Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

VIZZARD 08.04.2008 19:12

Że NIE :nieee:


:czar:

czechoj 08.04.2008 15:49

Vizzard powiedzia***322;by ***380;e NIE :taktak:

ZbigNieff 08.04.2008 10:58

A ja mam takie pytanie dot biosu tej sprawraki bo jakos dawno dawno temu - jeszcze jak bylem za gorami i za lasami
jak kupilem ta spawarke poczytalem jak i wgralem bios z ver. zew USB - teraz widze wyszly inne biosy do niej pod
IDE ktore mimo wsio obsluguja ATA66 - czy jest sens zmieniac ten co mam na nowy? Jesli tak to potrzebuje pomocy
bo prog. do flashowania mowi ze mam inna spawarke niz probuje wsadzic bios... Bios mam taki jak w podpisie ;-)

Marck 06.04.2008 12:26

Dzięki za otuchę :)

VIZZARD 06.04.2008 12:15

Cytat:

Napisany przez Marck (Post 917078)
Verbatim 8x DVD+R DL cena 9.50 pln
Jest to moje pierwsze nagrywanie na tej płycie
chyba nie za bardzo wyszło .

Nie przesadzaj :nie:

Nie jest tak źle :nieee:


:mruga:

Marck 06.04.2008 12:02

Ilość załączników: 1
Verbatim 8x DVD+R DL cena 9.50 pln
Jest to moje pierwsze nagrywanie na tej płycie
chyba nie za bardzo wyszło .

bigbluee 04.04.2008 12:10

Cytat:

Napisany przez slawekj (Post 793237)

A tak szczerze nie rozumiem. Sam zachwala***322;em BenQ i Verbatimy-Pastel.
Dzisiaj s***261; lepsze nap***281;dy i no***347;niki.
:)

Z tym drugim si***281; zgodze. Z tym pierwszym niekoniecznie :)

Chocia***380;by dlatego, ***380;e gdzie nie pojde to ktos ma jakis problem z wypalaniem albo odczytem, a wsrod znajomych mieszkaj***261;cych blisko mnie utar***322;o si***281; tak, ***380;e jak komu***347; co***347; nei chodzi albo nie da sie przegra***263;, to obierany jest kurs do mnie i moj Benq1640 przerabia wszystko bez myd***322;a. Z 2 ostatnio zakupionych komputer***243;w przez 2 znajomych(w ciagu miesi***261;ca). Jeden ma problemy z odczytem DVD-RW a jak jakakolwiek plyta jest troche porysana to sie dusi. Za to drugiemu nie pali prawie w ogole DVD-/+R je***347;li wykonuje si***281; kopie p***322;yty.

I chociazby dlatego nie zamieni***322;bym mojego sprz***281;tu na zaden inny. Sprawuje si***281; od zawsze idealnie bez najmniejszego jednego problemu nawet.

PS. A kt***243;ry model polecasz ?;)

VIZZARD 30.03.2008 08:24

Dokładnie!

Dziadek potrzebuje laski :tancerka:

A Benek spinacza :taktak:


:mruga:

czechoj 29.03.2008 23:56

Ad 1. DL - nie narzekam przy Verbach, Platinum mi niestety pali :taktak:
Ad 2. Czasem nale***380;y nacisn***261;***263; przycisk open drugi raz og***243;lnie to nie problem - dziadziusiowi trzeba wybacza***263; :)

esem 29.03.2008 20:27

Mam "tego dziadka" ciągle w użyciu, wypalił już dobrze ponad 1k płyt :)
Dwie wady:
1. Problemy z DL, być może wynika on z nForce2 ???
2. Wysuwanie tacki :nie:

VIZZARD 29.03.2008 19:20

Ilość załączników: 2
Test dziadka Benka

Emtec CDR x52 burn x16 1640@BEGB
Załącznik 47133

I dla porównania

Emtec CDR x52 burn x10 115D 1.18
Załącznik 47134

Mam tylko palone różnymi prędkościami

Ale jak na leciwego dziadka nigdy nie słynącego z dobrego nagrywania CDRów

Nie jest tak źle...


:mruga:

punisher 17.12.2007 11:52

Cytat:

Napisany przez DanielP (Post 872469)
A skad wiesz ze plytki pojda do kosza ?
MOSER BAER to chyba niezla fabryka, kiedys mialem TDK od nich i byly rewelacyjne! No ale nie wiem jak z tymi AXE.
A ostatnio kupilem Verbatimy i sa tragiczne (jak na Verbatimy oczywiscie).
A pytam w napedach, bo mnie interesuje jak te plytki nagrywaja BenQ, a nie np. Liteony :)

Kiedyś... Jak tylko po tym będziesz oceniał płyty to proszę bardzo, twoja sprawa kolego. Chcesz to kupuj nikt ci nie broni. Według mnie już sama cena mówi, że nie będzie to nic ciekawego. Podniecasz się tak bardzo, zaczynasz w dwóch starych wątkach i na dodatek, nie tu gdzie powinieneś. Sam potwierdzę, że kiedyś TDK od MBI były naprawdę świetne. Pokaż nam swoje testy nagranych płyt verbatim. Może po prostu źle je oceniasz?? powtórzę po raz kolejny, że ocena po procentach w NCDS nie zawsze się sprawdza. Ską ta twoja "tragiczność" a może tylko trafiłeś na złą partię płyt tego producenta, co na pewno przytrafiło sie każdemu.Może trafiłeś na verby z fabryki TY, a rzeczywiście są słabe. Kup verby MCC004 i zobacz jak się palą. Kup też parę AXE wypal coś na nich zobacz i oceń. Tylko mam prośbę podziel się z nami swoimi doświadczeniami, nawet jak słabo wypalą się te AXE ku przestrodze dla innych.

crowbme 17.12.2007 10:38

Cytat:

Napisany przez esem (Post 819549)
Które płyty DL najlepiej podchodzą benkowi ???
Do tej pory jechałem na Philips (5,50zł/sztuka) ale z ostatniego pudełka (10szt.) już 6 poszło do kosza :>
Jakie są Wasze doświadczenia
???


witam, ja na Benq 1640 palilem rozne DL, glownie Memorex, Verbatim ale takze Philips. Bylo ich w sumie moze ze 40szt i tylko raz jeden zwlila mi sie memorex, zakupiona zreszta w usa. niestety w tej chwili nie potrafie okreslic jaki byl bios w tej nagrywarce, ale plyty byly nagrane jakies 2 lata temu i do dzis swietnie dzialaja, przynajmniej te, ktore mam w domu. Wieksza czesc tych plyt poszła do ludzi.

ed hunter 17.12.2007 09:32

A sk***261;d wiesz, ***380;e te p***322;ytki s***261; od Moser Baer? a nawet jak s***261;, to sk***261;d wiesz, ***380;e to nie odpad produkcyjny? :D

jak nie kupi i nie sprawdzi to mo***380;emy se tu gdyba***263; do nowego roku, :sylwek:

DanielP 17.12.2007 09:13

A skad wiesz ze plytki pojda do kosza ?
MOSER BAER to chyba niezla fabryka, kiedys mialem TDK od nich i byly rewelacyjne! No ale nie wiem jak z tymi AXE.
A ostatnio kupilem Verbatimy i sa tragiczne (jak na Verbatimy oczywiscie).

A pytam w napedach, bo mnie interesuje jak te plytki nagrywaja BenQ, a nie np. Liteony :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.