Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

bratpit 22.07.2005 20:32

SlawekJ -- pokazujesz test kazdej wypalonej plyty TDK, czy tylko te najlepsze?

MZiol 22.07.2005 20:28

slawekj :piwo:

ty to masz wyniki

pozdr

slawekj 22.07.2005 19:02

Ilość załączników: 2
TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22996&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22997&stc=1

:)

xux84 22.07.2005 18:29

Ilość załączników: 2
a tu tak dla odmiany cos z wyzszej polki verbatim -rw 6x palony 6x. chyba skanowanie 8x w tym przypadku to przesada, zaraz puszcze 4x... juz ten drugi scan to 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22994&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22995&stc=1

xux84 22.07.2005 18:26

jeszcze jedna wada benq 1640 kiepska na prawde bardzo kiepska jakosc wypalania US-CDRW, czyli cdrw x24 x32. tu lg wypada o niebo lepiej chociaz potrafi wypalac tylko cdrw x24. bios I mial tu cos poprawic nie sprawdzalem ale na J wyglada na to ze pali jeszcze gorzej niz na H... jedyne co ratuje tu benqa to jego niesamowita wrecz korekcja bledow i mimo wszystko tak spartaczone przez siebie plytki jakos czyta...

xux84 22.07.2005 18:22

Cytat:

Napisany przez xpx
Wg mnie BenQ w porównaniu do liteona albo do NEC 3500A to ostoja ciszy :P

ale w porownaniu do lg to niezly odkurzacz...

xpx 22.07.2005 17:54

Wg mnie BenQ w porównaniu do liteona albo do NEC 3500A to ostoja ciszy :P

slawekj 22.07.2005 17:16

Cytat:

Napisany przez moll47u
.... to odczuwasz różnicę w portwelu.

Reasumójac - zmienić pionka na benq? Można porównać przesiadkę z syrenki na mercedesa? :wow:

Krótko bo temat ciągle powraca...
To oczywiste, że są znaczące oszczędności. Ale to odbija się na jakości.
Cały czas pokutuje teoria czytania płytek. ???
Skoro nagrane dane na Esperanzie są czytane to znaczy, że jest dobrze.
Nie jest dobrze i nie będzie. Dobrze o tym wie producent i sprzedawca.
Dlatego taka a nie inna cena.

Pioneer 108 to nie Syrenka a BenQ to nie Mercedes.
Każdy ma wady i zalety.
Dobrze mieć jeden i drugi. Mam trzy i ciągle niedosyt bo żaden z nich nie jest doskonały. :nie:
Ale razem te trzy napędy to już mocny tandem. :spoko:

Cytat:

Napisany przez demigod
Ale tak poważnie LG czy BenQ?

BenQ 1640 + LG 4163B. Razem stanowią dobry palnik.
Oddzielnie więcej zalet ma BenQ. Jednak do ideału jeszcze daleko. :taktak:

:)

demigod 22.07.2005 16:57

Z tym Liteonem to była ściema ;) Przynajmniej teraz wiem że się tutaj co nie którzy znają hehehe :) Ale tak poważnie LG czy BenQ?

mensir67pl 22.07.2005 16:40

Cytat:

Napisany przez demigod
Mam zamiar kupic którąś z 3 nagrywarek DVD: LG GSA-4163B ; LiteOn SOHW-1693S ; BenQ DW 1640. Proszę o jak najbardzie obiektywną ocenę :) i wyjaśnienie dlaczego właśnie ta, a nie inna?



LiteOn SOHW-1693S ta kup - wyjasnienie najslabiej wypada z tych 3-ech :blee:

demigod 22.07.2005 16:29

Mam zamiar kupic którąś z 3 nagrywarek DVD: LG GSA-4163B ; LiteOn SOHW-1693S ; BenQ DW 1640. Proszę o jak najbardzie obiektywną ocenę :) i wyjaśnienie dlaczego właśnie ta, a nie inna?

moll47u 22.07.2005 15:30

Cytat:

Napisany przez slawekj
Nowe technologie i nowe problemy.
Osobiście nawierciłem kilka otworów i jest wentylacja.

