Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

joujoujou 20.02.2016 23:13

Na taśmie z innym napędem to raczej niezbyt zalecane było umieszczanie czegokolwiek, o ile mnie pamięć nie myli. :hmm:

Leman39 20.02.2016 22:38

To wściekłe DMA sprawiało, że 1640 nie chciał współpracować na niektórych płytach, a tam, gdzie był na taśmie z innym napędem powodował wariacje jego właśnie :/

czary2mary 20.02.2016 20:59

Zostaw BenQ EW164B ..nie ma różnicy w działaniu\testowaniu w stosunku do DW1640 oprócz wspomnianych różnicach w trybach UDMA \ różnice w testach bardziej wynikają ze stanu technicznego optyki i mechaniki niż różnic softu ..
Tu kiedyś je testowałem ....http://forum.cdrinfo.pl/f15/starcie-gigantow-92924/

seku 20.02.2016 20:24

zaraz sprawdze jak to wygląda tylko czekam aż się expert wypowie

Leman39 20.02.2016 20:20

joujoujou, a widzisz, tego nie wiedziałem :) Dziękuję :)

seku 20.02.2016 20:02

to akurat bez znaczenia Benq`a używam tylko do testów chodzi bardziej o to żeby mieć to samo porównanie i kwestia nowszego fw.

joujoujou 20.02.2016 19:56

Ten sam.

Ja bym nie flashował. Vizzard (bodajże) informował kiedyś że 1640 chodzi na UDMA3 a 164B na UDMA5.

seku 20.02.2016 19:48

czary2mary

1640 to ten sam napęd co BENQ DVD DD EW164B 1:1 ?

bo zastanawiam się aby włożyć ten z zew. obudowy do kompa. bo panel Biege trochę razi po oczach :-)

i myślałem nad crosflash do fw. z 1640 jest sens czy zostawić jak jest ?

czary2mary 16.02.2016 16:56

Platinum CD-R Plasmon 97m27s18f
BenQ DW1640 fw.BSRB
Nero 2016 x12
http://forum.cdrinfo.pl/f28/platinum...0/#post1352327

Leman39 15.01.2016 23:06

Ilość załączników: 1
TDK DVD+R x16 od CMC Made in Taiwan
Benq 1640 z odzysku
Fw. BSRB
WOPC: On
ImgBurn 2.5.8.0
Speed: x4
Płyta lekko porysowana pod koniec. :czytaj:
Załącznik 75051

Leman39 15.01.2016 22:18

czary2mary, dziękuję za pomoc - jak zawsze :) :) :)

czary2mary 15.01.2016 22:16

BSRB :spoko:

Leman39 15.01.2016 21:52

Ilość załączników: 2
Dziś dotarł do mnie taki o to Benq 1640:
Załącznik 75049
Załącznik 75050

Z takowym firmware: BSHB :)

Co mu wrzucić? :) Najnowsze możliwe BSRB? :)

czary2mary 14.12.2015 13:57

Ilość załączników: 2
@Seku
Od takiego trupa \ klona BenQ DW1640 mam czarny ...

Załącznik 73927

Załącznik 73928

czary2mary 12.12.2015 23:56

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1344634)
Benq po smarowaniu paska śmiga :-) zamyka i otwiera kupiłem tego MOTiP`a

dokładnie pasek trzymałem ze 3h. w tym płynie i potem go lekko wytarłem i założyłem

p.s. jak byś maił fotkę tego panelu ?

Jestem daleko od domu \ w poniedziałek-wtorek jak wrócę do domu zrobię\wrzucę foty:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.