Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

popo601 11.12.2005 15:05

Ilość załączników: 1
A teraz zagadka kto mi wyjaśni dlaczego mi nagrywarka w systemie widoczna jest jako DVD RM a nie DVDRW przed BenQ miałem Litka i było to samo nie wiem dlaczego tak się dzieje ??

melag 11.12.2005 14:57

Cytat:

Napisany przez Raus
Wgrałem tego BEGB na konfiguracji: BenQ 1640 - master, Philips DVDR16LS - Slave i nie było żadnych problemów, jednak powróciłem do BSLB ponieważ zarówno na BEGB jak i BSNB podczas skanowania płytki napęd co chwile zwalniał i wracał to nominalnej prędkości - przykład TUTAJ , nie tylko ja mam taki problem - na forum cdfreaks pare osób ma to samo

To jest to czego się obawiałem, spadki transferu. UDMA2 vs UDMA4 :niepow:

Raus 11.12.2005 14:46

Cytat:

Napisany przez melag
Nie próbowałem jeszcze BEGB na swojej konfiguracji (1625 i 1640), być może faktycznie nie będzie problemów, czy ktoś może sprawdzić inną konfigurację ?
:idea:

Wgrałem tego BEGB na konfiguracji: BenQ 1640 - master, Philips DVDR16LS - Slave i nie było żadnych problemów, jednak powróciłem do BSLB ponieważ zarówno na BEGB jak i BSNB podczas skanowania płytki napęd co chwile zwalniał i wracał to nominalnej prędkości - przykład TUTAJ , nie tylko ja mam taki problem - na forum cdfreaks pare osób ma to samo

melag 11.12.2005 14:28

Cytat:

Napisany przez slawekj
U mnie zamontowane na jednej taśmie dwa napędy.
Jedna drugiej nie przeszkadza. :spoko:
:)

Nie próbowałem jeszcze BEGB na swojej konfiguracji (1625 i 1640), być może faktycznie nie będzie problemów, czy ktoś może sprawdzić inną konfigurację ?
:idea:

popo601 11.12.2005 14:16

Faktycznie popieram CpU przydało by się jakieś podsumowanie bo ja już sam zgłupiałem i nadal mało wiem co jak zrobiś żeby było OK jaki BIOS itd.

slawekj 11.12.2005 14:09

Cytat:

Napisany przez melag
Jeżeli dwie nagrywarki na jednej taśmie to BSNB, jako jedyna BEGB

U mnie zamontowane na jednej taśmie dwa napędy.
Jedna drugiej nie przeszkadza. :spoko:

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=27958&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=27959&stc=1

:)

CpU 11.12.2005 14:01

Hmm to w koncu jak to jest ?
Teraz mam BSLB i czy polecacie zmiane na BSNB ?
I co ewentualnie da mi BEGB poza zmiana na EW164B ?
Ciezko sie juz tak prawde mowiaz w tym watku polapac co i jak powinno byc jakies podsumowanie co kilkaset postow co jest aktualnie polecane a co nie i dlaczego

popo601 11.12.2005 13:56

Amoże ktoś wie czy trzeba i jak poprawnie tym proksem WinDWFlash flashować biosa bo to się robi chyba tylko przy zmianie na starszy bios czy tak ??

popo601 11.12.2005 13:52

hmmmm a dlaczego tak sądzisz ?? a może biosa zmienić na ten ponoć najlepszy BEGB mam tylko jedną nagrywarkę zworka na MASTER, ASPI 1.7 tylko cholerny bufor w nero expres nie widzę go co się z nim dzieje ale chyba jest OK bo widzę po dysku jak pracuje

VIZZARD 11.12.2005 13:20

Ilość załączników: 1
Imation DVD+R x8 burn x8 1640BEGB

Ach gdyby nie Dwie Wieże ... :smutny:

VIZZARD 11.12.2005 13:01

Cytat:

Napisany przez popo601
Ta sama Verbatim DVD+RW skasowana całkowicie i nagrane jeszcze raz to samo efekt mizerny no ale troszkę lepiej niż poprzednio

Założe się, że po ponownym nagraniu będzie jeszcze lepiej :mruga:

melag 11.12.2005 12:57

Cytat:

Napisany przez Romanfox
Moze ktos poleci mi jaki najlepszy bios jest aktualnie do benq DW1640

Jeżeli dwie nagrywarki na jednej taśmie to BSNB, jako jedyna BEGB

melag 11.12.2005 12:51

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
Na zdrowie! :piwo:

A na nadchodzący 500 post :piwko2:

Szkoda tylko że ten post przypada na Adwent a nie na Wielki Post :ysz:


:czar:

500
:piwo:

popo601 11.12.2005 12:49

Ilość załączników: 1
Ta sama Verbatim DVD+RW skasowana całkowicie i nagrane jeszcze raz to samo efekt mizerny no ale troszkę lepiej niż poprzednio

Romanfox 11.12.2005 12:45

Moze ktos poleci mi jaki najlepszy bios jest aktualnie do benq DW1640


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.