![]() |
@Atllantis jak na tak wiekowy palnik jest bardzo dobrze.
|
Niby tak, ale brakuje mi tych pal***261;cych si***281; z ilo***347;ci***261; PIF oko***322;o 100 i maksymaln***261; warto***347;ci***261; 4. :)
|
@Atlantis IMHO obie p***322;ytki wypalone bardzo ***322;adnie :spoko:
|
No i kolejne. :)
http://img183.imageshack.us/img183/5...inindiaxn9.png Tutaj nawet nie jest ***378;le, wszystko w normie, ilo***347;***263; PIF***243;w ma***322;a jak na tego cake'a. :) Natomiast ta p***322;yta: http://img83.imageshack.us/img83/3081/oc3bit8.png No c***243;***380;... Nie jest tragicznie, wszystko mie***347;ci si***281; w normach jeszcze ze sporym zapasem, ale jednak mog***322;oby by***263; o wiele lepiej. Wysoka warto***347;***263; PIF na samym pocz***261;tku, wi***281;kszo***347;***263; b***322;***281;d***243;w zgromadzona tak w 1/3 obszaru p***322;yty na pocz***261;tku, w tym pewnie po***322;owa, je***347;li nie wi***281;cej z tego na samym pocz***261;tku... |
No c***243;z, ja kupowa***322;em w sklepie, te***380; indyskie i wyniki jednak gorsze. ;) Ale jest r***243;***380;nica w palniku, 1640 to ju***380; legenda. :P
|
No, jest dobrze :)
Chocia***380; wydaje mi si***281;, ***380;e przy biosie BSRB troch***281; Jitter jest wy***380;szy. :D Ale nie spodziewa***322;em si***281;, ***380;e na Allegro mi si***281; dobre p***322;yty trafi***261;.. Same dobre wyniki :spoko: |
@Mich@***322; ***380;y***263; nie umiera***263; :spoko:
|
Kolejne 2 Verby made in India palone x12
http://img172.imageshack.us/img172/1189/1ir0.th.png http://img101.imageshack.us/img101/7144/2gw5.th.png |
Ilość załączników: 1
A teraz co***347; Made in Japan. P***322;ytka palona x12
|
Made In India
|
Made In Inda czy Taiwan/Japan? ;)
|
Ilość załączników: 1
To może i ja coś zapodam.
Verbatim DVD+R palony x12. |
|
Ja wiem, czy du***380;o?? Zawsze mo***380;e by***263; mniej, ale jest jak najbardziej OK :)
|
Troch***281; du***380;o PIF***243;w, zw***322;aszcza pod koniec... Chocia***380; maksymalne warto***347;ci w normie, PIE te***380; ***322;adnie.
http://img514.imageshack.us/img514/5251/miiduzogj1.png |
Kolejna z tego samego cake'a co poprzednie. Tym razem ju***380; lepiej. ;)
http://img361.imageshack.us/img361/1...dia5oc3zu6.png |
A niby co za r***243;***380;nica? Wynik na CD-DVD Speed tylko u***347;wiadomi***322; mi, ***380;e ***378;le interpretuj***281; wyniki na KProbe. Zwyczajnie przyzwyczai***322;em si***281; do d***322;ugiej serii p***322;yt, gdzie PIF by***322;y maksimum oko***322;o 4-6 i kiedy zobaczy***322;em tak***261; dziewi***261;tk***281; czy dziesiatk***281; to troch***281; mnie to przestraszy***322;o, do tego stopnia, ***380;e zapomnia***322;em o maksimum 32. :) Nie licz***281; tej jednej palonej 8x dla pr***243;by, bo ona faktycznie si***281; ***378;le nagra***322;a.
Test na CD SPeed zrobi***322;em, poniewa***380; przypomnia***322;em sobie, ***380;e kiedy***347; r***243;wnie***380; mia***322;em seri***281; Verb***243;w z tak***261; ilo***347;ci***261; PIF***243;w, ale wtedy jeszcze nie u***380;ywa***322;em KProbe. Chcia***322;em wi***281;c mie***263; jaki***347; punkt odniesienia i jak wida***263; wynik dobry wedle tamtych standard***243;w. |
A co mi tam..
