Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Dziadek 18.03.2006 22:22

Cytat:

Napisany przez Tal-Rash
Kanał...
Verbatim DVD+R Advenced AZO+ 16x Certified
Palona 16x:
http://sxq.risp.pl/VerbatimDVDplusR16.jpg

a tak palona 12x:
http://sxq.risp.pl/VerbatimDVDplusR12.jpg

Dlaczego ciągle kiszka :'(
Druga CD się wprawdzie udała ale pod koniec też jest KAPA :(

A może by tak... wolniej troszeczkę. Bo ja - jakoś tak wbrew trendom - zawsze X4 palę. Bo co z tego, że 16x Certified, jak jakość od 4x Certified gorsza... A tym, że na palnikach i płytach X16 piszą to się niewiele przejmuję.

EDIT. A może BSLB? Próbowałem wszystkich - przy tym zostałem.

Tal-Rash 18.03.2006 17:59

Kanał...
Verbatim DVD+R Advenced AZO+ 16x Certified
Palona 16x:
http://sxq.risp.pl/VerbatimDVDplusR16.jpg

a tak palona 12x:
http://sxq.risp.pl/VerbatimDVDplusR12.jpg

Dlaczego ciągle kiszka :'(
Druga CD się wprawdzie udała ale pod koniec też jest KAPA :(

esem 18.03.2006 17:16

Ilość załączników: 1
Apollo DVD+R 4x nagrywane Clone x4. Oszołom; 10szt. 14,99zł

raffal 18.03.2006 16:06

No to chyba jakaś zbiezność jest.

Wiesz co Sławek w takim razie ja odpinam benqa i rzucam nim przez okno i kupuje teraz Pionera, i co za jakiś czas ktoś udowodni że ten pionerr jest NOT GOOD ,może ty patrzysz troche żle. Dla ciebie Plextor to jest napęd wyznacznik, tylko teraz czy ten plextor pali tak płyty że w teście w nero masz 101% ------------ raczej nie . Więc łaskawie mi wytłumacz po co mi to co tu wklejasz skoro mój beneq pali każdą płytke i każdą da się odczytać, nawet jak jest tak zjechana pod względem wykresów jak pewne Vakossy które tu wklejałem. Skoro jest dobrze to po co twoja akcja z wykresikami z Plextora. Pozatym nie wziołeś pod uwage że każda firma będzie testować pod siebie. Skoro Benq przekłamywał , to może Plextor tez to robi. Dlatego ja nie rozumiem tej akcji.

Jesteś przedstawicielem handlowym Plextora czy co ?????

Benq przekłamuje w wykresach --- każdy zrozumiał , ale w wykresy to ja się bawiłem tydzień po kupnie napędu , a dziś to już mnie to mało obchodzi ile to tam wyjdzie.

slawekj 18.03.2006 15:24

Verbatim -Rx16 MCC 03RG20 testowany na BenQ.

:)

slawekj 18.03.2006 15:21

Verbatim -Rx16 MCC 03RG20 palony 12x BenQ 1640 bios BSOB

Q-Check PIE-POE

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30209&stc=1

Q-Check PIF

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30210&stc=1

Q-Check TA (1) Inner (wewnętrzny)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30211&stc=1

Q-Check TA (2) Middle (środkowy)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30212&stc=1

Q-Check TA (3) Outer (zewnętrzny)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=30213&stc=1

:)

VIZZARD 18.03.2006 14:02

Cytat:

Napisany przez Tal-Rash
O matko masz BSOB a ja mama VBSOB próbowałem zrobić jeszcze raz unpdate biosu i nadal jest VBSOB. Może to wina nero tylko on tak pokazuje. Reszta programów bez V.

I sprawa z tą płytą dwa posty wyrzej... Dlaczego tak się źle wypaliła?

To, że tak pokazuje wersję biosu może być powodem posiadania starej wersji programu

Nowe Nero CD/DVD Speed 4.50 do pobrania :czytaj:

Żeby stwierdzić cokolwiek więcej - najlepiej zrobić test Disc Quality

Ponadto prędkość wypalania x16 nie jest zbyt zalecaną :nie:

Gdyż jest ona uzyskiwana jedynie pod koniec nagrywania

A jej efekty bywają często mierne zwłaszczcza na Benku 1640 gdzie mówi się o błędzie chipsetu przy tej prędkości :blee:

Spróbuj więc wypalić x12 i zrobić wykresik testowy DQ


:taktak:

Najgorszy77 18.03.2006 12:40

Witam
Mam pytanko odnośnie zatrzymywania sie napedu przy testowaniu jakości w nero CD Speed. Na biosie BSLB nie było takich skoków. Czytałem że pare osób zgłaszało takie zachowanie ale nie bardzo była odpowiedz jak temu zaradzić. Pozdro !

Tal-Rash 18.03.2006 10:58

O matko masz BSOB a ja mama VBSOB próbowałem zrobić jeszcze raz unpdate biosu i nadal jest VBSOB. Może to wina nero tylko on tak pokazuje. Reszta programów bez V.
I sprawa z tą płytą dwa posty wyrzej... Dlaczego tak się źle wypaliła?

czechoj 17.03.2006 21:22

Ilość załączników: 1
Verbatim DL+R nagrany x4 nominalna predkość nagrywania 2,4x choć Benq pozwala na nagrane z V=8x. Ciekawostka: po porównaniu z kopiami nagranymi biosem BSLB (skany zrobione po nagraniu płyt) BSOB dostał o 1 punkt procentowy wyższą ocenę.

Tal-Rash 17.03.2006 20:56

A ja nie wiem to Wy jesteście eksperci :) Bios jest BSOB :) najnowszy z tej strony :> A dlaczego tam jest V to nie mam pojęcia. Tak czy ciak o co chodzi z ta płytą? Bo chyba coś źle jest nie? :(

mensir67pl 17.03.2006 15:40

Cytat:

Napisany przez Tal-Rash
To źle czy dobrze?
Paliłem Verbarim +R prędkością 16x
Płyta: Verbatim DVD+R Advenced AZO+ 16x Certified
http://sxq.risp.pl/VerbatimDVDplusR16.jpg
Zrobiłem test taki sam drugi raz i wypisało UNRECOVERED READ ERROR :/
O co kurna chodzi :/


co to za bios lub oznaczenie VBSOB ?

Tal-Rash 17.03.2006 15:21

To źle czy dobrze?
Paliłem Verbarim +R prędkością 16x
Płyta: Verbatim DVD+R Advenced AZO+ 16x Certified
http://sxq.risp.pl/VerbatimDVDplusR16.jpg
Zrobiłem test taki sam drugi raz i wypisało UNRECOVERED READ ERROR :/
O co kurna chodzi :/

Tal-Rash 16.03.2006 23:32

A jak przerobie co z tego bedzie lepiej dla mnie ? :)

slawekj 16.03.2006 22:54

Cytat:

Napisany przez Zetoxa
... ewentualnie przerobić na EW 164B z biosem BEGB

BenQ z biosem BEGB nie czyta płytek DVD-DL zapisanych w formacie PTP.

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.