Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

q1983 22.07.2005 13:35

Czesc,

jestem tu świeży więc witam Wszystkich :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem Benq DW1640 i jak naarazie jest git :)
Co do montażu w obudowie to u mnie jest zasłonięta połowa tej kratki, napęd
montowany jest w szynach i to właśnie one blokują kratke. Dla rekompensaty
mam usuniętą zaślepkę z obudowy pod nagrywarką, także wentylacja jest:)

Korzystając z okazji mam pytanie odnośnie głośności Waszych egzemplarzy
Benq'a: jak głośno pracuje nagrywarka np.: podczas zgrywania dużej ilości
danych z cd/dvd? u mnie to jest niezły młynek czyli dość głośno.

pozdrawiam
q1983

moll47u 22.07.2005 13:23

Czytając n/t problemów z przegrzewaniem się podczas wypalania płytek nasuwa się pytanie w jakich obudowach instalujecie swoje napędy?
Wg. moich obserwacji, większość obudów ma zasłonięte boczne krewędzie napędu.

Posiadam Pionka 108 i zastanawiam się nad zmianą właśnie na Benq 1640 - czy odczuję dużą różnicę po zmianie? Część z Was (fanów Pionka) powie nie zamieniaj a inni (fani Benq) będą zachwalać. Ale patrząc obiektywnie - warto zamienić Pionka na Benq?

Piszecie o bardzo dobrej korekcji błędów i równie dobrej jakości zapisu ale wszelkie testy które przedstawiacie są robione na raczej dobrych nośnikach.

Ja wypalam na Esperanzach 8x DVD+R (seria na nosniku MCC003) na swoim pionku. Jak wiemy każda partia Platinium i Esperanz się różni. Czy ktoś z Was może przeprowadzić testy na "low endowych" nośnikach?

Jak jest z "przepalaniem" płytek o indeksie 8x na 12x i 16x?

Wykorzystuje płytki DVD to robienia backupu komputerów i serwerów i często obrazy zajmują kilka płyt i czas nagrywania jest dla mnie bardzo istotny.

Qwertix 22.07.2005 12:53

skad biezecie te biosy?? podajcie linka do strony a nie do plikow ((
Nie na wszystkich stronach benka pojawiaja sie nowe biosy, o ile BSJB sie znalaz to tego BSIB nadal nie moge znalesc

ok juz nie aktualne 8 )

slawekj 22.07.2005 12:53

Cytat:

Napisany przez piotrek123
Pytanko
Mam benka 1620 czy opłaca się kupować 1640?
:)

Mam Pioneer 109XL, BenQ 1620 i kupiłem 1640.
Jest wiele nowych rozwiązań, które powinny dać lepsze wyniki.
Moje pierwsze wnioski:
Znacząca poprawa zapisu nośników -R,
Bardzo dobre wypalanie nośników 8x z prędkością 4x,
Niski Jitter i błędy PIF,
Za moment SolidBurn, możliwość zapisu -R DL.
12x odczyt zabezpieczonych płytek DL.
Super korekcja.

Do poprawy zapis płytek DL.

:)

xux84 22.07.2005 12:48

Cytat:

Napisany przez piotrek123
Pytanko
Mam benka 1620 czy opłaca się kupować 1640?
:)

Jesli nie chcesz uzywac rw wyzszych niz 4x, nie masz 32x cdrw, albo -r dl, to pewnie nie...

piotrek123 22.07.2005 12:44

Pytanko
Mam benka 1620 czy opłaca się kupować 1640?
:)

mensir67pl 22.07.2005 12:16

Jak dla mnie temperatura ma znaczenie :piwo: dla slawkaj.Sprawdzane na nosnika TITANUM +R jeden z gorszych lub najgorszych nosnikow . Na nosnika z gornej polk nie czuje znaczenia temperatury.

Ale widze ze Fanklub niezly sie tu tworzy Ben-kowiczow

slawekj 22.07.2005 10:32

Cytat:

Napisany przez Boger
Jednak nie mozna popadac w skrajnosci i twierdzic ze bez systemu DCS, nagrywarka nie ma szans wypalic dobrze plyty :haha:

Czy ja napisałem, że nie można dobrze wypalić płytki bez systemu DCS.
Można i to bardzo dobrze. :spoko:
Ale to nie zmienia faktu, że temperatura ma wpływ na ilość powstających błędów przy odczycie i zapisie zwłaszcza powyżej prędkości 4x.

Napisałem:
Cytat:

Napisany przez slawekj
To wylot systemu Dual Cooling System (DCS).
Jak jest zakryty to można zapomnieć o dobrych wynikach. :taktak:
:)

To przecież mój następny skrót.... Można dobrze wypalić przy zasłoniętej kratce ... do momentu, gdy temperatura nie będzie wysoka. :taktak:
A gdy przy dłuższym nagrywaniu, testowaniu i odczycie zwłaszcza powyżej prędkości 4x wzrośnie temperatura !!!
Cytat:

Napisany przez BenQ
Podwójny System Chłodzenia
BenQ Podwójny System Chłodzenia - Dual Cooling System (DCS), zawiera dwa nowoczesne rozwiązania: Anty-Kurzowy System Schładzania-Anti-Dust Cooling System(ADCS) oraz System Schładzania Cyrkulacją Powietrza - Air Flow Cooling System(AFCS). Oba te rozwiązania zdecydowanie redukują możliwość przegrzania w trakcie zapisu i odczytu.

