322;yt i nagrywarek (plextor si***281; tu nie mie***347;ci ;) )


ps. wierze na s***322;owo w sprawie plextora, no mo***380;e nie do ko***324;ca ;)

slawekj 20.06.2006 13:14

Cytat:

Napisany przez rork
... więc to jak jest w końcu z ta jakością palenia na tym litku ? pali źle czy dobrze ?
a skąd pewność, że plextor nie zawyża ilości błędów ?

Przetestowałem LiteOn'a na Verbatimie.
Jak widać jakość wypalonych pitów i landów jest dobra.
Do najwyższej jakości jeszcze daleko.

Plextor to napęd zaprojektowany do testów.
Obecnie jako jedyny porównywalne (zbliżone) ma wyniki testów do profesjonalnych.

:)

rork 20.06.2006 13:04

Ale zauwa***380;, ***380;e ja pali***322;em x8 i test zrobi***322;em x8 przy ECC 8/8 i wyniki mam znacznie lepsze (znacznie ni***380;sza ilo***347;***263; b***322;***281;d***243;w) ni***380; ten test do kt***243;rego poda***322;e***347; linki, wi***281;c to jak jest w ko***324;cu z ta jako***347;ci***261; palenia na tym litku ? pali ***378;le czy dobrze ? bo ju***380; nie jestem pewny ;)

ps. bios te***380; mam inny pono***263; lepszy od firmowych :)
ps2. a sk***261;d pewno***347;***263;, ***380;e plextor nie zawy***380;a ilo***347;ci b***322;***281;d***243;w ? ;) (link do jakiego***347; ***378;rud***322;a wiedzy na ten temat)

slawekj 20.06.2006 11:11

Referencyjna nagrywarka do test***243;w jest jedna.
Plextor....
Wystarczy por***243;wna***263; wyniki i wszystko jasne. :spoko:
B***322;***281;dy PIE/PIF w normie ale jako***347;***263; wypalonych pit***243;w i land***243;w na Verbatimie (no***347;nik MCC uwa***380;any za najlepszy) tylko dobra.

:)

Atlantis 20.06.2006 10:25

E tam zani***380;a... :) Podobne opinie s***322;ysza***322;em o ka***380;dej nagrywarce, pono***263; b***322;***281;dy "zani***380;aj***261;" te***380; BenQ, Plextory i par***281; innych. :P
Prawda jest taka, ***380;e test jest tylko pogl***261;dowy, wiele zale***380;y od systemu korekcji b***322;***281;d***243;w nagrywarki. Jednak je***347;li przy jednym cake b***322;***281;d***243;w jest wi***281;cej i s***261; wi***281;ksze, a potem jest lepiej to widac jak na d***322;oni, ***380;e jako***347;***263; p***322;yt si***281; poprawi***322;a. Nagrywarki daj***261; dostatecznie pewn***261; ocen***281;, by mo***380;ba by***322;o rozpozna***263; p***322;yt***281; idealnie nagran***261;, od ***347;redniej jako***347;ci, przyzwoitej jako***347;ci i takiej, kt***243;ra nadaje si***281; do kosza. ;P

slawekj 20.06.2006 09:19

Cytat:

Napisany przez rork
jak się Wam podoba ? :D

LiteOn zaniża błędy....
PIE/PIF to początek, jak wypala 165P6S:
:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/653512-post17.html
http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html

:)

rork 20.06.2006 08:35

taki mały teścik :P palona x8 test jak widać x8 8/8

http://img212.imageshack.us/img212/9...8ecc8na89l.png

jak się Wam podoba ? :D

Atlantis 20.06.2006 01:29

Ja jeszcze mia***322;em "nieprzyjemno***347;ci" z DVD-R Printable. To znaczy kup***322;em kilka BOX***243;w i w***322;a***347;ciwie wszystkie si***281; popali***322;y, to znaczy tyle b***322;***281;d***243;w, ***380;e nawet weryfikacji nie przesz***322;y... Gorzej ni***380; jakie***347; reklam***243;wki z MM. :)
Movie te***380; pora***380;ka...
Jednak jak widac teraz si***281; niez***322;e p***322;ytki Verbatima trafiaj***261; nawet.
Poni***380;ej 30 PIF***243;w!!! Takiego wyniku to ja w ***380;yciu nie widzia***322;em. :)

- Deckard - 19.06.2006 21:34

Cytat:

Napisany przez Noodles
Nie wiem czemu ludzie narzekają na Verbatimy.

bo kiedyś ta marka była niezawodna , a teraz zaczyna to być taka sama loteria jak z TDK,
jak dla mnie Verbatim miał dwie poważne "wtopy" Cdr Crystal i Dvdr Movie

Noodles 19.06.2006 21:21

Nie wiem czemu ludzie narzekają na Verbatimy.

