Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Qwertix 21.07.2005 11:47

Cytat:

Napisany przez xpx
Zastanawiam się , czy przypadkiem Benek nie obsługuje (po cichu) LightScribe

heh no chyba z tym to by nie czekali zeby nas poinformowac :P w koncu za LightScribe sie troche placi wiec czemu mieli by puszczac za grosze po to zeby pozniej biosikiem go odblokowac. Mnie bardziej ciekawi czy zastosowany w nim uklad philipsa nie obsluguje przypadkiem DVD-RAM :) to byla by rewelka.

xpx 21.07.2005 11:42

Zastanawiam się , czy przypadkiem Benek nie obsługuje (po cichu) LightScribe

sonon 21.07.2005 11:34

Cytat:

Napisany przez xpx
Kolejna technologia polepszająca jakość zapisu...hmmm ciekawe. Mam taką nadzieje, że wydadzą biosik jak najszybciej, oczywiście bez błędów. :P

SolidBurn nie będzie poprawiał jakości zapisu wszystkich nośników. Ta technologia pozwoli na zapisanie nośnika z wysoką jakością jeśli nie będzie on umieszczony w biosie. Odpowiednikiem tej technilogii w Plextorze jest AutoStrategy - ta nazwa lepiej przemawia po co tak naprawdę jest ta technologia. Jak napęd nie ma strategii dla danego nośnika to próbuje ją dobrać automatycznie.

xpx 21.07.2005 11:00

Zdezelowana CD-AUDIO Platinium CD-R multisped
http://img325.imageshack.us/img325/9...naaudio0kl.gif

Bez korekcji- 2min25s
http://img316.imageshack.us/img316/809/nowy29xr.gif

Z korekcją - 2min30s
http://img305.imageshack.us/img305/1148/zkorekcj7sr.gif

Dziwny wynik... ale robiłem test dwa razy i jest w pełni powtarzalny!
Pewnie dlatego, że bez korekcji nagrywarka wyrażnie na kilkanaście sekund zwalnia. Z korekcją w tym samym miejscu idzie pełną parą i może dlatego taki wymik
Laser w BenQ jest nie do zdarcia :P

slawekj 21.07.2005 10:56

Ilość załączników: 2
Test odczytu BenQ 1640 bios BSHB :spoko:

Płytka DVD-ROM DL zabezpieczona Macrovision

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22955&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22956&stc=1

:)

xux84 21.07.2005 10:28

Cytat:

Napisany przez loki7777
A odczyt dvd video? Jak on wypada? Jakis riplock czy cos jest tak jak w necu?

Z tego co kojarze jednowarstwowe czyta 16x a dwuwarstwowe 12x, nie ma zadnego riplocka. To jest w tej chwili chyba najszybsza nagrywarka do odczytu.

loki7777 21.07.2005 10:24

A odczyt dvd video? Jak on wypada? Jakis riplock czy cos jest tak jak w necu?

xux84 21.07.2005 10:16

Cytat:

Napisany przez xpx
Kolejna technologia polepszająca jakość zapisu...hmmm ciekawe. Mam taką nadzieje, że wydadzą biosik jak najszybciej, oczywiście bez błędów. :P

W sumie zrobi sie wtedy z 1640 mocarna nagrywarka, 16x odczyt +-R, 8x zapis DL, SolidBurn... :)

xpx 21.07.2005 10:11

Kolejna technologia polepszająca jakość zapisu...hmmm ciekawe. Mam taką nadzieje, że wydadzą biosik jak najszybciej, oczywiście bez błędów. :P

slawekj 21.07.2005 10:04

Bios BSIB pokazał się na krótko i znikł.
Na oficjalnych stronach nigdzie go nie ma.

Płytka którą odczytał Pioneer 109 XL a nie odczytał BenQ 1620 została odczytana przez BenQ 1640.
W BenQ 1640 poprawiono zapis 4x przy nośnikach 8-16x. Są zapisywane z mniejszymi błędami PI/PIF i Jitter.

Również przy skanowaniu na błędy TE/FE błędy na BenQ 1640 są mniejsze co świadczy o bardziej precyzyjnym sterowaniu głowicą lasera.

:)

xux84 21.07.2005 09:59

Cytat:

Napisany przez xpx
Skoro jest zepsuty to powiedz łaskawie co jest w nim skopane, bo nagrałem już kilka płytek i jakoś efektów ubocznych nie widziałem... poza jednym - nagrałem corel draw 12 PL z krótkim Lead-out i przy sprawdzaniu jakości na samym końcu wywaliło mi jakiś błąd... Muszę wgrać starszy i sprawdzić płytkę ponownie i wtedy się przekonam, który lepszy.

A skad mam wiedziec co jest skopane? BenQ nie musi sie tlumaczyc co jest skopane w biosie ktorego nie udostepnili. Kazdy instaluje to na wlasna odpowiedzialnosc. Rownie dobrze moze to byc jakas bzdura ktora w normalnym użytkowaniu nigdy sie nie uwidoczni, ale może też być cos poważnego. Jakiś powód mają ze go nie udostępnili. Z tego co mozna wyczytac na zagranicznych forach, testuja teraz nastepna wersje ktora wprowadzi obslugę SolidBurn.

xpx 21.07.2005 09:52

Skoro jest zepsuty to powiedz łaskawie co jest w nim skopane, bo nagrałem już kilka płytek i jakoś efektów ubocznych nie widziałem... poza jednym - nagrałem corel draw 12 PL z krótkim Lead-out i przy sprawdzaniu jakości na samym końcu wywaliło mi jakiś błąd... Muszę wgrać starszy i sprawdzić płytkę ponownie i wtedy się przekonam, który lepszy.

xux84 21.07.2005 09:44

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
A co ze bios nie jest na wyszstkich oficjalnych stronach Benq to - WPADKA

widze ze piszecie zeby pisac :niepow:

Nie jest na wszystkich?? Pokaz chociaz jedna na ktorej jest, tylko oficjalnie na stronie.

mensir67pl 21.07.2005 09:27

Cytat:

Napisany przez xux84
I to wedlug ciebie dowodzi ze bios jest ok?


A co ze bios nie jest na wyszstkich oficjalnych stronach Benq to - WPADKA

widze ze piszecie zeby pisac :niepow:

xux84 21.07.2005 09:16

Cytat:

Napisany przez xpx
Jaka wpadka?!?!?!
Właśnie go używam i jakoś nic się nie dzieje. Skąd macie takie informacje?

I to wedlug ciebie dowodzi ze bios jest ok?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.