Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.10.2010, 09:36   #2161
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Podejrzewam, że o ile w tych Panasach czy Soniaczach rozwiązany jest DR poprzez pseudo HDR w aparacie, o tyle Fuji projektuje matryce (różne wielkości pikseli), które z założenia mają mieć duży zapas DR (Fuji S5 Pro).
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.10.2010, 09:42   #2162
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie, matryca Panasa jest przeprojektowana właśnie pod kątem wysokiej czułości i DR w stosunku do LX3.

Z reszta nie może być inaczej, skoro mamy tryb RAW i wszystko tam można sobie obejrzeć.

Tryby pseudo HDR w aparacie też oczywiście są - "wysoka dynamika" oraz rozjasnianie cieni. Te tryby kombinują z ekspozycją (np zdjęcie jest w ISO400 ale z naświetlaniem dla ISO100).

W HDR aparat tak rozciąga dynamikę że zazwyczaj wszystko sie mieści na histogramie (kosztem szumów, a raczej utraty szczegółów w cieniach).

Jeżeli chodzi o kompakty Fuji EXR to niestety odstają już sporo do tyłu w porównaniu do LX5 i Canona G12. Cenowo na szczęście też
Na DCRP można porównać LX5, G12 i F300EXR.
Inna sprawa że F300 nie jest bezpośrednim konkurentem dwóch pozostałych, jest znacznie tańszy ma matryce 1/2''. Może gdyby była 1/1.6 wyniki byłyby wyrównane. Tym niemniej EXR nic mu nie daje :/

Wiadomo jednak że duża matryca do zupełnie inna bajka.

Niestety każdy następny ruch Fuji w segmencie aparatów kompaktowych jest gorszy od poprzedniego... najpierw brakowało im stabilizacji a teraz chyba upodobali sobie tanioche.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 26.10.2010 o godz. 10:00
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2010, 22:20   #2163
ynsiwy
egipski bóg
 
Avatar użytkownika ynsiwy
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Lokalizacja: Gdańsk/Okolice
Posty: 2,957
ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>ynsiwy ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
jaki kupić aparat cyfrowy do max 500 zł, zastosowanie typowo amatorskie, cena może zawierać kartę SD, chodzi o to aby dobrze wydać te pieniążki na aparat, wiem, że to nie dużo, ale tak jak mówię, zastosowanie amatorskie "dla Cioci"
ynsiwy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2010, 22:28   #2164
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
>ynsiwy

dam ci niecodzienną rade. wejdź na allegro w aparaty kompaktowe, zaznacz np tylko canony/nikony/etc. daj segregowanie po cenie i wybierz który cię zadowala.

jeślo faktycznie to aparat do amatorskiego focenia 'kotleta' to ciocia bedzie pstrykać czymkolwiek i raczej na jakość nie będzie marudzić.
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2010, 12:03   #2165
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez ynsiwy Podgląd Wiadomości
jaki kupić aparat cyfrowy do max 500 zł, zastosowanie typowo amatorskie, cena może zawierać kartę SD, chodzi o to aby dobrze wydać te pieniążki na aparat, wiem, że to nie dużo, ale tak jak mówię, zastosowanie amatorskie "dla Cioci"
Kup jakiegoś Canona do max. 6-8MPx.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2010, 12:24   #2166
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Canon, Olympus, Nikon, Pentax, Panasonic, Fuji, Samsung... w zasadzie przy takich wymaganiach cokolwiek spelni oczekiwania
ja bym tylko patrzyl, by kat widzenia byl jak najszerszy, bo w pomieszczeniach to wlasnie z tego sie kozysta (czyli minimalna ogniskowa przeliczona na mala klatke ma byc jak najmniejsza - kazdy producent ten parametr podaje)
a ile tam razy jest zoom czy ile pikseli upchneli - to nie wazne (zeby nie powiedziec, ze im wiecej tym gorzej )
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2010, 14:44   #2167
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cały czas rozglądam się za czymś, co dokupiłbym do swojego zwykłego kompaktu Canona, który często przestaje mi już wystarczać. Biorę pod uwagę głównie zaawansowany kompakt, superzoom lub lustrzankę/system cztery trzecie. Każdy z tych 'segmentów' ma swoje wady i zalety, ale że nie spieszy mi się (właściwie teraz i tak raczej bym nie kupował), to jak mam chwilę, przeglądam sobie jakieś testy. Mając trochę czasu poczytałem sobie trochę o kilku interesujących mnie modelach aparatów, między innymi o:

