![]() |
Hmm, IMO chyba nie o to slawekj chodzi, u mnie występuje to tylko podczas uruchomienia PC, w napędzie nie ma nośnika więc nic w tym czasie nie odczytuje.
Nagrywarka nagrywa i odczytuje bez problemu, natomiast do szału doprowadza mnie ten skrobiąco buczący dzwięk przy uruchomianiu. Jak już sobie pobuczy to potem nie wydaje już z siebie żadnych podejrzanych dzwięków przy normalnej eksploatacji. Update: Dodam jeszcze że ten dzwięk jest dosyć głośny. |
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=599 :) |
VIZZARD wiem że posty wsiorbało, pomiętam to co napisałeś a zostało usunięte.
Chodzi o dzwięk w stylu buuuuuuu, buuuuuuu, buuuuuuu. PSE o nie usuwanie tego posta, THX. |
Bieżący tryb transferu: Multi-Word DMA tryb 2 - czy ktoś wie jak to usunąć, a właściwie zamienić na DMA tryb 2. Próbowałem odinstalować - zainstalowało sie z powrotem. Mam Aspi 1.8 i WinXP, P4_2.8. Nagrywa chyba bardzo poprawnie. Jedynie co mnie denerwuje to nieprawidłowy tryb transferu i niestety prędkość transferu w Nero CD-DVD Speed na poziomie 12 ! Może wgrać BSOB CVT, czy może poprawić ta zmiana transfer?
|
Cytat:
|
BenQ 1650 dobrze radzi sobie z zabezpieczeniami. :spoko:
http://cdrlab.pl/article_strona_2564_5.html :) |
Jak mamy do czegokolwiek dojść
Jak jakiś fake na forum ciągle posty kasuje :czytaj: :| |
Cytat:
BTW spodkał ktoś się jeszcze z takimi objawami i potrafi to w logicznie uzasadnić co się z tym BenQ dzieje. |
Cytat:
oraz wiele przykładow w tym temacie. 8 ) |
ja byłem w 8 sklepach i wszyscy ******yli tylko o lg i lite-on. w jednym o pioneerze. a w ostatnim jakim byłem mówię: macie wypalary dvd benq? gościu: 1640? ja:taa gościu:wszystko poszło bo sprzęt dobry i nawet w hurtowni ni ma
|
Witam
Czy Benq bez problemu nagra mi DVD-R;teraz mam Litka i mam z tym problem |
Cytat:
mam ten sam objaw ale do tej pory wręcz byłem pewny że to wentylator daje czadu (mam ich w sumie 8 więc duże prawdopodobieństwo). :piwo: |
Cytat:
Tak samo jak kumpla pytalem (pracuje w sklepie komputerowym) o BenQ'a "A dlaczego BenQ? Liteona se wez..." :) Kupilem w Siriusie BOXa, bo akurat OEMow nie bylo || PS. Ostatnio kumpel sam ma ochote na tego BenQ :) "Jak mowisz, ze taka dobra" :respect: |
Jaki w konsu bios może od Philipsa1648
Witam.
Jestem posiadaczem 1640 i jestem z niej zadowolony, ale mam pytanko lubie żeby wszystko działało jak najlepiej a przeglądając forum jakoś nie moge się połapać jaki bios jest najlepszy. Któryś s orginalnych, od Plextora, a może od Philipsa bo gdzieś przeczytałem (te nagrywarki śa identycznye) w jakimś teście,że różnica między Benq a Philips to będzie bios i że ten ostatni będzie stawiał na jakość nagranych płytek a Benq na szybkość. Ktos to testował? Jak jest z biosami które obsługują utradma4. Krótko,którego najlepiej używć. Zależy mi raczej na jakości płyek a nie szybkości nagrywaniam. Sorrki jeżeli odpowiedzi są już na forum ale za dużo stron do przeglądania |
Witam.
Mam pytanko do starych wyjadaczy CDRinfo odnośnie 1640, mianowicie : Czy to normalne, że czasami podczas uruchomienia PC BenQ wydaje dziwny dzwięk, tzn. modulowane "buczenie" - tak jakby zwalniał i przyspieszał ? Myślałem, że to któryś z wentyli w budzie kończy swój żywot, ( podobny dzwięk ) ale po dokładniejszych oględzinach skumałem że to napęd. "Buczenie" trwa krótko ok ~ 5-7 s. i potem jest o.k. Najczęściej BenQ przemawia gdy PC postoi sobie "dłużej" bez odpalenia ~ 24 h. Wspomnę, że wcześniej tego nie było, a sytułację usłyszałem po kolejnej zmianie firmware. IMO coś się w nim przy tym uruchomieniu PC ustawia czy jak ? Nagrywarka na 2 kanale @ Master. To tyle, jak będzie potrzeba więcej info to zapodam. THX za info i Szczęśliwego Nowego 2k6 ;) |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.