Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

rcobex 26.08.2014 20:16

No skoro na minusach śmigasz to nie oczekiwał bym dobrych wyników. :)

melag 26.08.2014 19:49

Ilość załączników: 3
Przegląd, czyszczenie, crossflash:
Załącznik 67191

Qsuite dla BenQ, posiada o trzy zakładki więcej niż dla Philipsa:
Załącznik 67192

TDK DVD-R 16x
Burn 8x (wybrana), faktyczny zapis 4x (nierozpoznany nośnik, Solid Burn).
Załącznik 67193

TA good/good/good

Nie ma co się sugerować "końcówką", ewidentnie uszkodzenie nośnika. Generalnie "staruszek" nagrywa, jeszcze go potestuję.

melag 26.08.2014 19:43

Ilość załączników: 6
Napęd wygląda na "niezmęczony", zresztą potwierdzają to wpisy w bazie Solid Burn, wszystkie nośniki tam zapisane mają indeks prędkości 8x.
Załącznik 67183

TDK DVD-R 16x@ Philips 1648P1
Burn 8x (wybrana), faktyczny zapis 4x (nierozpoznany nośnik, Solid Burn).
Załącznik 67186
Załącznik 67187
Załącznik 67188
Załącznik 67189
Załącznik 67190

melag 26.08.2014 19:19

Ilość załączników: 4
Właśnie nabyłem Philipsa 1648P1 :D
Cena 10zł + 15zł kw = 25zł

Napęd nie rozkręcany, oryginalna plomba na obudowie :)
Nie miałem jeszcze w kolekcji BenQ`a z tym philipsowskim panelem.
Załącznik 67179
Załącznik 67182
Załącznik 67180
Załącznik 67181

suhotnik 29.06.2014 15:51

Kiedyś robiłem, ale teraz zbytnio czasu nie mam na to...

melag 29.06.2014 14:58

Cytat:

Napisany przez suhotnik (Post 1286655)
W sumie mam już PIONEER BD-RW BDR-208D
i PIONEER DVD-RW DVR-215.

Spokojnie wystarczy, chyba, że chcesz robić testy...
:)

revolver0 29.06.2014 12:52

Adapter pci/usb na pata zawsze do czegoś innego się może przydać, a napęd sata tylko jest do jednego:( BenQ 1640 jest dość marudny jeśli chodzi o adapter, nie zawsze działa jak należy:((

suhotnik 29.06.2014 12:47

No właśnie nie wiem, czy gra jest warta świeczki...

revolver0 29.06.2014 12:46

Zawsze możesz spróbować jakiś adapter na pci/usb.

suhotnik 29.06.2014 12:23

Witajcie.
Muszę odłączyć moje 1640 :( Kupiłem płytę tylko z SATA :/

W związku z tym, co możecie polecić jako jego następcę ?
W sumie mam już PIONEER BD-RW BDR-208D
i PIONEER DVD-RW DVR-215.

czary2mary 18.05.2014 05:53

Cytat:

Napisany przez rcobex (Post 1283509)
Jak Banq, to tylko czarny. Nie przykręcę przecie białasa do eleganckiej budy z czarnymi napędami w sąsiedztwie. :)

Tu masz makumbę;)DW1655 z Lightscribe :)

http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-benq-i4250342116.html

A Tu NOWE Lite-on iHAS 124-19 A

http://allegro.pl/nagrywarka-liteon-...248528219.html

rcobex 17.05.2014 21:23

Jak Banq, to tylko czarny. Nie przykręcę przecie białasa do eleganckiej budy z czarnymi napędami w sąsiedztwie. :)

czary2mary 16.05.2014 09:33

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez rcobex (Post 1283404)
A wiem, z przesyłką 55zł chcą. Moim zdaniem trochę drogo. Widziałem już tańsze.

Był nie dawno za 20zł podobno w ekstra stanie i to blisko Ciebie :>ale szybko poszedł-ale to nie ja kupiłem mam duży zapas 1650;)

http://allegro.pl/dvd-rw-benq-solid-...231930239.html

Można przerobić Lite-on iHBS112 na BenQ:D:haha:;);)Próbuj;);););););)
BQFlesher widzi go jako rodzeństwo benkowe tylko firmware trzeba napisać żeby powstał pierwszy napęd BluRay firmy BenQ:haha:;)

Załącznik 66004

rcobex 16.05.2014 06:59

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1283384)
:spoko:

Za cztery dyszki, jest do wzięcia Benek 1650:
http://allegro.pl/nagrywarka-benq-dw...239770065.html

A wiem, z przesyłką 55zł chcą. Moim zdaniem trochę drogo. Widziałem już tańsze.

melag 15.05.2014 19:54

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1283381)
Kolejny zapasowy BenQ z odzysku:D

:spoko:

Za cztery dyszki, jest do wzięcia Benek 1650:
http://allegro.pl/nagrywarka-benq-dw...239770065.html


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.