Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Piterniel 11.12.2005 20:31

Cytat:

Napisany przez popo601
Zastanawia mnie co to jest ten typ księgi ?? na Litku mi nie wyskakiwało coś takiego i widzę że przy wypalaniu dziwnie się napęd zachowuje dioda bardzo szybko mruga a zwykle migała równo co sekundę +,-

Chyba chodzi o Book-Type :)
Dodaje test z prędkością 4x

http://img416.imageshack.us/img416/5...1december2.png

VIZZARD 11.12.2005 20:15

Ilość załączników: 1
X-Disc DVD-R x8 burn x8 1640BEGB

VIZZARD 11.12.2005 20:05

Ilość załączników: 1
X-Disc DVD+R x8 burn x8 1640BEGB

VIZZARD 11.12.2005 20:02

Ilość załączników: 1
Imation DVD+R x8 burn x12 1640BEGB

VIZZARD 11.12.2005 19:32

Cytat:

Napisany przez popo601
Zastanawia mnie co to jest ten typ księgi ?? na Litku mi nie wyskakiwało coś takiego i widzę że przy wypalaniu dziwnie się napęd zachowuje dioda bardzo szybko mruga a zwykle migała równo co sekundę +,-

Bardzo fajnie jest być zielonym, ale ...

Czytać umiemy, pisać umiemy, myśleć .... Umiemy? :hmm:

Większość odpowiedzi na zadawane po raz setny pytania odkrył juz Krzysiek Kolumb

Tyle że on już ci nie odpowie ... :nie:

Za to przy odrobinie szczerych chęci i inteligencji w kilkadziesiąt sekund znajduje się odpowiedź na tymże forum przy pomocy magicznej opcji szukającej

Zwłaszcza jeżeli chodzi przykładowo o ten typ księgi :czytaj:


Dobrze że nie padają pytania dlaczego płyta jest okrągła

Choć wcale bym się nie zdziwił że są one te pytania w przygotowaniu :sciana:


Poza tym jaki jest najlepszy bios i jaki jest najlepszy bios?

A kto to wie? :idea:

Sprawdzamy to na bieżąco i wymieniamy się doświadczeniami

Wyniki są zamieszczane do interpretacji i własnej oceny :czytaj:

Ponadto jeżeli ktoś wykaże minimum chęci - to sam może sobie wgrać, nagrać, porównać

I będzie wiedział jaki jest najlepszy ten bios



Co nikt nie chce o nim powiedzieć ... :blee:

To tajemnica :na_ucho:

popo601 11.12.2005 18:19

Ilość załączników: 1
I oceńcie sami EMTEC X8 palony X4 DVD+R

slawekj 11.12.2005 18:07

Cytat:

Napisany przez Piterniel
BenQ DW1640@EW164B ; płytka palona 4x

Błędy TE/FE na końcówce rosną już przy prędkości 4x.
Będą jeszcze większe przy 8x i przekładają się na większe PI i Jitter.
Przy rosnących błędach TE/FE sprawdzam prędkością 4x.
Dłużej, dokładniej a wyższe błędy nie są generowane prędkością.
Prośba o test z prędkością 4x.
Płytka ładnie wypalona z równomiernym Jitter (końcówka wiadomo).
Potwierdza się Jitter na biosie BEGB. :spoko:

:)

popo601 11.12.2005 18:07

Ilość załączników: 1
Zastanawia mnie co to jest ten typ księgi ?? na Litku mi nie wyskakiwało coś takiego i widzę że przy wypalaniu dziwnie się napęd zachowuje dioda bardzo szybko mruga a zwykle migała równo co sekundę +,-

popo601 11.12.2005 17:54

Skoro to normalne że tak widzi ją XP z SP2 to cóż nie mam więcej pytań.
Kupiłem właśnie DVD+R EMTEC X8 zaraz zobaczymy jak wypadnie za moment wrzucę screna.

Piterniel 11.12.2005 17:43

EMTEC DVD+R 4x
 
BenQ DW1640@EW164B ; płytka palona 4x

http://img235.imageshack.us/img235/4016/qscan0hh.png

http://img376.imageshack.us/img376/5...1december2.png

slasher 11.12.2005 17:11

Że tak zapytam bo już od szukania mnie głowa boli...

Jaki obecnie najlepszy bios i jakie płyty do DW 1640

melag 11.12.2005 16:13

Cytat:

Napisany przez polsat
posiadam 2 nagrywarki Benq 1640 z biosem BEGB podpiete na 1 tasmie jak narazie 0 problemow

Tak, ale obydwie pracują w UDMA4.

polsat 11.12.2005 15:48

posiadam 2 nagrywarki Benq 1640 z biosem BEGB podpiete na 1 tasmie jak narazie 0 problemow

aL1En 11.12.2005 15:39

mi teraz każde nagrane iso na verbie dvd-r x8 (cmc) idzie do kosza, intra sie tną ;((( ale bezsens, przeszło pół bańki na płyty i prawie kazda płyta zle nagrana, nie mam pytań.

slawekj 11.12.2005 15:06

Cytat:

Napisany przez melag
To jest to czego się obawiałem, spadki transferu. UDMA2 vs UDMA4 :niepow:

To nie tak. :nie:
Na biosie BSLB i BSNB jest UDMA2.
W biosie BSNB i BEGB zmieniono (powrócono) do innej metody odczytu.
Tak było do biosu BSJB. :taktak:
Cytat:

Napisany przez popo601
A teraz zagadka kto mi wyjaśni dlaczego mi nagrywarka w systemie widoczna jest jako DVD RM a nie DVDRW przed BenQ miałem Litka i było to samo nie wiem dlaczego tak się dzieje ??

:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=180

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.