![]() |
Ilość załączników: 2
Dysan +Rx8 palony 4x na BenQ 1620 bios BSJB Nero 6.6.0.15A
QScan prędkość 4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23049&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23050&stc=1 :) |
Generalnie jest zasada, że im nowszy tym lepszy.
Eternity -R 4x http://img331.imageshack.us/img331/2929/nowy23ut.gif http://img214.imageshack.us/img214/5...3july20052.png Ładna strata jakości przy końcu :ysz: |
Więc jak to wkońcu jest do OEM jakiego mam biosa wgrac??? BSJB ten będzie ok?
|
U mnie dalej jest problem z nagrywaniem. CDRW formatowałem kilka razy i dalej były na niej dane :P. Wkurzyłem się i zainstalowałem najnowsze stery intela i pomogło... mam taką nadzieję, że na wieki.
|
Cytat:
Nie czuje sie zobowiazany tlumaczyc sie osobie ktora zarejestrowala sie na forum raptem miesiac temu, polowa jej postow znajduje sie w watku zalozonym przez nia sama, a traktuje on o temacie omawianym tutaj juz setki razy.. :bicz: Nie mniej zrobie wyjatek i uswiadomie Cie, ze forum sluzy do dyskusji :taktak: Jesli ktos stwierdza jakas rzecz, ktora wg mnie jest (conajmniej "minimalnie") smieszna, to mam prawo to zanegowac i oczekiwac jakichs dowodow ktore mnie przekonaja. Nie satysfakcjonuje mnie odpowiedz w stylu: "Benq tak zrobil wiec jest to bardzo dobre i na pewno rozwiazuje problem nagrzewania sie napedu podczas procesu nagrywania. Jesli zrobili cos takiego to to na pewno cos daje..." Na mnie cos takiego nie dziala. Nie oczekuje gwiazdki z nieba :nie: Poprosilem o pokazanie mi jak beda wypalone plyty przy zaslonietych i odslonietych kratkach. Niestety jak narazie doczekalem sie tylko stwierdzenia, ze Benq to testowal i ze to wystarczy. Mi to nie wystarcza. Nie widzialem zadnych testow ktore potwierdzalyby teorie, ze (cytowane z pamieci): "Przy zaslonietych kratkach systemu DCS, mozna zapomniec o dobrych wynikach w nagrywaniu" Wg. mnie oznacza to jednoczesnie ze wszystkie nagrywarki nie posiadajace tego, lub podobnego systemu, nie nadaja sie za bardzo do nagrywania. Dlaczego? Bo nie osiagnie sie na nich dobrych wynikow :nie: A tak przy okazji, to testow ja sie juz troche narobilem i jesli mialem jakas teze to staralem sie ja udowodnic. A jesli nie ma sie dowodow, to nie nalezy pisac takich rewelacji (uzywajac przy tym znanych tylko sobie "skrotow" myslowych). Pozdrawiam || |
Po kolei :)
1) Z tych zdjęć widać, że OEM nie tylko nie ma napisu BENQ, ale też przycisk uruchamiający mechanizm wysówania tacki ma inny, taki jakiś gruby :O Ciekawe, czy sam mechanizm jest taki sam. W BOX-ie jest OK, tak jak opisywał slawekj :piwo: 2) Co z tą kratką (( U mnie jest przesłąnięta przez szynę, co prawda nie styka się z nią - przy śróbce jest wybrzuszenie, ale kratki wcale nie widać. Nie uśmiecha mi się robienie dziór w szynie, bo to gruby metal, i nawet nie mam za bardzo czym. Co za geniusz wpał na pomysł umieszczenia wylotu systemu chłodzącego z boku a nie z dołu lub z góry przy napędzie optycznym? :-o 3) Czy ktoś używał QVideo, niezbyt mi sie to spodobało - i nie chce się odinstalować (( A okno QSuite jest tak duże, że nie mieści mi się na monitorze (15-stka, 800x600) i nie można go zmniejszyć :smutny: 4) Ponawiam pytanie co to jest seria G? oraz czy zwrot testów zależy tylko od biosu? może ktoś wie ??? 5) i na koniec, nie rozumiem gości, co to tylko krytykują i chcą :boks: Jak można żadać od kogoś wymyślonych przez siebie testów ??? Jeśli ktoś chce udowadniać swoje tezy albo obalać innych to niech sam robi testy i je publikuje || Pozdro :piwo: |
Ilość załączników: 3
|
@ slawekj
widze że po TDK z MBI przeszedłeś na Verbatimy +R x8 jeśli możesz napisz coś więcej o nich ( czy to BOX czy cake, i gdzie produkowane) pozdr. i :piwo: |
Cytat:
|
Nietety owerburning na DVD+R również nie działa... :(
|
Kupilem na Allegro, wczoraj dotarla.
