Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

esem 17.04.2006 19:31

Ilość załączników: 1
J.w. x16, tragicznie!

esem 17.04.2006 18:25

Ilość załączników: 1
J.w., nagrywane x8 NERO, jeszcze gorzej...

esem 16.04.2006 20:16

Ilość załączników: 1
TDK DVD+R x16, nagrywane Nero x12. Carefour, 10szt. 13.90zł. Wygląda na to, że nie warto...

VIZZARD 15.04.2006 22:27

W***322;a***347;nie @gallus

Daj p***243;***322;... :>


:mruga:

FatAlbert 15.04.2006 21:48

@gallus
fajna p***322;yta ta Omega

gallus 15.04.2006 20:46

Ilość załączników: 2
Platinet DVD-R 8x palony 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145126894

Platinet DVD-R 8x palony 2,4x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145126894

gallus 15.04.2006 13:41

Ilość załączników: 1
Omega FREESTYLE DVD+R 8x palona 8x
http://www.arcomp.com.pl/images/kata..._FS_x8_kij.JPG

gallus 14.04.2006 20:58

Ilość załączników: 2
Tragedia...
Platinet DVD+R 8x palony 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145041189

Platinet DVD+R 8x palony 4x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145041189

marynarz 14.04.2006 12:02

Wez drugi taki sam naped zeby wykryl i przed samym flashowaniem podmien na zywca napedy (tasme przepnij). Metoda dla twardzieli ale czasem sie sprawdza.

kret25 14.04.2006 10:38

zrypana zmiana biosu
 
W czasie zmiany biosu na benq1640, przez swoja niezdarnosc wylaczylem noga wlacznik na listwie i naped nie dziala. z podlaczonym benq nie daje sie nawet uruchomic komputera, po podpieciu pozniej naped nie jest widoczny. Da sie go jakos uratowac?

malanski 13.04.2006 09:33

Powiem wam co jeszcze zauważyłem (po przeanalizowaniu innych postów)

DMA mam włączone - zarówno dla dysków jak i dla nagrywarki

ASPI - nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Odpaliłem NERo Info Tool i okazało się, że dla "System ASPI" wyświetla sie komunikat "ASPI Files Missing". Znalazłem wieć na CdrInfo artykuł na ten temat i zainstalowałem nowe ASPI. Czy to mogło mieć wpływ?

BIOS - w biose płyty głównej istnieje dla każdego napeu ioptycznego opjca: "32 bit transfer mode". Dotychczas ta opcja była na "disabled" - przełączyłem więc na "Enabled".

Czy te powyższe ustawienia mogły mieć jakiś znaczny wpływ na nagrywanie?
Czy jest coś jeszcze, na co powiniennem zwrócić uwagę?

mensir67pl 12.04.2006 23:05

Cytat:

Napisany przez zene_k
Szkoda, że kolega wcześniej nie dokonał tego odkrycia:( Bo wtedy nie nagrywałbym filmów w Nero;) ||


kurna to ja clonem rpi-e a nero wypalam :nie: to nie tak :>

u musze sie podszkolic :tak!:

zene_k 12.04.2006 22:58

Cytat:

Napisany przez malanski
Drugi wniosek to taki, że Nero nie nadaje się do kopiowania filmów

Szkoda, że kolega wcześniej nie dokonał tego odkrycia:( Bo wtedy nie nagrywałbym filmów w Nero;) ||

malanski 12.04.2006 22:43

Jeszcze troszkę was pomęczę, bo mam bardzo dziwny problem.
Bardzo proszę o przeczytanie - naprawdę nie wiedziałem jak to skrócić :)

W QSuite sprawdzałem na jakiej prędkości najlepiej nagrać płytę Verbatim (chodziło o zrobienie kopii filmu DVD). Według programu zalecana prędkość to 12x. Odpaliłem Nero, dałem DVD Copy (mam jeden DVD-ROM, więc konieczne było zrobienie Image na dysku) i czekałem. Jednak pomimo, iż wybrałem 12x, to płyta nagrywała się dłużej aniżeli powinna. Po nagraniu sprawdziłem płytkę. Początek filmu się odpalał, intro działało i menu się załadowało. Gdy jednak chciałem sobie wybrać scenę to film się zacinał. Pomyślałem, że 12x to może była zbyt duża prędkość. Postanowiłem więc ponownie zrobić kopię - tym razem na prędkości 4x. Ponownie to samo się stało - wybór sceny powodował zawieszeniu filmu. Pomyślałem, że może Nero nie daje sobie radę z kopiowaniem filmów. Spróbowałem wieć Clone-CD. Najpierw na prędkości 12x (bo wg QSuite tak jest najlepiej). Znowu to samo.... Spróbowałem ponownie z CloneCD, ale na prędkości 4x i...........UDAŁO SIĘ! Dlaczego? Dlaczego to tak opornie idzie?
Zauważyłem pewną właściwość - płytki wypalane z predkością 12x nie dość, że nagrywają się za długo, to jeszcze widać po nagraniu (od spodu) prążki (zupełnie jakby zapis był nierówny). Doszedłem do pewnego wniosku: może dysk nie przesyła danych z wystarczającą prędkością? A może przy filmach to normalne?
Drugi wniosek to taki, że Nero nie nadaje się do kopiowania filmów - w nero przecież też próbowałem nagrać na prędkości 4x i się nie udało, a w cloneCD zadziałało.

Ale sie rozpisałem.
Mam nadzieję, że ktoś zechce przeczytać :)
Szymon

VIZZARD 12.04.2006 20:27

Cytat:

Napisany przez GRZDYLEK
Po pierwsze kolega @VIZZARD ma jak zwykle rację. :P

Bez przesady!

Zawsze jakoś udawało mi się zgadnąć :taktak:


:mruga:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.