![]() |
Cytat:
Można w miejscu. Czyta to jest dobrze. :spoko: :) |
Ja zaś takie pytanie zadam : kiedy dojdziemy do momentu ,że nie wierząc już żadnym testom , zerkać zaczniemy i się zastanawiać , czy na ilość błedów, kształt pików wpływu nie mają :
ciśnienie atmosferyczne zapylenie pomieszczenia skoki napięć w sieci nieodczuwalne przez człowieka ale przez nagrywarkę tak ,micro wstrząsy sejsmiczne przelatujący samolot włączona mikrofala itd, itd :ysz: dokąd to wszystko zmierza ?:sciana: :> |
Cytat:
|
Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/625968-post32.html Prośba o kilkadziesiąt porównań różnych płytek i nośników nagrywanych na różnych napędach. :) |
Testy są po to aby testować,
Nagrywarki są po to aby nagrywać, Nagrane płytki są po to aby je odtwarzać, Jak płytki są "odtwarzalne" to: - testy są tylko testami dla dziwaków a ich wiarygodność jest żadna, - płytki, nagrywarka i odtwarzacz są O.K., Czyli: "Znalezienie rozwiązań problemów jest proste. Problem ma w tym spory udział. Prawdziwą sztuką jest wyszukanie problemu, który będzie pasował do rozwiązania." Piet Hein "The Last Things First grook" :czytaj: |
Cytat:
i tutaj:http://forum.cdrinfo.pl/625999-post184.html Gdzie według Ciebie te testy są niewłaściwe?? |
To prawda :uklon:.
Minął rok, przybyło wiedzy i doświadczenia. Dzisiaj wiem, że wówczas myliłem się w ocenie jakości nagranych płytek. Po części, bo uznałem testy na BenQ za właściwe. :) |
Cytat:
Szkoda gadac ... http://forum.cdrinfo.pl/405656-post11.html |
Cytat:
Mam XX płyt DVd nagranych na starutkim już Liteonie 812. Jedyne błędy jakie dało się sprawdzić to PIF i PIE, których zresztą przeważnie nie sprawdzałem. Wazne było, aby odtworzyć DVD. Co ciekawe, mimo kiepskich opini o litkach do dzisiaj te płyty w każdym z napędów dają się bez problemów odczytać. Więc kij w ucho pitoam landom jitterom i innym ustrojstwom. Są na świecie ciekawsze rzeczy. I o ile test odczytu plików uważam za zasadny o tyle sprawdzanie jakiś pierdoł ... to już sztuka dla ... podniecania :sciana: ??? A w sumie następnym napędem moim nie będzie Benq, ale to z powodu płyt rw i odczytu ... wrrr. |
Tak... cały czas się uczę, przybywa doświadczenia i nowych napędów. (13-cie). :spoko:
A jak można określić poprawność wypalonych pitów i landów bez sprawdzania błędów TA ??? Teraz mogę i sprawdzam.... opisuję. Czy to zauroczenie .... a może poprawność ? A co do szacunku... pewnie dla Kolegów nagrywajacych na BenQ tracę ale to tylko napęd jeden z wielu i nie ostatni. Większość testuje tylko błędy PIE/PIF i .... Jitter. To połowa prawdy. A pozostałe błędy... powyżej widać jak jest dobrze. :taktak: Ocena 98/100 a płytka źle zapisana. Małe porównanie: :czytaj: - korekcja BenQ 1640... http://cdrlab.pl/forum/showpost.php?...&postcount=153 Opisywany Vakos -Rx8 (wszystkie płytki z tego samego cake 10 szt.) - Pioneer 111 http://cdrlab.pl/forum/showpost.php?...&postcount=174 - Plextor 760A http://cdrlab.pl/forum/showpost.php?...&postcount=103 :) |
a ja ostatnio dla @sławkaj tracę szacunek... faktycznie niezła chorągiewka od kiedy to nowy napęd gwarantuje lepszą jakość? Vakkos nigdy nie robił dobrych płyt, zawsze argumenty zbić można kiepska jakością nośnika. Poza tym nagle zauważasz błędy (stałę zresztą) typu brak symetri słabo wypalone itd. itp. Zauwazyłem że w gorącej wodzie jestes kąpany a Twój entuzjazm dla danego modelu nie wynika z jego jakości a twojego "zauroczenia"
|
Czas p***322;ynie.... s***261; nowe nap***281;dy. :spoko:
Kiedy pojawi***322; si***281; BenQ 1620... 1640 z zapisem WOPC by***322; to nap***281;d zapisuj***261;cy bardzo dobrze na tle pozosta***322;ych. Obecnie najlepiej zapisuje Plextor 760A i p***243;***322; punktu za nim Pioneer 111. :) |
Czytam i coraz mniej wiem w ko***324;cu S***322;awek jak twoim zdaniem wypala benq bo z tego co serwujesz tu to wynika ***380;e ***380;le. Jednak d***322;ugo czasu ci to zaj***281;***322;o a***380;eby doj***347;***263; do takich wniosk***243;w.
|
Vakoss -Rx8 palony 4x BenQ 1640 bios BSOB
Q-Check PIE-POE http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138481 Q-Check TA (1) Inner (wewnętrzny) http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138625 Q-Check TA (2) Middle (środkowy) http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138625 Q-Check TA (3) Outer (zewnętrzny) http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138557 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1144138571 Słabo wypalone pity, brak symetrii (całkowite przesunięcie od środka ścieżki prowadzącej), jeszcze słabiej landy. Duże błędy PIE, zła jakość wypalonej płytki. Można porównać zapis tych samych płytek (cake 10szt.) na Plextorze 760A i Pioneerze 111 w sąsiednim miasteczku. :) |
Ilość załączników: 1
Verbatim DVD-R x16 burn x8 be1640BEGB
Dosyć kiepściasto |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.