Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Dylu 16.10.2005 23:18

Cytat:

Napisany przez czechoj
Zadałem wcześniej dokładnie tę samą wątpliwość, Sławek pewnie przejęzyczył sie pisząc że nie można nagrywać jeśli nie ma w biosie, myślę że napęd stosuje wówczas standardową procedurę zapisu przyspisaną dla nieznanych mu dysków, pewne jest to strategia uniwersalna i dlatego może dochodzić w skrajnościach do pewnych problemów.

byc moze jest tak jak piszesz, ale w takim razie dlaczego benek niechce mi palic (a dokladniej kasowac,bo nagrac sie da) plyt DVD-RW LiteOna (tych co sa dolaczane do BOXowych litkow), stosujac ta "uniwersalna" metode...

czechoj 16.10.2005 23:04

Dzieciak jesteś (żeby nie powiedziec inaczej) i do debat nie dorosłeś

Daniel290 16.10.2005 22:58

Cytat:

Napisany przez czechoj
Napisałem do Ciebie adresowany post kilka # wcześniej, ale widzę że jesteś raczej mocno og..... daruję sobie to stwierdzenie. Zauważ jaki stosujesz rodzaj perswazji, przemawiając na tym formu (widzę że w odróżnieniu ode mnie jesteś specjalistą od czatów i zawracania kijem wody), który obraża innych to zgromadzonych. Pisz o wadach bo masz do tego prawo ale nie przeginaj bo kultura to Ci słomą z butów wychodzi.
Pozdrawiam i temat z mojej strony uważam zamknięty.
PS Jeśli tak zawsze rozmawiasz z ludźmi to nie dziwię sie że miejscem Twoich wywodów jest czat

Och przepraszam.Pewnie mówisz o tym:
Cytat:

Napisany przez czechoj
Własnie kolega @Daniel... chyba się zagalopował. Kto tu kogo kłamie?!!! Bądź oszczędniejszy w słowach. Nie chcesz to nie czytaj a jesli masz odmienne zdanie to wypowiedz się i cześć. Wprowadzasz tu nerwówke, brakuje jeszcze noży. Podziel sie swoimi uwagami ale daj mieć zdanie innym, sam dość sceptycznie podchodzę do Qscana ale go używam i w powiedzmy 90% się sprawdza mój wybór jaki ukierunkowuje ten programik. Sam nie pracuję w marketingu żadnej firmy produkującej sprzęt (mnie osobiście uwłaczają głupie stwierdzenia bo poniekąd uczestnicząc w tym temacie jestem jego moderatorem) a jednak Benek 1640 jest w moim mniemaniu najlepszym napędem jaki miałem. Proponują umiarkowanie w zapędach i dalszą dyskusję na POZIOMIE (dotyczy to równiez kolegi @melag - jeden z postów był delikatnie mówiąc nieładny - mimo iż pogladami zdecydowanie jest mi bliższy).
PS @Daniel nie zastanawiałeś się że na tysiące sprzedanych egzemplarzy moze trafić sie jakiś felerny. I jeszcze jedno mój benek nagrywa praktycznie "kiepskie" płyty, tdk i verbków nie używam ze wzgledu na cenę (z wyjątkiem wartościowych dla mnie danych) a jednak Omegi, Mediastore, Extreme (z wyjątkami) otrzymują noty w programie nero CD-DVD Speed na poziomie 88-96% co nie jest złym wynikiem.

Poniewaz pisaliśmy w jednym czasie niestety mi umknał.Pewnie tez przeczytałes post tóż pod Twoim ?? Obiektywizm Kolego to cecha jakiej Ci brakuje.Piszesz tam o jakiś nożach.Jak narazie nikt poza Toba sie nie obuża i noży nie wyciąga.Wszyscy raczej DYSKUTUJĄ.
Tak ,biore pod uwage ze jakiś jeden naped ma feler.Dlatego mam dwa benq 1640.I testuje je na różnych konfiguracjach sprzętowych.I co komp to inny problem.A może Ty weżmiesz też pod uwage że początkowe modele benka były poprostu lepsze.Jakś super seria ,która Się Tobie trafiła ?? Temat uważasz za zamknięty ?? A kto Ty jesteś żeby o tym decydować ?? I kto tu jest beszczelny ??
Cytat:

Napisany przez IceManSpy
Sluchajcie. Bo przymierzam sie do tej nagrywarki. Polecacie ja czy nie??