Na szczescie poki co firma u ktorej to kupilem okazuje sie jak najbardziej fair i juz odpasali ze zrobia wymiane na nowa :) |
No mi to wygląda na ewidentną usterke mechanizmu napedowego płytki, spokojnie powinni wymienić w sklepie na nowy egzęplarz jak kupełeś kilka dni wstecz.
|
Ilość załączników: 3
Witam wszystkich
Zarejestrowalem sie 2 lata temu ale tylko przegladalem forum, teraz mam problem i przemawiam ;) Kupilem BenQa 1640, juz na wstepie przy wlozeniu pierwszej plytki CD Nero naped wydal dziwny dzwiek a plyty w srodku nie widzial. Jednak nastepne plyty CD juz odczytywal bez problemu podobnie jak ponownie wlozona plytke Nero. Dziwnych dzwiekow juz nie slyszalem. Wykonalem kilka testow odczytu CD i DVD.... Nagralem plyte DVD+R 4.7GB Verbatima - wszystko OK plytka nagrana bardzo ladnie sredni Jitter 6,9%. Zapodalem BIOS BSJB - to sie udalo. Jednak po restarcie komputera zaczely sie problemy. Dzwiek ktory slyszalem jeden jedyny raz na poczatku w tej chwili slyszalem przy kazdej wlozonej plycie CD i DVD. Nagralem ten dzwiek do mp3 tak abyscie mogli posluchac :ysz: Flashowalem jeszcze kilka razy BIOS ale to nie ma zadnego wplywu, w tej chwili zostawilem stary BSGB. Tak sie bawilem z godzine w koncu wymontowalem naped i obracajac go na boki lekko potrzasajac mozna uslyszec dokladnie taki sam dzwiek - cos jest w nim luzne czy nie dokrecone :blee:. Dla pewnosci ze to nie jest normalna sytuacja potrzasalem 3 letniego Liteona ale nie odczulem zeby cos w nim latalo, wiec mysle ze jest jakis problem w tym BenQu np. z mechanizmem przesuwania lasera... (?) (( Zamontowalem naped ponownie i teraz wiekszosc CD i DVD czyta, ale przy niektorych dalej pierdzi :'( Spotkal sie moze ktos z czyms takim ??? |
Nie wiem czy zadziała ale zmieniłem binarnie ID w firmware BSJB od BenQ dla Plextor PX-740A@BenQ->ID = PLEXTOR DVDR PX-740A BSJB
Plik jest dla Plextor'owców co chcą mieć możliwości BenQ bez utraty ID w systemie lub dla BenQ'owców OEM'owców co chcą mieć ciekawsze ID :D i jest do testów a leży tutaj - u siebie nie mam go jak przetestować bo jeszcze nie mam tych napędów :haha: Pozdr, |
Hi,
mam pytanie, powiedzcie jest na dziś jakiś soft, którym można zmienić ID nagrywarki w firmware przed flashowaniem? Chodzi mi o to, że kumpel ma Plextora PX-740A i chciał wgrać firmware od BenQDW-1640, ale by w systemie nagrywarka zgłosiła się ze starym ID jako Plextor? Ok, pobawiłem się troszkę i efekt poniżej :) Pozdrówka, |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.