Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Serwisy typu twitter, flaker, pinger, blip itp. - jaki sens? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/serwisy-typu-twitter-flaker-pinger-blip-itp-jaki-sens-83003/)

ed hunter 10.12.2010 04:56

Tak, koniecznie trzeba udostępnić wszystko, kamerkę w dupie se jeszcze zamontować, to będzie cool! :]

Reetou 10.12.2010 08:28

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1132803)
Fajny art o tym po co są takie serwisy jak FB czy Blip.
http://netgeeks.pl/index.php/2010/12/e-sraczka

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem: po to, żeby oprócz normalnej sraczki mieć jeszcze e-sraczkę?

andy 11.12.2010 13:43

Cytat:

Napisany przez Jarson
Nie chce mi się produkować w tej materii, ale pasuje tu komentarz mojej Żony, wypowiedziany w jednej trzeciej lektury tego wpisu - "ciekawe, jak dopasowany jest ten człowiek do tego, czego od niego chcą"...

Nic z tego nie rozumiem, może jakieś objaśnienie ? :)

Cytat:

Tak, koniecznie trzeba udostępnić wszystko, kamerkę w dupie se jeszcze zamontować, to będzie cool! http://forum.cdrinfo.pl/images/smilies/%5D.gif
Ale nikt nie pisze, że trzeba udostępniać wszystko. Po prostu gościu w ciekawy sposób wyjaśnia po co konto na FB czy innym społecznościowym ustrojstwie.
Jeśli nie chcesz być "social" to po prostu nie zakładaj konta.
Co do kamerki to.... http://technowinki.onet.pl/wiadomosc...8,artykul.html oO

Cytat:

Napisany przez Reetou
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem: po to, żeby oprócz normalnej sraczki mieć jeszcze e-sraczkę?

Przeczytaj tekst :)

andy 15.12.2010 17:20

Święta Bożego Narodzenia 2.0 :D

Jarson 15.12.2010 19:18

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1133016)
Nic z tego nie rozumiem, może jakieś objaśnienie ? :)

Spóźnione, bo przeoczyłem posta, ale już nadchodzi ;)

Każdy ma prawo do decydowania, jakie dane o sobie udostępnia, gdzie to robi itd. I jest cała masa osób, co do których nie mam wątpliwości, że robią to z pełną świadomością.

Podczas lektury wpisu, który podlinkowałeś, na pierwszy rzut oka rzuca się, że autor albo nie posiada kompletnie żadnej autorefleksji i na jego światopogląd ogromny wpływ mają zabiegi pijarowe stosowane przez twórców serwisów, o których pisze, albo też posiada bardzo znaczącą świadomość i sam jest jedną z osób, które kształtują nowoczesne zcyfryzowane style życia.

Biorąc pod uwagę jego zawód można by wysnuć wniosek o prawdziwości drugiej hipotezy, skłaniam się jednak ku współudziale obu możliwości - nic nie szkodzi, żeby będąc kreatorem czegoś, być jednocześnie przez to coś kształtowanym.

andy 15.12.2010 21:51

@Jarson dalej nie rozumiem co to ma do tamtego wpisu, który wyjaśnia czym jest FB :P

Polecam zerknąć na jeszcze jeden wpis:
http://subiektyw.glogg.pl/index.php/...go-tyle-pisze/

Reetou 15.12.2010 22:13

Problem w tym, że nic nie wyjaśnia. I tak, czytałem - ten ostatni link to już zupełna paranoja jest...

Jarson 15.12.2010 22:42

Ten drugi wpis wiele wyjaśnia. A raczej - utwierdza mnie w przekonaniu.

Reetou już wyjaśnił.

Jarson 16.12.2010 16:51

Skoro już tak sobie dyskutujemy o fejsbuka zaletach bezlicznych (nie, żebym uważał, że on żadnych nie ma, pewnie że ma wiele), to zwrócę uwagę jak May o Daci Sandero:

Hej! Dobra wiadomość! Będziemy mogli na FB automatycznie umieszczać, jak szybko przeczytaliśmy 247 stronę czwartej części Harrego Pottera!

andy 16.12.2010 20:01

@Jarson ale to już od dawna można było robić. Właściwie to od momentu kiedy do tablicy można się było dostać via FB API.
Wiele komunikatorów pozwala na "publikowanie" np. swojego statusu na FB...

Cytat:

Napisany przez Jarson
Ten drugi wpis wiele wyjaśnia. A raczej - utwierdza mnie w przekonaniu.

Reetou już wyjaśnił.

Moim zdaniem to nic nie wyjaśnił, Reetou napisał tylko:
Cytat:

Problem w tym, że nic nie wyjaśnia. I tak, czytałem - ten ostatni link to już zupełna paranoja jest...
Jaka paranoja? Fakt są zdania z którymi się nie zgadzam do końca lub w ogóle, ale wiele z tego co pisze ma coś w sobie.
Serwisy społecznościowe typu FB to przedłużenie realnej znajomości, zresztą już wcześniej o tym wielokrotnie pisałem. Jeśli nie chcesz w tym uczestniczyć to nie zakładaj konta.

Jarson 16.12.2010 20:44

No nie założyłem, tak się składa ;)

Od początku działalności serwisów społecznościowych uważnie je śledziłem, uważając je za bardzo słuszny kierunek rozwoju internetu, który zachodziłby zupełnie od drugiej strony niż rozwój forów internetowych i serwisów celowych. Od początku jednak wiedziałem, że jest to też arena do potencjalnego wypaczenia zcyfryzowanego życia. Jako narzędzie do komunikacji, współdzielenia treści i paru innych celów FB rozwinął się pięknie, co zresztą było do przewidzenia. Ale wypaczenia rozwinęły się równolegle, co było do przewidzenia również.

andy 16.12.2010 21:27

Cytat:

Ale wypaczenia rozwinęły się równolegle, co było do przewidzenia również.
Każde narzędzie może być używane do dobrych jak i do złych celów, to my decydujemy jak je wykorzystamy - Każdy kij ma dwa końce.
Np. e-mail, może być świetną formą komunikacji, albo świętnym narzędziem do spamowania.

Reetou 16.12.2010 21:28

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1133951)
Jaka paranoja?

"Jestem ekstrawertykiem, interesują mnie ludzie, zdarzenia. Dlatego siedzę na FB 24/7 i piszę, piszę, piszę... Żeby wszyscy znajomi wiedzieli, co w tej chwili robię, że akurat podrapałem się po jajach. Tak dużo piszę, że na czytanie mam coraz mniej czasu, tak mnie te ludzie interesują..."

andy 16.12.2010 21:46

@Reetou chciałem się odnieść to tego cytatu ale ani w tym pierwszym ani w drugim tekście go nie mogę znaleźć - mógłbyś mi mniej więcej wskazać z którego miejsca go wyciąłeś, tak abym mógł przeczytać co było nad i pod ? :)

Reetou 16.12.2010 22:08

To nie jest cytat, to jest esencja z wynurzeń tego gostka z drugiego linka.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.