Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Raus 23.12.2005 01:34

Ilość załączników: 1
No i Verb palony x16. Optymalna prędkość zapisu dla tego nośnika to x12

bigbluee 23.12.2005 01:16

Cytat:

Napisany przez SIDis
Witam
Kupiłem sobie dzisiaj Cake 25 Verbatim (MCC 003), odziwo z 2004 roku, czy to nic nie robi ... ??? czy iść je wymienić :cool:

Ja cały czas kupuje Pastele z 2004 i jakość w nero to 97

Raus 23.12.2005 00:22

Ilość załączników: 3
Pare Verbatimów kupionych na szpindlu (10 sztuk) za 17zł w szczecińskim Media Markt.

Palony x12
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28154&stc=1


Palony x12
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28155&stc=1


Palony x8
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28153&stc=1


Zaraz jeszcze wrzuce x16, a jutro x4

slawekj 22.12.2005 23:18

Cytat:

Napisany przez Dziadek
Tyle materiału było.... na palenie plikiem testowym trochę szkoda czasu i płytek...

Nie... nie... nic na siłę. :spoko:
Jednak końcówki są najgorsze. Mało jest płytek, które do końca trzymają jakość.
Przykre :taktak:, że nośnik MCC 003 jest już nie produkowany. ???
Na nowym MCC 004 Jitter średni powyżej 8% a max 10-11%. :blee:

:)

mensir67pl 22.12.2005 23:15

Ilość załączników: 1
A JA ZYCZE zeby w Nowym Roku wszystkie nagrywarki palily na wszystkich plytkach swiata jak na tej na obrazku ;) co najmniej ||

Dziadek 22.12.2005 23:10

Tyle materiału było.... na palenie plikiem testowym trochę szkoda czasu i płytek...

slawekj 22.12.2005 22:51

Cytat:

Napisany przez Dziadek
Ot, pierwsze z brzegu... ale trzeba przyznać, że chyba najlepsze...

Bardzo ładnie wypalone płytki. MCC :spoko:
Ale żadna nie do końca. Jest bardzo dobrze. :taktak:
Za max będzie 5+. :spoko:

:)

Dziadek 22.12.2005 22:42

Ilość załączników: 5
Ot, pierwsze z brzegu... ale trzeba przyznać, że chyba najlepsze...

slawekj 22.12.2005 21:59

Widzę, że wszyscy Koledzy zadowoleni. :taktak:
Ja nie jestem. :nie:
Powracam do propozycji:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2408
Minęło dwa tygodnie.
Przybyło wiele wykresów. Oceny jak zwykle 95-99. :spoko:
Ale błędy Jitter.... słabiutko.
Mój wzorzec:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2925
Najlepszy nośnik i płytka od marca 2004. Nie spotkałem lepiej wykonanej płytki.
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2437
Ba... analizuje dokładnie również wykresy na CDFreaks Forum i to samo.

Mój wniosek. Już nie ma dobrych nośników. ???
Mamy tylko dobry napęd. :spoko:

:)

astelix 21.12.2005 15:26

Na pewno byl ten problem z DVD-rw Verbatima natomiast na innych plytkach DVD-r oprocz tych TDK nie sprawdzilem gdyz mam jeszcze 2 sztuki, ale sprawdze w najblizszych dniach.

Piterniel 21.12.2005 15:18

Na innych DVD-R tak samo się dzieje?
Osobiście nagrywałem TDK DVD-R 8x na BenQ 1640 i nie było problemu.

astelix 21.12.2005 13:09

Witam
Od dwu tygodni mam Benq 1640, ale mam pewien problem z nagrywaniem. Przy nagrywaniu plyt TDK DVD-R x8 poczatkowy czs nagrania podany przez nagrywarke to ok 8 minut,, ale gdy ten czas mija to nagrana jest tylko polowa plyty i program pokazuje ze bedzie to jeszcz kolejne 7 minut czyli w sumie 15.
Gdy wrzucam DVD+r x8 to nie ma tego problemu i nagranie trwa 8 minut (tak jak sie zapowiadalo). Myslalem ze to wina biosu ale zmiana na BSMB nic nie zmienila.
Czy ktos wie dlaczego tak sie dzieje?

Takaszi 21.12.2005 09:28

Cytat:

Napisany przez Pabloz
Witam!

Ja mam takie pytanie: Benq 1640, ten box'owy z napisami na panelu przednim i dlugim niskim przyciskiem wysuwania tacki, bios BSNB - przy skanowaniu bledow w nero cd-dvd speed zaraz na poczatku naped sie na chwile zatrzymuje, i tak na kazdej plytce. Czy to wina biosa?

Ostatnio sprawdzilem wypalanie plytek dvd-r (nagrywarke mam od tygodnia), plytki activejet 4x dvd-r wypalaja sie ale juz w benq sie ich nie przeczyta :O a w innych napedach sie czytaja ale strasznie wolno. Z drugiej strony verbatim movie 4x wypalony na 4x dostal ocene od nero 97/100, jednak przy koncu plyty zwalnia przy odczycie. Widocznie chyba ten benq sobie troche gorzej radzi z dvd-r, tez macie takie doswiadczenia?

Moze jakas starsza wersja biosu jest lepsza?

Pozdrawiam.

Pozdro :piwo:
Mam tak samo to te durne płyty. Na LG ida jak trzeba. Po paleniu na benku laptop czyta a napęd DVD LG nie.
Po zmnianie BookType nagrywarka widzi swoje płyty, ale inne napędy nie, i tak w koło. Bios BSLB, a płytki te same tylko x8 :bicz: sie in należy.

slawekj 20.12.2005 21:17

Verbatim +Rx16 palony 4x BenQ 1640@164B SolidBurn bios BEGB Nero 6.6.0.18

QScan QSuite 2.1 bios BEGB prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28106&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28107&stc=1

:)

Piterniel 20.12.2005 20:33

Sony DVD+R 8x
 
Ilość załączników: 1
Sony DVD+R 8x palony 8x


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.