Atlantis 19.06.2006 20:26

Opad szczeny tak zwany przed chwil***261; zaliczy***322;em. :P Ju***380; ludzie narzekali na te Verby a tutaj wida***263; znaczn***261; popraw***281;, my***347;la***322;em ***380;e na starym litku pal***261; si***281; pi***281;knie, ale Ty normalnie rekord ***347;wiata pobi***322;e***347;. :P 28 PIF***243;w!!! Maksimum 3 (na 8/8!!!!!!!!!!!!) co***347; pi***281;knego. :P

Noodles 19.06.2006 20:14

Ilość załączników: 1
Verbatim Made In Taiwan x16 palony x8 na BenQ 1650

Załącznik 32385

Atlantis 19.06.2006 10:24

No cóż... Jak widać raz trochę lepiej, raz trochę gorszej (ale nie tragicznie :P)
Jednak co do jakości zapisu na tym krążku, chyba nie ma wątpliwości. :) :spoko:

Litek, palona 4x

http://img214.imageshack.us/img214/2...90620065cv.png

Atlantis 17.06.2006 21:10

Co o tym my***347;licie? Kolejny Verbatim, te***380; na Litku, te***380; 4x, ten sam cake...
Nie jest ju***380; tak dobrze, chocia***380; chyba jeszcze nie strasznie. :)
Koncentracja b***322;***281;d***243;w w jednym miejscu na pocz***261;tku, dosy***263; du***380;a warto***347;***263; 9 a potem ju***380; jak marzenie... S***261;dzicie, ***380;e dane s***261; bezpieczne? :)

http://img464.imageshack.us/img464/6...70620066os.png

Atlantis 15.06.2006 14:17

Wida***263; jak wiele zale***380;y od no***347;nika. Po serii wynik***243;w z PIF w ilo***347;ci oko***322;o 1000 teraz naprawd***281; ***322;adnie wypalone si***281; trafiaj***261;, mam nadziej***281;, ***380;e nast***281;pne b***281;d***261; si***281; nagrywa***263; podobnie. :) Kolejne przyk***322;ady na poparcie tezy, ***380;e stare litki maj***261; naprawd***281; niez***322;***261; jako***347;***263; zapisu, przynajmniej na dobrych no***347;nikach.

Co do KProbe to od pewnego czasu wol***281; robi***263; nim testy ni***380; na cdspeed. O ile w przypadku innych nap***281;d***243;w program z pakietu nero robi test w ECC 8/8 to na Litkach zawsze 8/1 - a wi***281;c dok***322;adno***347;***263; mniejsza. KProbe pozwala ustawi***263; 8/8 na litku, a do tego generuje do pliku graficznego ***322;adn***261; tabelk***281;, kt***243;ra zawiera to co trzeba, a nie ma w niej zb***281;dnych element***243;w - kr***243;tko m***243;wi***261;c nie jest tylko zrzutem okienka programu. :)

BTW czy program do nagrywania te***380; mo***380;e mie***263; wp***322;yw na jako***347;***263; zapisu? Zak***322;adajac oczywi***347;cie ci***261;g***322;y dop***322;yw danych do nagrywarki.

punisher 15.06.2006 00:27

***321;adne palenie :) Wed***322;ug mnie testy na Kprobe i Litku s***261; zbli***380;one do test***243;w robionych na innych nagrywarkach i nerocdsped.

Atlantis 14.06.2006 23:15

Kolejna ze wspomnianego cake'a palona 4x na Litku 812S. Co myślicie?
Bo ja prawdę mówiąc gdy zobaczyłem wynik skanu dostałem przysłowiowego "opadu szczeny". ;P Litek po raz kolejny pokazał co potrafi. :)
Proszę porównać z moim ostatnim wynikiem z Pioneera DVR-111D. Może tylko tyle, że na Litku więcej PIE wyszło. :)

http://img297.imageshack.us/img297/7...nalitku4nq.png

rork 13.06.2006 14:25

palony x 6 test x8

http://img149.imageshack.us/img149/6...6testx83fx.png

gdyby nie ten pik zaraz za 3GB (150PIF'***243;w :) ) to by***322; by ekstra (i tak jest dobry :) )

punisher 10.06.2006 23:48

Rzeczywiście vebr nagrany na pioneerze robi wrażenie. Doskonałe wypalenie:spoko:

Atlantis 09.06.2006 18:52

A tutaj kolejne płytka z nowego cake'a nagrana tym razem na Litku 812S z prędkością 4x (jak wykazał wczorajszy test szybciej nie ma sensu próbować...).
Widać poprawę, wykresy ładniejsze niż wczoraj, mniej błedów. Widocznie trafił mi się lepszy cake, mam nadzieję, że pozostałe 23 płytki też będą sprawowały się tak dobrze. :) Może nie aż tak dobrze jak na nowym Pioneerze, ale całkiem przyzwoicie. :)