Zam***243;wi***322;em 100 p***322;yt :] Ko***322;o ***347;rody powinny przyj***347;***263;, wtedy pierwsze testy.. :> |
Zrobiłem test kolejnej wypalonej, tym razem w CD-DVD Speed, a więc maksymalna wartośc PIF to 4. To mnie trochę uspokoiło... :)
http://img291.imageshack.us/img291/2...0061750te4.png Cóż, idealnie może nie jest, zwłaszcza, że przez kilka ostatnich cake'ów przyzwyczaiłem się do dużo lepszych wyników, ale podobne już miałem i wtedy płytę nie przekraczającą wartości 2 dla PIF uważałem za bardzo dobrą. :) Fakt, trochę ich dużo (zwłaszcza na początku, gdzie kilkaset, jeden przy drugim), ale za to mniejsza ilość PIE... Aha, ja miałem o wiele lepsze wyniki gdy paliłem na "Made in Taiwan", po "Made in Japan" też można się chyba dobrej jakości spodziewać. :) |
Tylko, ***380;e jak***261; b***281;d***281; mia***322; pewno***347;***263;, ***380;e te 5 sztuk b***281;dzie z tej samej dobrej partii, co cake 100 sztuk? :D
Poza tym nigdzie nie widz***281; cake 100 w sklepie :| Wi***281;c zakupy planuj***281; w Internecie. |
@Micha***322; najlepiej kup ok. 5 sztuk. Wypal i przeskanuj. Jak jako***347;***263; b***281;dzie dobra zapierdzielaj do sklepu i kupuj wi***281;cej :)
|
Kurde.. Loteria z tymi Verbatimami jest..
Mimo, ***380;e MCC 004, to wyniki potrafi***261; by***263; r***243;***380;ne :| Chcia***322;em kupi***263; cake 100 sztuk, ale wstrzymam si***281;, bo trafi***263; na lepsz***261; parti***281; jest trudno :| B***281;d***281; musia***322; chyba znale***378;***263; jakie***347; inne p***322;yty.. |
W***322;a***347;nie przymierzam si***281; do kupienia Verb***243;w, ale jednak chyba kupi***281; TDK :)
|
@Atlantis a mo***380;e dorwa***322;e***347; gorsz***261; seri***281;?
|
http://img301.imageshack.us/img301/8...nindia4dp2.png
Zn***243;w 4x... A tutaj dla por***243;wnania jedna z ostatnich z poprzedniego cake'a: http://img147.imageshack.us/img147/2369/atmr9.png Jak wida***263; nowe p***322;yty niewarte tych 40 z***322; kt***243;re na nie wyda***322;em, prawie szmelc... :( Oczywi***347;cie reklamowa***263; si***281; nie da (bo na jakiej podstawie?) tylko nagrywa***263; jeszcze 20 razy na czym***347; takim. :/ Kto wiem, mo***380;e w ko***324;cu b***281;dzie lepiej? |
Cytat:
PIE mimo, ***380;e mie***347;ci si***281; w normie, to m***243;g***322;by by***263; ni***380;szy. |
Cytat:
|
O ile si***281; nie myl***281; to dopuszczalne max PIE wynosi 280 b***322;ed***243;w/sekund***281; i PIF 32 b***322;***281;dy/sekund***281;. U Ciebie przekroczone s***261; tylko PIFy. No chyba, ***380;e ***378;le co***347; odczyta***322;em to niech mnie kto***347; poprawi.