- Pentax K-r
- SX30 IS
- Sony NEX-3 (i 5)
- Fujifilm FinePix HS10
- Sony Cyber-shot DSC-HX1
- i klku innych



Przejrzałem dzisiaj trochę zdjęć niektórych z tych modeli i mam takie wrażenia (piszę jako ewentualne zaproszenie do dyskusji, bo było tu trochę ciekawych wypowiedzi na ten temat - chodzi mi głównie o jakoś zdjęć, bo jeśli chodzi o ergonomię, to tu też jest różnie (wczoraj sobie w jednym sklepie kilka przejrzałem), ale to już bardziej indywidualna sprawa):


1. Bardzo chwalone są te bardziej zaawansowane kompakty, typu:

- Panasonic Lumix DMC-LX5
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

- Canon PowerShot G12
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

- Canon PowerShot S95
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

Przyjrzałem się ich zdjęciom (zwłaszcza dwóm pierwszym, bo trzeci to już bardziej zwykły kompakt), ale zupełnie mnie to nie przekonuje. Spore szumy, taki 'zabrudzony' obraz. Nie podoba mi się to. W sumie niewiele jak dla mnie (pod względem jakości obrazu, bo funkcje to inna sprawa) zyskuje się w porównaniu ze zwykłym kompaktem, a różnice w cenie są znaczne. Dodatkowo traci się sporo na podręczności (typowe kompakty są jednak mniejsze), a poza manualnymi ustawieniami, nie zyskuje dużo funkcjonalności (podobny zoom, funckej itp.). Traktowałem to jako ciekawą opcję, ale chyba jednak nie jest to segment, który mógłby mnie do siebie przekonać. Nie widzę tej jakości zdjęć, za którą te aparaty są tak chwalone. Dla mnie bliżej im do zwykłych kompaktów.


2. Kusi mnie cały czas jakiś superzoom - tak, żeby mieć wszystko w jednym, oczywiście godząc się przy tym na pewien kompromis także jeśli chodzi o jakość zdjęć. Tu interesują mnie:

- Fujifilm FinePix HS10
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

- Sony Cyber-shot DSC-HX1
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

- Canon PowerShot SX30 IS
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

Patrzyłem też z ciekawości na:

- Panasonic Lumix DMC-FZ45
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

- i Panasonic Lumix DMC-FZ100
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/


Ten pierwszy (Fuji) nieustannie mnie trochę kusi. Jednak funkcjonalność tego aparatu jest chyba obecnie bezkonkurencyjna w każdym segmencie. Szkoda, naprawdę szkoda, że nie idzie za tym trochę chociaż lepsza jakość zdjęć. Ta w sumie nie jest tragiczna, ale na pewno nie jest tak dobra, jak to opisują we wszystkich testach (między innymi tym podlinkowanym). Cały czas się nad tym modelem zastanawiam, bo możliwości, jakie ma (pomijając nawet zoom, to filmowanie w kilkuset klatkach na sekundę, czy zdjęcia seryjne, panoramy i wiele innych) z pewnością pozwalają na robienie ciekawych zdjęć, a jednocześnie bez oglądania zdjęć w pełnej rozdzielczości, wady aż tak nie rażą w oczy. Szkoda, że z szumami nie jest trochę lepiej, ale porównując chociażby do wymienionych wcześniej zaawansowanych kompaktów, nie widzę tutaj dużej ich przewagi.

