Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

melag 20.12.2005 20:26

Platinum DVD+R 8x
 
Ilość załączników: 3
Qscan 8x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28101&stc=1

Qscan 4x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28102&stc=1

Burn 4x, SB on, plikiem testowym nero :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28103&stc=1

Maciej 20.12.2005 20:20

Cytat:

Napisany przez SIDis
Witam
Kupiłem sobie dzisiaj Cake 25 Verbatim (MCC 003), odziwo z 2004 roku, czy to nic nie robi ... ??? czy iść je wymienić :cool:

...powinny być okay.

SIDis 20.12.2005 20:16

Witam
Kupiłem sobie dzisiaj Cake 25 Verbatim (MCC 003), odziwo z 2004 roku, czy to nic nie robi ... ??? czy iść je wymienić :cool:

Bravo 20.12.2005 18:50

co do skaczącego buforu - to normalne bo BenQ ma zmienne OPC, a Litek miał stałe - wystarczy poczytać :czytaj:[/QUOTE]

czytalem o tym tylko niebylem pewien ze takie sa obiawy

dzieki za odp. :piwo:

Raus 20.12.2005 18:43

Cytat:

Napisany przez Bravo
Witam wlasnie stalem sie wlascicielem benqa 1640 i mam pytanie do pana Slawekj lub do innej konkretnej osoby i czy sa gdzies jakies opcje dotyczaace nagrywania ,a jezeli tak to gdzie i jak je ustawic zeby nagrywac jak najlepiej (optymalnie) zaznaczam ze nagrywam 90% plyty PLATINUM +R a tych 10% przewazaja TDK -R i cz zmieniac bios na jakis inny aktualnie jest BSJB ,a jezeli tak to na jaki?
dziekuje za wszelkie odp. i wskazowki

i jeszcze mam jedno pytanie nagralem pierwsza plyte (dvd+r) w decrypterze i tam bufor bardzo dziewnie sie zachowywal skakal miedzy 90 a 85% gdzie przy liteonie 451 stal zamorowany 99% cos moze wicie na ten temat...
moja konfigoracja
beneq na secondary ide master tasma 80 zyl


BENQ 1640 BOX -188zl (Gliwice)

Bios wgraj BSLB - są nowsze, ale ten jest sprawdzony i nie zawiera żadnych błedów, co do skaczącego buforu - to normalne bo BenQ ma zmienne OPC, a Litek miał stałe - wystarczy poczytać :czytaj:

Bravo 20.12.2005 17:27

Witam wlasnie stalem sie wlascicielem benqa 1640 i mam pytanie do pana Slawekj lub do innej konkretnej osoby i czy sa gdzies jakies opcje dotyczaace nagrywania ,a jezeli tak to gdzie i jak je ustawic zeby nagrywac jak najlepiej (optymalnie) zaznaczam ze nagrywam 90% plyty PLATINUM +R a tych 10% przewazaja TDK -R i cz zmieniac bios na jakis inny aktualnie jest BSJB ,a jezeli tak to na jaki?
dziekuje za wszelkie odp. i wskazowki

i jeszcze mam jedno pytanie nagralem pierwsza plyte (dvd+r) w decrypterze i tam bufor bardzo dziewnie sie zachowywal skakal miedzy 90 a 85% gdzie przy liteonie 451 stal zamorowany 99% cos moze wicie na ten temat...
moja konfigoracja
beneq na secondary ide master tasma 80 zyl


BENQ 1640 BOX -188zl (Gliwice)

mensir67pl 20.12.2005 15:09

Cytat:

Napisany przez esem
Czy zmieniając firmeware faktycznie działacie wg. instrukcji, tzn. odpinacie drugi napęd CD-ROMo podobny ???
Czyli aby np. BenQ był dokładnie sam jeden na taśmie (w systemie) w momencie flashowania...

Mam wtej chwili 2 Ben_ki na jednej tasmie nic nie przepinam :)

Raus 20.12.2005 13:40

Cytat:

Napisany przez esem
Czy zmieniając firmeware faktycznie działacie wg. instrukcji, tzn. odpinacie drugi napęd CD-ROMo podobny ???
Czyli aby np. BenQ był dokładnie sam jeden na taśmie (w systemie) w momencie flashowania...