Wniosek:
Można jeszcze lepiej... :spoko:

A testy przeprowadził BenQ i nie dla zabawy zastosował system DCS.
I niczego nie muszę udawadniać. Dla mnie problem temperatury został rozwiązany.
Czy do końca ? Pewnie nie... Będzie doskonalony. :spoko:

Przykładem, że można nagrać dobrze płytkę bez WOPC są napędy ze stałym lub strefowym OPC. I to oznacza prawidłowość ?
Nie.... Tak może być w przypadku dobrego nośnika ( możliwość wyłączenia WOPC w BenQ).
Jednak przy większości płytek jedynie system WOPC najlepiej sobie radzi z wypalaniem.
To samo dotyczy systemu DCS i braku tego systemu.
I nie prawdą jest, że wychwalałem BenQ 1620 nie widząc jego wad.

Ma wady choćby wypalanie płytek DL to samo dotyczy 1640.
Obecnie najlepiej wypala płytki DL Pioneer 109XL.
BenQ 1620 gorzej wypalał płytki 8x z prędkościami 4x.
BenQ 1640 nie powtórzył tego błędu i nośniki 8x znacząco lepiej wypala z prędkością 4x.

Jak będzie zobaczymy... przy nowych biosach i SolidBurn. :spoko:

:)

Dudek89 22.07.2005 10:30

Dzięki mozliwe ze dzisiaj będe miał, ale nie licze na to :/

slawekj 22.07.2005 10:09

Cytat:

Napisany przez Dudek89
... poprostu powiedźcie który powinienem wgrac...

:spoko:
BSJB

:)

Dudek89 22.07.2005 09:47

Możliwe że dzisiaj dostane nagrywarke BenQ (nareszcie :/) więc jakiego BIOS-a wgrać tylko mi nie mowcie to zalezy od własnego wyboru, poprostu powiedźcie który powinienem wgrac...

czechoj 22.07.2005 09:30

Cytat:

Napisany przez Boger
....Plyta powinna bez problemow dzialac zarowno w kompie jak i w stacjonarnych odtwarzaczach :taktak:....

Oczywiście chodzą wyśmienicie obie płyty. Na mojej stacjonarce (SEg Hawaii-S) nigdy nie maiłem specjalnych kłopotów z odtwarzaniem. Te Omegi (zarówno w wersji +R jaki i -R) uzywam juz od dłuższego czasu tyle że wcześniej paliłem je SONY. Zastanawiam się tylko jaka bedzie ich zywotność. Jak na razie uszkodzona jest jedna płyta i to dokładnie na końcu (palniki Sony DRU-510A i LiteON SOHW 1653 wywalały sie koło 99%). Później wrzucę kilka testów moich najstarszych płytek (takich 2 letnich) Tymczasem muszę do zonki jechac bo juz dzwoni i dzwoni :>

chris60 22.07.2005 09:18

Jest już BSJB

http://support.benq.com/files/storag...W1640/BSJB.zip

Release Reason:

1. Improve the writing performance for low speed & DVD+R DL media.

Boger 22.07.2005 09:14

Hehe :haha:

Doskonale nadajesz sie do pisania tekstow propagandowych :taktak:

Jeszcze kilka dni temu wychwalales Benq 1620, a dzisiaj juz piszesz ze:

"[...] Jak sobie radzą to widać do momentu zrobienia testów. [...]"

Jak dla mnie Twoje stwierdzenia kupy sie nie trzymaja :nie:


Rozumiem, nowe systemy PRAWDOPODOBNIE w jakis sposob ulepszaja jakosc zapisu, bo przeciez wlasnie o to chodzi. Jednak nie mozna popadac w skrajnosci i twierdzic ze bez systemu DCS, nagrywarka nie ma szans wypalic dobrze plyty :haha:

Testow potwierdzajacych moja opinie sa setki :taktak:

Plytki nagrane przez Plextora, Benq 1620, Nec'a 2500A, itd.
Teraz prosba do Kolegi o pokazanie roznicy w jakosci nagranych plyt z odslonietymi i zaslonietymi otworami :>
Zobaczymy w jaki sposob wplynie to na jakosc nagranej plyty.

Tylko prosze Cie, nie pisz ze "nie ma sensu", "Benq to zrobil wiec na pewno jest konieczne" i innych bzdetow, bo nie wnosza one nic do dyskusji :nie:

Jestes przekonany o nieodzownej potrzebie odslonietych kratek?
Chcesz pokazac ze nagrywarki bez DCS sa funta klakow warte?

POKAZ TO!!!

Prosze o konkrety :)

A jesli nie jestes w stanie tego udowodnic (nawet na losowych nosnikach), to nie pisz prosze, ze bez...

"[...]systemu Dual Cooling System (DCS).
[...] można zapomnieć o dobrych wynikach.[...]"

:piwo:

slawekj 22.07.2005 08:37

Cytat:

Napisany przez Boger
To nie jest odpowiedz na moja prosbe :nie:

Piszesz ze przy zakrytych otworach nie ma szansy na poprawny zapis, a przeciez wszystkie inne nagrywarki - Benq 1620, Plextor 716A, LG 4163B, itd. itp. jakos sobie radza :taktak:

"[...]systemu Dual Cooling System (DCS).
[...] można zapomnieć o dobrych wynikach.[...]"

... bo jest to po prostu bzdura :fiu:

:)

Właśnie.... jakoś inne nagrywarki sobie radzą ???
Jak sobie radzą to widać do momentu zrobienia testów.
Kolega napisał, że to bzdura.
Proponuję napisać do BenQ o swoich wnioskach.
Dla mnie jest oczywiste. Otwory to końcówka dla systemu DCS i nie mogą być zakryte.
A sprawdzanie na przypadkowo wypalonych nośnikach nic :nie: da.
Rozumiem, że dla Kolegi temperatura nadal jest obojętna.
Dla BenQ już nie. :spoko: Dlatego nowy system DCS.

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.