Cały czas mnie ten model kusi. Na pewno nie jako docelowy aparat, ale może na jakiś czas, żeby mieć właśnie te trochę większe możliwości niż w zwykłym kompakcie.


Sony zainteresował mnie, jak przyglądałem mu się w sklepie. Spodobała mi się przede wszystkim ergonomia. Po wzięciu do go ręki czułem, jakby używał go od dawna, czego nie mogę powiedzieć o innych superzoomach czy lustrzankach, gdzie z wygodą bywa różnie. Pod tym względem zrobił na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Co do reszty to testy również są bardzo pozytywne, ale mnie także nie przekonuje do końca jakość zdjęć. Nie są złe, ale to coś pomiędzy tym Fuji, a może jakąś podstawową lustrzanką (ale bliżej Fuji). Ok, ale bez zachwytu. W takim porównaniu zdecydowałbym się już chyba na HS10, bo zdjęcia niewiele gorsze, a możliwości ciągle znacznie bogatsze.


Canon z kolei z sklepie mnie odrzucił ze względu na fatalną na pierwszy rzut oka ergonomię. Z kolei po testach zaczął mnie bardzo poważnie interesować. I tu ciekawe - bo w tych opisach jakość zdjęć opisywana jest jako średnia. Mi z kolei bardzo one odpowiadają, zdecydowanie najbardziej z wszystkich superzoomów, którym się przyglądałem, jak i dużo bardziej niż z wymienionych zaawansowanych kompaktów. Na tyle mnie zachęciły, że przyjrzę się jeszcze dokładniej temu modelowi (pod względem ergonomii). Szkoda, że pod względem dodatkowej funkcjonalności przegrywa z HS10, ale to ciągle bardzo ciekawy aparat o wielu możliwościach. Na ten moment kto wie, czy nie byłby to dla mnie najlepszy wybór.


Panasoniki natomiast mniej więcej zgodnie z moimi oczekiwaniami, nie zainteresowały mnie zupełnie. Przyglądałem się nawet jednemu w sklepie i pobawiłem trochę, bo był włączony, ale był to dla mnie taki jeden z wielu aparatów, natomiast zdjęcia z testów także mi się nie podoają. I znowu - pomimo bardzo pozytywnych ich ocen. Sam nie wiem, czemu te aparaty są tak zawsze chwalone. Sporo o nich czytałem, jednego też używałem i nie widzę uzasadnienia tych zachwytów.


3. Trzecia grupa/segment to jakiś aparat z wymienną optyką. Raczej na ten moment skłaniałbym się ku czemuś prostszemu, nie wymagającemu dodatkowych zakupów, ale biorę pod uwagę również możliwość kupna takiego aparatu. Zainteresował mnie ostatnio Sony A55. Poczytałem o nim sporo, poprzeglądałem zdjęcia. Wygląda ciekawie, zdjęcia są niezłe. Na razie mnie nie zachwycił, ale wygląda na solidny, mocny w większości aspektów aparat. Na dłuższą metę może to być chyba dobry wybór i kto wie, czy nie byłoby dobrym pomysłem perspektywicznie coś takiego sobie kupić.

- Sony A33 (tu A33, ale z tego, co widziałem, zdjęcia są podobne)
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/


Bardzo chwalony jest także nowy Pentax K-r. Do tej firmy mam sentyment, więc z ciekawością się mu przyjrzałem. Ale mimo ciekawych funkcji i niektórych rozwiązań, zdjęcia zupełnie do mnie nie przemawiają. Przeglądałem je w porównaniu do superzooma Canona i szczerze mówiąc zdjęcia tego ostatniego podobały mi się bardziej. A to raczej nie jest pochwała dla bądź co bądź lustrzanki. Przejrzę jeszcze z ciekawości jakieś inne testy i zdjęcia, ale ponieważ na typową lustrzankę raczej ochoty nie mam (jeśli już to cztery trzecie), zdjęcia musiałyby być solidnym argumentem za jej kupnem, bez wątpliwości odnośnie ich jakości.

