![]() |
Czemu mój ostatni post wygląda inaczej niż powinien wyglądać ??
Jakieś problemu z forum ?? |
Cytat:
:) |
Cytat:
Dodam jeszcze, że: D: to Hitachi 7200, 80GB, 2MB bufor, ATA100 H: to Maxtor10 7200, 200GB, 8MB bufor, SATA żeby nie było, że raid czy Raptor ;) . W tle normalnie chodzące programy - av, firewall, komunikator sieciowy i inne duperela. I nie są to wenwętrzne transfery - no chyba, że telepatyczne ;) . |
Cytat:
Prośba o zrobienie kopiowania w tle dużego pliku np. 2GB. I zobaczymy. Można łatwo obliczyć. :spoko: :) |
Ilość załączników: 2
Cytat:
1 dysk to max ZAPISU ~ 20-40MB/s ale tak się składa, że odczyty mają prawie 2x większe od 30 (obszar końcowy dysku) do nawet 70 MB/s (obszar początkowy dysku) ze średnią >50MB/s. I nie mówię tu o raptorze tylko o "zwykłych" 7200 SATA - samsun/seagate/maxtor/hitach/wd. http://www.benchmark.pl/r.php?file=h.../strona-6.html http://www.benchmark.pl/r.php?file=h...strona-12.html P.S. kopiowanie w tle: bez bufora: http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=26745&stc=1 z buforowaniem (czyli pomiar odczytu - zapis nie wpływa na prędkość kopiowania): http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=26744&stc=1 |
Cytat:
Tylko dwa szybkie dyski połączone macierzą RAID mogą uzyskać taki rzeczywisty transfer. Jeden dysk to max 21MB/s (nie mylić z wewnętrznym transferem dysku). Można tylko marzyć o nagrywaniu 16x. :piwo: Wystarczy zrobić kopiowanie w tle i zobaczą Koledzy ile warte są Wasze maszynki. :spoko: :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
U mnie na 16x nawet nie chce zrobić testu TE/FE - wiesza się qscan - kończy się wymuszonym zamknięciem programu. Na 12x testuje bez problemu. Płytki to DVD+R Sony 16x, TDK 16x, Verb 16x. Nawet nie sprawdzałem, czy będzie wypalać.
A co do konfigu - to troche nie tak - jeśli winny byłby za wolny dysk / procek / transfer to spadałby bufor do zera, nagrywanie byłoby wstrzymane do zapełnienia buforu i z powrotem by ruszało pełną parą. A przy athlonie 64, 1GB ramu i dysku SATA (przy założeniu że się nic nie robi obciążającego kompa) to nie ma prawa "zabraknąć" transferu. Cytat:
|
Cytat:
Prośba o sprawdzenie przed nagraniem płytki przy prędkości 16x na błędy TE/FE. Przy dużych błędach napęd sam zwolni i będzie nagrywał wolniej. Napęd można sprawdzić nagrywając 12-16x plikiem testowym Nero. Prośba o takie nagranie i screen. :taktak: :) |
Cytat:
jutro kupie verbatimy bo wszystkie poszły do śmieci i sprubuje nagrać z iso |
Cytat:
Przy takich prędkościach należy wypalać z obrazu. Najlepiej zrobić wypalanie na DVD-Decrypter'ze. Po zakończeniu pokaże faktyczną prędkość. I wszystko będzie jasne. Ile Masz pamięci ? :) |
Cytat:
|
Ilość załączników: 1
Dzisiaj koleś przyniósł mi 2 płyki Platinet żebym mu filmy wypalił. Pomyślałem sobie że Platinetów jeszcze na BenQ nie wypalałem i z chęcią zrobie testy, ale z takim egzotycznym ID jeszcze się nie spotkałem :wow: UME01 co to kurde wogule jest :| . Szukałem testów na forum cdfreaks.com, ale nic nie znalazłem. Może wy mieliście doczynienia kiedyś z taką płytką??
ps. jak na taki egzotyk wypaliła się całkiem nieźle (x4), tylko ten jitter wygląda jak linia prędkości odczytu ;) ps2. mam jeszcze jednai chętnie bym se ją wypalił x8, ale wtedy może kumplowi nie działać na stacjonarce (qscan pozwolił na wypalanie x8) |
Cytat:
Wykres pokazuje duże błędy TE po koniec płytki i dlatego mamy duże błędy PI/PIF. Taką płytkę nagrywamy jak najwolniej i nie do końca. :taktak: :) |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:59. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.