![]() |
Ilość załączników: 1
J.w. x16, tragicznie!
|
Ilość załączników: 1
J.w., nagrywane x8 NERO, jeszcze gorzej...
|
Ilość załączników: 1
TDK DVD+R x16, nagrywane Nero x12. Carefour, 10szt. 13.90zł. Wygląda na to, że nie warto...
|
W***322;a***347;nie @gallus
Daj p***243;***322;... :> :mruga: |
@gallus
fajna p***322;yta ta Omega |
Ilość załączników: 2
Platinet DVD-R 8x palony 8x
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145126894 Platinet DVD-R 8x palony 2,4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145126894 |
Ilość załączników: 1
Omega FREESTYLE DVD+R 8x palona 8x
http://www.arcomp.com.pl/images/kata..._FS_x8_kij.JPG |
Ilość załączników: 2
Tragedia...
Platinet DVD+R 8x palony 8x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145041189 Platinet DVD+R 8x palony 4x http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...1&d=1145041189 |
Wez drugi taki sam naped zeby wykryl i przed samym flashowaniem podmien na zywca napedy (tasme przepnij). Metoda dla twardzieli ale czasem sie sprawdza.
|
zrypana zmiana biosu
W czasie zmiany biosu na benq1640, przez swoja niezdarnosc wylaczylem noga wlacznik na listwie i naped nie dziala. z podlaczonym benq nie daje sie nawet uruchomic komputera, po podpieciu pozniej naped nie jest widoczny. Da sie go jakos uratowac?
|
Powiem wam co jeszcze zauważyłem (po przeanalizowaniu innych postów)
DMA mam włączone - zarówno dla dysków jak i dla nagrywarki ASPI - nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Odpaliłem NERo Info Tool i okazało się, że dla "System ASPI" wyświetla sie komunikat "ASPI Files Missing". Znalazłem wieć na CdrInfo artykuł na ten temat i zainstalowałem nowe ASPI. Czy to mogło mieć wpływ? BIOS - w biose płyty głównej istnieje dla każdego napeu ioptycznego opjca: "32 bit transfer mode". Dotychczas ta opcja była na "disabled" - przełączyłem więc na "Enabled". Czy te powyższe ustawienia mogły mieć jakiś znaczny wpływ na nagrywanie? Czy jest coś jeszcze, na co powiniennem zwrócić uwagę? |
Cytat:
kurna to ja clonem rpi-e a nero wypalam :nie: to nie tak :> u musze sie podszkolic :tak!: |
Cytat:
|
Jeszcze troszkę was pomęczę, bo mam bardzo dziwny problem.
Bardzo proszę o przeczytanie - naprawdę nie wiedziałem jak to skrócić :) W QSuite sprawdzałem na jakiej prędkości najlepiej nagrać płytę Verbatim (chodziło o zrobienie kopii filmu DVD). Według programu zalecana prędkość to 12x. Odpaliłem Nero, dałem DVD Copy (mam jeden DVD-ROM, więc konieczne było zrobienie Image na dysku) i czekałem. Jednak pomimo, iż wybrałem 12x, to płyta nagrywała się dłużej aniżeli powinna. Po nagraniu sprawdziłem płytkę. Początek filmu się odpalał, intro działało i menu się załadowało. Gdy jednak chciałem sobie wybrać scenę to film się zacinał. Pomyślałem, że 12x to może była zbyt duża prędkość. Postanowiłem więc ponownie zrobić kopię - tym razem na prędkości 4x. Ponownie to samo się stało - wybór sceny powodował zawieszeniu filmu. Pomyślałem, że może Nero nie daje sobie radę z kopiowaniem filmów. Spróbowałem wieć Clone-CD. Najpierw na prędkości 12x (bo wg QSuite tak jest najlepiej). Znowu to samo.... Spróbowałem ponownie z CloneCD, ale na prędkości 4x i...........UDAŁO SIĘ! Dlaczego? Dlaczego to tak opornie idzie? Zauważyłem pewną właściwość - płytki wypalane z predkością 12x nie dość, że nagrywają się za długo, to jeszcze widać po nagraniu (od spodu) prążki (zupełnie jakby zapis był nierówny). Doszedłem do pewnego wniosku: może dysk nie przesyła danych z wystarczającą prędkością? A może przy filmach to normalne? Drugi wniosek to taki, że Nero nie nadaje się do kopiowania filmów - w nero przecież też próbowałem nagrać na prędkości 4x i się nie udało, a w cloneCD zadziałało. Ale sie rozpisałem. Mam nadzieję, że ktoś zechce przeczytać :) Szymon |
Cytat:
Zawsze jakoś udawało mi się zgadnąć :taktak: :mruga: |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.