Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Plextor PX-760A\SA (https://forum.cdrinfo.pl/f15/plextor-px-760a-sa-77909/)

misiozol 09.12.2014 17:19

wylacz OPC i przetestuj ;) zajrzyj jeszcze tutaj http://www.ixtreme.net/open-forum/28...ical-unit.html

czary2mary 09.12.2014 17:03

Ilość załączników: 3
Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1304211)
U mnie PX-716A w liczbie sztuk 2 poszedł na śmietnik jedna sztuka rok, druga dwa lata temu ponad. PX-716SA rok temu kupiony jako nówka z Allegro, wersja BOX, komplet, ładnie, pięknie iii?...nagrał 3 płyty DVD i 2 CD, później go nie używałem przez 3 miesiące i padł (błąd kalibracji mocy, niezależnie od typu i firmy nośnika), odesłałem do tego samego Pana, od którego go kupiłem, mówi, że wymieniał w nim wszystko po kolei i nie wie czemu nie działa nadal (500 PLN poszło się kochać).
Kupiłem drugiego PX-716SA no i rewelacyjnie palił DVD, za to CD w ogóle, raz nie widział, raz błąd zapisu, innym razem znany text o błędzie kalibracji mocy.
Teraz mam dwie sztuki kupione stosunkowo niedawno.
716A biały, przerobiony przez tego samego Pana na SATA (pali wszystko i na wszystkim) oraz a aukcji za 99 PLN 716A czarny (na pierwszy rzut oka widać, że było w nim majstrowane), wrzucony w obudowę USB (nie Plextorowską) i też wsio pali.
No i oczywiście na półce leży ten, który pali tylko DVD.
U mnie palarki nie mają na prawdę łatwego żywotu, dlatego potrzebuję dobry sprzęt, bo materiał autorski idzie do ludzi i wszystko musi działać, na przeróżnych stacjonarkach odpalać się bez zająknięcia i o dziwo od czasu jak przypadkiem wrzucili mi palarkę 716 rozwiązał się problem ze zwrotami i reklamacjami typu: nie działa, zacina się, nie rozpoznaje. I tak wszystko palone do dziś na tych maszynach.
Oczywiście epizody z innym sprzętem były, każdy chciał zaoszczędzić.
Oddam za darmo (niesprawne raczej) gdyby ktoś chciał do prób i części takie wynalazki jak:
ASUS DRW-1608P2S (MF December 2005) - specyficzna konstrukcja wewnątrz :P
LG GSA-4167B (MF July 2005)
LG GSA-H58N (MF August 2007)
LG GSA-4163B (MF February 2005)
TSST Write Master DVD Writer Model SH-S162 Ver. L (MF March 2006)
Pewnie znalazłbym coś jeszcze...
Wynalazki sypały się dość szybko...
Dlatego z takim zainteresowaniem śledzę temat tych plextorów czy ihasów i cieszy mnie fakt, iż można te cuda reanimować z takim skutkiem :)

Szkoda że powyrzucałeś padnięte PX-716;) jest tam w miarę łatwo dostępny laser jeszcze poprzedniej generacji Sanyo SF-DB11 i to on najczęściej robił problemy które opisałeś \bardzo delikatny i wrażliwy nawet na zmiany napięcia -potrafi się wysypać nawet przy on\off napędu. Mój PX-716A z OPU do wymiany CD nagrywa i odtwarza idealnie ,natomiast idealnie DVD nagrywa a nie odczytuje żadnych DVD:ysz:

Teraz mam na warsztacie cudaka iHAS 124 B - odczyt idealny na wszystkim (CD\DVD\DVD+R) natomiast na zapisie na każdej płycie komunikat : Timeout on Logical Unit \przetestowane kilka OPU\całych mechanizmów z silnikami włącznie i stabilizacją \nowe taśmy itd itp ....i cały czas to samo:sciana:

