Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

mensir67pl 19.12.2005 15:25

Ilość załączników: 2
TDK i TDK palony 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28086&stc=1


http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28087&stc=1


Juz wiadom dlaczego sami nie produkuja ;)

Raus 19.12.2005 14:15

Czytałem tu na forum niedawno że ktoś się skarżył na DVD Verbatima perłowe od CMC. Kupiłem na próbe 2 DVD-R i DVD+R Verbów perłowych oczywiście od CMC, zaraz coś wypale i wrzucę testy

Pabloz 19.12.2005 12:19

Cytat:

Napisany przez marewel
Zmien sobie bois na BSLB i nie bedzie sie plytka zatrzymywala.

A jak z jakoscia nagrywania? Czy biosy nowsze od BSLB wniosly jakas zauwazalna poprawe w wypalaniu?

Pozdrawiam.

marewel 19.12.2005 11:51

Zmien sobie bois na BSLB i nie bedzie sie plytka zatrzymywala.

Pabloz 19.12.2005 01:24

Witam!

Ja mam takie pytanie: Benq 1640, ten box'owy z napisami na panelu przednim i dlugim niskim przyciskiem wysuwania tacki, bios BSNB - przy skanowaniu bledow w nero cd-dvd speed zaraz na poczatku naped sie na chwile zatrzymuje, i tak na kazdej plytce. Czy to wina biosa?

Ostatnio sprawdzilem wypalanie plytek dvd-r (nagrywarke mam od tygodnia), plytki activejet 4x dvd-r wypalaja sie ale juz w benq sie ich nie przeczyta :O a w innych napedach sie czytaja ale strasznie wolno. Z drugiej strony verbatim movie 4x wypalony na 4x dostal ocene od nero 97/100, jednak przy koncu plyty zwalnia przy odczycie. Widocznie chyba ten benq sobie troche gorzej radzi z dvd-r, tez macie takie doswiadczenia?

Moze jakas starsza wersja biosu jest lepsza?

Pozdrawiam.

Raus 19.12.2005 00:45

Cytat:

Napisany przez karel48
I to wyraźnie lepiej - czterokrotnie mniej błędów PIE przy prawie dwukrotnie mniejszym maksimum, dwukrotnie mniej błędów PIF, Jitter w sumie porównywalny - czyżby następna wpadka Benka czy może jednak pomyliłeś testy ???

Hehe nie pomyliłem, specjalnie nagrałem te płytki w Nero cd-dvd speed, a nie w DVD Decrypterze żeby podczas testu była widoczna linia zapisu - więc sam sobie zobacz

karel48 18.12.2005 23:59

Cytat:

Napisany przez Raus
Płytka BenQ palona x8 WOPC ON
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28075&stc=1



Płytka BenQ palona x8 WOPC OFF
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28076&stc=1


Lepiej wypalona bez WOPC :ysz:

I to wyraźnie lepiej - czterokrotnie mniej błędów PIE przy prawie dwukrotnie mniejszym maksimum, dwukrotnie mniej błędów PIF, Jitter w sumie porównywalny - czyżby następna wpadka Benka czy może jednak pomyliłeś testy ???

melag 18.12.2005 22:45

Extreme DVD-R 4x
 
Ilość załączników: 3
Najpierw podziękowania dla @Bartez-a, plusgsm nie zaktualizował jeszcze DNS :nie: (w domu łączę się przez GPRS) , gdyby nie jego pomoc nadal nie mogłbym korzystać z forum, jeszcze raz dziękuję.

Qscan 4x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28082&stc=1

Burn 4x, scan 8x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28083&stc=1

ta sama płyta scan 4x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28084&stc=1

:spoko:

Raus 18.12.2005 20:32

Cytat:

Napisany przez marx
a na jakiej podstawie jest wystawiana ocena zerowa w Nero Speed? Plytka odczytala sie (z problemami ale jednak), a na skanowaniu dostala 0....

Jeżeli będzie chociaż 1 błąd C2 to już masz ocene 0

marx 18.12.2005 19:06

a na jakiej podstawie jest wystawiana ocena zerowa w Nero Speed? Plytka odczytala sie (z problemami ale jednak), a na skanowaniu dostala 0....

Wojtek Toruń 18.12.2005 19:04

Cytat:

Napisany przez marx
czy wypalanie z mniejsza predkoscia daje lepsza jakosc? chodzi mi o CDR.Nagralem wlasnie z predkoscia x40 i plytka otrzymala ocene 0 z powodu bledow C2, jitter tez nie byl zachwycajacy 13,56% (max 23%).
Fakt iz jest to najtanszy mozliwy nosnik (Titanum=Plasmon) wiec pewnie tak ma byc?

Nie wiem czy się ze mnązgodzą inni ale z mojego doświadczenia nie ma sensu zaniżać prędkości przy dobrych płytach DVD, natomiast zaniżenie sensowne CD-R jest wskazane. Płyty CD-R x52 nagrywam x 24 (muza x12) i nie mam specjalnie skarg i problemów.

marx 18.12.2005 18:14

czy wypalanie z mniejsza predkoscia daje lepsza jakosc? chodzi mi o CDR.Nagralem wlasnie z predkoscia x40 i plytka otrzymala ocene 0 z powodu bledow C2, jitter tez nie byl zachwycajacy 13,56% (max 23%).
Fakt iz jest to najtanszy mozliwy nosnik (Titanum=Plasmon) wiec pewnie tak ma byc?

binf 18.12.2005 18:00

Cytat:

Napisany przez uuk81
Bios G to jakaś zagadka. Na pewno nie jest rozwijany, tak jak B.
Z tego co czytam na forum, to wszystkie sprzedawane Benq-i maja fabrycznie
wgrany bios z serii B, tak z pudełkiem jak i bez :)

Tak, ja też narazie spotkałem się tylko z biosem typu B (w boxie i w oemu). Mam tylko nadzieje że trafi mi się egzemplarz z biosem B (bo jest więcej aktualizacji :))

Raus 18.12.2005 16:51

Ilość załączników: 2
Płytka BenQ palona x8 WOPC ON
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28075&stc=1



Płytka BenQ palona x8 WOPC OFF
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28076&stc=1


Lepiej wypalona bez WOPC :ysz:

Ice 18.12.2005 15:09

Nie wiem czy juz ktos pisal, ale kilka dni temu pojawil sie nowy bios do Benq 1640


http://www.benq.pl/ServiceAndSupport...uct=750&type=B

PS>
JUZ WIEM ZE TO BYŁO :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.