![]() |
seku to jest jak widac wina plyt bo te bledy sa na koncu na pioneer i na litku, jak narazie nie mam innych plyt aby por***243;wna***263; je, kupie po ***347;wi***281;tach to sie zobaczy, a liteon raczej jest najlepszym nap***281;dem do testowania po plextorze i benqu
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
Załącznik 44364 Dobrze wypala to pewnie dobrze testuje. :spoko: :) |
Ilość załączników: 4
z tego co widzę to nowe Liteony palą gorzej niż prawie 2 letni Benq z niezłym przebiegiem
a więc nasuwa mi sie pytanie jeśli Liteony palą kiepsko to i prawdopodobnie testowanie na nich może nie być za bardzo wiarygodne ? Cake 10szt. nowa etykieta jakoś nie mogę trafić na dobra partie ??? bo w starej etykiecie pala sie wyśmienicie :spoko: palona 8x Benq 1655 Załącznik 44357 Załącznik 44358 Załącznik 44359 Załącznik 44360 |
Palona na litku 20A1S z predkoscia 8x, Verbatim made in india, cos nie ciekawe zwlaszcza na koncu plyty
http://img87.imageshack.us/img87/4372/131322ph7.png A tu palenie na pioneer 115D z predkoscia 8x Verbatim Made In India, plyty z tego samego cake, jak widac musza miec jakas wade Po swietach kupie cake Sony i verbatim i potestuje dalej :) http://img229.imageshack.us/img229/6...1s9l082in7.png |
Cytat:
Przecie***380; to nie nowo***347;***263;... o r***243;***380;nicach w testach BenQ --> LiteOn czy Plextor cz***281;sto pisz***281;. Ale jestem.... :rozga: :) |
Test na benq zrobi***322;em tylko dla pewno***347;ci. Wed***322;ug mnie i tak nie ma co por***243;wnywa***263;, liteon jest o wiele dok***322;adniejszy. Tylko jeszcze nie spotka***322;em sie na benq z czym***347; takim. Mo***380;e jednak nie ma co sie dziwi***263; to tylko wypa***322; litka :) Ale tam gdzie s***261; te najwi***281;ksze skoki jitter nie wypala***322; przecie***380; 16x. ???
|
Na litku zapusciles test na 4x a na benq 8x jak dla mnie troche dziwne przy wypaleniu 16x wystarczy ze test zrobisz 4x i roznica moze byc wieksza niz przy 8x ta sama nagrywarka.
|
OK, tylko dlaczego liteon nie pokaza***322; ***380;adnych problem***243;w??
|
TY to no***347;nik, kt***243;ry bardzo ci***281;***380;ko dobrze wypali***263;.
Pioneer 112 radzi sobie bardzo dobrze pr***281;dko***347;ci***261; 6-8x. :czytaj: http://forum.cdrinfo.pl/843069-post1098.html I tylko w tym zakresie. Przy 12x ju***380; pity s***261; zdeformowane. P***322;ytka ***378;le wypalona. :fiu: To tylko LiteOn. :spoko: :) |
Ja wiem czy do kosza? Dla mnie do kosza to jak sie nie chce dobrze odczyta***263;.
Do nagrody najlepszego wypa***322;u jednak sie nie nadaje ;) - rzeczywi***347;cie szlaczek ciekawy... Mo***380;e p***322;yta podla sie trafi***322;a. |
Ilość załączników: 2
Płyta Verbatim palona 16x na Liteon 20A4P. Skany na dwóch palnikach tak jak widać.
Tutaj wszystko wygląda całkiem ładnie. Załącznik 44321 A tutaj benek coś dziwnego wytworzył ??? Według testu płyta do kosza. Załącznik 44322 I komu wierzyć ??? |
Cytat:
To realizacja zatwierdzonej strategii dla danego no***347;nika. A to jak b***281;dzie zale***380;y od rozwi***261;za***324; konstrukcyjnych nap***281;du. Nie da si***281; wypali***263; optymalnie no***347;nika przy innej ni***380; tej zatwierdzonej przez Philipsa, kt***243;ry gwarantuje odpowiedni***261; jako***347;***263;. Reszta nale***380;y do producenta nap***281;du aby zapis przebiega***322; zgodnie z zatwierdzon***261; strategi***261;. :) |
dobrze. tylko w r***243;***380;nych nagrywarkach zapis przebiega r***243;***380;nie, wystarczy zobaczy***263; jak si***281; pr***281;dko***347;***263; zapisu zmienia np. dla LG, NECa i Liteona...
