Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Payti 11.09.2005 13:13

Ilość załączników: 1
A tak wygląda palona x4 + SB na 1640 (BSLB) ESPERANZA DVD+RW x4 INFODISC A10. Płyta była palona w sumie ok. 10 razy różnymi palnikami i w międzyczasie ze dwa razy ją w pełni kasowałem. W Qsuite nie dało się zeskanować TE/FE na niej.

Pozdr,

pretorian111 11.09.2005 00:39

Zainstalowalem Nero 6.6.0.16 i jest BSLB ... :)

pretorian111 11.09.2005 00:06

Witam...

Jestem tu nowy i jestem nowym uzytkownikiem BenQ 1640...
Wlasnie wgralem sobie najnowszy bios czyli BSLB, ktory sciaglem z oficjalnej strony BenQ...

Chodzi o to, ze rozni sie on od Waszych jak sie tak przygladam tym Waszym screenom, a mianowicie ja w Nero widze cos takiego :
"BENQ DVD DD DW1640 VBSLB" ...
Nie wiem czy ta litera "V" powinna tam byc czy tez...
Ktoś wie o co chodzi?

Zastanawiam sie czy to nie wina przypadkiem Nero tzn. wersji Nero, ja mam 6.6.0.1, bo QSuite 2.0 pokazuje normalnie...

Z góry dzieki za informacje...

pawelblu 10.09.2005 16:28

IMO nie powinno tak byc ze plytka z ocena 0 dziala bez zarzutow. Jezeli jednak tak jest, no to coz - test nero ||.

Ew. bledy ktore spowodowaly tak niska ocene mogly sie znajdowac gdzies w miejscu, ktorego akurat nie odtwarzales.

tyler 10.09.2005 14:20

Cytat:

Napisany przez aRm
Można stworzyć taką mini strone, znam się troche na hostingu i tworzeniu stron więc mógłbym pomóc... Tylko niestety moja "jeszcze" skromna wiedza na temat spawania DVD może utrudniać mi rozwój zawartości strony :P

no ja mysle ze Slawek mialby decydujace zdanie co tam wrzucic i jak to ustawic. ale moim zdaniem wystaraczy prosta baza danych z klumnami typu:nazwa, media id, predkosc zapisu, ocena jakosci (ta z nero) oraz link do screena z nero.
juz na podstawie takie prostej tabeli mozna wyznaczyc srednia jakosc wypalonego nosnika dla konkretnej predkosci.

Andrexxl 10.09.2005 13:44

ftp://62.101.64.70/dvd-rw/firmware/d...edia_list_.pdf


Lista obsługiwanych nośników DVD przez 1640

aRm 10.09.2005 13:41

Cytat:

Napisany przez tyler
aaa przypomnialo mi sie. Moze by tak zrobic osobna mini stronke z rankingiem wypalonych plyt?? na tej podstawie mozna byloby latwo ustalic jaki plytki sa najlpesza dla naszej ukochanej nagrywarki.Chyba sami przyznacie ze przegladanie 65 stron forum w celu znalezienia okreslonych testow nosnikow jest meczace...

Można stworzyć taką mini strone, znam się troche na hostingu i tworzeniu stron więc mógłbym pomóc... Tylko niestety moja "jeszcze" skromna wiedza na temat spawania DVD może utrudniać mi rozwój zawartości strony :P

Cytat:

Napisany przez tyler
nie tylko w benq (bo ten to pewnie nawet plyte chodnikowa by odczytal)

Spadłem z krzesła, dobre hasło :spoko:
Wedlug mojej skromnej wiedzy, płyta z jakością 0 będzie miała po "dłużyszym" okresie czasu problemy. Ewentualnie może to też być błędem skryptu który wylicza tą jakość...

elCooL 10.09.2005 13:40

Cytat:

Napisany przez slawekj
???
Disc Quality Test w Nero można tylko po nagraniu. :taktak:
A co ma testować :idea:

:)

Kurde bylem pewien, ze na poczatku moglem zrobic ten test na czystym nosniku TDK (bo tylko takie posiadalem po zakupie nagrywarki). Ale skoro mowicie, ze test ten mozna zrobic tylko po nagraniu, to musi byc prawda :)

tyler 10.09.2005 13:25

aaa przypomnialo mi sie. Moze by tak zrobic osobna mini stronke z rankingiem wypalonych plyt?? na tej podstawie mozna byloby latwo ustalic jaki plytki sa najlpesza dla naszej ukochanej nagrywarki.
Chyba sami przyznacie ze przegladanie 65 stron forum w celu znalezienia okreslonych testow nosnikow jest meczace...

tyler 10.09.2005 13:20

Ilość załączników: 1
Oto moja ostatnia plytka, Platinium +R 8x palony na 8x :-)
ogolnie wypala sie jak TDK na moim Benq, a tanszy pewnie jest.

a i pytanie do ogolu: jak to jest z tymi testami i ocena jakosci (w nero) ze plytka ktora dostala 0 (slownie: zero) bez najmniejszych problemow dziala nie tylko w benq (bo ten to pewnie nawet plyte chodnikowa by odczytal) ale rowniez w stacjonarnym odtwarzaczu (kino domowe samsung) ??

slawekj 10.09.2005 12:08

Cytat:

Napisany przez aRm
Ma ktoś jakiś link do QSuite 2.0? Bo link na benq.pl i benq-eu.com nie działają, zupełnie nie wiem czemu. Google też niewiele pokazują...

http://support.benq.com/front/BenqMa...otId=undefined

:)

aRm 10.09.2005 12:05

Ma ktoś jakiś link do QSuite 2.0? Bo link na benq.pl i benq-eu.com nie działają, zupełnie nie wiem czemu. Google też niewiele pokazują...

czechoj 10.09.2005 10:30

Ilość załączników: 3
Kilka testów mediastore +/-, zaznaczam ze najgorsza płytka miała dziwne smugi w podkładzie.
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25454&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25455&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25456&stc=1

Conti 10.09.2005 09:57

Ilość załączników: 1
Płyta CDR Benq, nośnik to Sony. Nagrana Benq1640, 24x. Szkoda, że mi się już kończą :( . I szkoda, że Benq nie podaje C2 :( .

slawekj 10.09.2005 09:42

Cytat:

Napisany przez Conti
Ale w sumie dobre pytanie: Czy można i jeśli tak to czym można zdjąć z 1640 ograniczenie regionalne ??

http://tdb.rpc1.org/
Cytat:

Napisany przez kowanski
Płyta RiDisc 4x DVD-R palona x4 - RITEKG04
Cena płyty 1,60 zł

:spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.