Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

slawekj 26.12.2005 18:42

Cytat:

Napisany przez karel48
Sorry Sławek, ale jak dla mnie to chyba zaczynasz już ... bredzić - albo ja nie nadążam za Tobą. :nie:

Bredzę... ???
Moja ocena jest zawsze taka sama.
Czy w tym konkretnym przypadku jest inaczej.
Płytka wypalona na BSLB jest lepiej wypalona.
Moja ocena jest po zadaniu pytania:
Cytat:

Napisany przez slawekj
Pytanie czy to ta sama seria i dostawa ?
Wykres pokazuje, że nie.
:)

Ponieważ test błędów TE/FE został zrobiony na innych napędach nie można porównywać bezpośrednio tych wykresów.
Moja ocena dotyczy wyłącznie jakości płytki na konkretnym biosie. :spoko:
Osobiście używam biosu BEGB i nie preferuje wcale BSLB. :taktak:
I po co ten atak. ???
Osobiście proszę o konkretne porównania kolejnych biosów.
Bo jak widać dalej stoimy w miejscu.
Jedynie Kolega @melag próbuje porównywać a pozostali... :nie:

:)

karel48 26.12.2005 18:17

Cytat:

Napisany przez slawekj
...
Porównując oba wykresy płytka lepiej wypalona na BSLB. :spoko:
:)

Sorry Sławek, ale jak dla mnie to chyba zaczynasz już ... bredzić - albo ja nie nadążam za Tobą. :nie:
Według mnie to Twoja interpretacja tych wszystkich wyników za każdym razem jest naciągana w tą stronę w którą Ci akurat pasuje - w tym przypadku
na korzyść biosu BSLB, którego ostatnimi czasy stałeś się wielkim "orędownikiem".
Twoje oceny w związku z powyższym przestają być rzetelne :smutny: - może trochę więcej wiary w przecież ulubioną przez Ciebie markę i jej nowe biosy?
;)

melag 26.12.2005 17:02

cd BSLB vs BSOB
 
Ilość załączników: 4
Scany jakości przeprowadzone na BenQ 1625, Qscan w obydwu przypadkach na BenQ 1640 BSOB.

Medium testowe : Vakoss DVD-R 8x

Qscan 8x (nagrana będzie na BSLB) :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28221&stc=1

Burn 8x@BSLB :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28224&stc=1

Qscan 8x (nagrana będzie na BSOB) :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28223&stc=1

Burn8x@BSOB :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28222&stc=1

melag 26.12.2005 12:53

Cytat:

Napisany przez slawekj
Pytanie czy to ta sama seria i dostawa ?
Wykres pokazuje, że nie.
Porównując oba wykresy płytka lepiej wypalona na BSLB. :spoko:

:)

Trudno porównywać oba wykresy Qscan robione na innych biosach z wiadomych względów.
Obydwie płytki wpalone b.dobrze.
Na razie zostaję przy BSOB.

slawekj 26.12.2005 12:24

Cytat:

Napisany przez melag
Extreme DVD-R 4x :

Pytanie czy to ta sama seria i dostawa ?
Wykres pokazuje, że nie.
Porównując oba wykresy płytka lepiej wypalona na BSLB. :spoko:

:)

melag 26.12.2005 11:45

BSLB vs BSOB
 
Ilość załączników: 2
Extreme DVD-R 4x :

BSLB :

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...3&postcount=10

BSOB :

Qscan 4x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28213&stc=1

Burn 4x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28214&stc=1

:spoko:

VIZZARD 24.12.2005 22:30

Cytat:

Napisany przez danrok
Niby mają max predkość nagrywania 48x, ale chcąc je nagrać mogłem ustawić max 32x, wie ktoś co jest nie tak?

I że to jest niby nie tak? ???

Bardzo dobrze, że jest tak [img]images/smilies/nowe/tak%21.gif[/img]

Nagrywarka ustrzegła cię w ten sposób przed zbrodnią,

Którą przy jej pomocy chciałeś popełnić na tych biednych soniakach


Kto dziś pałając chęcią zysku kilku sekund w szybkości nagrania

Ryzykuje utratę danych i szafuje jakością popełnianego zapisu? :hmm:

Desperaci?

Maniacy?

Ekstremiści?


:czar:

slawekj 24.12.2005 19:50

Cytat:

Napisany przez danrok
Niby mają max predkość nagrywania 48x, ale chcąc je nagrać mogłem ustawić max 32x, wie ktoś co jest nie tak? :|

A wystarczy sprawdzić. :taktak:
Nec 4550A również ten nośnik nagrywa max 32x.

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28200&stc=1

Wszystkim...

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28201&stc=1

:)

danrok 24.12.2005 17:36

Cytat:

Napisany przez Piterniel
System ochrony zapisu zadziałał?;p

A coś więcej o tym? Da się to wyłączyć w ogóle? :)

Piterniel 24.12.2005 17:34

System ochrony zapisu zadziałał?;p

danrok 24.12.2005 17:33

Witam wszystkich. Dzisiaj dostałem z allegro właśnie tą nagrywarkę i mam troche dziwny problem. Mianowicie posiadam płyty Sony CD-R http://www.capslock.pl/produkty/cd-r...ke_10szt)/1998
dokładnie te. Niby mają max predkość nagrywania 48x, ale chcąc je nagrać mogłem ustawić max 32x, wie ktoś co jest nie tak? :|

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

Conti 24.12.2005 17:09

Panie i Panowie, małe OT :)

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.

Śniegu po nerki
Wesołej Pasterki
Prezentów moc
Sexu co noc
Pysznego bigosu
Gwiazdki z kosmosu
I udanego wyskoku
Do 2006 roku.

mensir67pl 23.12.2005 22:37

Ilość załączników: 1
Kupilem dzis Verbatim (do nadruku) i wszystkie takie 10

pawelblu 23.12.2005 20:28

Cytat:

Napisany przez gallus
Płytka (Omega DVD+R) palona 4x na biosie BSOB
Test na tym samym biosie - na wykresie widać straszne skoki prędkości odczytu...
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28173&stc=1

Ta sama płytka testowana na biosie BSLB
Już bez skoków prędkości odczytu :)
Tylko nie wiem czym spowodowana jest ocena 0?
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28174&stc=1

Patrz bledy PO.

Dziadek 23.12.2005 20:27

Ilość załączników: 1
jednak BSLB na MCC03 lepiej...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.