Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

seku 20.11.2015 21:08

Ilość załączników: 6
małe wykopalisko

Ale stałem się posiadaczem po wielu latach Benq 1640 wyjęta z modernizowanego servera firmy z art. budowlanymi.

stan w jakim ja dostałem kiepski po rozebraniu w środku sam kurz i pył...
przeszła kpl. czyszczenie smarowanie itp.

front panel Biege ale już na maksa zżółknięty
produkcja April 2005 fw. BSLB w QSiute nie ma żadnego wypalonego nośnika w bazie zapisanych
Załącznik 73671Załącznik 73672

scany odczytu
Załącznik 73673Załącznik 73674

4x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09
Verbatim DVD+R DL MKM003 Made in UAE
OPC: On
ImgBurn 2.5.8.0
Załącznik 73675
8x@_NEC DVD_RW ND-4551A 1-09
Verbatim DVD+R Made in Tajwan c.100
OPC: On
ImgBurn 2.5.8.0
Załącznik 73676

@czary2mary co powiesz ? będzie coś z tego

czary2mary 27.09.2014 15:07

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1293810)
Już wiem o co chodzi! :D
PxScan przekłamuje ID płyty. Poniżej skan płytki z powyższego postu:

dobre ;) nigdy bym nie wpadł na to;)

melag 27.09.2014 11:47

Ilość załączników: 1
Już wiem o co chodzi! :D
PxScan przekłamuje ID płyty. Poniżej skan płytki z powyższego postu:

Extreme CD-R 52x
Burn 24x
Załącznik 67471

melag 27.09.2014 10:10

Ilość załączników: 2
Płytka została zutylizowana :ysz:
Pozostały mi dwie, wydawałoby się takie same, natomiast wykazują już inne ID.
To są jakieś przedruki (odpad produkcyjny :D), jak to jest zazwyczaj w przypadku wszelkich płyt Extreme.
Płytki pakowane po 1szt w koperty:
Załącznik 67469

Załącznik 67470

czary2mary 27.09.2014 08:58

Jaki to producent tego Extreme CD-R ?(79m57s73f)
Nigdy się z takim kodem nie spotkałem.

melag 26.09.2014 21:07

Ilość załączników: 1
Extreme CD-R 52x
Burn 48x
Załącznik 67464

melag 26.09.2014 19:10

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R DL 8x
Burn 8x SB=ON
Załącznik 67459

Załącznik 67460

TA
Warstwa 1: V.Good/V.Good/Good
Warstwa 2: Good/Good/N.Good

melag 26.09.2014 08:46

Ilość załączników: 5
Emtec DVD-R 16x
Burn 8x SB=ON
Załącznik 67454

Załącznik 67455

Załącznik 67456

Załącznik 67457

Załącznik 67458

melag 24.09.2014 17:03

Ilość załączników: 5
Memorex DVD+R 16x
Burn 8x SB=ON
Załącznik 67430

Załącznik 67431

Załącznik 67432

Załącznik 67433

Załącznik 67434

melag 24.09.2014 15:41

Ilość załączników: 6
Kupiłem kolejnego Philipsa 1648, poprzedni przy przeszczepie optyki z DW1650 zszedł na stole ;) Nie będę tego opisywał, po prostu dałem "ciała", nawiasem mówiąc DW1650 po powrocie optyki czuje się dobrze :)
Obecny egzemplarz jest z września 2005, kupiony za "śrubki" jako uszkodzony - "nie wysuwa się tacka".
Przypuszczałem, że chodzi o pasek napędowy tacki (tzw. gumkę) lub w najgorszym wypadku o silniczek. Tak czy siak, dawcę przecież miałem!
Suma summarum skończyło się na standardowej wymianie paska :D

Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja, czyszczenie, smarowanie, crossflash! :szczerb:

Baza SolidBurn przed crossflashem:
Załącznik 67423

Memorex DVD+R 16x
Burn 8x SB=OFF
Załącznik 67424

Załącznik 67425

Załącznik 67426

Załącznik 67427

Załącznik 67428

czary2mary 27.08.2014 10:15

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1291150)
Dokładnie, napęd kupiony w Szymkomp k***a
Dzisiaj powtórzyłem testy:

Wygląda, że wszystko ok.
Nawet gdyby ostatecznie okazało się, że to "padaczka", to i tak, dla samej obudowy warto było kupić! :D
Mam już na celowniku gościa z POZ, od którego mogę odkupić DW1620 za 10zł. Będzie więc ewentualny dawca.