|
http://img480.imageshack.us/img480/7...india8xqo5.png
Niestety, 8x to juz totalna pora***380;ka. P***322;yta si***281; odczyta***322;a i zweryfikowa***322;a, ale b***322;***281;dy ponad norm***281;... :( |
http://img475.imageshack.us/img475/7...india6xjk2.png
No c***243;***380;, 6x im nie s***322;u***380;y. :) Spr***243;buj***281; jak si***281; pal***261; na LiteOnie z maksymaln***261; pr***281;dko***347;ci***261; 8x, chocia***380; jako***347; nie s***261;dz***281;, ***380;eby to by***322;o rozwiazaniem problmu. Heh... Nachodzi***322;em si***281; po Krakowie w poszukiwaniu tych p***322;yt, dorwa***322;em ostatni cake, do tego za 40 z***322; a tutaj taka jako***347;***263;... :( |
@Atlantis ju***380; wielokrotnie by***322;o pisane ***380;e ma***322;a pr***281;dko***347;***263; zapisu nie zawsze = dobra jako***347;***263; :)
|
S***261;dzicie, ***380;e podniesienie pr***281;dko***347;ci zapsiu do 6x na Litku mo***380;e pom***243;***263;? Chyba spr***243;buj***281; zrobic test. :)
|
Plik testowy nero.
QScan x8 http://img105.imageshack.us/img105/8922/qscan8xaa7.png Zapis w nero cd/dvd speed. http://img105.imageshack.us/img105/2674/zapisng8.png Skan jako***347;ci w nero cd/dvd speed. http://img105.imageshack.us/img105/5...jakoscigj2.png Kolejny raz widz***281; ***380;e spadki pr***281;dko***347;ci odczytu zale***380;***261; od zastosowanego no***347;nika. Podczas wykonywania testu pracowa***322;em z innymi aplikacjami. |
I jeszcze jeden z tego cake'a, palony tak samo jak powyższy. Tym razem trochę lepiej, mniej PIFów, jednak wykres nadal wygląda na dosyć gęsty. Jednak wartości maksymalne jak najbardziej w normie, można wręcz powiedzieć, że niskie. Na plus mała ilość PIE.
Co myślicie? Chyba nie trzeba się martwić i wyrzycać? ;P BTW Litki też posiadają jakiś system "uczący" jak BenQ? ;P http://img238.imageshack.us/img238/7...nindia2gu3.png |
Pierwszy z nowego cake'a, Made in India, palony Litkiem 812S z pr***281;dko***347;ci***261; 4x. Rewelacja to nie jest, ale chyba te***380; nie tragicznie? Co o tym s***261;dzicie? Mam nadzieje, ***380;e nast***281;pne b***281;d***261; si***281; pali***322;y lepiej. :)
http://img211.imageshack.us/img211/8...inindiaug8.png |
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
Verbatim Photo Printable made in India, trochę kiepsko wypadł przy zapisie 8x ???
|
W ostatnim skanie Jitter troszk***281; du***380;y.
|
Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R 16x YUDEN000 T03 / Made in Japan/ zakupione par***281; dni temu. /cake 25 szt./
Wybrane losowo z pude***322;ka. Palona x12 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1154631387 Palona x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1154631387 Palona x4 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1154631587 |
brzyyyydddaalll ;)
ps. ***380;arty na bok pikny kawa***322;ek p***322;yty ***380;e tak powiem :D |
@rork palone na Benq LS DW 1655 z pr***281;dko***347;ci***261; 8x :D
http://img154.imageshack.us/img154/6...0062331ux0.png |
ale nie tak jak na Litku ;)
|
Ilość załączników: 1
Palony 8x na BenQ DW1655.