- Pentax K-r
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/


Przyjrzałem się także słynnym Sony Nex 3 i 5. Tutaj, choć raczej aparatu bym nie kupił z dość prostego względu - kompletnie mi się takie połączenie kompaktu z obiektywem nie podoba - zarówno wizualnie, jak i pod względem ergonomii użytkowania, zdjęcia nawet mi się podobały. Co ciekawe bardziej w przypadku "trójki", choć zakładam, że to kwestia ujęć (ale jeśli tak, to jednak uważam i te aparaty za raczej słabe, bo wszystkie ujęcia przyrody, z dużą ilością szczegółów - przykłady przy teście Nex 5 - uważam za bardzo słabe). Są na tyle ciekawe, że przyjrzałem się jeszcze jednemu modelowi, który z Sony był porównywany - Samsung NX10.

- Sony NEX-3
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

- Samsung NX10
http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

I ten, muszę przyznać, zainteresował mnie na razie najbardziej. Nie wczytywałem się jeszcze dokładniej w funkcjonalność (wcześniej się tym modelem nie interesowałem), ale zdjęcia podobają mi się bardzo. Najbardziej z tych wszystkich przejrzanych modeli. Są wyraźne, 'czyste' od szumów i ewentualnych zniekształceń, przyjemne i miłe dla oka. Czegoś takiego bym szukał jeśli chodzi o jakość zdjęć w aparacie.

Przyjrzę się temu modelowi dokładniej, może też wczytam się w inne aparaty w tym systemie, bo do tej pory interesował się nimi raczej pobieżnie, a jak widzę, dają całkiem ciekawe rezultaty. Trochę niechęcnie patrzę na wchodzenie w całkiem nowy system i konieczność dokupywania (i zmiany) obiektywów do różnych potrzeb, ale jeśli jakość zdjęć ma to wynagradzać, to czemu nie.



To tyle takich rozważań po tym, co ostatnio przeglądałem. Na ten moment najbardziej interesuje mnie Canon SX30 IS, gdybym zdecydował się na superzoom (choć muszę jeszcze o tym poczytać i trochę go na żywo potestować), albo Samsung NX10 (lub coś innego z tego systemu), gdybym jednak zdecydował się na wymienne obiektywy. Pewnie są jeszcze inne podobne, na które warto zwrócić uwagę (chętnie się przyjrzę, więc będę wdzęczny za przykłady), no i zastanawia mnie, co w najbliższym czasie nowego ma się pokazać. Na zimę już raczej nie, ale w nowym roku może wyjdą jacyś następcy interesujących mnie modeli. Jak mówiłem, nie spieszy mi się (choć chętnie coś bym sobie już sprawił), więc może warto poczekać.


----
EDIT

'Wziąłem' się za inne serwisy. Po zobaczeniu tych (między innymi) zdjęć, moje zdanie na temat FZ100 jeszcze bardziej się pogorszyło.. :

http://www.steves-digicams.com/camer...0/P1010029.JPG

http://www.steves-digicams.com/camer...0/P1010065.JPG
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 25.12.2010 o godz. 15:20
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2010, 16:57   #2168
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Edytować już nie można, więc wrzucę osobno.