Małą ciekawostką jest fakt, że teraz zauważam coraz częściej zagęszczenie błędów na początku dysku, końcówka jest od noch praktycznie wolna. Kiedyś było odwrotnie w przypadku MCC - na końcu ilość błędów lubiała gęstnieć a niekiedy wartości PIE rosły i to dosyć znacząco...

http://img201.imageshack.us/img201/4...06200628wq.png

Atlantis 09.06.2006 15:07

Pierwszy MCC004 z zakupionego przed chwilą cake'a (25 sztuk), wypalony przy prędkości 8x za pomocą Pionera DVR-111D z najnowszym biosem 1.23. Jak widać wynik robi wrażenie, nie wiem czy to zasługa tej aktualizacji, czy też trafiłem na dobrą serię. :) Mam nadzieję, że następne będą nagrywać się podobnie.
Zobacze jak na litku.

http://img20.imageshack.us/img20/428...90620060pn.png

Atlantis 08.06.2006 19:39

@rork:

Pod wpływem twoich testów próbowałem wypalić na moim litku 812S płytę przy prędkości 6x... Niestety... Nie jest lepiej, może tragicznie nie, maksymalne wartości jak najbardziej w normie, ale po pierwsze PIF zgęstniało, a po drugie ta głorka w PIE tak przed połową... Co sądzicie? Może nie ideał, ale chyba do przyjęcia?
Zaraz wrzucę test palonej 4x, zresztą już kilka wrzuciłem więc macie pojęcie. :)

http://img342.imageshack.us/img342/1...80620068wv.png

No cóż... Palona 4x:

http://img503.imageshack.us/img503/3...06200628wj.png

Perfekcyjny wynik o nie jest, ale mogłoby być lepiej... Dlaczego testowane na CD-DVD Speed? Tak dla przypomnienia sobie starych czasów i musze przyznać, że kiedyś też zdarzały się na litku tak wypalone płyty dosyć czesto, więc raczej mogę odrzucić teorię o awarii napędu, raczej coraz mniej dobrych nośników Verbatima, a raczej TAK dobrych jaki kiedyś... W każdym razie płyta jak najbardziej mieści się w standardach...

Za chwilę test w kprobe dla porównania. :)

A oto obiecany test na KProbe:

http://img245.imageshack.us/img245/5...06200630hp.png

Aż tak nie przeraża... :) No cóz... Niestety przeglądam testy różnych nagrywarek na cdrlab i z tego co widzę to standardem zaczyna być ilość 700-1000 błedów PIF... Chociaż w gruncie rzeczy to wysokość słupków decyduje o bezużyteczności nośnika. :)

Konkluzja jednak jest taka, że na 812 lepiej palić 4x. :P

rork 08.06.2006 19:05

do zestawienia - palona x8

http://img435.imageshack.us/img435/8...8verbx86dc.png

x6 wypad***322;a minimalnie lepiej :)

rork 07.06.2006 22:58

Jak paliłem x4 z tego cake'a to wyniki były minimalnie ale gorsze natomiast x8 jeszcze nie próbowałem, wynika z tego, że prędkość trzeba dobrać do danej partii płyt :taktak: . A cake jest dobry nie zaprzeczę, kupiony z netu, źrudło te same z którego Kupowałeś :D.

Atlantis 07.06.2006 20:45

S***261;dzisz, ***380;e gdybym spr***243;bowa***322; zapisywa***263; na 812S przy pr***281;dko***347;***263;i 6x to uzyska***322;bym podobne efekty? Mi jednak wydaje si***281;, ***380;e trafi***322;e***347; na wyj***261;tkowo dobrego cake'a. :P

rork 07.06.2006 16:37

palona x 6

http://img186.imageshack.us/img186/2...jwerbx67zb.png

ok :>

punisher 06.06.2006 03:29

Ilość załączników: 2
@Atlantis:
Testy dwóch płyt verbatim, palonych z tą samą prędkością, na tej samej nagrywarce. Płyty pochodzą z dwóch różnych cake-ów, lecz były kupowane w tym samym sklepie. Pierwsza płyta była kupiona wcześniej. Wyniki zawsze były podobne (oprócz dużej ilości błędów PIE w 0,5GB płyty spowodowanej zabrudzeniem). Oceń czy jest jakaś różnica.

rork 04.06.2006 08:00

http://img83.imageshack.us/img83/447...cx6verb0xn.png

palona x 6 i ... lepiej :)

rork 03.06.2006 13:36

palony x4

http://img159.imageshack.us/img159/6...6verbx47kl.png

jakiś taki średni ;)

Atlantis 02.06.2006 21:42

Wyapolny przed chwilą na 812S przy prędkości 4x.
Potwierdza to moją opinię, że to anprawdę niezła nagrywarka. :)

http://img395.imageshack.us/img395/6...20620060el.png

zene_k 30.05.2006 16:09

Ilość załączników: 1
Właśnie wypalona x8:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.