Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

slawekj 21.07.2005 22:28

Koledzy !!!
Prośba o zwrócenie uwagi na odprowadzenie ciepła z boku napędu.
Jak są zamontowane Wasze Benki ?

:)

xux84 21.07.2005 22:14

Ilość załączników: 1
nagrany przed chwila verbatim +R 8x :)

uuk81 21.07.2005 22:13

Mam ;) Z biosem BSHB. Czy uaktualniać do BSIB-1?
Nie rozumiem, czemu w dziale biosy cdrinfo przy Benq 1640 mam oprócz BSGB dwa biosy GSHB (seria G) i BSHB (seria B)?
To to za seria G ???

MZiol 21.07.2005 21:44

Ilość załączników: 1
No i prosze QScan płytki Verbatim +R x8 na BenQ 1640 BSIB-1

zaraz ją nagram x8 i sie okaże czy następna - koszalin czy nie

Aszej 21.07.2005 21:41

Ilość załączników: 1
Na pierwszy rzut Dysan-R x4, na razie nie mam nic innego ale w przyszłym tygodniu będę miał TDKx8 wtedy podeśle więcej wyników
PS Slawekj miał Benq-a

slawekj 21.07.2005 21:39

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Xentrix
Slawekj ty masz 740A@1640 czy oryginalny benq?

:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...65&postcount=1
Cytat:

Napisany przez czechoj
@slawekj, ponawiam pytanie jakie ustawienia powinny być w opcjach Disc Quality dla parametru: "Measure points" oraz "Sample Length" aby nasze testy były porównywalne?

:)

MZiol 21.07.2005 21:38

Cytat:

Napisany przez slawekj
Jaki procesor i ile pamięci ?

:)

Athlon 2500+ Barton, 512MB RAM

ale jeśli chodzi o kompa to jestem pewien jego pełnej sprawności

wcześniej na litku paliłem x8 i No Problemo

zauważyłem też że na BenQ bufor nagrywania skacze 89%-94% i nieraz niżej

na litku zawsze było ponad 90%

Normalnie już sie boję testować wypalanie x8 bo mi płytek szkoda
już 5 poszło do koszalina

właśnie zmieniłem bios na BSIB-1 i zobacze czy to coś zmieni

może macie jakieś inne rady??

jakby napęd był lipa to chyba x4 też by nie nagrywał

xux84 21.07.2005 21:36

No i się wyjaśniło. jpegi musza miec rozszerzenie jpg a nie jpeg tak jak zapisuje cdspeed

Xentrix 21.07.2005 21:35

Slawekj ty masz 740A@1640 czy oryginalny benq?

Qwertix 21.07.2005 21:29

Cytat:

Napisany przez slawekj
:spoko:
Są dwa rodzaje biosów.
BSIB wersja 1.0.0.6
BSIB-1 wersja 1.0.0.7
Wersja 1.0.0.6 ma błąd flash'owania. (może wystąpić przy napędzie podłączonym jako slave).
Wersja 1.0.0.7 ma poprawiony ten błąd.
Do pobrania:
http://support.benq.com/files/storag...640/BSIB-1.zip

:)

Jak znalezliscie te biosy? przegladam strony benq i tylko na BSHB trafiam.
Mozecie powiedziec gdzie to jest bo link jest odrazu do pliku a chetnie bym zobaczyl stronke gdzie jest umieszczony no i co pisza na jego temat czyli co nowego wnosi i co poprawili wzgledem poprzednich.

czechoj 21.07.2005 21:29

@slawekj, ponawiam pytanie jakie ustawienia powinny być w opcjach Disc Quality dla parametru: "Measure points" oraz "Sample Length" aby nasze testy były porównywalne?

slawekj 21.07.2005 21:21

Cytat:

Napisany przez MZiol
POMOCY

Jaki procesor i ile pamięci ?

:)

MZiol 21.07.2005 20:45

Ilość załączników: 1
POMOCY

BenQ 1640 zakupiona z biosem BSGB

zaraz po zamontowaniu w kompie uaktualniłem do BSHB

do tej pory:

2 płytki nagrane x4 i jakość super

4 płytki nagrane x8 i wszystkie jakość OKROPNA

dodam jeszcze że QScan dla wszystkich płytek był bardzo ładny
(robiony x4 i x8)

slawekj 21.07.2005 20:17

Ilość załączników: 2
Verbatim-Pastel -Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSIB-1 Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22962&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22963&stc=1

:)

xux84 21.07.2005 19:53

chyba cos nie tak...

BENQ____DVD_DD_DW1640_BSHB_21-July-2005_19_46.jpeg:
Wielkość załączonego obrazu jest za duża. Maksymalny rozmiar dla tego typu pliku wynosi 640 x 480. Twój plik ma rozmiar 641 x 532.

to jest jpeg...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.