Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

joujoujou 04.08.2013 15:23

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD-R x16 palony x8:

Załącznik 62939

melag 05.08.2012 16:28

Te Sony są całkiem-całkiem, szkoda, że posiadają uszkodzenia fizyczne (fabrycznie?).
Jitter - b.ładny.

joujoujou 05.08.2012 10:44

Ilość załączników: 6
Sony D21, x12:

Załącznik 60012

Załącznik 60013

Załącznik 60014

Sony D21, x8:

Załącznik 60015

Załącznik 60016

Załącznik 60017

melag 29.07.2012 20:30

Fajno, no to czekam :piwo:

joujoujou 29.07.2012 14:32

Ten jitter na fake'u też mnie zaskoczył. :hmm:

W tygodniu popalę troszkę soniaków a jak czasu starczy, to zrobię porównawczy test 1640 vs 1620 vs pionek 111.

melag 28.07.2012 22:21

Ostatni :spoko:, pozostałe również ok.
Ten "fake" ma najniższy jitter! :D

joujoujou 28.07.2012 01:03

Ilość załączników: 9
Cytat:

Napisany przez melag (Post 1216850)
Ten ostatni wypał - lux.

Czekaj aż zobaczysz x8. :>
Cytat:

Napisany przez melag (Post 1216850)
Zastanawiają mnie duże spadki bufora.

Mnie też. Może to przez USB? :hmm:

Testy x8 już się robią, stay tuned. :mruga:

================================

Fake MCC:

Załącznik 59958

Załącznik 59959

Załącznik 59960

Yuden:

Załącznik 59961

Załącznik 59962

Załącznik 59963

MCC004:

Załącznik 59964

Załącznik 59965

Załącznik 59966

melag 27.07.2012 23:44

Ten ostatni wypał - lux.
Zastanawiają mnie duże spadki bufora.

joujoujou 27.07.2012 23:23

Ilość załączników: 3
x12 - qscan, zapis, test jakości:

Załącznik 59955

Załącznik 59956

Załącznik 59957

joujoujou 27.07.2012 22:56

Ilość załączników: 3
Tym razem "prawdziwe" MCC 004. Świeżutki cake, 50 sztuk indyjskich verbatimów dostarczony wczoraj przez sympatycznego Pana Listonosza.

Qscan x16:

Załącznik 59952

Zapis x16:

Załącznik 59953

Test jakości:

Załącznik 59954

melag 23.07.2012 19:11

Te "szpile" przy wybraniu prędkości 16x, to znany problem. Błąd chipsetu.
Na BenQ 1640 i jego oem-ach unikamy jak ognia prędkości 16x dla DVD+R :D
Za myce.com (dawniej cdfreaks) z recenzji DW1640:
Cytat:

16x DVD+R writing create PIE/PIF spikes near the end of the disc.

joujoujou 22.07.2012 16:47

Ilość załączników: 6
Ten sam zestaw nośników co wyżej, tym razem x12:

Fake MCC:

Załącznik 59912

Załącznik 59913

Załącznik 59914

I Yuden od verbatima:

Załącznik 59915

Załącznik 59916

Załącznik 59917

joujoujou 22.07.2012 14:30

Ilość załączników: 6
Mówisz i masz. :D

MCC niestety fake MID (jakiś noname z miejscowego supermarketu), ale w tygodniu poszukam verbatimów w sklepie.

Qscan x16:

Załącznik 59906

Zapis (jak widać rzeczywista prędkość nawet nie zbliżyła się do x16):

Załącznik 59907

Test jakości:

Załącznik 59908

Wniosków nie będzie, bo i w sumie po co. :mruga:

=========================

Japoński Verbatim, cake 50.

Qscan x16:

Załącznik 59909

Zapis:

Załącznik 59910

Test jakości:

Załącznik 59911

Kolejne testy jeszcze dzisiaj.

melag 21.07.2012 18:58

@Jou - zapodaj jakiś scanik. Fajnie, jakby się udało na MCC.
:)

joujoujou 19.07.2012 14:41

Nie było aż tak źle. Pierwsza przejściówka, której spróbowałem od razu po przyniesieniu napędu do domu nie zadziałała, ale tego się spodziewałem po chińskim badziewiu za 3 euro z wysyłką. :haha:

W szafie kurzyła się obudowa 5.25" wraz z wmontowanym w nią pionkiem 111D@111L. Po otwarciu obudowy oczom mym ukazał się m.in. chipset Prolific PL-3507, który według informacji internetowych z Benkami współpracuje. No i rzeczywiście współpracuje aż miło. :spoko:

Mój zdobyczny philips został przeflashowany na EW164B (BEGB). :jupi:

A pionkowi dziadowska chińska przejściówka nie przeszkadza - działa i na niej. :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.