Jak widać jest dobrze :spoko: |
@Atlantis b. dobre wyniki, a bior***261;c pod uwag***281; ***380;e robione z ECC 8/8 to wr***281;cz ***347;wietne :D jak wida***263; sendziwy Liteon daje rad***281; :)
|
@Atlantis bardzo udany wypa***322; :)
|
Kolejna z tego samego cake'a, nagrywana tak samo jak poprzednia. Nieco gorszej, cho***263; nadal dobrze. Jak jednak wida***263; nawet pomi***281;dzy p***322;ytami z tego samego pude***322;ka, nagrywanymi na tym samym sprz***281;cie r***243;***380;nica w jako***347;ci potrafi by***263; dosy***263; r***243;zna. :)
http://img233.imageshack.us/img233/6316/testex0.png |
Verbatim DVD+R 16x MCC 004 (Made in Taiwan) palony na Litku 812S z pr***281;dko***347;ci***261; 4x. ***321;adnie nagrana. :)
http://img46.imageshack.us/img46/5215/testks3.png |
pewnie kopie gier na ps2, bo standardowo ludzie pytaja o predkosc x2:)ale biorac pod uwage ze tutoriale na temat negrywania na ps2 byly robione 2 i wiecej lat temu, to wtedy plyty byly makx x4 i nagrywarki tez szybciej nie palily.ja nagrywam x4 na tdk x16 i verbach x16 i jest ok, szybciej nie nagrywam gier, bo to roznie bywa.filmy na lepszych plytach pale x8
|
Czy ja kogoś obraziłem? to Ty zironizowałeś mój post zamiast odpowiedzieć. Ale teraz napisałeś, dzięki za pomoc!
|
Cytat:
|
1. wiec Panie Madralo radze poczytac o wplywie predkosc/jakosc
2. nowe nagrywarki maja pewne ograniczenia sprzetowe, NIE POZWALAJCE nagrywac wolniej niz... i tu wlasnie zalezy to od modelu I W ZADEN SPOSOB TEGO NIE ZMIENISZ!! nawet jesli znajdziesz program, ktory pokaze ze nagrywa wolniej, to bedzie to po prostu KLAMSTWO zanim zaczniesz kogos obrazac, radze zapoznac sie z tematem! |
nie pani***281; m***261;dralo, chc***281; zrobi***263; sobie kopi***281; zapasdowe moich gier ale nie mog***281; ich nagra***263; poni***380;ej x6 przez co lekko si***281; kaszani***261;
|
ale gdzie lezy problem? co cie sie nie podoba z tymi predkosciami?
jak chcesz ustawic? 11,33x :D |
hehe, no w***322;a***347;nie o to chodzi ze ryzykowac nie chce :P a te biosy co s***261; na g***322;***243;wnej stronie? widzia***322;em jakie***347; do mojego modelu.
|
Jakie pr***281;dko***347;ci s***261; Ci potrzebne ? Takie pr***281;dko***347;ci dla wi***281;kszo***347;ci p***322;yt zawar***322; w firmware nagrywarki producent i najwidoczniej s***261; to optymalne pr***281;dko***347;ci dla nap***281;du i p***322;yt.
wgranie tego http://www.savefile.com/projects.php?pid=720118 nie oficjalnego beta firmware pozwala na ustawienie innych pr***281;dko***347;ci. Wgrywasz na w***322;asne ryzyko i nagrywasz z innymi pr***281;dko***347;ciami na w***322;asne ryzyko :) (ten firmware ma jeszcze inne zalety np poprawione nagrywanie p***322;yt DVD-R) |
Mam rpoblem z tymi płytami(a moze raczej z nagrywarką) Mianowicie na LITEON SHM-165P6S te płyty(a zarazem wszelkie inne) narywają się tylko z 4 prędkosciami, 16x, 12x, 8x, i 6x. Dlaczego tak jest i jak temu zaradzić?
