Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Boger 22.07.2005 08:24

Cytat:

Napisany przez slawekj
???
Tak bardzo dziwne.
Dla mnie od początku temperatura to normalność.
A system i wentylacja to nie wymysł a konieczność.
Po co testy i porównania.
Nie trzeba nic udawadniać. :spoko:
Sprawdził i zastosował BenQ. I chwała mu za to. :taktak:

:)


To nie jest odpowiedz na moja prosbe :nie:

Piszesz ze przy zakrytych otworach nie ma szansy na poprawny zapis, a przeciez wszystkie inne nagrywarki - Benq 1620, Plextor 716A, LG 4163B, itd. itp. jakos sobie radza :taktak:

Chyba ze uwazasz ze plyty wypalone na tych nagrywarkach sa zle nagrane ||

Dlatego prosze zebys udowodnil swoje stwierdzenie :fiu:

Nie popadajmy w paranoje :\
Moj stary Nec 2500A@2510A palil wysmienicie a nie mial zadnych zaawansowanych systemow zapisu. Benq 1620 rowniez pali bardzo dobrze, a nie posiada dodatkowej wentylacji.
Nie pisz wiec, ze bez (lub z fizycznie odlaczonym - zakrycie kratek - na jedno wychodzi):

"[...]systemu Dual Cooling System (DCS).
[...] można zapomnieć o dobrych wynikach.[...]"

... bo jest to po prostu bzdura :fiu:

:)

slawekj 22.07.2005 07:52

Cytat:

Napisany przez Boger
Nieee no... ja juz nie moge :\

Dobra, nie bede marudzil :)

???
Tak bardzo dziwne.
Dla mnie od początku temperatura to normalność.
A system i wentylacja to nie wymysł a konieczność.
Po co testy i porównania.
Nie trzeba nic udawadniać. :spoko:
Sprawdził i zastosował BenQ. I chwała mu za to. :taktak:

:)

Boger 22.07.2005 02:28

Wynik nie jest najgorszy :)

Plyta powinna bez problemow dzialac zarowno w kompie jak i w stacjonarnych odtwarzaczach :taktak:

Niestety nie jest wypalona do konca, wiec nie wiadomo co bedzie dzialo sie na koncowce...
Nagraj taka sama z predkoscia 4x ale naladowana do full'a i wrzuc skana :)

czechoj 22.07.2005 01:00

Ilość załączników: 2
Omega Printable 4x -R palona 8x Benq Dw1640.
Oj nieciekawie. Poniżej z tej samej paczki Omega palona 4x - wyniki dużo lepsze. Z pewnością z niższą prędkościa można uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

naskaxp 22.07.2005 00:49

czy ktoś wie gdzie mogę nabyć w miare możliwe tanio nagrywarkę BenQ 1640 Box black ? chodzi mi o panel jaki posiada kolega na tej stronie:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...highlight=1640

chodzi o to żeby na panelu było widoczne logo producenta!!!

czechoj 22.07.2005 00:44

Dzięki Boger!

Boger 22.07.2005 00:35

Wylacz "Quick Scan"

EDIT: Szybszy byles o jakies 3-5s :)
EDIT 2: Slawekj byl szybszy ale skasowal posta :P


Cytat:

Napisany przez slawekj
Chodzi o kratkę z boku napędu.
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=22833

To wylot systemu Dual Cooling System (DCS).
Jak jest zakryty to można zapomnieć o dobrych wynikach. :taktak:

:)


Nieee no... ja juz nie moge :\

Dobra, nie bede marudzil :)

Poprosze o testy plyt nagranych przy odslonietych i zaslonietych kratkach ||
Zobaczymy jaki ma to wplyw na jakosc wypalenia nosnika :fiu:

Aha, dobrze by bylo gdyby zrobily to 2-3 osoby, wtedy bedziemy mogli stwierdzic czy jest jakas porownywalnosc, itp. itd. 8 )

czechoj 22.07.2005 00:33

Ilość załączników: 1
I jeszcze pytanko techniczne dlaczego "mój" wynik testu rózni sie wizualnie od waszych? Co jest nie tak?

MZiol 22.07.2005 00:02

Ilość załączników: 2
no i ja mam nareszcie chyba OK

Verbatim +R x8 palony dla odmiany x4

chyba OK :fiu:

Xentrix 21.07.2005 23:15

Ilość załączników: 1
Nie pogniewacie sie, ze zamieszcze tu screena z mojego plexo-benq'a ;)
Verbatim x16 palony x8.

xux84 21.07.2005 23:14

Ilość załączników: 2
a to verbatim -r x16 wypalany x16. nawet niezle wyszedl mimo ze qscan ostrzegal mnie ze na 16 bedzie syf... ;)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22976&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22977&stc=1

slawekj 21.07.2005 22:36

Cytat:

Napisany przez xux84
Hmm... standardowo w obudowie minitower na samej gorze na wprost zasilacza :) w jego okolicy nic nie ma.

Chodzi o kratkę z boku napędu.
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=22833

To wylot systemu Dual Cooling System (DCS).
Jak jest zakryty to można zapomnieć o dobrych wynikach. :taktak:

:)

MZiol 21.07.2005 22:36

Cytat:

Napisany przez xux84
Hmm... standardowo w obudowie minitower na samej gorze na wprost zasilacza :) w jego okolicy nic nie ma.

ale slawkowij chyba chodziło o tą boczną kratkę w napędzie
mnie niestety przysłania ją szyna do której przykręca się napęd

MZiol 21.07.2005 22:33

Ilość załączników: 1
Naszczęście BSIB-1 pomógł

tylko ta szpilka w PIF mi sie nie podoba

ale to chyba wina nośnika bo i na litku w tym samym miejscu wszystkie płytki z tego cake-a tak miały

xux84 21.07.2005 22:32

Cytat:

Napisany przez slawekj
Koledzy !!!
Prośba o zwrócenie uwagi na odprowadzenie ciepła z boku napędu.
Jak są zamontowane Wasze Benki ?

:)

Hmm... standardowo w obudowie minitower na samej gorze na wprost zasilacza :) w jego okolicy nic nie ma.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:58.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.