|
Cytat:
Zatwierdzana przez Philipsa. Nikt nie robi poza producentem no***347;nika strategii zapisu. :spoko: Ten parametr musi by***263; zawsze sta***322;y. Gorzej jest z realizacj***261; w praktyce. Materia***322;y niby w/g normy a jak r***243;***380;na jako***347;***263; wykonania. Pioneer stosuje zupe***322;nie inny laser ni***380; LiteOn. Inne OPC i elektronika. To wszystko jest inaczej sterowane i ka***380;dy firmware jest inny. Ale strategia zapisu danego no***347;nika jest zawsze taka sama. Jednym z parametr***243;w strategi zapisu jest temperatura topnienia danego no***347;nika przy zadanej pr***281;dko***347;ci. I to jest sta***322;a warto***347;***263; a zmienia si***281; w zale***380;no***347;ci od mocy lasera. A tym ju***380; steruje napisany przez producenta nap***281;du Firmware. :) |
same nie wiadome :glupek:
jak archiwum X |
Cytat:
|
tylko zupe***322;nie inne dla r***243;***380;nych nagrywarek i tych samych no***347;nik***243;w. no ale nic. :rotfl:
|
Cytat:
Verbatim MMC 004 + strategia zapisu = certifikat Philipsa na produkcj***281; no***347;nika. To co widzimy na wykresach to wynik OPC nap***281;du i elektroniki + jako***347;***263; wykonania no***347;nika i p***322;ytki. Wszystkie strategie s***261; jednakowe dla danych no***347;nik***243;w. :spoko: :) |
@punisher
tak pewnie jest w bazie jako nośnik ale strategia zapisu jest sprzed już dawna.... bo nowy FW dodaje nowe nośniki do FW jak i poprawia strategie zapisu już istniejących czyli strategia zapisu Benq jest godna do naśladowania gdzie była stworzona już bardzo dawno temu :spoko: |
Cytat:
|
Cytat:
|
a tam wysoki jak by ***347;rednia by***322;a ponad 10 to trzeba by by***322;o sie martwic jak dla mnie jest b.dobrze zwa***380;aj***261;c ze palone na Benq palnik ma ju***380; ok. 2 lat i FW ju***380; z lekka starawe
|
Cytat:
I ***380;eby kolega sie nie zdziwi***322;, ale na dobrej p***322;ycie i Nec sie spisze. Mam p***322;yty TDK DVD+R od MBI, kt***243;re sprawdza***322;em po dw***243;ch latach i s***261; ***347;wietnie wypalone (oczywi***347;cie jak na tamte czasy i mo***380;liwo***347;ci 3520A) |
Cytat:
ale nie ma szans uzyskać takiego "wypału" na np.Nec-u wiec nagrywarka tez nie pozostaje bez znaczenia jak wiadomo |
Cytat:
:czytaj: Jitter Pioneer, LiteOn czy BenQ. http://forum.cdrinfo.pl/871907-post1273.html Pytanie kt***243;ra p***322;ytka lepiej wypalona ? Moim zdaniem na Pioneerze. :taktak: :) |
Ilość załączników: 1
|
Tak właśnie z takiego pudełka były. Szukaj lepiej MCC004. Płyty od TY są średnie.
|
Czy te yudeny to cake:
http://img201.imagevenue.com/img.php..._123_104lo.jpg bo pojawi***322;y sie takowe ostatnio i nie wiem czy warto sie w nie zaopatrzyc |
Ilość załączników: 1
|
Cytat:
I o to chodzi. :spoko: :) |
Ilość załączników: 1
kolejny cake 10szt. i tym razem bez rewelacji
palona 8x 112@A12J+speed+DVD-ROM 1.24 Załącznik 44259 TA nie ma z powodu inaczej zapisywanego bitu po zmianie przez MSC i Plextor wykrywa jako DVD-ROM ale o tym już pisałem :) |
Wcale bym nie powiedzia***322;, ***380;e pioneer nagra***322; s***322;abiej. Sprawdzi***322;e***347; powierzchnie p***322;yt przez nagraniem? By***263; mo***380;e pionkowi trafi***322;a si***281; gorsza p***322;yta i st***261;d taki wynik testu. Zreszt***261; nie ma co ocenia***263; po jednej nagranej p***322;ycie.
