![]() |
Platinum DVD+R 8x
Ilość załączników: 3
Qscan 8x :
http://217.144.201.36/attachment.php...id=28101&stc=1 Qscan 4x : http://217.144.201.36/attachment.php...id=28102&stc=1 Burn 4x, SB on, plikiem testowym nero : http://217.144.201.36/attachment.php...id=28103&stc=1 |
Cytat:
|
Witam
Kupiłem sobie dzisiaj Cake 25 Verbatim (MCC 003), odziwo z 2004 roku, czy to nic nie robi ... ??? czy iść je wymienić :cool: |
co do skaczącego buforu - to normalne bo BenQ ma zmienne OPC, a Litek miał stałe - wystarczy poczytać :czytaj:[/QUOTE]
czytalem o tym tylko niebylem pewien ze takie sa obiawy dzieki za odp. :piwo: |
Cytat:
|
Witam wlasnie stalem sie wlascicielem benqa 1640 i mam pytanie do pana Slawekj lub do innej konkretnej osoby i czy sa gdzies jakies opcje dotyczaace nagrywania ,a jezeli tak to gdzie i jak je ustawic zeby nagrywac jak najlepiej (optymalnie) zaznaczam ze nagrywam 90% plyty PLATINUM +R a tych 10% przewazaja TDK -R i cz zmieniac bios na jakis inny aktualnie jest BSJB ,a jezeli tak to na jaki?
dziekuje za wszelkie odp. i wskazowki i jeszcze mam jedno pytanie nagralem pierwsza plyte (dvd+r) w decrypterze i tam bufor bardzo dziewnie sie zachowywal skakal miedzy 90 a 85% gdzie przy liteonie 451 stal zamorowany 99% cos moze wicie na ten temat... moja konfigoracja beneq na secondary ide master tasma 80 zyl BENQ 1640 BOX -188zl (Gliwice) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Czy zmieniając firmeware faktycznie działacie wg. instrukcji, tzn. odpinacie drugi napęd CD-ROMo podobny ???
Czyli aby np. BenQ był dokładnie sam jeden na taśmie (w systemie) w momencie flashowania... |
Ilość załączników: 1
Na koniec dnia pięknie wypalony Verbatim LightScribe x8
ps. Gdyby nie pik PIF pod koniec w okolicy 4GB byłby to mój rekor w ilości błędów PIF - do tego momentu było ich tylko 29 :wow: |
Cytat:
|
Raczej zostane ale wypalanie lepsze na BSNB troche kusi.
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
TDK palone x8 na SolidBurn |
Witam
Chciałem zapytać o ten nowy bios BSNB, zapuścłem go i spoko chodziło nagrałem pare płytek może jakość sie polepszyła o jakieś 2%, cieszyłem sie ale jakieś 30 min. temu dostałem film z wypożyczalni od kumpla. Wkładam płyte i nic, tak jakby w napędzie nic nie było, nawet dioda nie świeci. Poleciałem do kumpla, sprawdza na litku i normalnie działa. Ze spuszczoną głową wróciłem do domu bo nie moge filmu zobaczyć. Ale myśle wróce na BSLB i sprawdze. Po zmianie biosu płyta normalnie ruszyła i oglądam. Czy ktoś miał taki sam problem ? |
Ilość załączników: 4
Obiecane testy:
Verbatim DVD-R Perłowy palony x8 - SolibBurn WYŁĄCZONE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28088&stc=1 Verbatim DVD-R Perłowy palony x8 - SolidBurn WŁĄCZONE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28089&stc=1 Teraz DVD+R Verbatim DVD+R Perłowy palony x8 - SolidBurn WYŁĄCZONE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28090&stc=1 Verbatim DVD+R Perłowy palony x8 - SolidBurn WŁĄCZONE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28091&stc=1 Podsumowując: DVD-R - Lepiej wypalona płytka na strategi z biosu niż na SB, błędy PIE i jitter mniejsze PIF porównywalny DVD+R - tu sytuacja odwrotna - lepiej wypalone na SB, w dodatku płytka wypalona bez SB posiada duży pik PIE i PIF jednak nie wpływa on na odczyt Ogulnie płytki jak na Verbatima nie najwyższych lotów (szczególnie DVD+R), ale wyniki do przyjęcia i płytki bez problemu czytają się w stacjonarce, a nie jak któś tu pisał że po wypaleniu nadają się do kosza. EDIT: @mensir tak się składa że też kupiłem dwie TDK tylko że DVD-R, są na TTG02, jak wypale wrzuce skan |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:07. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.