@Rcobex kiedyś mnie pytał o tego co kupiłeś -ale odradziłem mu ze względu na sprzedawcę.
Możliwe że długo leżał nieużywany i smar na prowadnicach lasera poprzysychał albo już ze starości się zużył .
Dobrze jest dokładnie je wyczyścić i ponownie nasmarować nawet choćby olejem maszynowym .
Tu masz następnego dawce BenQ DW1650 w wersji Philipsa do kompletu;)
http://olx.pl/oferta/nagrywarka-dvd-...tml#e88493bedc

melag 27.08.2014 09:05

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1291147)
Jak kupiłeś od tego gościa to na 99,9% złom;)
http://allegro.pl/my_page.php?uid=25561057
Gość kiedyś miał dużo napędów w ofercie ale znany był z trupiarni i kto nie kupił to ledwo żywe szroty dostawał . A odesłanie na własny koszt sprawi że
dopłacisz do interesu.
Po odczycie wygląda na OPU do wymiany- laser jest taki sam w BenQ DW 1620\1625\1640\1650\1655.-konstrukcja i model Philipsa -działają po przeszczepie bezproblemowo -cena za jaką najtaniej można na dziś znaleźć to 10$\szt przy zakupie 10szt .
Sam mam z 4 Benki do przeszczepu ale zupełnie niestety na dzień dzisiejszy nieopłacalne.:ysz:
Chyba że kiedyś uda się wyrwać gdzieś taniej OPU........;)

Dokładnie, napęd kupiony w Szymkomp k***a
Dzisiaj powtórzyłem testy:
Załącznik 67198

Załącznik 67199

Wygląda, że wszystko ok.
Nawet gdyby ostatecznie okazało się, że to "padaczka", to i tak, dla samej obudowy warto było kupić! :D
Mam już na celowniku gościa z POZ, od którego mogę odkupić DW1620 za 10zł. Będzie więc ewentualny dawca.

czary2mary 27.08.2014 08:47

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1291126)
Verbatim DVD+R 16x
Burn 8x
Cosik BenQ ma problemy z odczytem, pozostałe napędy wykazują bardzo dobrą jakość wypalenia.

Jak kupiłeś od tego gościa to na 99,9% złom;)
http://allegro.pl/my_page.php?uid=25561057
Gość kiedyś miał dużo napędów w ofercie ale znany był z trupiarni i kto nie kupił to ledwo żywe szroty dostawał . A odesłanie na własny koszt sprawi że
dopłacisz do interesu.
Po odczycie wygląda na OPU do wymiany- laser jest taki sam w BenQ DW 1620\1625\1640\1650\1655.-konstrukcja i model Philipsa -działają po przeszczepie bezproblemowo -cena za jaką najtaniej można na dziś znaleźć to 10$\szt przy zakupie 10szt .
Sam mam z 4 Benki do przeszczepu ale zupełnie niestety na dzień dzisiejszy nieopłacalne.:ysz:
Chyba że kiedyś uda się wyrwać gdzieś taniej OPU........;)

melag 26.08.2014 21:40

Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R 16x
Burn 8x
Cosik BenQ ma problemy z odczytem, pozostałe napędy wykazują bardzo dobrą jakość wypalenia.
Załącznik 67194

Załącznik 67195

Załącznik 67196

melag 26.08.2014 20:26

Cytat:

Napisany przez rcobex (Post 1291117)
No skoro na minusach śmigasz to nie oczekiwał bym dobrych wyników. :)

Powiem tak, jak na DVD-R jestem i tak zadowolony, zwłaszcza patrząc przez pryzmat parametru jitter oraz wieku napędu.
Teraz smaży się "plusik".
:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.