Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

karel48 31.03.2006 17:40

Cytat:

Napisany przez Tomek
Zgadza się :)
W parku na ławce też można coś wypalić, a potem pokazać wszystkim wykresik że plextor jest cacy :spoko:
Ech :sciana:

Jasne że można ... oj można ... a jakie wykresy wtedy fajne mogą być ...:wow: nawet te brzydkie z Plexa kiedy zawirują w 3D:rotfl: ... coś pieknego ... ||
Ja jednak niepolecam takiego palenia ...:nie:
A tak nawiasem to dawno mnie tu niebyło - wracam i co czytam:
Ano jak zwykle odwieczny problem - jakość płytki, jakość softu, i wreszcie jakość napędu a wszystko to okupione mnóstwem testów z których jak się okazuje po wielu latach testowania ... nic nie wynika!
Dlaczego - ponieważ raz na jakiś czas okazuje się że ktoś lub coś poprostu kłamie.
Ja już przestałem testować swoje płytki prawie całkiem - i tak długo wytrzymałem, zanim zrozumiałem że najlepszym testerem jest sprzęt do odczytu tychże płytek, zarówno ten który ja posiadam jak i każdy inny do którego trafi w/w nośnik.
To że wypalone płytki kiedyś utracą dane lub też możliwość odczytu to więcej niż pewne, jednak nikt nie zaręczy, że Verbatim, który osiągnął w teście Nero 98 pkt. przetrwa dłużej niż Vakoss ze swoimi 95 punktami.
Wobec powyższego w pełni popieram apel - Panowie wyjdźcie z domu zamiast oglądać te obrazki!:spoko:

Don Laser 27.03.2006 17:32

Pewnie oba łżą jak psy :D - wszystko to jest układ mający jedno :konf: , co ,nie....napiszę bo nie muszę :slonik: :hahaha:

Dante83 27.03.2006 17:10

A Ja mam pytanie czy BenQ 1620 tez przekłamuje sprawdzał to ktoś w porównaniu z 1640 :> :P

Zetoxa 27.03.2006 07:38

... a przecież wszystko sprowadza sie w ostateczności do metody VIZZARD'a, czyli wypalić, przetestować i srrruuuu przez okno. Właśnie piekny lot płytki za oknem jest ukoronowaniem procesu, a nie jakieś Plexy, Benq i czy inne cuda-wianki:ysz: :> :taktak:

VIZZARD 26.03.2006 12:55

Ilość załączników: 1
eProformance DVD+R x8 burn x8 be1640BEGB

Piterniel 26.03.2006 12:41

Cytat:

A wi***281;c ostatecznie i brak czasu na
Robienie kolejnych testow ;p

VIZZARD 26.03.2006 12:35

Cytat:

Napisany przez slawekj
Jak zwykle szukamy dziury....

No to przesta***324;cie w ko***324;cu jej szuka***263;

Chyba, ***380;e chodzi o innego rodzaju dziury... :>

Zreszt***261; wcale si***281; nie dziwi***281; ***380;e nie mo***380;ecie jej znale***378;***263;

Ci***261;g***322;a pogo***324; za testami, nowinkami, nap***281;dami, ...

W ko***324;cu przeradza si***281; w uzale***380;nienie, odrzucenie otoczenia

A wi***281;c ostatecznie i brak czasu na :banan3: <= jakie***347; fake si***281; tu robi ?!? :O


Cytat:

Napisany przez slawekj
W ocenie testuj***261;cych to testy na Plextorze s***261; bli***380;ej prawdy.

A w***322;a***347;nie ***380;e w ocenie testuj***261;cych to testy na BenQ s***261; bli***380;ej prawdy :mysz:

( Te***380; r***243;wnie silny argument :> Nie ma to jak *******n***261;***263; z grubej rury :na_ucho: )



||

slawekj 26.03.2006 12:19

Jak zwykle szukamy dziury....
Programy... barwy a chodzi o poprawność zwracania rzeczywistych błędów.
W ocenie testujących to testy na Plextorze są bliżej prawdy.

Porównując nie wykresy a ilość i wielkość błędów są duże różnice.
To tylko jakość za błędy PI/PIF.
Pozostają inne ważniejsze błędy.
I mimo wysokiej oceny Nero płytki są źle wypalone.

:)

VIZZARD 26.03.2006 12:00

Cytat:

Napisany przez slawekj
Mnie nie trzeba przekonywać. :spoko:

Test wykonany jednakową prędkością i skalą przy ECC=8.





:)

No i co z tego wynika? ???

Gdybyśmy zrobili te testy w jednym programie

Wtedy moglibyśmy ewentualnie dopatrywać się jakiegoś znaczenia :taktak:

A tak

No cóż!

Fajne te wykresy :spoko:

Ale jednak plus dla Nero - za kolorystykę i estetykę :taktak:


:mruga:

slawekj 26.03.2006 10:29

Mnie nie trzeba przekonywać. :spoko:

Test wykonany jednakową prędkością i skalą przy ECC=8.

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1143361703

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1143361971

:)

VIZZARD 26.03.2006 02:09

Cytat:

Napisany przez zene_k
Ludzie dajcie już sobie spokój z tymi testami.
Przecież Benq to zwykły kłamca.;) :) ||

Ciekawe kto ma taką władzę żeby to stwierdzić ^_^

Ale najbardziej ciekawe jest to kto w to uwierzy... :haha:


||

Don Laser 26.03.2006 01:18

Cytat:

Napisany przez zene_k
Ludzie dajcie już sobie spokój z tymi testami.
Przecież Benq to zwykły kłamca.;) :) ||

Będzie mu wybaczone :mysz: :D

zene_k 25.03.2006 23:48

Ludzie dajcie już sobie spokój z tymi testami.
Przecież Benq to zwykły kłamca.;) :) ||

VIZZARD 25.03.2006 21:22

Ilość załączników: 2
Vakoss DVD+R x8 burn x4 be1640BEGB
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1143314663

I dla zestawienia z tego samego cake'a palony x8
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1143314663

Don Laser 25.03.2006 17:39

Ilość załączników: 1
TDK R+ palona 8x na BENQu w Nero , a dokładniej wybrano tworzenie DVD w Recode


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.