Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

INFiNITY 03.01.2006 13:51

Hmm, IMO chyba nie o to slawekj chodzi, u mnie występuje to tylko podczas uruchomienia PC, w napędzie nie ma nośnika więc nic w tym czasie nie odczytuje.
Nagrywarka nagrywa i odczytuje bez problemu, natomiast do szału doprowadza mnie ten skrobiąco buczący dzwięk przy uruchomianiu.
Jak już sobie pobuczy to potem nie wydaje już z siebie żadnych podejrzanych dzwięków przy normalnej eksploatacji.
Update:

Dodam jeszcze że ten dzwięk jest dosyć głośny.

slawekj 03.01.2006 11:18

Cytat:

Napisany przez INFiNITY
Chodzi o dzwięk w stylu buuuuuuu, buuuuuuu, buuuuuuu.

:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=599

:)

INFiNITY 03.01.2006 02:15

VIZZARD wiem że posty wsiorbało, pomiętam to co napisałeś a zostało usunięte.
Chodzi o dzwięk w stylu buuuuuuu, buuuuuuu, buuuuuuu.

PSE o nie usuwanie tego posta, THX.

janulek 03.01.2006 01:51

Bieżący tryb transferu: Multi-Word DMA tryb 2 - czy ktoś wie jak to usunąć, a właściwie zamienić na DMA tryb 2. Próbowałem odinstalować - zainstalowało sie z powrotem. Mam Aspi 1.8 i WinXP, P4_2.8. Nagrywa chyba bardzo poprawnie. Jedynie co mnie denerwuje to nieprawidłowy tryb transferu i niestety prędkość transferu w Nero CD-DVD Speed na poziomie 12 ! Może wgrać BSOB CVT, czy może poprawić ta zmiana transfer?

mensir67pl 02.01.2006 23:30

Cytat:

Napisany przez slawekj
BenQ 1650 dobrze radzi sobie z zabezpieczeniami. :spoko:
http://cdrlab.pl/article_strona_2564_5.html

:)

Plextor PX-755A tez nie wymieka ;)

slawekj 02.01.2006 23:14

BenQ 1650 dobrze radzi sobie z zabezpieczeniami. :spoko:
http://cdrlab.pl/article_strona_2564_5.html

:)

VIZZARD 02.01.2006 22:53

Jak mamy do czegokolwiek dojść

Jak jakiś fake na forum ciągle posty kasuje :czytaj:


:|

INFiNITY 01.01.2006 17:33

Cytat:

Napisany przez karel48
Hihi a to halo ...
mam ten sam objaw ale do tej pory wręcz byłem pewny że to wentylator daje czadu (mam ich w sumie 8 więc duże prawdopodobieństwo).
:piwo:

U mnie też jest sporo wentyli w LBX`ie, ale to z kolei w moim przypadku raczej mało prawdopodobne, bo wentyle są w miare nowe i poza tym dbam o porządek z kurzem w bebechach.
BTW spodkał ktoś się jeszcze z takimi objawami i potrafi to w logicznie uzasadnić co się z tym BenQ dzieje.

melag 01.01.2006 17:13

Cytat:

Napisany przez RAVENSHEART
Witam
Czy Benq bez problemu nagra mi DVD-R;teraz mam Litka i mam z tym problem

:czytaj:http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=59334

oraz wiele przykładow w tym temacie.

8 )

chalwa88 01.01.2006 14:51

ja byłem w 8 sklepach i wszyscy ******yli tylko o lg i lite-on. w jednym o pioneerze. a w ostatnim jakim byłem mówię: macie wypalary dvd benq? gościu: 1640? ja:taa gościu:wszystko poszło bo sprzęt dobry i nawet w hurtowni ni ma

RAVENSHEART 01.01.2006 14:26

Witam
Czy Benq bez problemu nagra mi DVD-R;teraz mam Litka i mam z tym problem

karel48 01.01.2006 13:52

Cytat:

Napisany przez INFiNITY
Witam.