|
No wiadomo ze lepiej nagrywac 8x, ale chcialem por***243;wna***263; te same plyty nagrane na roznych nagrywarkach i okazalo sie ze litek lepiej nagral dane z predkoscia 16x niz pioneer 115d
|
Ja tam widz***281; dobrze wypalon***261; p***322;yt***281; na drugim te***347;cie. Nie wiem po co si***281; ***347;pieszysz, skoro chcesz mie***263; wypalon***261; dobrze p***322;ytk***281;. 3-4 minuty wi***281;cej chyba znajdziesz??
Sorry nie dopatrzy***322;em, ***380;e pierwsza p***322;ytka nagrana jest na pionku, a druga na litku. Wypal wi***281;cej p***322;yt i wtedy por***243;wnuj. |
No niestety, najlepiej wypalac na nim plyty maks 8x
|
To chyba ten Pioneer nie jest najlepszy do wypalania tych p***322;yt 16x...
|
Ilość załączników: 2
Dzisiaj bylem odebrac liteona z serwisu, jak wiadomo dali inny model niz oddalem nie dosc ze bez LS to jeszcze na SATA ((
Ale coz nic innego na magazynie nie mieli wiec dali to co mieli, zabralem sie do testow nagranych plyt na pioneer 115d i troche sie zawiodlem choc wiadomo litek nie jest najlepszy do testow Pierwszy wykres nagrany na Pioneer 115D z predkoscia 16x Drugi nagrany na liteon 20A1S takze z predkoscia 16x Plyty Made In India |
Ilość załączników: 4
nowy cake ..... gdyby nie ta "szpilka":>
Załącznik 44125 Załącznik 44126 Załącznik 44127 Załącznik 44128 |
To niez***322;ego farta mia***322;e***347;. P***322;yty drogie, ale jakiej jako***347;ci. Co prawda pe***322;nych test***243;w nie zrobi***322;e***347;, ale powinno by***263; dobrze r***243;wnie***380; na testach TA.
|
@punisher
TA nie b***281;dzie narazie mam problem z Px poczytaj w temacie o nim nie wiem czego to wina rozpoznaje DVD+R ze zmienionym bitsettingiem jako t***322;oczone DVD-ROM cake z MAKRO drogo bo za 10szt. 17,99pln i na dodatek scany na Benq ciekawe jak by na Litku by***322; :D |
Czegoś takiego jeszcze nie widziałem :wow:
Te płytki są feneomenalnej chyba jakości. Bardzo mało błędów PIE, no i oczywiście świetne palenie plex-a. Prośba o test TA. |
Ilość załączników: 2
ten sam cake
palona 8x Plextor 760 v.1.07 Załącznik 44112 palona 8x 112@122 A12-J +bit. Załącznik 44113 |
Ilość załączników: 1
|
Cytat:
Na początku u Verbatima jest ciut gorzej. To samo jest z końcówką. Błędy TE/FE. Kto testuje ten wie. :spoko: :) |
I jak to widzisz Slawek? Ja jeszcze do ko***324;ca nie rozumiem tych wykres***243;w, wyjade mi si***281;, ***380;e w pierwszej cz***281;***347;ci nie jest za dobrze??
|
Ilość załączników: 3
Cytat:
Załącznik 44043 Załącznik 44044 Załącznik 44045 |
Cytat:
:) |
NIe zmartwisz, bo chodzi***322;o mi o to, ***380;e na litku ***322;adnie testy wychodz***261;. A i tak uwa***380;am, ***380;e najlepiej pali pionek 112 :)
|
Cytat:
|
Chyba kupię sobie litka. Taki ładny jitter na nim wychodzi... A tak poważnie to bardzo dobre palenie. Szkoda, że mój benek nie chce sie popsuć. Może wtedy wymieniliby mi go na litka??
