Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

slawekj 03.01.2006 22:26

A czy Kolega postępował zgodnie z....
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=57002

:)

Gringo73 03.01.2006 22:23

Cytat:

Napisany przez slawekj
A jak ustawione UDMA w biosie płyty ?

:)

UDMA AUTO

slawekj 03.01.2006 22:16

Cytat:

Napisany przez Gringo73
O co tu chodzi ?? Pozdrawiam

A jak ustawione UDMA w biosie płyty ?

:)

Gringo73 03.01.2006 22:10

Cytat:

Napisany przez Conti
Najlepiej podaj jaki masz komp - procesor, płyta, pamięć, dysk, zasilacz.
Sprawdź taśmę ATA, wymień na inną i wtedy coś nagraj.


Mam płyte ASRock K7VT6 VIA VT 8237 , Sempron 2300+ , 512 DDR 400 , FX5200 Ultimate, SB LIVE 5.1 , DVD RW BENQ 1640 BSLB , DVD Toshiba , 20 gb Samsung PATA , 160 GB MAXTOR SATA, zasilacz MODECOM 350 W. Podpięcie Primary 20 GB Master , BENQ Secondary master , DVD secondary slave. DMA wlączone ( tryb Multi-Word ). NERO Express 6 (6.6.0.14) otrzymane wraz z nagrywarką. ASPI Zainstalowane. Kombinacje z przepięciami taśm próbowałem i nic to nie dało. W końcu kupiłem DVD+RW platinium i... nagrało odtworzyłem wszystko spoko. Spróbowałem DVD+R TDK i problem nadal ten sam nagrywa ale 1,5 godziny i nie jest do odtworzenia. O co tu chodzi ?? Pozdrawiam

slawekj 03.01.2006 22:05

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...1&postcount=46

:)

mensir67pl 03.01.2006 22:00

Ilość załączników: 1
A TO i z moje kolekcji Verba 16X zaspawana 4x :)

melag 03.01.2006 21:32

Verbatim DVD+R 16x
 
Ilość załączników: 4
Qscan 8x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28387&stc=1

Qscan 4x:

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28388&stc=1

Burn 8x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28389&stc=1

Burn 4x :

http://217.144.201.36/attachment.php...id=28390&stc=1

Dla porównania Verbatim palony 8x@BenQ 1625 :
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...3&postcount=27

Conti 03.01.2006 21:24

Cytat:

Napisany przez Oktawian_15
VIZZARD wielkie thx ;d nie wiedzial bym :> nie a tak serio to ktory teraz bo tyle tego wyszło :| ze sie pogubilem ...

"L" jest w sam raz. Możesz jeszcze wgrać najnowszy - niby też dobry ale chyba jeszcze nie sprawdzony tak do końca.

Oktawian89 03.01.2006 21:15

VIZZARD wielkie thx ;d nie wiedzial bym :> nie a tak serio to ktory teraz bo tyle tego wyszło :| ze sie pogubilem ...

abratek 03.01.2006 21:02

Cytat:

Napisany przez slawekj
BenQ 1650 dobrze radzi sobie z zabezpieczeniami.

a jak już teraz wiem że BenQ 1640 nie radzi sobie z korekcją porysowanych płyt CD - ta "nadymana" korekcja jest o kant dupy potłuc.
niestety zawiodłem się w tym względzie, mój wybór napędu Benka uwzględniał także i ten aspekt (choć przyznam że numero uno to nagrywanie, do którego zastrzeżeń narazie nie mam - wszak to nagrywarka ??? )
niestety chyba muszę powrócić do wysłużonego 6 letniego napędu CD LG48X lub TEAC 516B jako odtwarzaczy (a to mi nie w smak - mało miejsca i prądu).

a skąd te wnioski? , ano mam kilkanaście płyt , dobrze sfatygowanych przez moje pociechy i próby skopiowania ich na twardziela były naprawdę fatalne, w przeciwieństwie do wspomnianych LG, TEAC, a nawet na mocno zjechanym przez sąsiada LG GSA 4163B

Wybaczcie " zatwardziali obroncy Benq", ale mam dziś taki nastrój i musiałem sobie ulżyc , a przekonanie że czarne jest białe do mnie nie dotrze ||

VIZZARD 03.01.2006 20:50

Cytat:

Napisany przez Oktawian_15
Witam przegladałem kilka stron w stecz :P i mam pytanie jaki teraz najlepiej bios miec w benq ? narazie mam BSLB ?

Wgraj sobie któryś z tych co zaczynają się na literę B :taktak:


:D

Oktawian89 03.01.2006 20:39

Witam przegladałem kilka stron w stecz :P i mam pytanie jaki teraz najlepiej bios miec w benq ? narazie mam BSLB ?

slawekj 03.01.2006 19:51

Cytat:

Napisany przez janulek
Może pomogłaby zmiana na BENQ EW164B Firmware-BEGB CVT. Mam nadzieję że slawekj przekaże krok po kroku jak to sie robi, bo wydaje mi się że nie tak jak norm _exe. No i oczywiście slawekj jezeli możesz to podziel sie informacją jak powrócić do oryg. FW. Pozdrawiam

Pobieramy WinDWFlash.exe:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=2531
Następnie BEGB.cvt:
http://hoppy.tk/dvd-rw/benq/1640/
I wgrywamy... restart.
Powrót do 1640 podobnie tylko BSOB.cvt :spoko:

:)

janulek 03.01.2006 19:10

Nazwa płyty głównej: Intel Rock Lake D865PERL
BIOS DATE: 02/13/05 22:02:08 VER: 08.00.10

Witaj luminat, bios niedawno aktualizowałem. Jest wręcz nowy. Może pomogłaby zmiana na BENQ EW164B Firmware-BEGB CVT. Mam nadzieję że slawekj przekaże krok po kroku jak to sie robi, bo wydaje mi się że nie tak jak norm _exe. No i oczywiście slawekj jezeli możesz to podziel sie informacją jak powrócić do oryg. FW. Pozdrawiam

luminat 03.01.2006 13:58

Cytat:

Napisany przez janulek
Bieżący tryb transferu: Multi-Word DMA tryb 2 - czy ktoś wie jak to usunąć, a właściwie zamienić na DMA tryb 2. Próbowałem odinstalować - zainstalowało sie z powrotem. Mam Aspi 1.8 i WinXP, P4_2.8. Nagrywa chyba bardzo poprawnie. Jedynie co mnie denerwuje to nieprawidłowy tryb transferu i niestety prędkość transferu w Nero CD-DVD Speed na poziomie 12 ! Może wgrać BSOB CVT, czy może poprawić ta zmiana transfer?

Mialem ten sam problem, pisalem o tym bardzo dawno temu i nikt nie potrafil mi pomoc. Nie pomogla reinstalacja sterownikow, aspi, systemu operacyjnego, programowe wymuszanie trybu ultra dma 2, az w koncu zaktualizowalem bios płyty głównej ku mojemu zdziwieniu pomogło. W najnowszej wersji biosu płyty głównej pojawila sie nowa opcja - UDMA 2 SUPPORT - po jej aktywacji tryb transferu przeskoczyl z multi word dma 2 na ultra dma 2.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.