Załącznik 68381

Załącznik 68382

Załącznik 68383

Leman39 09.12.2014 15:49

U mnie PX-716A w liczbie sztuk 2 poszedł na śmietnik jedna sztuka rok, druga dwa lata temu ponad. PX-716SA rok temu kupiony jako nówka z Allegro, wersja BOX, komplet, ładnie, pięknie iii?...nagrał 3 płyty DVD i 2 CD, później go nie używałem przez 3 miesiące i padł (błąd kalibracji mocy, niezależnie od typu i firmy nośnika), odesłałem do tego samego Pana, od którego go kupiłem, mówi, że wymieniał w nim wszystko po kolei i nie wie czemu nie działa nadal (500 PLN poszło się kochać).
Kupiłem drugiego PX-716SA no i rewelacyjnie palił DVD, za to CD w ogóle, raz nie widział, raz błąd zapisu, innym razem znany text o błędzie kalibracji mocy.
Teraz mam dwie sztuki kupione stosunkowo niedawno.
716A biały, przerobiony przez tego samego Pana na SATA (pali wszystko i na wszystkim) oraz a aukcji za 99 PLN 716A czarny (na pierwszy rzut oka widać, że było w nim majstrowane), wrzucony w obudowę USB (nie Plextorowską) i też wsio pali.
No i oczywiście na półce leży ten, który pali tylko DVD.
U mnie palarki nie mają na prawdę łatwego żywotu, dlatego potrzebuję dobry sprzęt, bo materiał autorski idzie do ludzi i wszystko musi działać, na przeróżnych stacjonarkach odpalać się bez zająknięcia i o dziwo od czasu jak przypadkiem wrzucili mi palarkę 716 rozwiązał się problem ze zwrotami i reklamacjami typu: nie działa, zacina się, nie rozpoznaje. I tak wszystko palone do dziś na tych maszynach.
Oczywiście epizody z innym sprzętem były, każdy chciał zaoszczędzić.
Oddam za darmo (niesprawne raczej) gdyby ktoś chciał do prób i części takie wynalazki jak:
ASUS DRW-1608P2S (MF December 2005) - specyficzna konstrukcja wewnątrz :P
LG GSA-4167B (MF July 2005)
LG GSA-H58N (MF August 2007)
LG GSA-4163B (MF February 2005)
TSST Write Master DVD Writer Model SH-S162 Ver. L (MF March 2006)
Pewnie znalazłbym coś jeszcze...
Wynalazki sypały się dość szybko...
Dlatego z takim zainteresowaniem śledzę temat tych plextorów czy ihasów i cieszy mnie fakt, iż można te cuda reanimować z takim skutkiem :)

czary2mary 09.12.2014 06:03

Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1304184)
Czyli gdyby z moim 760 działo się coś złego (a powoli już się zaczyna dziać), to można zgłaszać pacjenta? ;)

Mam jeszcze PX-716A do wymiany OPU -czeka aż znajdę czas dla niego \zobaczymy jak on przyjmie przeszczep ale sam jestem bardzo zaskoczony jak PX-760 zaadoptował laser i do tego troszkę inny typ jak w oryginale :)

mgit 08.12.2014 23:04

Jak czary2mary go nie uleczy, to go już nikt nie uleczy :)

Leman39 08.12.2014 23:01

Czyli gdyby z moim 760 działo się coś złego (a powoli już się zaczyna dziać), to można zgłaszać pacjenta? ;)

czary2mary 06.12.2014 07:55

Cytat:

Napisany przez melag (Post 1303893)
Brawo!
Można powiedzieć, że jesteś Religą od napędów ;)
:respect:

Cytat:

Napisany przez ed hunter (Post 1303895)
Jaką religią? On jest bogiem, przejdzie do historii światowej. :) :spoko:

