Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

seku 12.12.2015 19:04

Benq po smarowaniu paska śmiga :-) zamyka i otwiera kupiłem tego MOTiP`a

dokładnie pasek trzymałem ze 3h. w tym płynie i potem go lekko wytarłem i założyłem

p.s. jak byś maił fotkę tego panelu ?

czary2mary 09.12.2015 14:55

Na pewno mam czarny z jakiegoś klona ale z logo Philips ,ale pasuje 100% ;)

seku 09.12.2015 10:23

szukam czarnego panelu do Benq 1640 :-)

seku 29.11.2015 16:36

ja używam wazeliny kosmetycznej zapachowej :-) i sprawdza się tak samo dobrze

czary2mary 29.11.2015 15:22

W zupełności wystarczy odrobinę wazeliny technicznej.
http://allegro.pl/wazelina-techniczn...463646220.html
http://allegro.pl/wazelina-bezkwasow...355058608.html
http://allegro.pl/wazelina-techniczn...519143015.html

Leman39 29.11.2015 15:07

Też bardzo przydatne informacje :)
A czym można przesmarować prowadnice, tak by nie narobić "ciasta" wewnątrz? :)

czary2mary 29.11.2015 09:51

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1343336)
A co mozna wykorzystac w zastepstwie takiego preparatu ?

np. kalafonia ;)
Również sposób Melag czasami pomaga - wrzut do wrzątku na kilka chwil ...
Te paski BenQ są fatalnej jakości wyciągają i starzeją się bardzo szybko :(
Zwykłe preparaty antypoślizgowe dają radę ale co jakiś czas trzeba nakładać ponownie ;)
http://allegro.pl/motip-spray-do-pas...047354154.html
http://allegro.pl/srodek-antyposlizg...995254521.html

misiozol 28.11.2015 22:56

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1343333)
Pasek się ślizga -preparat do zwiększenia tarcia -jak nie pomoże pasek jak dobrze pamietam średnica 38mm x 1mm x 1mm( lub 1,2mm x 1,2mm)
Jak coś mam takie paski - jak będzie potrzebny dostaniesz po kosztach;)

A co mozna wykorzystac w zastepstwie takiego preparatu ?

seku 28.11.2015 22:21

rozumie jutro z rańca go znowu rozbiorę :-)

czary2mary 28.11.2015 21:52

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1343332)
jest mały problem Benq się otwiera a nie chce się zamykać sam trzeba mu pomagać

co proponujecie na początek ?

Pasek się ślizga -preparat do zwiększenia tarcia -jak nie pomoże pasek jak dobrze pamietam średnica 38mm x 1mm x 1mm( lub 1,2mm x 1,2mm)
Jak coś mam takie paski - jak będzie potrzebny dostaniesz po kosztach;)

seku 28.11.2015 21:45

jest mały problem Benq się otwiera a nie chce się zamykać sam trzeba mu pomagać

co proponujecie na początek ?

czary2mary 22.11.2015 09:00

Również zapis jest OK..:spoko: Zdobyłem ostatnio kilka klonów tego modelu Phlipsa ale nie mam czasu kiedy sprawdzić -muszą czekać ;)

seku 21.11.2015 16:37

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R MCC 004 Made in Tajwan c.100

8x@BENQ 1640 BSRB
OverSpeed = Off
WOPC = ON
SolidBurn Supported Disc = Off
Un-Known Disc = On
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: On
Załącznik 73679Załącznik 73680

Leman39 21.11.2015 11:48

Być może będzie to dziewicze palenie tego sprzętu :)
Czekamy :)

czary2mary 21.11.2015 11:17

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1342594)
małe wykopalisko

Ale stałem się posiadaczem po wielu latach Benq 1640 wyjęta z modernizowanego servera firmy z art. budowlanymi.

stan w jakim ja dostałem kiepski po rozebraniu w środku sam kurz i pył...
przeszła kpl. czyszczenie smarowanie itp.

front panel Biege ale już na maksa zżółknięty
produkcja April 2005 fw. BSLB w QSiute nie ma żadnego wypalonego nośnika w bazie zapisanych


@czary2mary co powiesz ? będzie coś z tego

Jeszcze chwila a te BenQ wskakiwać będą do naszego muzeum ;)Bardzo ciężko już znaleźć sprawnego w dobrym stanie -dopada je śmierć technologiczna ...Wydaje mi się że stan dużo lepszy jak wygląd ;)
Odczyt jest bardzo zdrowy:spoko: , ale jak było kupę syfu w środku to musiał być jakoś używany -do odczytu ? niemożliwe żeby przez otwory wentylacyjne tak się zasyfił chyba że pomieszczenie firmy było bardzo wilgotne i zakurzone .
Te plastiki BenQ miały tendencje do zmiany barwy ale nie wszystkie ...musiało
być kilku dostawców...
Czas żebyś zaktualizował firmware i zapis przetestował ;):spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.