Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

KC42 05.12.2005 13:25

Cytat:

Napisany przez Falarek
Mam takie pytanie czy na jakość zapisu ma wpływ to czy nagrywany plik jest bardzo pofragmentowany? Często podczas palenia bufor odczytu drastycznie spada i w tym miejscu dysk zaczyna coś mocno "mielić". Postęp nagrywania się zatrzymuje i wszytko rusza dalej aż dysk przestanie doczytywać. Czy wyjściem byłoby zrobienie sobie na dysku jakiejś małej partycji np. 8-10GB i na nią kopiowac pliki które potem byłyby nagrywane na płyty. Wiem ze to moze dużo zabawy z tym ale defrahmentacja partycji która ma ponad 30 lub więcej GB i na ktorej jest ciągła rotacja danych nie ma raczej sensu a pozatym czego się nie robi aby poprawić jakość zapisu. Co Wy na to? :)

nagrywaj z iso i po kłopocie

slawekj 05.12.2005 12:46

Max Jitter nie może być większy od 8%
 
Nagrywamy.... wypalamy.... mniejsze, większe błędy PI/PIF... oceny jakości 95-99 :spoko:
Ale Jitter taki sobie. ???

Więc prośba :piwo:
Czy są w sprzedaży płytki, które można seryjnie wypalać z małą ilością błędów PI/PIF i niskim równomiernym Jitter ( max 8%).
Spróbujmy razem (może się uda) znaleźć taki nośnik.
Ale warunek. :taktak:
Płytka musi być nagrana do samego końca.
Nie ma znaczenia jakim programem i prędkością.

:)

Raus 04.12.2005 23:47

Ilość załączników: 2
Verbatim LightScribe palony x4

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=27813&stc=1




BenQ palony x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=27814&stc=1

melag 04.12.2005 21:44

Azul DVD-R 8x
 
Ilość załączników: 2
Namnożyło się tych przedrukow Verbatima 8 )

Qscan 4x :

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=27811&stc=1

Burn 4x :

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=27812&stc=1

pawelblu 04.12.2005 17:41

raczej sie mowi 16 40

melag 04.12.2005 17:26

Ilość załączników: 1
Jeszcze jeden eBlupop DVD-R 4x,
Burn 4x :

melag 04.12.2005 16:40

eBlupop DVD-R 4x
 
Ilość załączników: 2
Qscan 4x :

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=27804&stc=1

Burn 4x :

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=27805&stc=1

Falarek 04.12.2005 16:26

Mam takie pytanie czy na jakość zapisu ma wpływ to czy nagrywany plik jest bardzo pofragmentowany? Często podczas palenia bufor odczytu drastycznie spada i w tym miejscu dysk zaczyna coś mocno "mielić". Postęp nagrywania się zatrzymuje i wszytko rusza dalej aż dysk przestanie doczytywać. Czy wyjściem byłoby zrobienie sobie na dysku jakiejś małej partycji np. 8-10GB i na nią kopiowac pliki które potem byłyby nagrywane na płyty. Wiem ze to moze dużo zabawy z tym ale defrahmentacja partycji która ma ponad 30 lub więcej GB i na ktorej jest ciągła rotacja danych nie ma raczej sensu a pozatym czego się nie robi aby poprawić jakość zapisu. Co Wy na to? :)

VIZZARD 04.12.2005 15:11

Cytat:

Napisany przez GRZDYLEK
Myślę , że bardziej miarodajne będzie przetestowanie tych płytek na jednym napędzie . :taktak: Albo i na jednym i na drugim. :respect: Wcale się nie zdziwię jeśli palone na 1620 faktycznie wypadną lepiej. Już na drugi dzień po przesiadce zastanawiałem się ...
Na wszelki wypadek nie gratuluję zakupu (jeśli kupiłeś). ;)

Faktycznie!

Mam kilka wypalonych płytek 1620 vs 1640

Póki co to 1620 bije 1640 przy każdej

Co prawda 1620 na początku też miernie palił w stosunku do Neca 2500A

Potem jednak rozwinął skrzydła


Wnioski są wiec takie, że na dzień dzisiejszy model 1640 jak dla mnie nie ma nic inszego i lepszego do zaoferowania jak model 1620 :nie:

Kilka jeszcze testów i chyba powrót do 1620

1640 zostanie w rodzinie :mruga:

Mich@ł 04.12.2005 14:30

Cytat:

Napisany przez Conti
a może jeden sześć cztery zero :idea: :respect:

Jak kupowałem ten model, to dokładnie tak czytałem 1640 :)
I sprzedawca bez problemu załapał o co chodzi ;)

mensir67pl 04.12.2005 13:45

a moze ;) stoszesdziesiatcztery zero

Piterniel 04.12.2005 13:41

Cytat:

Napisany przez Conti
a może jeden sześć cztery zero :idea: :respect:

Rzeczywiście zapomniałem o tej możliwości :)
Więc, może ktoś wie :D

Conti 04.12.2005 13:38

Cytat:

Napisany przez Piterniel
Mam dziwne pytanie ;p
Jak się czyta 1640
  • Szesnaście Czterdzieści
  • Tysiąc sześćset czterdzieści
?:D

a może jeden sześć cztery zero :idea: :respect:

Piterniel 04.12.2005 13:34

Mam dziwne pytanie ;p
Jak się czyta 1640
  • Szesnaście Czterdzieści
  • Tysiąc sześćset czterdzieści
?:D

melag 03.12.2005 17:37

Ilość załączników: 1
Następny eBlupop DVD+R 4x,
Burn 4x :


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.