Bardziej kowalem;)

ed hunter 05.12.2014 22:41

Jaką religią? On jest bogiem, przejdzie do historii światowej. :) :spoko:

melag 05.12.2014 22:24

Brawo!
Można powiedzieć, że jesteś Religą od napędów ;)
:respect:

czary2mary 05.12.2014 18:51

Ilość załączników: 9
Wygląda na to że trzeba będzie podmienić laser w moim oryginalnym Plex PX-760A;)||

Zapis na odremontowanym PX-760A Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India również w bardzo dobrej jakości :spoko: Jak widać nowe serce Plex przyjął bardzo dobrze - dobre słowo i piwo dla konstruktorów:piwo:

Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
Plextor PX-760A Refurbished fw.1.07
NERO 2015 x8

Załącznik 68358

Załącznik 68359

Załącznik 68360

Załącznik 68361

Załącznik 68362

Załącznik 68363

Załącznik 68364

Załącznik 68365

Załącznik 68366

czary2mary 05.12.2014 13:54

Ilość załączników: 9
Na razie zdążyłem przetestować zapis CD-R :):spoko: Nie jest źle -już dziś nie mam czasu na dalsze testowanie.
W wolnej chwili jeszcze przetestuje zapis DVD !

Maxell Music XL-II 80 CD-R Ritek MID:97m15s17f Made in China
Plextor PX-760Afw.1.07
PlexTools XL v3.16 x8

Załącznik 68343

Załącznik 68344

Załącznik 68345

Załącznik 68346

Załącznik 68347

Załącznik 68348

Załącznik 68349

Załącznik 68350

Załącznik 68351

czary2mary 05.12.2014 12:44

Ilość załączników: 8
Przyszedł czas na operację przeszczepu;)

Wstawiony Sanyo SF-DS10L czyli bardzo podobny laser do tego jaki występuje w originale (SF-DS10K).
Wymiana bardzo prosta i banalna jak na starą konstrukcję (duży plus dla firmy :))

Załącznik 68335

Na razie przetestowany odczyt który o dziwo działa dobrze a nawet bardzo dobrze jak na Plextor PX-760.
Testuje też nieźle:taktak:
Test płyty DVD dla porównania z tego tematu:
http://forum.cdrinfo.pl/f15/plextor-...2/#post1300862
Test TA w PlexTools wyszedł nawet lepiej jak na originale PX-760:wow: ale tu jest nowiutki laser a w tam tym mimo że używany do testów tylko--- to nie długo dycha wskoczy na kark:)


Pozostaje przetestować zapis-tu może być gorzej ale i tak jestem zadowolony że do testów się pacjent po operacji nadaje:piwo:



Załącznik 68336

Załącznik 68337

Załącznik 68338

Załącznik 68339

Załącznik 68340

Załącznik 68341

Załącznik 68342

czary2mary 14.11.2014 13:23

Plextor PX-760 Laser \OPU
 
Ilość załączników: 1
Mam Plextor PX-760 z padniętym laserem .
Jest tam bardzo rzadko spotykany Sanyo SF-DS10K w zasadzie nie
do zdobycia\bynajmniej ja nigdy na rynku nie spotkałem tego modelu.

Pytanie czy ktoś kiedyś wymieniał w tym modelu OPU?
Czy ogólnie dostępny SF-DS10 może pasować \działać ?
http://www.cybor-tech.com.pl/i50723-...echanizmu.html
Wdzięczny będę za wszelkie sugestie NA TEMAT :)

Załącznik 68096

czary2mary 15.02.2013 14:05

@ Seku czytał ale zapomniał tak dawno to było-ale już wiem czemu nie utkwił mi ten program ;) używałem sporadycznie (oszczędzałem-sprawny do dziś :))wtedy Plextor Px-755 ;) na którym te cudo nie działało;)

seku 15.02.2013 13:30

o tu proszę bardzo http://forum.cdrinfo.pl/f15/plextor-...1/index17.html AS-Striker widzę że kolega słabo czytał temat o Px760
a mnie jednak pamięć nie myliła że było coś takiego


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.