Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

slawekj 10.04.2006 20:46

Cytat:

Napisany przez Don Laser
dokąd to wszystko zmierza ?:sciana: :>

Do poznania prawdy...
Można w miejscu.
Czyta to jest dobrze. :spoko:

:)

Don Laser 10.04.2006 20:44

Ja zaś takie pytanie zadam : kiedy dojdziemy do momentu ,że nie wierząc już żadnym testom , zerkać zaczniemy i się zastanawiać , czy na ilość błedów, kształt pików wpływu nie mają :
ciśnienie atmosferyczne
zapylenie pomieszczenia
skoki napięć w sieci
nieodczuwalne przez człowieka ale przez nagrywarkę tak ,micro wstrząsy sejsmiczne
przelatujący samolot
włączona mikrofala
itd, itd :ysz:
dokąd to wszystko zmierza ?:sciana: :>

zene_k 10.04.2006 20:44

Cytat:

Napisany przez esem
Testy są po to aby testować,
Nagrywarki są po to aby nagrywać,
Nagrane płytki są po to aby je odtwarzać,
Jak płytki są "odtwarzalne" to:
- testy są tylko testami dla dziwaków a ich wiarygodność jest żadna,
- płytki, nagrywarka i odtwarzacz są O.K.,
Czyli:
"Znalezienie rozwiązań problemów jest proste. Problem ma w tym spory udział.
Prawdziwą sztuką jest wyszukanie problemu, który będzie pasował do rozwiązania."
Piet Hein "The Last Things First grook" :czytaj:

Ciekawy tekst:spoko: ;)

slawekj 10.04.2006 20:43

Cytat:

Napisany przez zene_k
Gdzie według Ciebie te testy są niewłaściwe??

:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/625968-post32.html

Prośba o kilkadziesiąt porównań różnych płytek i nośników nagrywanych na różnych napędach.

:)

esem 10.04.2006 20:38

Testy są po to aby testować,
Nagrywarki są po to aby nagrywać,
Nagrane płytki są po to aby je odtwarzać,
Jak płytki są "odtwarzalne" to:
- testy są tylko testami dla dziwaków a ich wiarygodność jest żadna,
- płytki, nagrywarka i odtwarzacz są O.K.,
Czyli:
"Znalezienie rozwiązań problemów jest proste. Problem ma w tym spory udział.
Prawdziwą sztuką jest wyszukanie problemu, który będzie pasował do rozwiązania."
Piet Hein "The Last Things First grook" :czytaj:

zene_k 10.04.2006 20:30

Cytat:

Napisany przez slawekj
To prawda :uklon:.
Minął rok, przybyło wiedzy i doświadczenia.
Dzisiaj wiem, że wówczas myliłem się w ocenie jakości nagranych płytek.
Po części, bo uznałem testy na BenQ za właściwe.

:)

Bo są właściwe, zapraszam tutaj:http://forum.cdrinfo.pl/625817-post183.html
i tutaj:http://forum.cdrinfo.pl/625999-post184.html
Gdzie według Ciebie te testy są niewłaściwe??

slawekj 10.04.2006 19:34

To prawda :uklon:.
Minął rok, przybyło wiedzy i doświadczenia.
Dzisiaj wiem, że wówczas myliłem się w ocenie jakości nagranych płytek.
Po części, bo uznałem testy na BenQ za właściwe.

:)

pawelblu 10.04.2006 18:26

Cytat:

Napisany przez slawekj
Tak... cały czas się uczę, przybywa doświadczenia i nowych napędów. (13-cie). :spoko:

A jak można określić poprawność wypalonych pitów i landów bez sprawdzania błędów TA ???

:)

Na Twoje pytanie odpowiedzial juz rok temu ... slawekj, kiedy to w moim temacie w ktorym porownywalem napedy przekonywal mnie ze te TA to byle co, natomiast test jitter w Nero na Benq, to dopiero cos.

Szkoda gadac ...

http://forum.cdrinfo.pl/405656-post11.html

Conti 10.04.2006 15:45

Cytat:

Napisany przez slawekj
A jak można określić poprawność wypalonych pitów i landów bez sprawdzania błędów TA ???

Teraz mogę i sprawdzam.... opisuję. Czy to zauroczenie .... a może poprawność ?

