Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

czary2mary 15.05.2014 18:06

Ilość załączników: 3
Kolejny zapasowy BenQ z odzysku:D

Załącznik 65989

Załącznik 65990

Załącznik 65991

czary2mary 27.03.2014 17:42

Cytat:

Napisany przez budyn77 (Post 1278868)
Dzięki czary2mary za radę i link.

Rozebrałem i wyczyściłem. Pierścień wydaje się ok. Potem podłączyłem nagrywarkę poza PC. Wydaje mi się że ten dźwięk dobiega z górnej obudowy napędu. (górny talerz stabilizujący płytę) Szkoda że wyrzuciłem moja starą pierwszą 1640. Pewnie jakbym przełożył obudowę byłoby ok. :(

Czasami udaje się troszkę wyciszyć górny talerz bardzo lekko przesmarowując bardzo rzadkim olejem maszynowym .:)

budyn77 27.03.2014 17:05

Dzięki czary2mary za radę i link.

Rozebrałem i wyczyściłem. Pierścień wydaje się ok. Potem podłączyłem nagrywarkę poza PC. Wydaje mi się że ten dźwięk dobiega z górnej obudowy napędu. (górny talerz stabilizujący płytę) Szkoda że wyrzuciłem moja starą pierwszą 1640. Pewnie jakbym przełożył obudowę byłoby ok. :(

czary2mary 27.03.2014 10:45

Rozbierz wyczyść i sprawdź zwłaszcza pierścień napędowy płyt.

http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmonto...ycznego-63481/


:)

budyn77 26.03.2014 20:55

Kupiłem sobie na aukcji internetowej za 1.25 PLN (+ wysyłka 9 PLN) BenQ DW1640 Wyprodukowana w Malezji w maju 2005. Wgrany najnowszy bios BSRB.
Jednak nagrywarka jest chyba uszkodzona (może w czasie przesyłki).
Nagrywa i odczytuje płyty ale często przy rozpędzaniu wydaje okropne odgłosy charczenia i buczenia. Nie wiem jak to nawet nazwać. Nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Podejrzewam że to coś ze stabilizacją płyty podczas rozpędzania ale nie znam się na tym... Co to może być? ???

czary2mary 02.10.2013 13:53

Ilość załączników: 3
Zdobyczny Philips DVDR1648P1 zmieniony całkowicie na Benq DW1640-wymieniona obudowa na oryginalną ,tacka i maskownica przednia zmieniona na oryginał no i crossflash do Benq|| i Filip nie do poznania;)

Załącznik 63358

Załącznik 63359

Załącznik 63360

czary2mary 07.09.2013 08:33

JVC DVD-R TYG03
Benq DW1640 SolidBurn: Off
Nero12 x8

http://forum.cdrinfo.pl/f28/jvc-dvd-...4/#post1259845



*

ed hunter 06.09.2013 19:33

A odczytać też się da? :>

crowbme 06.09.2013 19:30

Własnie od czytać się da, jestem w stanie wykonać kopie płyty, ale testu nie przechodzi ;(

czary2mary 06.09.2013 14:38

Szkoda Benka katować takimi płytami;)
Test nie do końca bo odczytać się płyty nie da;)

crowbme 06.09.2013 13:02

Ilość załączników: 3
Tutaj kolejny test wynalazku z Reala. zakupiony w kajsie po 10 szt.
Płyty DVD+R marki Real.


Załącznik 63161 Załącznik 63163

Załącznik 63162



Testy nie zakończone, ale same wyniki graficzne wyglądają wg mnie dość dobrze. Płyta nagrana jako DVD-Video odtwarzana w odtwarzaczu bez problemów.

crowbme 31.08.2013 23:23

Ilość załączników: 3
Witam,
czytam wasze wypowiedzi i postanowiłem dołożyć coś od siebie - bez skojarzeń proszę ;).
Oto nagrana i testowana płyta DVD-R marki "Auchan". Nagrana x4. Producent Sony.

Załącznik 63123

Załącznik 63124

Załącznik 63125

melag 05.08.2013 21:20

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1257491)
Kopia jest na dwóch dyskach. :>

No i luz :spoko:

joujoujou 05.08.2013 16:40

Kopia jest na dwóch dyskach. :>

melag 05.08.2013 15:13

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1257428)
Verbatim DVD-R x16 palony x8:

Tuż przed 0,5GB jest skok parametru jitter oraz spada prędkość, w przyszłości mogą być problemy z odczytem tego sektora. Reszta w normie.
:matrix:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.