Po tych zdjęciach z kolei miałbym ochotę od razu kupić a55

http://www.imaging-resource.com/PROD.../yDSC00857.HTM
http://www.imaging-resource.com/PROD.../yDSC00924.HTM
http://www.imaging-resource.com/PROD.../yDSC01081.HTM
http://www.imaging-resource.com/PROD.../yDSC00807.HTM
http://www.imaging-resource.com/PROD.../yDSC00830.HTM
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2010, 12:42   #2169
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
@andrzejj9, a może by tak lepiej zainwestować w jakieś książki fotograficzne ? Pamiętaj, że zakup lepszego aparatu nie sprawi, że w momencie będziesz lepsze zdjęcia robił...
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2010, 12:50   #2170
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
hmm.. wiesz, jak się na żadne wystawy nie wybieram, ale i swoich zdjęć wstydzić się raczej nie muszę (przynajmniej bazując na ocenach innych, żeby nie robić tego samemu). Zresztą bardzo daleko mi do 'purystów sprzętowych' i sprzęt ma jak dla mnie służyć jedynie konkretnym potrzebom. Gdyby nie fakt, że przy małym kompakcie, z 3 calowym zoomem i niewieloma funkcjami, po prostu często czegoś więcej mi brakuje, nie szukałbym czegoś innego.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2010, 14:54   #2171
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja w tych zdjęciach rodeo niczego ciekawego nie widzę co by miało mnie do Soniacza przekonać.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2010, 20:16   #2172
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Jeżeli jakość z Canona G12 czy S95 Cię nie zadowala to wszystkie kompakty, superzoomy itd, możesz darować sobie od razu.
Jestem zdziwiony że nie widzisz różnicy w jakosci i funkcjonalności między zwykłym kompaktem a G12/LX5 (S95 to troche inna bajka, bo on po prostu ma być malutki i troche przez to cierpi).

Fuji HS10 nie bierz bo będziesz żałować. Jakość obrazu jest wg mnie fatalna. Słabe kolory, zero szczegółów. W ogóle nie wiem po co go rozważasz jeżeli S95 dla Ciebie szumi. Różnica w cenie między HS10 a czymś porządnym jest marginalna, a róznica w obrazie to przepaść. Już na samym obiektywie traci 1 stop do S95 i LX5. Nigdy bym nie dał za niego tyle ile kosztuje.

Funkcjonalność ma kosmiczną, to fakt, sam byłem na niego napalony. Ale te zdjęcia błee. Wstydziłbym sie pokazać je, bo w rodzinie poza moimi lumixami same lustrzanki sztuk 6 .

Zapraszam na
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Można łatwo i szybko porównać różne aparaty.

Porównaj np still life na S95 (ISO400) i na HS10 (ISO800). Za 300zł różnicy w cenie Fuji wypada tragicznie.
Albo new Indoor - S95 w ISO400 ma więcej szczegółów niż HS10 w ISO100 i jeszcze ma jaśniejszy obiektyw .

obejrzałem SX30 vs HS10 ... kurde czyżby Canon wypadał jeszcze gorzej niż Fuji? 14Mpix bez sensu, szum zjada wszystko, aberracje chromatyczne ogromne I to za 1400zł ? W życiu ...

Daruj sobie kompakty, daruj sobie też hybrydy bo cenowo wypadają bardzo źle.
NEX są dziwaczne (nie mają nawet hotshoe, wtf?), mikro4/3 są super ale ceny osprzętu zabijają.

Czas na lustrzankę
Nikon, Canon, w drugiej kolejności Olympus (choć 4/3 chyba już troszkę wymiera). Sony mnie nie przekonuje.
Zaletą Pentaxa jest stabilizacja w body. Stabilizowana jasna stałka to całkiem ciekawy sprzęt
Ale Nikon i Canon póki co rządzą.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 27.12.2010 o godz. 21:36
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2010, 22:34   #2173
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
A tam, rządzą... brałbym Pentaxa k-x, a jeśli ma ktoś kasę, to k5.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2010, 07:35   #2174
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Chodzi mi o to, że są najbardziej popularne.
Zero problemów z dostępnością sprzętu czy ew odsprzedażą.
Ogromny wybór wszystkiego na każdą okazję.