Nieee, ja mam na jednej taśmie BenQ 1640 i Philipsa DVDR16LS (BenQ 1625) i nigdy nie odłączam drugiego napędu, a w dodatku na drugiej taśmie jest jeszcze jedna nagrywarka - LG 4163

esem 20.12.2005 13:32

Czy zmieniając firmeware faktycznie działacie wg. instrukcji, tzn. odpinacie drugi napęd CD-ROMo podobny ???
Czyli aby np. BenQ był dokładnie sam jeden na taśmie (w systemie) w momencie flashowania...

Raus 20.12.2005 00:54

Ilość załączników: 1
Na koniec dnia pięknie wypalony Verbatim LightScribe x8

ps. Gdyby nie pik PIF pod koniec w okolicy 4GB byłby to mój rekor w ilości błędów PIF - do tego momentu było ich tylko 29 :wow:

binf 19.12.2005 23:46

Cytat:

Napisany przez Raus
Problem z odczytem DVD-ROM to błąd biosu BSNB, zosyań przy BSLB

Czyli czekamy na następną wersje biosu. :)

Najgorszy77 19.12.2005 22:34

Raczej zostane ale wypalanie lepsze na BSNB troche kusi.

Raus 19.12.2005 22:32

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Najgorszy77
Witam

Chciałem zapytać o ten nowy bios BSNB, zapuścłem go i spoko chodziło nagrałem pare płytek może jakość sie polepszyła o jakieś 2%, cieszyłem sie ale jakieś 30 min. temu dostałem film z wypożyczalni od kumpla. Wkładam płyte i nic, tak jakby w napędzie nic nie było, nawet dioda nie świeci. Poleciałem do kumpla, sprawdza na litku i normalnie działa. Ze spuszczoną głową wróciłem do domu bo nie moge filmu zobaczyć. Ale myśle wróce na BSLB i sprawdze. Po zmianie biosu płyta normalnie ruszyła i oglądam. Czy ktoś miał taki sam problem ?

Problem z odczytem DVD-ROM to błąd biosu BSNB, zosyań przy BSLB



TDK palone x8 na SolidBurn

Najgorszy77 19.12.2005 22:28

Witam

Chciałem zapytać o ten nowy bios BSNB, zapuścłem go i spoko chodziło nagrałem pare płytek może jakość sie polepszyła o jakieś 2%, cieszyłem sie ale jakieś 30 min. temu dostałem film z wypożyczalni od kumpla. Wkładam płyte i nic, tak jakby w napędzie nic nie było, nawet dioda nie świeci. Poleciałem do kumpla, sprawdza na litku i normalnie działa. Ze spuszczoną głową wróciłem do domu bo nie moge filmu zobaczyć. Ale myśle wróce na BSLB i sprawdze. Po zmianie biosu płyta normalnie ruszyła i oglądam. Czy ktoś miał taki sam problem ?

Raus 19.12.2005 16:41

Ilość załączników: 4
Obiecane testy:

Verbatim DVD-R Perłowy palony x8 - SolibBurn WYŁĄCZONE

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28088&stc=1



Verbatim DVD-R Perłowy palony x8 - SolidBurn WŁĄCZONE

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28089&stc=1


Teraz DVD+R

Verbatim DVD+R Perłowy palony x8 - SolidBurn WYŁĄCZONE

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28090&stc=1


Verbatim DVD+R Perłowy palony x8 - SolidBurn WŁĄCZONE

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28091&stc=1


Podsumowując:
DVD-R - Lepiej wypalona płytka na strategi z biosu niż na SB, błędy PIE i jitter mniejsze PIF porównywalny

DVD+R - tu sytuacja odwrotna - lepiej wypalone na SB, w dodatku płytka wypalona bez SB posiada duży pik PIE i PIF jednak nie wpływa on na odczyt

Ogulnie płytki jak na Verbatima nie najwyższych lotów (szczególnie DVD+R), ale wyniki do przyjęcia i płytki bez problemu czytają się w stacjonarce, a nie jak któś tu pisał że po wypaleniu nadają się do kosza.

EDIT: @mensir tak się składa że też kupiłem dwie TDK tylko że DVD-R, są na TTG02, jak wypale wrzuce skan


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.