Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

czechoj 08.09.2005 16:09

Sławek coś nie tak z tymi testami. Popatrz na daty utworzenia płytek a piszesz, że to nagrywał Benek 1640 (wszedł do sprzedaży w lipcu br.) i do tego w wersji biosu obsługującego SB czyli z sierpnia br. na to nie łapie sie żaden z ww nośników. Chyba nie zmieniasz co chwila daty.

slawekj 08.09.2005 15:59

Ilość załączników: 2
Płytki kupione w Empiku.
Verbatim box +Rx8 (MCC 003) cena 3,29

QScan QSuite 2.0 prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25377&stc=1

Verbatimie !!! dokąd zmierzasz ???

Starsi stażem pamiętają moje testy na LiteOn'ie 812-832 płytek Hewlett-Packard +Rx8. Pięknie wypalone. :taktak: Kosztowały 10zł sztuka.
Dzisiaj już odrobinę taniej. :spoko: 2.99.

QScan QSuite 2.0 prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25378&stc=1

Jakie błędy TE/FE. Jakość ta sama. :piwo:

Wypalę obie prędkością 4x. Polubiłem takie wypalanie a mój Benio wyjątkowo. :taktak:
Testy wkrótce. 8 )

:)

slawekj 08.09.2005 10:28

Ilość załączników: 4
Dla odmiany TDK +Rx8 palony 4x SolidBurn Nero 6.6.0.16 testowany na BenQ 1620

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25366&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25370&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25372&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=25374&stc=1

:)

melag 08.09.2005 08:27

Test BenQ 1640 na cdfreaks.com :

http://www.cdfreaks.com/article/226/1

Conti 07.09.2005 19:34

Cytat:

Napisany przez rork
nie opowiadaj herezji, liteon nie może palić dobrze
ps2. czy to na pewno był Litek ? ||

Na pewno LiteOn 1693 na oficjalnym biosie KS0A.

Na wybranych płytkach litki palą bdb, szczególnie jeśli to są "+".
Co do 2% różnicy (śr / max) w jitter to widze, że dla Benq to wcale nie jest dużo "gorzej niż norma", bo na wielu wykresach tyle ma.

Bynajmniej, nie narzekam na niego, i nic do niego nie mam, ale jakoś nie widzę, dużej różnicy w nagrywaniu dvd+r pomiędzy nim a Litkiem 812 i 1693 (minusów jeszcze nie sprawdzałem).
Inną parą kaloszy jest odczyt, tutaj 1693 dostaje w d... bo w stosunku do 812 to większych różnic (u Benq) nie widzę.

Ale oczywiście jak na razie to z wypalarki jestem zadowolony. :piwo:

memorando 07.09.2005 15:10

wypalilem na tym benqu już 25 płyt głównie verbatimy. 3 titaniumy. Powiem że jestem zszokowany. Verby mają lepsze wyniki niź jak były palone na plexie. Poza tym powiem śmiała tezę ale uważam , że benq robi od zawsze dla plexa oemy, a plex tylko dodaje jakieś tam swoje technologie. Dlaczego tak uważam,? Zauważcie że w modelu 708, 712ata, sata czy 716 w plexie jak wasdzisz płytę dioda świeci na zielono.. Tacka czarna jak w plexie.... Te same odgłosy jak się resetuje kompa....Hmmm ciekaw jestem. Benq powalił mnie na kolana:)

cacum3 07.09.2005 14:55

Kupiłem Benq 1640 i czytając wasze posty łapię się za głowę co do czego, na co i po
co? ;-P A tka na serio - czeka mnie zabawa z Qsuite, i rozgryzanie do czego to i jak najlepiej wykorzystac ten program. Wiem tylko, że pomaga w wypalaniu filmów. A co do testów to myślę że kilka milisekund więcej lub mniej nie robi nikomu różnicy. Ciekawe ile płytek wypali Benq 1640 zanim nie wysiądzie.
Pozdrawiam wszytskich użytkowników 'Palników".

karel48 07.09.2005 08:10

To ja też!!! - Jitter po prostu superbombastyczny !!! :) :) :)
Wow - ulżyłem sobie ;)
Chodzi oczywiście o test @uuk81
:piwo:

uuk81 06.09.2005 22:57

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez slawekj
Prośba o test TE/FE.

Test robiony przed nagraniem i po. Można było ustawić tylko x4 :)

slawekj 06.09.2005 22:31

Cytat:

Napisany przez uuk81
Powtórzyłem, linia Jitter troszkę się chyba bardziej szarpie, ale i tak jest OK :)

Prośba o test TE/FE. Płytka -R. Można po nagraniu.

:)

pawelblu 06.09.2005 22:25

Cytat:

Napisany przez slawekj
A dlaczego nie zachodzi w przedziale czasowym ?

:)

Bo pit/land wyszedl dluzszy/krotszy niz powinien.

mensir67pl 06.09.2005 22:23

Cytat:

Napisany przez slawekj
Jeżeli można prośba o wypalenie.

:)

Jak wiadomo -R pale od swieta ale zakupie i test-niemy
+R mam ma stanie ;)

slawekj 06.09.2005 22:21

Cytat:

Napisany przez pawelblu
hehe, pudlo :) Chodzi o to ze przejscie z poziomu 1 na poziom 0 lub odwronie jest rozsynchronizowane, tzn nie zachodzi w wyznaczonym przedziale czasowym.

A dlaczego nie zachodzi w przedziale czasowym ?

:)

uuk81 06.09.2005 22:18

Cytat:

Napisany przez slawekj
-Rx4
Infiniti, Maxell, Memorex, Ritek, Traxdata.
:)

Jak znajdę to na pewno kupię, jestem bardzo ciekawy czy wynik byłby powtarzalny :)

PS. Ciekawe, że RITEKG04 nie ma w BSLB, a nie został dodany do bazy SB,
choć mam SB włączony dla nośników nie znanych. Wrzucić scan z Qsuite?

slawekj 06.09.2005 22:16

Cytat:

Napisany przez mensir67pl
Maxell_ki w Kauflandzie u mnie oporowo 2.99 pln BOX

Jeżeli można prośba o wypalenie.

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.