|
C***243;***380;, same wyniki nie s***261; tragiczne, nie widz***261;c wykresu okre***347;li***322;bym nawet jako przyzwoite... Jedyne co mi si***281; nie podoba, to rozmieszczenie PIF***243;w - niemal na ca***322;ej p***322;ycie... Za to stosunkowo niskie warto***347;ci, wi***281;c nie ma si***281; czym a***380; tak stresowa***263;. :)
Tyle tylko, ***380;e nie mo***380;na zrzuci***263; winy na py***322;ek kurzu albo lekkie zabrudzenie p***322;yty w tym miejscu... |
Te płytki palą się różnie zależy od partii jak i poszczególnych egzemoplarzy
Palona na NEC 3520 z prędkością 8-bardzo tak sobie[IMG]http://images2.fotosik.pl/102/a8fe297a5525218e.png[/IMG]
|
I jeszcze jedna - ten sam palnik i ta sama pr***281;dko***347;***263; co zwykle. :P
http://img440.imageshack.us/img440/3459/lost5ch.png BTW odno***347;nie tych japo***324;skich Verbatim***243;w - czy je***347;li kupi***281; takiego cake'a po 50 sztuk odczuj***281; popraw***281; w por***243;wnaniu do tych, na kt***243;rych i tak pi***281;knie pali (niekiey nawet mniej ni***380; 100 PIF***243;w...)? |
Ilość załączników: 4
Oto moje najnowsze wypały jeśli chodzi o Verby x16
Wszystko palone na Pioneer 111L Palony x6 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151276039 Palony x8 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151276039\ Palony x12 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151276039 Palony x16 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1151276039 dobre płytki8 ) |
|
Hmm... A czy mo***380;na si***281; spodziewa***263; wyra***378;nej r***243;***380;nicy w jako***347;ci zapisu w por***243;wnaniu do tych z Tajwanu? Warto kupowa***263; od razu ca***322;y cake pi***281;***263;dziesi***281;ciu sztuk z Japonii? :)
|
Napewno nie bedzie drozej niz 65 np. w CDL :) a jak w CDL nie bedzie drozej niz 65, to u innych duzych sprzedawcow rowniez nie bedzie drozej niz 65.
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
jesli by ktos kupil niech wrzuci kod ostatni latwo bylo to rozroznic |
To pewnie zaraz cena bedzie odpowiednio wi***281;ksza ;) teraz jest ~60-65z***322; obym si***281; myli***322;.
ps. szkoda, ***380;e markety sprowadzaj***261; sam ch***322;am albo ceny maja z kosmosu, a i cake 50szt ci***281;***380;ko w detalu kupic (sklepy internetowe s***261; wyj***261;tkiem) |
UWAGA - na rynku pojawily sie Verbatimy DVD+R w cake 50 MADE IN JAPAN !!!
Radze sie jednak wczesniej upewnic u sprzedawcy - oczywiscie plyty mozna poznac po charakterystycznym cake (wyglad podobny to tego http://www.komplett.co.uk/mlf/produk...ds/I325029.jpg) |
Cytat:
Widac jest milym dodatkiem nagrywanie :D |
Cytat:
|
Z Plextorem jest tak, ***380;e daje wi***281;ksze mo***380;liwo***347;c testowania. Faktem jest, ***380;e np. LiteOny nie daj***261; mo***380;liwo***347;ci sprawdzenia warto***347;ci Jitter, ale na dobr***261; spraw***281; tutaj odst***281;pstwo od normy b***281;dzie przeszkadza***322;o g***322;ownie w odczycie na niekt***243;rych czytnikach stacjonarnych.
Je***347;li jednak p***322;yta nagrana tak jak ta pokazana przeze mnie (80 PIF***243;w, maksymalnie 5) albo tym bardziej Nodelsa (28 PIF***243;w, max 3!!!) nie jest bardzo dobra, to jaka jest? ;) Przecie***380; nawet os***322;awiony Plextor nie potrafi nagra***263; bez b***322;***281;d***243;w. :P Maksimum dla PIE to 280, dla PIF 32. Wiele nap***281;d***243;w i tak bez problem***243;w odczyta p***322;yty, gdzie warto***347;ci te s***261; i tak znacznie przekroczone. B***322;agam wi***281;c, nie popadajmy w paranoj***281;. Fakt - mi***322;o jest zobaczy***263; ***322;adny wykres dopiero co nagranej p***322;yty, ale przecie***380; nie b***281;dziemy wyrzuca***263; do kosza tej, kt***243;ra ma troche gorszy, cho***263; i tak DALEKO poni***380;ej normy. |
Cytat:
ps. wierze na s***322;owo w sprawie plextora, no mo***380;e nie do ko***324;ca ;) |
Cytat:
Jak widać jakość wypalonych pitów i landów jest dobra. Do najwyższej jakości jeszcze daleko. Plextor to napęd zaprojektowany do testów. Obecnie jako jedyny porównywalne (zbliżone) ma wyniki testów do profesjonalnych. :) |
Ale zauwa***380;, ***380;e ja pali***322;em x8 i test zrobi***322;em x8 przy ECC 8/8 i wyniki mam znacznie lepsze (znacznie ni***380;sza ilo***347;***263; b***322;***281;d***243;w) ni***380; ten test do kt***243;rego poda***322;e***347; linki, wi***281;c to jak jest w ko***324;cu z ta jako***347;ci***261; palenia na tym litku ? pali ***378;le czy dobrze ? bo ju***380; nie jestem pewny ;)
ps. bios te***380; mam inny pono***263; lepszy od firmowych :) ps2. a sk***261;d pewno***347;***263;, ***380;e plextor nie zawy***380;a ilo***347;ci b***322;***281;d***243;w ? ;) (link do jakiego***347; ***378;rud***322;a wiedzy na ten temat) |
Referencyjna nagrywarka do test***243;w jest jedna.