Jeżeli będziesz uzywał dvd-rw zapisanych w biosie,jeżeli nie chcesz podpinać tegoż napędu do adaptera ide-usb,jeżeli masz "chwilke" czasu żeby dobrac do niego odpowiednie płyty, lub masz cierpliwość i nadzieje że producent w następnym biosie w/w wady poprawi to tak.

czechoj 16.10.2005 22:55

Zadałem wcześniej dokładnie tę samą wątpliwość, Sławek pewnie przejęzyczył sie pisząc że nie można nagrywać jeśli nie ma w biosie, myślę że napęd stosuje wówczas standardową procedurę zapisu przyspisaną dla nieznanych mu dysków, pewne jest to strategia uniwersalna i dlatego może dochodzić w skrajnościach do pewnych problemów.

Dylu 16.10.2005 22:41

w jakis sposob benq 1640 nagrywa i kasuje Verbatimy DVD-RW x4 i x6, jak pisza niektorzy, jezeli nie ma ich wpisanych w bios ???

Qbi@k 16.10.2005 22:37

Cytat:

Napisany przez bobbrob
melag, chrome - dzieki za szybka i konkretna odpowiedz. Dodatkowo chrome, dzieki za poswiecenie z rozkrecaniem sprzetu, ale chyba nie bedziesz musial tego robic. Moja 'torpeda' to Celeron 466 i 128 MB RAMu i wyglada na to, ze moje marzenie szlag trafil. Wlasciwie to sie teraz zastanawiam czy w ogole cos nowego u mnie ruszy. A co z LG 4167B? Jakie ma minimalne wymagania, bo nigdzie nie moglem ich namierzyc? A moze jest jakas lepsza pod moj sprzet?

Proponuje kupic lepszy PC ;) Pod takiegego "demona szybkosci" lepiej niepodpinac nic nowego :) wiem z doswiadczenia :P Co do wymagan to LG 4167Bma pewnie takie same ale przysiadz niemoge 8 )

czechoj 16.10.2005 22:33

Napisałem do Ciebie adresowany post kilka # wcześniej, ale widzę że jesteś raczej mocno og..... daruję sobie to stwierdzenie. Zauważ jaki stosujesz rodzaj perswazji, przemawiając na tym formu (widzę że w odróżnieniu ode mnie jesteś specjalistą od czatów i zawracania kijem wody), który obraża innych to zgromadzonych. Pisz o wadach bo masz do tego prawo ale nie przeginaj bo kultura to Ci słomą z butów wychodzi.
Pozdrawiam i temat z mojej strony uważam zamknięty.
PS Jeśli tak zawsze rozmawiasz z ludźmi to nie dziwię sie że miejscem Twoich wywodów jest czat

Daniel290 16.10.2005 22:19

Cytat:

Napisany przez czechoj
Wbrew pozorom kolega jest nad wyraz bezczelny.
A co Ty do ch....y myślisz że mamy dar jasnowidzenia, szklaną kule o niespotykanych właściwościach. Czytanie i uczestniczenie w forum do niczego nie zobowiązuje (tym bardziej do zakupów sprzętu) to nie jest płatny serwis od którego wymaga się diagnozy (a tak na marginesie zadzwoń do jakiegokolwiek serwisu Neca, BenQ czy Litka i załatw pomoc on-line - wyśmieja Cię i każą przysłać napęd).
Reasumując Twoje zachowanie to zwyczajne chamstwo.

No proszę jak wychodzi szydło z worka :D Kultura i wychowanie :D
O dar jasnowidzenia to absolutnie nikogo z was entuzjastów raczej nie posądzam :D gdybyscie go mieli to nie byłoby własnie takich zdań typu -polecaliście teraz pomórzcie. Juz kilka razy prosiłem o obiektywizm ale wy cały czas swoje.Napisze to jeszcze raz :
Nasze spostrzeżenia czyta bardzo wiele osób i chcesz czy nie właśnie one maja duży wpływ na zakup sprzętu.Dlatego zanim napiszesz że sprzęt jest najlepszy na świecie sprawdź go możliwie jak najdokładniej.Po to jest właśnie forum.Żeby dyskutować o zaletach i WADACH napędów.Z tego powodu że przez 90 stron czytałem o samych zaletach i oglądałem bardzo dobre wykresy bardzo dobrych płyt zabrałem sie za jego wady.I ma ich sporo.Co wcale nie dykwalfikuje tej nagrywarki.Tez o tym pisałem ale kolega czyta wybiórczo widac.
A już prywatnie.Jeśli chcesz sobie powyzywać kogoś od chama i poużywac niecenzuralnych słówek to są jeszcze chaty np.- może tam spróbujesz ??

