Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

slawekj 17.12.2005 01:33

Cytat:

Napisany przez Raus
Co ciekawe średni jitter niższy na płytce palonej x12

Uskok max 10.9 % przy pomiarze Jitter na początku przy prędkości 8x.
Proponuje powtórzyć test.
Jitter równomierny przy 8x. Płytka lepiej wypalona. :taktak:

:)

Raus 17.12.2005 01:28

Ilość załączników: 2
Płytka BenQ x8 palona x8 na SolidBurn
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28044&stc=1



Płytka BenQ x8 palona x12 na SolidBurn
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28045&stc=1



Co ciekawe średni jitter niższy na płytce palonej x12

Raus 16.12.2005 22:31

Cytat:

Napisany przez marx
BEGB na http://hoppy.tk/dvd-rw/1640/ jest juz w formacie CVT - mozna od razu nim flashowac?

można :tak!:

marx 16.12.2005 21:10

BEGB na http://hoppy.tk/dvd-rw/1640/ jest juz w formacie CVT - mozna od razu nim flashowac?

Tomaszek71 16.12.2005 17:59

Co do korekcji 1640 to mam tak zwany odrzucik z wypożyczalni "Piraci z Karaibów".Wypożyczajacy chyba tylko na niej nie jedli.Mój były Plex 716 nie łyknął.Benek1640 też nie łyknął.Benek 1625 łyknął jak moja teściowa baleron.Według mnie po obserwacjach tych trzech nagrywarek najlepiej wypadł 1625.2 miejsce 1640.Potem baaardzo długo nic... i Plextor (ta nagrywarka to moja porażka-teściowa też jest moim Waterloo)

pawelblu 16.12.2005 17:22

5/5 za korekcje dla 1640 to za duzo. 5/5 nalezy sie 1625, bo on ma ja naprawde dobra. Bledy odczytu z 1640, w wiekszosci powoduja jedynie odnizenie predkosci na 1625.
Moja ocena za korekcje to 4/5 dla 1640 i 5/5 dla 1625.

Cytat:

Napisany przez loki7777
No sorki nie doczytalem, ale to wciaz cdrlab:)A moze jakies inne zrodlo, np cdfreaks?

No bez przesady, te testy wykonuje czlowiek, ktory przed dlugi okres w czasie gdy serwis cdrinfo.pl sie rozwijal (teraz mozna uznac ze jest juz rozwiniety), byl jego red-naczem.

Chcialbym tez zwrocic uwage na kolejna rzecz. Redakcja tego, czy innego portalu dostaje taki sprzet jaki dostaje (Bartez pewnie moze tu wrzucic 3 grosze) i czasem jest on naprawde ostro zjechany przez poprzednie testy (no wiadomo, ze wszystko ma jakas swoja wytrzymalosc).

Sobal wspominal, ze np. 716A przyszedl w bardzo kiepskim stanie. To byl model wyprodukowany rok temu, ktory zwiedzil juz wszystkie redakcje.

Raus 16.12.2005 16:52

Cytat:

Napisany przez marx
mam pytanko - bios BSLB ma tylko UDMA2. Czy ktorys nowszy ma UDMA4?
Czy na UDMA4 pomaga tylko crossflashowanie BIOSem zewnetrznego modelu?
Czy taki crossflash dziala ok?

Żaden oryginalny bios nie działa na UDMA4, jeśli tego chcesz musisz zrobić crossflasha biosem BEFB CVT, a później normalny BEGB. Wszystko działa OK jednak tak jak na BSNB występują błędy (np zawieszanie się qscan)

marx 16.12.2005 16:45

mam pytanko - bios BSLB ma tylko UDMA2. Czy ktorys nowszy ma UDMA4?
Czy na UDMA4 pomaga tylko crossflashowanie BIOSem zewnetrznego modelu?
Czy taki crossflash dziala ok?

Raus 16.12.2005 14:56

Cytat:

Napisany przez Smartek
jaki aktualnie najlepiej wgrac firmware do tego BenQ'a?
teraz mam ten co byl oryginalnie
pozdro ;)

Wgraj BSLB - z nim nie ma żadnych problemów

Smartek 16.12.2005 14:37

jaki aktualnie najlepiej wgrac firmware do tego BenQ'a?
teraz mam ten co byl oryginalnie
pozdro ;)

melag 16.12.2005 13:38

BenQ ma dobrą korekcję , ale nie najlepszą !

Wspominałem już że IMHO BenQ 1625 ma lepszą korekcję niż 1640.

:czytaj: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...89&postcount=6

co do jakości zapisu w 100% zgadzam się z slawekj :spoko:

8 )

slawekj 16.12.2005 13:15

Cytat:

Napisany przez Iwo
Mnie z kolei korekcja błędów CD w BenQ 1640 rozczarowała po tym jak nie dał rady odczytać wszystkich plików z pewnej starej płytki, podczas gdy Lite-On 1635s poradził sobie bez problemu.

Ocena jakości korekcji to uśredniona ocena.
I tak jest w praktyce. Raz odczyta, innym razem nie.
Jednak statystycznie BenQ 1640 odczytuje niezależnie od testów największą ilość plików z uszkodzonych płytek testowych. :spoko:

:)

Iwo 16.12.2005 13:04

Cytat:

Napisany przez slawekj
Tak samo testowany BenQ 1640 jako jedyny otrzymał max ocenę 5/5

Mnie z kolei korekcja błędów CD w BenQ 1640 rozczarowała po tym jak nie dał rady odczytać wszystkich plików z pewnej starej płytki, podczas gdy Lite-On 1635s poradził sobie bez problemu.

slawekj 16.12.2005 12:43

Cytat:

Napisany przez loki7777
A moze jakies inne zrodlo...?

Testy Plextor'a 716A na cdrinfo.com potwierdzają niską jakość korekcji.
http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...1953&PageId=29
Tak samo testowany BenQ 1640 jako jedyny otrzymał max ocenę 5/5. :spoko:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...4268&PageId=24

:)

loki7777 16.12.2005 12:08

No sorki nie doczytalem, ale to wciaz cdrlab:)A moze jakies inne zrodlo, np cdfreaks?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.