Mam pytanko do starych wyjadaczy CDRinfo odnośnie 1640, mianowicie :
Czy to normalne, że czasami podczas uruchomienia PC BenQ wydaje dziwny dzwięk, tzn. modulowane "buczenie" - tak jakby zwalniał i przyspieszał ?
Myślałem, że to któryś z wentyli w budzie kończy swój żywot, ( podobny dzwięk ) ale po dokładniejszych oględzinach skumałem że to napęd.
"Buczenie" trwa krótko ok ~ 5-7 s. i potem jest o.k.
Najczęściej BenQ przemawia gdy PC postoi sobie "dłużej" bez odpalenia ~ 24 h.
Wspomnę, że wcześniej tego nie było, a sytułację usłyszałem po kolejnej zmianie firmware.
IMO coś się w nim przy tym uruchomieniu PC ustawia czy jak ?

Nagrywarka na 2 kanale @ Master.
To tyle, jak będzie potrzeba więcej info to zapodam.
THX za info i Szczęśliwego Nowego 2k6 ;)

Hihi a to halo ...
mam ten sam objaw ale do tej pory wręcz byłem pewny że to wentylator daje czadu (mam ich w sumie 8 więc duże prawdopodobieństwo).

:piwo:

pablocoo 01.01.2006 13:40

Cytat:

Napisany przez Smartek
u mnie w infoglobie byla identyczna sytuacja jak o BenQ pytalem: "ale dlaczego benq? to bardzo awaryjny sprzet, LG sa bardzo dobre"..
pozdro ;)

Dokladnie ;)
Tak samo jak kumpla pytalem (pracuje w sklepie komputerowym) o BenQ'a
"A dlaczego BenQ? Liteona se wez..." :)
Kupilem w Siriusie BOXa, bo akurat OEMow nie bylo ||

PS. Ostatnio kumpel sam ma ochote na tego BenQ :) "Jak mowisz, ze taka dobra" :respect:

samael88 01.01.2006 11:28

Jaki w konsu bios może od Philipsa1648
 
Witam.
Jestem posiadaczem 1640 i jestem z niej zadowolony, ale mam pytanko lubie żeby wszystko działało jak najlepiej a przeglądając forum jakoś nie moge się połapać jaki bios jest najlepszy. Któryś s orginalnych, od Plextora, a może od Philipsa bo gdzieś przeczytałem (te nagrywarki śa identycznye) w jakimś teście,że różnica między Benq a Philips to będzie bios i że ten ostatni będzie stawiał na jakość nagranych płytek a Benq na szybkość. Ktos to testował? Jak jest z biosami które obsługują utradma4. Krótko,którego najlepiej używć. Zależy mi raczej na jakości płyek a nie szybkości nagrywaniam. Sorrki jeżeli odpowiedzi są już na forum ale za dużo stron do przeglądania

INFiNITY 01.01.2006 09:50

Witam.

Mam pytanko do starych wyjadaczy CDRinfo odnośnie 1640, mianowicie :
Czy to normalne, że czasami podczas uruchomienia PC BenQ wydaje dziwny dzwięk, tzn. modulowane "buczenie" - tak jakby zwalniał i przyspieszał ?
Myślałem, że to któryś z wentyli w budzie kończy swój żywot, ( podobny dzwięk ) ale po dokładniejszych oględzinach skumałem że to napęd.
"Buczenie" trwa krótko ok ~ 5-7 s. i potem jest o.k.
Najczęściej BenQ przemawia gdy PC postoi sobie "dłużej" bez odpalenia ~ 24 h.
Wspomnę, że wcześniej tego nie było, a sytułację usłyszałem po kolejnej zmianie firmware.
IMO coś się w nim przy tym uruchomieniu PC ustawia czy jak ?

Nagrywarka na 2 kanale @ Master.
To tyle, jak będzie potrzeba więcej info to zapodam.
THX za info i Szczęśliwego Nowego 2k6 ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.