Większość testuje tylko błędy PIE/PIF i .... Jitter. To połowa prawdy.
A pozostałe błędy... powyżej widać jak jest dobrze. :taktak:

A ja odpowiem w ten sposób.
Mam XX płyt DVd nagranych na starutkim już Liteonie 812. Jedyne błędy jakie dało się sprawdzić to PIF i PIE, których zresztą przeważnie nie sprawdzałem. Wazne było, aby odtworzyć DVD. Co ciekawe, mimo kiepskich opini o litkach do dzisiaj te płyty w każdym z napędów dają się bez problemów odczytać.

Więc kij w ucho pitoam landom jitterom i innym ustrojstwom. Są na świecie ciekawsze rzeczy. I o ile test odczytu plików uważam za zasadny o tyle sprawdzanie jakiś pierdoł ... to już sztuka dla ... podniecania :sciana: ???

A w sumie następnym napędem moim nie będzie Benq, ale to z powodu płyt rw i odczytu ... wrrr.

slawekj 10.04.2006 10:56

Tak... cały czas się uczę, przybywa doświadczenia i nowych napędów. (13-cie). :spoko:

A jak można określić poprawność wypalonych pitów i landów bez sprawdzania błędów TA ???

Teraz mogę i sprawdzam.... opisuję. Czy to zauroczenie .... a może poprawność ?

A co do szacunku... pewnie dla Kolegów nagrywajacych na BenQ tracę ale to tylko napęd jeden z wielu i nie ostatni.

Większość testuje tylko błędy PIE/PIF i .... Jitter. To połowa prawdy.
A pozostałe błędy... powyżej widać jak jest dobrze. :taktak:
Ocena 98/100 a płytka źle zapisana.

Małe porównanie: :czytaj:
- korekcja BenQ 1640...
http://cdrlab.pl/forum/showpost.php?...&postcount=153

Opisywany Vakos -Rx8 (wszystkie płytki z tego samego cake 10 szt.)
- Pioneer 111
http://cdrlab.pl/forum/showpost.php?...&postcount=174

- Plextor 760A
http://cdrlab.pl/forum/showpost.php?...&postcount=103

:)

czechoj 10.04.2006 10:49

a ja ostatnio dla @sławkaj tracę szacunek... faktycznie niezła chorągiewka od kiedy to nowy napęd gwarantuje lepszą jakość? Vakkos nigdy nie robił dobrych płyt, zawsze argumenty zbić można kiepska jakością nośnika. Poza tym nagle zauważasz błędy (stałę zresztą) typu brak symetri słabo wypalone itd. itp. Zauwazyłem że w gorącej wodzie jestes kąpany a Twój entuzjazm dla danego modelu nie wynika z jego jakości a twojego "zauroczenia"

slawekj 10.04.2006 10:16

Czas p***322;ynie.... s***261; nowe nap***281;dy. :spoko:

Kiedy pojawi***322; si***281; BenQ 1620... 1640 z zapisem WOPC by***322; to nap***281;d zapisuj***261;cy bardzo dobrze na tle pozosta***322;ych.

Obecnie najlepiej zapisuje Plextor 760A i p***243;***322; punktu za nim Pioneer 111.

:)

Romanfox 10.04.2006 09:51

Czytam i coraz mniej wiem w ko***324;cu S***322;awek jak twoim zdaniem wypala benq bo z tego co serwujesz tu to wynika ***380;e ***380;le. Jednak d***322;ugo czasu ci to zaj***281;***322;o a***380;eby doj***347;***263; do takich wniosk***243;w.

slawekj 04.04.2006 10:36

Vakoss -Rx8 palony 4x BenQ 1640 bios BSOB

Q-Check PIE-POE

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138481

Q-Check TA (1) Inner (wewnętrzny)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138625

Q-Check TA (2) Middle (środkowy)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138625

Q-Check TA (3) Outer (zewnętrzny)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138557

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138571

Słabo wypalone pity, brak symetrii (całkowite przesunięcie od środka ścieżki prowadzącej), jeszcze słabiej landy.
Duże błędy PIE, zła jakość wypalonej płytki.

Można porównać zapis tych samych płytek (cake 10szt.) na Plextorze 760A i Pioneerze 111 w sąsiednim miasteczku.

:)

VIZZARD 03.04.2006 23:23

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD-R x16 burn x8 be1640BEGB

Dosyć kiepściasto


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.