mensir67pl 16.10.2005 22:18

Cytat:

Napisany przez czechoj
Wbrew pozorom kolega jest nad wyraz bezczelny.
A co Ty do ch....y myślisz że mamy dar jasnowidzenia, szklaną kule o niespotykanych właściwościach. Czytanie i uczestniczenie w forum do niczego nie zobowiązuje (tym bardziej do zakupów sprzętu) to nie jest płatny serwis od którego wymaga się diagnozy (a tak na marginesie zadzwoń do jakiegokolwiek serwisu Neca, BenQ czy Litka i załatw pomoc on-line - wyśmieja Cię i każą przysłać napęd).
Reasumując Twoje zachowanie to zwyczajne chamstwo.

POPIERAM :respect:
================================================== ======
:idea: Bacznie tu obserwuje :boks: co tu sie dzieje w watku i widze ze same dzieciaki z podstawowki pokupily sobie napedy a na lekcjach nie uwazaly :spie: i teraz korepetycji szukaja :glaszcze: .

Jak macie problem zapytaj Mamy Taty to Oni kupil za swoje - i tam nalezy szukac .......... :blee:

bobbrob 16.10.2005 22:14

melag, chrome - dzieki za szybka i konkretna odpowiedz. Dodatkowo chrome, dzieki za poswiecenie z rozkrecaniem sprzetu, ale chyba nie bedziesz musial tego robic. Moja 'torpeda' to Celeron 466 i 128 MB RAMu i wyglada na to, ze moje marzenie szlag trafil. Wlasciwie to sie teraz zastanawiam czy w ogole cos nowego u mnie ruszy. A co z LG 4167B? Jakie ma minimalne wymagania, bo nigdzie nie moglem ich namierzyc? A moze jest jakas lepsza pod moj sprzet?

melag 16.10.2005 21:58

Cytat:

Napisany przez czechoj
Wbrew pozorom kolega jest nad wyraz bezczelny.
A co Ty do ch....y myślisz że mamy dar jasnowidzenia, szklaną kule o niespotykanych właściwościach. Czytanie i uczestniczenie w forum do niczego nie zobowiązuje (tym bardziej do zakupów sprzętu) to nie jest płatny serwis od którego wymaga się diagnozy (a tak na marginesie zadzwoń do jakiegokolwiek serwisu Neca, BenQ czy Litka i załatw pomoc on-line - wyśmieja Cię i każą przysłać napęd).
Reasumując Twoje zachowanie to zwyczajne chamstwo.

Podpisuję się pod tym. :piwo:

kowanski 16.10.2005 21:54

Cytat:

Napisany przez IceManSpy
Sluchajcie. Bo przymierzam sie do tej nagrywarki. Polecacie ja czy nie??

POLECAM - nie wiedze nic lepszego w tej cenie na rynku !!!

czechoj 16.10.2005 21:46

Cytat:

Napisany przez Daniel290
.....
Zwracam grzecznie uwage entuzjastą na powyższe zdanie.I co macie zamiar odpowiedzieć koledze w takim wypadku.?? Źle podpioł napęd czy prąd ma nie ten ??

Wbrew pozorom kolega jest nad wyraz bezczelny.
A co Ty do ch....y myślisz że mamy dar jasnowidzenia, szklaną kule o niespotykanych właściwościach. Czytanie i uczestniczenie w forum do niczego nie zobowiązuje (tym bardziej do zakupów sprzętu) to nie jest płatny serwis od którego wymaga się diagnozy (a tak na marginesie zadzwoń do jakiegokolwiek serwisu Neca, BenQ czy Litka i załatw pomoc on-line - wyśmieja Cię i każą przysłać napęd).
Reasumując Twoje zachowanie to zwyczajne chamstwo.

Qbi@k 16.10.2005 21:38

Ja zdecydowanie polecam :) Ma kilka drobnych niedorobek ale pewnie zostana naprawione w przyszlym biosie. Przy zakupie kierowalem sie glownie ta recenzja: http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...rticleId=14268 :)

chrome 16.10.2005 21:33

Cytat:

Napisany przez IceManSpy
Sluchajcie. Bo przymierzam sie do tej nagrywarki. Polecacie ja czy nie??

Ideałem nie jest... ale i tak jest najlepsza na świecie :mruga:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.