Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

Pierwszy 17.07.2012 23:47

wybredny bardzo, próbowałem parę przejściówek i żadna nie zadziałała...

melag 17.07.2012 20:25

Benek jest wybredny na przejściówki...
Ciekaw jestem jak będzie palił :)

joujoujou 17.07.2012 14:22

3 lata bez 2 dni - czas na odkopanie. :D

Powodem jest to że dziś, drogą nabycia poprzez wyciągnięcie ze śmietnika* stałem się właścicielem napędu Philips DVD8701, znanego szerzej właśnie jako DW1640. :taktak:

Zanim jednak zamieszczę pierwsze skany, to muszę znaleźć jakąś działającą z napędem przejściówkę na USB, no i oczywiście przeflashować philipsa na benka. :]

* - mamy w fabryce pojemnik na elektronikę "do recyclingu" -ostatnio znalazły się w niej dwa zupełnie nieużywane blaszaki (w środku ani grama kurzu, na zewnątrz naklejki z napisem "SPARE"). Grzech było nie wziąć. :zawstydz:

VIZZARD 19.07.2009 20:34

Ilość załączników: 3
I jeszcze TA dla płytki wypalonej na BenQ

TA1
Załącznik 52547


TA2
Załącznik 52548


TA3
Załącznik 52549

VIZZARD 19.07.2009 20:12

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R x16 burn x8 1640 BEGB
Załącznik 52545


Verbatim DVD+R x16 burn x8 116D@L A16J 1.09
Załącznik 52546


Referencyjny skanujący wszystkie od kilku lat nagrane płytki Benq mimo upływu czasu daje radę :taktak:


:mruga:

DJDAR3K 26.02.2009 01:47

Ilość załączników: 2
Witam,

zrobilem testy na predkosci 8x, sorki za moje bledy :PP
patrzac na te wyniki 93 dla tadka i 95 dla verby to chyba niezle mi wypalilo :D

Pzdr

zene_k 26.02.2009 01:12

Cytat:

Napisany przez DJDAR3K (Post 1007430)
Witam ponownie,

mozecie ocenic te przepalone plytki moim benqiem o ktorym pisalem kilka postow wczesniej ? TUTAJ
chce ocenic jego stan uzytecznosci :PP ewentualnie jak jeszcze moge przetestowac benqusia :PP?

Pozdrawiam

Płyty DVD na Benq testuje się x8, a nie na maxa:>. Co napisał @Jou. Zrób testy x8, a potem zobaczymy.

DJDAR3K 25.02.2009 20:25

Witam ponownie,

mozecie ocenic te przepalone plytki moim benqiem o ktorym pisalem kilka postow wczesniej ? TUTAJ
chce ocenic jego stan uzytecznosci :PP ewentualnie jak jeszcze moge przetestowac benqusia :PP?

Pozdrawiam

nimal 24.02.2009 18:08

nio - i plytki
Verbatim :spoko:
TDK :nie:

joujoujou 24.02.2009 16:29

DVD (w przeciwieństwie do CD) nie testuje się na max. :nieee:

:czytaj: --> masz sporo lektury. ;p

DJDAR3K 24.02.2009 15:22

BENQ DW1640-jak najlepiej go sprawdzic, jaki bios najlepszy ??
 
Ilość załączników: 2
Witam,

zakupilem ostatnio nagrywarke Benq model DW1640 i mam takie pytanko do was jak ja najlepiej sprawdzic zeby bylo wiadomo czy jest w pelni sprawna ??
na poczatku mialem w niej bios BSHB jednak byl lekki problem z nim poniewaz po nagraniu plyty nie mogl odczytac plyty powyzej 62% tylko caly czas walil na czerwono w scan disc w Disc Speed oraz nie mogl zrobic testu jakosci dysku bo wyskakiwal blad SCSI. Nosniki nagrane w innych nagrywarkach przechodzily test bezproblemu..
Wrzucilem teraz biosa BSRB tylko nie wiem czy jest najlepszy.. w kazdym razie juz nie wystepuja te bledy ktore napisalem powyzej.
Zalezy mi glownie na wypalaniu plyt DVD+R DL oraz DVD+R 4,7GB z naciskiem na DL ktory bios do tego bedzie najlepszy ??
ponizej zrzuty nagranych plytek wlasnie Benq DW1640, plytki DVD+R verbatim oraz TDK


Pozdrawiam

melag 16.01.2009 23:51

Zdecydowanie najnowszy BSRB:
http://benq.pl/support/downloads/dri...2fbsrb%252ezip

joujoujou 16.01.2009 13:33

IMO - nowszy. :taktak:

Crasher 16.01.2009 10:40

Mam pytanie. Do nagrywania DVD+R DL zostawic bios BSLB czy moze przeskoczyc na jakis nowszy?

Piterniel 11.09.2008 18:53

Cytat:

Napisany przez esem (Post 962972)
Już Ci się znudziła czy ma jakiś feler ???

Sprzedaje stary komputer na części - przesiadłem się na laptopa


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.