A jaką masz obudowę? Chieftec?
Ja posiadam CHIEFTEC (LBX-01B-B-SL) i zastanawiam się czy też będę musiał wiercić otworki ...

Cytat:

Napisany przez slawekj
Dobra jakość zapisu to taka która oprócz małych błędów PI/PIF ma małe i równomierne błędy Jitter.
A taką jakość można wyłącznie uzyskać na dobrych nośnikach i przy wypalaniu 4-8x.
Przy robieniu backupu .... czyli ważnych danych powinna być najważniejsza jakość a nie szybkość.

Jeśli Esperanza DVD+R 8x kosztuje 1zł a Verbatim/TDK 2-3 zł a miesięcznie złużywasz 100 płyt to odczuwasz różnicę w portwelu. Od 2 lat, jedynie płytki SKY i pierwsze Esperanzy sprawiają problemy przy odczycie (ok 10 sztuk).
Z tego co czytałem to sporo też zalerzy od sposobu przechowywania płyt. Ja wszystkie płytki trzymam w kopertkach, zamkniętych w pudełkach, tak by światło nie dochodziło, no i oczywiście zdala od źródeł ciepła.

Cytat:

Napisany przez slawekj
Większość napędów czyta płytki DVD z prędkością 8-12x a CD 40x.
BenQ 1640 max dla DVD 16x a CD 48x. Jest głośniejszy ale to odgłos wirującej max płytki.

Jeśli komuś hałas przeszkadza przy odczycie to zawsze można użyć programu spowalniającego takiego jak AnyDVD - gorąco polecam przy odtwarzaniu filmów z płytki - cisza jak makiem zasiał, czysta przyjemność ogladania filmów.

Czy jest jakiś topik d/t intrepretacji wyników z Nero CD-DVD Speed?

Reasumójac - zmienić pionka na benq? Można porównać przesiadkę z syrenki na mercedesa? :wow:

slawekj 22.07.2005 14:29

Cytat:

Napisany przez loki7777
Co do ostatnich dwoch zdan, to nec tez tak czyta dvd i cd wiec zadna rewela i wyjatek

Nie chodzi o wyróżnianie tylko głośność napędu i skąd to się bierze. :spoko:

:)

loki7777 22.07.2005 14:25

Co do ostatnich dwoch zdan, to nec tez tak czyta dvd i cd wiec zadna rewela i wyjatek

slawekj 22.07.2005 13:38

Cytat:

Napisany przez moll47u
Wg. moich obserwacji, większość obudów ma zasłonięte boczne krewędzie napędu.

Posiadam Pionka 108 i zastanawiam się nad zmianą właśnie na Benq 1640 - czy odczuję dużą różnicę po zmianie? Część z Was (fanów Pionka) powie nie zamieniaj a inni (fani Benq) będą zachwalać. Ale patrząc obiektywnie - warto zamienić Pionka na Benq?

Piszecie o bardzo dobrej korekcji błędów i równie dobrej jakości zapisu ale wszelkie testy które przedstawiacie są robione na raczej dobrych nośnikach.

Jak jest z "przepalaniem" płytek o indeksie 8x na 12x i 16x?

Wykorzystuje płytki DVD to robienia backupu komputerów i serwerów i często obrazy zajmują kilka płyt i czas nagrywania jest dla mnie bardzo istotny.

Nowe technologie i nowe problemy.
Osobiście nawierciłem kilka otworów i jest wentylacja.
Dobra jakość zapisu to taka która oprócz małych błędów PI/PIF ma małe i równomierne błędy Jitter.
A taką jakość można wyłącznie uzyskać na dobrych nośnikach i przy wypalaniu 4-8x.
Przy robieniu backupu .... czyli ważnych danych powinna być najważniejsza jakość a nie szybkość.

Cytat:

Napisany przez q1983
Korzystając z okazji mam pytanie odnośnie głośności Waszych egzemplarzy
Benq'a: jak głośno pracuje nagrywarka np.: podczas zgrywania dużej ilości
danych z cd/dvd? u mnie to jest niezły młynek czyli dość głośno.

Większość napędów czyta płytki DVD z prędkością 8-12x a CD 40x.
BenQ 1640 max dla DVD 16x a CD 48x. Jest głośniejszy ale to odgłos wirującej max płytki.

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.