Plextor.... Wystarczy por***243;wna***263; wyniki i wszystko jasne. :spoko: B***322;***281;dy PIE/PIF w normie ale jako***347;***263; wypalonych pit***243;w i land***243;w na Verbatimie (no***347;nik MCC uwa***380;any za najlepszy) tylko dobra. :) |
E tam zani***380;a... :) Podobne opinie s***322;ysza***322;em o ka***380;dej nagrywarce, pono***263; b***322;***281;dy "zani***380;aj***261;" te***380; BenQ, Plextory i par***281; innych. :P
Prawda jest taka, ***380;e test jest tylko pogl***261;dowy, wiele zale***380;y od systemu korekcji b***322;***281;d***243;w nagrywarki. Jednak je***347;li przy jednym cake b***322;***281;d***243;w jest wi***281;cej i s***261; wi***281;ksze, a potem jest lepiej to widac jak na d***322;oni, ***380;e jako***347;***263; p***322;yt si***281; poprawi***322;a. Nagrywarki daj***261; dostatecznie pewn***261; ocen***281;, by mo***380;ba by***322;o rozpozna***263; p***322;yt***281; idealnie nagran***261;, od ***347;redniej jako***347;ci, przyzwoitej jako***347;ci i takiej, kt***243;ra nadaje si***281; do kosza. ;P |
Cytat:
PIE/PIF to początek, jak wypala 165P6S: :czytaj: http://forum.cdrinfo.pl/653512-post17.html http://forum.cdrinfo.pl/653556-post19.html :) |
taki mały teścik :P palona x8 test jak widać x8 8/8
http://img212.imageshack.us/img212/9...8ecc8na89l.png jak się Wam podoba ? :D |
Ja jeszcze mia***322;em "nieprzyjemno***347;ci" z DVD-R Printable. To znaczy kup***322;em kilka BOX***243;w i w***322;a***347;ciwie wszystkie si***281; popali***322;y, to znaczy tyle b***322;***281;d***243;w, ***380;e nawet weryfikacji nie przesz***322;y... Gorzej ni***380; jakie***347; reklam***243;wki z MM. :)
Movie te***380; pora***380;ka... Jednak jak widac teraz si***281; niez***322;e p***322;ytki Verbatima trafiaj***261; nawet. Poni***380;ej 30 PIF***243;w!!! Takiego wyniku to ja w ***380;yciu nie widzia***322;em. :) |
Cytat:
jak dla mnie Verbatim miał dwie poważne "wtopy" Cdr Crystal i Dvdr Movie |
Nie wiem czemu ludzie narzekają na Verbatimy.
|
Opad szczeny tak zwany przed chwil***261; zaliczy***322;em. :P Ju***380; ludzie narzekali na te Verby a tutaj wida***263; znaczn***261; popraw***281;, my***347;la***322;em ***380;e na starym litku pal***261; si***281; pi***281;knie, ale Ty normalnie rekord ***347;wiata pobi***322;e***347;. :P 28 PIF***243;w!!! Maksimum 3 (na 8/8!!!!!!!!!!!!) co***347; pi***281;knego. :P
|
Ilość załączników: 1
|
No cóż... Jak widać raz trochę lepiej, raz trochę gorszej (ale nie tragicznie :P)
Jednak co do jakości zapisu na tym krążku, chyba nie ma wątpliwości. :) :spoko: Litek, palona 4x http://img214.imageshack.us/img214/2...90620065cv.png |
Co o tym my***347;licie? Kolejny Verbatim, te***380; na Litku, te***380; 4x, ten sam cake...