|
Ilość załączników: 1
|
Ilość załączników: 1
Teraz to w sumie loteria, ale czasami można trafić na dobrą partię. Palenie na pionku 112, prędkość x8
Załącznik 44031 Całkiem nieźle :spoko: |
Robiono lepsze plyty i szansa na trafienie slabej partii byla raczej mala. Teraz jest co innego :[
|
@Qbi@k: Tylko jedno palenie jest według wyśmienite i to na dodatek paliłeś płytę na nośniku MCC004, a nie yuden. Akurat yuden wyszedł dobrze, ale widziałem lepsze palenia. Chyba, że Slawek przeoczył jakieś Twoje testy. Ja nie potrafiłem znaleźć Twoich testów. Za dużo postów trzeba by przeglądnąć. Nie ma sensu porównywać dzisiejszych i starszych płyt. Według mnie kiedyś robiono lepsze płytki :(
|
Ale Verby ja zawsze palilem 4x (tak mi sie wydaje :) ), a nie 8x jak tu :P
|
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=3625 http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=755 I to wszystko co dotyczy Verbatima. Cytat:
Ale trzeba wypali***263; na Pioneerze 112. :spoko: :czytaj: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=736 http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=724 :) |
No zebym ja to znalazl :D Poszukaj po moich pierwszych postach :)
|
Za duży wątek, żeby szukać. Dzisiaj już ciężko dobre płyty kupić. Przeważnie to loteria, choć ze wskazaniem na niektóre nośniki, wtedy jest większe prawdopodobieństwo trafienia dobrej partii. Jak pamiętasz to wrzuć linka do testu tych legendarnych yudenów. Chętnie popatrzę.
|
punisher zapraszam do watku z nagrywarka Benq DW 1640 :D Zobaczysz jak wtedy wypalalo sie Verby ;) Mialem znikome ilosci bledow PIE i PIF. No przynajmniej na takim poziomie, z ktorego moglem byc zadowolony.
Verby zeszly na psy. Szkoda... A tamte Yudeny to byla chyba legenda :P Mase PM'ow dostalem z prosba o namiary sklepu, w ktorym to kupilem :D |
Cytat:
|
Cytat:
Można sprawdzić jeszcze betę (to chyba tylko na plexie) i na litku jakość wypalonych pitów i landów (dobrze piszę?). |
Mialem wtedy znikome ilosci bledow PI ;)
PS. Czyms trzeba sprawdzac :] |
Ka***380;dy ma swoje pogl***261;dy, ale powiniene***347; je zmieni***263;, bo te procenty, kt***243;re pokazuje nero nie odzwierciedlaj***261; poziomu jako***347;ci no***347;nika.
|
Coz, pamietam jeszcze dni kiedy jakosc nosnika nie schodzila z 99***37; ;)
Pamietne Yuden'y od Verba :D |
Dobrze wypalona płyta i nie wiem czego chcesz więcej. Widać też, że Twój palnik mimo, że swoje już "przeszedł" pali bardzo dobrze.
|
Ilość załączników: 1
Benq 1640
Cake 25 Palone 8x Verbatim (Made in India) 2005 Da sie z nich jeszcze cos wycisnac? Probowac na innych predkosciach? :> |
Na pewno płytki są dobrej jakości :P Palenie mogłoby być lepsze, jitter trochę wysoki. :P
|
Ilość załączników: 2
Plytaka palona x12 na nowym Litku LH-20A1L
EDIT: Na drugim zrzucie inna płytka palona na drugim egzempłarzu tego samego modelu, nie znam sie do konca na tym ale wydaje mi sie ze wynik bardzo dobry ? |
No wlasnie tez mi sie wydaje ze to jakas wadliwa partia
|
Czy***380;by jaka***347; fizyczna wada p***322;yty. W podobnych miejscach wyst***281;puj***261; te skoki ilo***347;ci b***322;***281;d***243;w.
|
Ilość załączników: 2
Tu jeszcze daje dwa skany pierwszy palony 8x, a drugi 16x jak widac ten drugi do kosza ((
Verbatim DVD+R LS made in india w cake 10 |
Wszystko zale***380;y na jakim no***347;niku s***261; te p***322;yty. Widzia***322;em te p***322;yty na no***347;niku infome R30 oraz MBIPG101R05. Te pierwsze s***261; ca***322;kiem dobre, a nawet bardzo dobre, na tych drugich nie pali***322;em. Ciekawe jakie oferuj***261; p***322;yty na wskazanym przez Ciebie linku. Wydaje mi si***281;, ***380;e te drugie.
