Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Conti 30.10.2005 20:14

Cytat:

Napisany przez slawekj
A w obrębie jednego dysku. Z katalogu do drugiego katalogu na tym samym dysku.
:)

Logiczne - spadnie "na łeb na szyje" z tych 37 do jakiś 10-12MB/s.
Tak tylko z ciekawości - co to ma do rzeczy??
Chyba nie chcesz powiedzieć, że Benq w przemyślny sposób nagrywa wg. schematu:
HDD1 - kontroler1 - HDD1 - kontroler1 - kontroler2 - Benq :) ??
Skoro nagrywa wg, schamatu:
HDD1 - kontroler1 - kontroler2 - Benq
to po kiego licha chcesz znać wynik kopiowania z dysku na ten sam dysk??

pawelblu 30.10.2005 20:12

Cytat:

Napisany przez slawekj
A w obrębie jednego dysku. Z katalogu do drugiego katalogu na tym samym dysku.

:)

Ale przeciez przy zapisie z dysku na plyte, na dyski robi sie jedna operacje - odczyt. Po co wiec sprawdzac predkosc odczytu i zapisu na dysk jednosczesnie? Mnie testy zrobione przez Contiego przekonuja.

KC42 30.10.2005 18:54

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez KC42
płyta verbatim od riteka 8x nie darady palić 8x dziwne chyba

a na 16x zabrakło skali :)

KC42 30.10.2005 18:52

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez KC42
sorry że tyle truje wolę się wypytać fachowców, jak należy ustawić te opcji żeby było najlepiej

płyta verbatim od riteka 8x nie darady palić 8x dziwne chyba

slawekj 30.10.2005 18:52

Cytat:

Napisany przez KC42
.. jak należy ustawić te opcji żeby było najlepiej

Wszystko na Activated. Będzie zawsze wypalanie SolidBurn.

:)

KC42 30.10.2005 18:49

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez slawekj
A w obrębie jednego dysku. Z katalogu do drugiego katalogu na tym samym dysku.

:)

sorry że tyle truje wolę się wypytać fachowców, jak należy ustawić te opcji żeby było najlepiej

slawekj 30.10.2005 18:29

Cytat:

Napisany przez Daniel290
Jak widac jest tak jak mówiłem.To nie jest problem transferu.Kopiowałem ten sam plik z tego samego dysku na kanał ide.Na jednym jest dysk na drugim spawarka czyli warunki można powiedziec identyczne.

A w obrębie jednego dysku. Z katalogu do drugiego katalogu na tym samym dysku.

:)

Daniel290 30.10.2005 18:06

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez slawekj

Ależ prosze Sławku :D
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=26750&stc=1
Jak widac jest tak jak mówiłem.To nie jest problem transferu.Kopiowałem ten sam plik z tego samego dysku na kanał ide.Na jednym jest dysk na drugim spawarka czyli warunki można powiedziec identyczne.

KC42 30.10.2005 17:40

Cytat:

Napisany przez slawekj

Dzięki, jutro kupię płyty 16x i nagram i dam wynik

slawekj 30.10.2005 17:26

Prośba do Kolegów o zrobienie testów BurstCopy. :taktak:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1542

Cytat:

Napisany przez KC42
... mógł być podać link do tego postu

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1468

:)

KC42 30.10.2005 17:14

Cytat:

Napisany przez slawekj
Tylko plik testowy Nero z prędkością 16x. :taktak:

:)

no tak ale jak to się nagrywa wczoraj widziłem twój post jak to zrobić, teraz nie moge go odszukać a wyszukiwarka jest mało precyzyjna pokazuje cały temat o benq a to ponad 130 stron, mógł być podać link do tego postu

Daniel290 30.10.2005 17:10

Ilość załączników: 4
Cytat:

Napisany przez Daniel290
Przy takiej konfiguracji kompa spawarka powinna palić x32 8 ) Dla mnie akurat ta prędkość jest tylko ciekawostką przyrodniczą bo zatrzymałem sie na x8.Ale z czystej ciekawości zniszcze jednego verbatima i wypale go x16.Skany za pare minut :D

qscan z ukłonem dla Sławka
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=26746&stc=1
log z decryptera.Jak widać max x15 a średnia na poziomie x10 Palone z obrazu z dysku sata.Bufor cały czas normalnie czyli kole 90 skakał.
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=26747&stc=1
i test x8 choć zastanawiałem sie czy nie x16 powinien być
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=26748&stc=1
Jak widac na wielki + dla benq.Płytka nawet nie do wyrzucenia. A to że nie doszło do 16 ?? Raczej nie jest to problem transferu,myśle że to spawarka tak "myśli" i tak nagrywa.
W podsumowaniu - pierwsza i ostatnia płyta palona przezemnie x16,qscan jak zwykle miedzy bajki bo przeciez nie pozwolił nagrac tak płyty.
A tak dla porównania ta sama świetna płyta co prawda z innym plikiem palona x8
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=26749&stc=1

slawekj 30.10.2005 16:57

Cytat:

Napisany przez KC42
ale to nagrać na płycie tylko sam plik tekstowy czy można z np. z filmem

Tylko plik testowy Nero z prędkością 16x. :taktak:

:)

KC42 30.10.2005 16:48

Cytat:

Napisany przez slawekj
Kolega ... znajomy ustawia na 16x a wypala max 13.6x.
Prośba o sprawdzenie przed nagraniem płytki przy prędkości 16x na błędy TE/FE.
Przy dużych błędach napęd sam zwolni i będzie nagrywał wolniej.

Napęd można sprawdzić nagrywając 12-16x plikiem testowym Nero.
Prośba o takie nagranie i screen. :taktak:

:)

ale to nagrać na płycie tylko sam plik tekstowy czy można z np. z filmem

Conti 30.10.2005 16:46

Cytat:

Napisany przez Conti
Zrobiłem, wynik jak wyżej :) .
Dodam jeszcze, że:
D: to Hitachi 7200, 80GB, 2MB bufor, ATA100
H: to Maxtor10 7200, 200GB, 8MB bufor, SATA
żeby nie było, że raid czy Raptor ;) .
W tle normalnie chodzące programy - av, firewall, komunikator sieciowy i inne duperela.

I nie są to wenwętrzne transfery - no chyba, że telepatyczne ;) .

tak go "zostawiłem"


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.