Nie jest ju***380; tak dobrze, chocia***380; chyba jeszcze nie strasznie. :) Koncentracja b***322;***281;d***243;w w jednym miejscu na pocz***261;tku, dosy***263; du***380;a warto***347;***263; 9 a potem ju***380; jak marzenie... S***261;dzicie, ***380;e dane s***261; bezpieczne? :) http://img464.imageshack.us/img464/6...70620066os.png |
Wida***263; jak wiele zale***380;y od no***347;nika. Po serii wynik***243;w z PIF w ilo***347;ci oko***322;o 1000 teraz naprawd***281; ***322;adnie wypalone si***281; trafiaj***261;, mam nadziej***281;, ***380;e nast***281;pne b***281;d***261; si***281; nagrywa***263; podobnie. :) Kolejne przyk***322;ady na poparcie tezy, ***380;e stare litki maj***261; naprawd***281; niez***322;***261; jako***347;***263; zapisu, przynajmniej na dobrych no***347;nikach.
Co do KProbe to od pewnego czasu wol***281; robi***263; nim testy ni***380; na cdspeed. O ile w przypadku innych nap***281;d***243;w program z pakietu nero robi test w ECC 8/8 to na Litkach zawsze 8/1 - a wi***281;c dok***322;adno***347;***263; mniejsza. KProbe pozwala ustawi***263; 8/8 na litku, a do tego generuje do pliku graficznego ***322;adn***261; tabelk***281;, kt***243;ra zawiera to co trzeba, a nie ma w niej zb***281;dnych element***243;w - kr***243;tko m***243;wi***261;c nie jest tylko zrzutem okienka programu. :) BTW czy program do nagrywania te***380; mo***380;e mie***263; wp***322;yw na jako***347;***263; zapisu? Zak***322;adajac oczywi***347;cie ci***261;g***322;y dop***322;yw danych do nagrywarki. |
***321;adne palenie :) Wed***322;ug mnie testy na Kprobe i Litku s***261; zbli***380;one do test***243;w robionych na innych nagrywarkach i nerocdsped.
|
Kolejna ze wspomnianego cake'a palona 4x na Litku 812S. Co myślicie?
Bo ja prawdę mówiąc gdy zobaczyłem wynik skanu dostałem przysłowiowego "opadu szczeny". ;P Litek po raz kolejny pokazał co potrafi. :) Proszę porównać z moim ostatnim wynikiem z Pioneera DVR-111D. Może tylko tyle, że na Litku więcej PIE wyszło. :) http://img297.imageshack.us/img297/7...nalitku4nq.png |
palony x 6 test x8
http://img149.imageshack.us/img149/6...6testx83fx.png gdyby nie ten pik zaraz za 3GB (150PIF'***243;w :) ) to by***322; by ekstra (i tak jest dobry :) ) |
Rzeczywiście vebr nagrany na pioneerze robi wrażenie. Doskonałe wypalenie:spoko:
|
A tutaj kolejne płytka z nowego cake'a nagrana tym razem na Litku 812S z prędkością 4x (jak wykazał wczorajszy test szybciej nie ma sensu próbować...).