|
"... palona na Benq 1640"
mysle , ze tak :taktak: @ S***322;awek te p***322;ytki beda dobre i na tym podk***322;adzie ??? http://www.allegro.pl/item277475116_...graj_lcd_.html |
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
A tu taka sama plyta jak w moim powy***380;szym poscie, ale palona 16x
O dziwo ilosc bledow PIF jest mniejsza :hmm: |
Ilość załączników: 4
juz dawno nic nie .... palona na Benq 1640
Załącznik 43898 Załącznik 43899 Załącznik 43900 Załącznik 43901 |
No w koncu palone na lidku ostatnio kupowalem sony i wydaje mi sie ze lepiej sie palily, teraz mnie cos podkusi***322;o na te verby choc nie sa najgorsze mogly by byc lepsze
A co jest na tej plycie to chyba widac po etykiecie, nie chcialo mi sie jej zamaza***263; :) |
Podpis labelflash :D
A tak powa***380;nie to poziom PIF m***243;wi ***380;e lepiej tam nie zagl***261;da***263; :> A tak zupe***322;nie powa***380;nie to moim zdaniem nie***378;le wysz***322;o... nie mam du***380;ych wymaga***324; :P. Chocia***380; z drugiej strony to przecie***380; Verbatim :( |
i jak zawsze mamy pytanie co za 4 GB?...
|
Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R 16x, Cake 25 Made in India za 23,89zl :D
Palona 8x na LITE-ON 18A1H HL09v |
Ilość załączników: 1
Kolejny wypał, wszystkie parametry jak wyżej, tylko płyta od TY. Jak widać do jakości MCC daleko.
Załącznik 43885 Słabe palenie, ale to z winy nośnika na którym paliłem :) |
Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R x 16 (cake 25 szt. made in India) palony na pioneer 112 (z bitsettingiem ;) )
Załącznik 43884 Bardzo dobre płyty, palenie dobre. Nowe firmware w pionku zdało egzamin. |
Cytat:
Tak Verbatima wypala Pioneer 112. Samsung znacznie s***322;abiej. :) |
Czyli rozumiem jak mam juz kupowa***263; to verby made in India MCC ??
Chce dorwac cake 100 szt . bedzie sie to dobrze pali***322;o na mojej wypalarce ? |
Ilość załączników: 3
Verbatim +Rx16 cake 25 szt. (made in India)
palony 8x Pionieer 112@A12J 1.22 plik ISO ImgBurn 2.3.2.0 Załącznik 43648 Załącznik 43649 Załącznik 43650 :spoko: |
W MM le***380;***261; verbatimy India ale maj***261; ju***380; 2 lata...Produkcja 2005. A podobno po roku nie wypalone, to ju***380; ***378;le.
|
India :taktak:
|
Cytat:
|
i Made in Gdzie s***261; one? :szczerb:
|
@SpeedFreaK
zapodaj jeszcze scan na Benq |
Ilość załączników: 4
Nabyłem nowe...
Palona 8x na BenQ DW1655 PIE/PIF Załącznik 43614 TA IN Załącznik 43615 MID Załącznik 43616 OUT Załącznik 43617 Zachwycająco to nie wypadło... albo BenQ sie starzeje, albo słabsza partia Verbów. |
Cytat:
|
Ilość załączników: 3
Cytat:
P***322;ytka wypalona na Pioneerze ma lepiej wypalone pity i landy. Kreseczek nie licz***281;. Pity i landy LtteOn LH-20A1H Załącznik 43177 Załącznik 43178 Załącznik 43179 I symetria.... prawie idea***322; na Pioneerze. :) |
Ilość załączników: 3
Hmm... palony x8 na pioneer 112D
Załącznik 43172 Załącznik 43173 Załącznik 43174 i co o tym mysleć? Lepiej od LiteOna? ps. x12 ponad 4000 błędów PIE :( |
Cytat:
B***322;***281;dy PIE/PIF i Jitter. :taktak: Pierwsza p***322;ytka z tej partii. :czytaj: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=456 Czy Pioneer lepiej zapisuje od LiteOn'a ? ??? :) |
Cytat:
Może i jitter za wysoki ale przynajmniej równy :> TA nie wstawię bo nie zapisałem wyników, ale moge powiedzieć, że Jitter był w granicach 10%, a peak 4,5% do 9,5%. ps. Pioneer lepiej zapisuje te płyty ? sprawdzę :> |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
To tylko kreseczki a napęd czyta.... http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=877 Jitter za wysoki :taktak: prośba o błędy TA. :) |
Cytat:
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.