Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

uuk81 18.12.2005 14:50

Cytat:

Napisany przez binf
Z tego co się domyślam wersja retail to wersja box a bulk to wersja oem to w takim razie te wersje mają zupełnie różne biosy (jeden G drugi B tak wynika ze strony BENQ Polska) czyli jeżeli ma się np wersje boxową to można tylko wgrywać oprogramowanie oznaczone literką Bxxx ? (tak swoją drogą aktualizacji biosu z B na początku jest znacznie więcej niż tych z G)

Bios G to jakaś zagadka. Na pewno nie jest rozwijany, tak jak B.
Z tego co czytam na forum, to wszystkie sprzedawane Benq-i maja fabrycznie
wgrany bios z serii B, tak z pudełkiem jak i bez :)

slawekj 18.12.2005 12:45

TDK +Rx8 palony 4x BenQ 1640@164B SolidBurn bios BEGB Nero 6.6.0.18

QScan QSuite 2.1 Full prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28068&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=28069&stc=1

:)

marx 18.12.2005 11:27

kupilem 5 roznych plyt DVDRW, wszystkie maja bardzo podobne osiagi choc kazda faktycznie jest innego producenta. Natomiast plytki CDRW maja bardzo rozne osiagi.
Czy to wina nagrywarki czy po prostu plytki CDRW sa tak slabej jakosci?

krzpac 17.12.2005 19:49

mam dziwny problem... z płyty cd na dysk przegrałem zdjecia przy uzyciu BenQ 1640 i niektóre zdjecia nie idą się otworzyć, tą samą plyte włozyłem do cdromu i przegrałem zdjecia na dysk i wszystkie zdjecia się bez problemu się otwierają, sprawdzalem to na kilku płytach i problem sie powtarza....... hmmm..........

binf 17.12.2005 19:49

Z tego co się domyślam wersja retail to wersja box a bulk to wersja oem to w takim razie te wersje mają zupełnie różne biosy (jeden G drugi B tak wynika ze strony BENQ Polska) czyli jeżeli ma się np wersje boxową to można tylko wgrywać oprogramowanie oznaczone literką Bxxx ? (tak swoją drogą aktualizacji biosu z B na początku jest znacznie więcej niż tych z G)


Jestem zainteresowany tym sprzetem ale muszę mieć pewność.

PS.Z tego co zauważyłem to jest kilka wersji OEM (bez napisu BENQ) (różne panele; jedne mają napis SolidBurn inne nie). Chyba te z SolidBurn są nowsze bo ta funkcja została dodana później.

gallus 17.12.2005 19:18

Cytat:

Napisany przez marx
aa juz mam, nie ta opcja
nie wiem czemu nie moge skasowac wlasnego posta

Edytować/Usówać posty można do dwóch godzin po ich napisaniu :respect:

marx 17.12.2005 19:16

aa juz mam, nie ta opcja
nie wiem czemu nie moge skasowac wlasnego posta

marx 17.12.2005 14:42

Hej
Mam pytanko - wlozylem czysta plyte DVD-RW TDK x4
Chcialbym uruchomic test w Nero ale
dodatki->zaawansowany..->Utworz CD wyswietla
predkosc zapisu: 18 lub 31, a przycisk Start jest nieaktywny i nic nie moge zrobic.
Przelaczanie Symyluj i Tryb RAW nic nie zmienia, okienko Test pojemnosci mam nieaktywne.
Czy cos robie zle?

pawelblu 17.12.2005 11:42

Cytat:

Napisany przez karel48
Oj nie bylbym taki pewny - zwróć uwagę na skalę jesli oceniasz "wzrokowo" wykres, zauważ też, że rożnica pomiędzy wartościa maksymalną a średnią ( będąca w pewnym stopniu wykładnikiem "równomierności") jest niższa przy paleniu x12. Jeżeli nawet jest różnica na korzyść x8 to bardzo niewielka.
;)

Tak, sluszna uwaga.

karel48 17.12.2005 11:23

Cytat:

Napisany przez slawekj
...
Jitter równomierny przy 8x. Płytka lepiej wypalona. :taktak:

:)

Oj nie bylbym taki pewny - zwróć uwagę na skalę jesli oceniasz "wzrokowo" wykres, zauważ też, że rożnica pomiędzy wartościa maksymalną a średnią ( będąca w pewnym stopniu wykładnikiem "równomierności") jest niższa przy paleniu x12. Jeżeli nawet jest różnica na korzyść x8 to bardzo niewielka.
;)

aL1En 17.12.2005 10:16

Hello, tak do informacji napisze ;)

Mój benek lubi bardzo Platinum'y DVD+R x8 narazie żadna płyta nie padła, a wypaliłem ich już "troche" [; :1miejsce:
Verbatim DVD-R x8 (CMC) omijam szerokim łukiem... prawie każda płyta wylondowała w koszu. :nie:
Verbatim DVD-R x8 (MCC) x4,x8 i narazie żadna płyta nie wylondowała w koszu :spoko: :1miejsce:
Esperanza DVD-R x8 (TY), tutaj x4 OK, x8 prawie każda płytka kijowo nagrana. :nie:

Pozdro.

joujoujou 17.12.2005 05:33

Coś mi się zdaje, że masz starą wersję CD/DVDspeeda, zassij sobie najnowszą:
http://www.cdspeed2000.com/
:D

wyrzyk13 17.12.2005 04:33

Ilość załączników: 1
Szacuneczek :respect:

Zrobilem printscreena z mojego CD-DVD Speed'a. Czemu nie mam tylu zakladek co Wy w tym podprogramie? I wyglada to calkiem inaczej. Domyslam sie, ze to przez to, ze do nagrywarki daja najbardziej okrojona wersje NERO,?
Poza tym "show C2/PO" jest wylaczone, czemu?

gallus 17.12.2005 02:04

Philips DVD-R 8x palony 2,4x bez SB
http://img520.imageshack.us/img520/4143/cd640pix3li.png

http://img520.imageshack.us/img520/4654/test9zw.png

QScan 4x
http://img520.imageshack.us/img520/3116/qscan4x3zy.png

QScan 8x
http://img520.imageshack.us/img520/4660/qscan8x6jk.png

Raus 17.12.2005 01:57

Cytat:

Napisany przez slawekj
Uskok max 10.9 % przy pomiarze Jitter na początku przy prędkości 8x.
Proponuje powtórzyć test.
Jitter równomierny przy 8x. Płytka lepiej wypalona. :taktak:

:)

Ten uskok na początku nie zmieni średniej. Jednak muszę przyznać Ci racje że bardziej równomierny jest przy paleniu x8, ale mimo wszystko płytka palona x12 wypadła bardzo ładnie


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.