Widać poprawę, wykresy ładniejsze niż wczoraj, mniej błedów. Widocznie trafił mi się lepszy cake, mam nadzieję, że pozostałe 23 płytki też będą sprawowały się tak dobrze. :) Może nie aż tak dobrze jak na nowym Pioneerze, ale całkiem przyzwoicie. :) Małą ciekawostką jest fakt, że teraz zauważam coraz częściej zagęszczenie błędów na początku dysku, końcówka jest od noch praktycznie wolna. Kiedyś było odwrotnie w przypadku MCC - na końcu ilość błędów lubiała gęstnieć a niekiedy wartości PIE rosły i to dosyć znacząco... http://img201.imageshack.us/img201/4...06200628wq.png |
Pierwszy MCC004 z zakupionego przed chwilą cake'a (25 sztuk), wypalony przy prędkości 8x za pomocą Pionera DVR-111D z najnowszym biosem 1.23. Jak widać wynik robi wrażenie, nie wiem czy to zasługa tej aktualizacji, czy też trafiłem na dobrą serię. :) Mam nadzieję, że następne będą nagrywać się podobnie.
Zobacze jak na litku. http://img20.imageshack.us/img20/428...90620060pn.png |
@rork:
Pod wpływem twoich testów próbowałem wypalić na moim litku 812S płytę przy prędkości 6x... Niestety... Nie jest lepiej, może tragicznie nie, maksymalne wartości jak najbardziej w normie, ale po pierwsze PIF zgęstniało, a po drugie ta głorka w PIE tak przed połową... Co sądzicie? Może nie ideał, ale chyba do przyjęcia? Zaraz wrzucę test palonej 4x, zresztą już kilka wrzuciłem więc macie pojęcie. :) http://img342.imageshack.us/img342/1...80620068wv.png No cóż... Palona 4x: http://img503.imageshack.us/img503/3...06200628wj.png Perfekcyjny wynik o nie jest, ale mogłoby być lepiej... Dlaczego testowane na CD-DVD Speed? Tak dla przypomnienia sobie starych czasów i musze przyznać, że kiedyś też zdarzały się na litku tak wypalone płyty dosyć czesto, więc raczej mogę odrzucić teorię o awarii napędu, raczej coraz mniej dobrych nośników Verbatima, a raczej TAK dobrych jaki kiedyś... W każdym razie płyta jak najbardziej mieści się w standardach... Za chwilę test w kprobe dla porównania. :) A oto obiecany test na KProbe: http://img245.imageshack.us/img245/5...06200630hp.png Aż tak nie przeraża... :) No cóz... Niestety przeglądam testy różnych nagrywarek na cdrlab i z tego co widzę to standardem zaczyna być ilość 700-1000 błedów PIF... Chociaż w gruncie rzeczy to wysokość słupków decyduje o bezużyteczności nośnika. :) Konkluzja jednak jest taka, że na 812 lepiej palić 4x. :P |
do zestawienia - palona x8
http://img435.imageshack.us/img435/8...8verbx86dc.png x6 wypad***322;a minimalnie lepiej :) |
Jak paliłem x4 z tego cake'a to wyniki były minimalnie ale gorsze natomiast x8 jeszcze nie próbowałem, wynika z tego, że prędkość trzeba dobrać do danej partii płyt :taktak: . A cake jest dobry nie zaprzeczę, kupiony z netu, źrudło te same z którego Kupowałeś :D.
|
S***261;dzisz, ***380;e gdybym spr***243;bowa***322; zapisywa***263; na 812S przy pr***281;dko***347;***263;i 6x to uzyska***322;bym podobne efekty? Mi jednak wydaje si***281;, ***380;e trafi***322;e***347; na wyj***261;tkowo dobrego cake'a. :P
|
|
Ilość załączników: 2
@Atlantis:
Testy dwóch płyt verbatim, palonych z tą samą prędkością, na tej samej nagrywarce. Płyty pochodzą z dwóch różnych cake-ów, lecz były kupowane w tym samym sklepie. Pierwsza płyta była kupiona wcześniej. Wyniki zawsze były podobne (oprócz dużej ilości błędów PIE w 0,5GB płyty spowodowanej zabrudzeniem). Oceń czy jest jakaś różnica. |
|
|
Wyapolny przed chwilą na 812S przy prędkości 4x.
Potwierdza to moją opinię, że to anprawdę niezła nagrywarka. :) http://img395.imageshack.us/img395/6...20620060el.png |
Ilość załączników: 1
Właśnie wypalona x8:
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.