I prawdopodobieństwo że znasz kogoś z Canonem/Nikonem od kogo mógłbyś pożyczyć obiektyw jest większe

Pentax rzeczywiście kusi możliwościami i ceną. Pasują do niego wszystkie obiektywy Pentaxa i wszystkie są naturalnie stabilizowane.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.12.2010 o godz. 07:44
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2010, 21:29   #2175
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Dzięki za odpowiedź

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Jeżeli jakość z Canona G12 czy S95 Cię nie zadowala to wszystkie kompakty, superzoomy itd, możesz darować sobie od razu.
No właśnie tu cały czas mam mieszane uczucia. Sporo testów przeglądałem i widzę, że te kompakty są bardzo chwalone, zresztą sam bardzo chwaliłeś swój nabytek i nie chciałbym na siłę nikogo próbować przekonać, że te apraty są złe. Jednak jak przyglądam się zdjęciom, to nie mogę się do nich przekonać. Trudno mi powiedzieć czemu. Być może po prostu zwracam uwagę na inne elementy, niż patrzą profesjonaliści przeprowadzając testy. Ale w takim razie chyba i tak ważniejsze jest to, co mi się podoba, nawet jeśli według specjalistów niekoniecznie jest to lepsze.

Dam im jeszcze szansę i trochę o nich poczytam. Panasonic raczej odpada, bo jednak nie lubię aparatów tej marki, ale ten model Canona (G12) już wygląda nieźle, natomiast na pewno podoba mi się S95. Jako zastępstwo zwykłego kompaktu, który można ze sobą wziąć wszędzie, ale o większych możliwościach i jakości zdjęć. Jednak to trochę za mało, aby uzasadnić jego cenę. Gdyby kosztował w okolicach ~1000 zł, wziąłbym pod uwagę możliwość wymiany swojego Ixusa na niego. Za <1500 można już moim zdaniem kupić coś znacznie ciekawszego.



Cytat:
Fuji HS10 nie bierz bo będziesz żałować. Jakość obrazu jest wg mnie fatalna. Słabe kolory, zero szczegółów. W ogóle nie wiem po co go rozważasz jeżeli S95 dla Ciebie szumi. Różnica w cenie między HS10 a czymś porządnym jest marginalna, a róznica w obrazie to przepaść. Już na samym obiektywie traci 1 stop do S95 i LX5. Nigdy bym nie dał za niego tyle ile kosztuje.
HS10 prawie na pewno nie kupię, bo jednak jakość zdjęć mi też nie odpowiada. Bez powiększenia w sumie są akceptowalne, ale jednak nie jest to to czego bym szukał. Poza tym po wczytaniu się w więcej recenzji, widzę w nim więcej wad, chociażby w kręceniu filmów i inne. Na papierze aparat niewątpliwie jest świetny, a i w praktyce można pewnie mieć z niego wiele radości, jednak za dużo jest ale, żeby móc na wszystkie wady przymknąć oko. To jednak chyba nie będzie to.

Chociaż akurat cena jak na superzoom o takich możliwościach nie wydaje mi się bardzo wygórowana. Widziałem go ostatnio w Saturnie za około 1300 złotych, gdzie Canon kosztował 1600, a Panaronic też coś koło tego. Uważam, że za aparat o takich możliwościach, jest to cena właściwa (jak na polskie warunki).


Cytat:
Zapraszam na
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Można łatwo i szybko porównać różne aparaty.

Dzisiaj już mi się nie chce, ale jak będę miał chwilę, to poprzeglądam te przykłady, o których wspominasz o porównam sobie na innych niektóre z aparatów, o których pisałem. Ciekawi mnie, czy moje obserwacje na podstawie różnych przykładowych zdjęć się potwierdzą.


Cytat:
obejrzałem SX30 vs HS10 ... kurde czyżby Canon wypadał jeszcze gorzej niż Fuji? 14Mpix bez sensu, szum zjada wszystko, aberracje chromatyczne ogromne I to za 1400zł ? W życiu ...
Nawet więcej, bo około 1600. Ale z oceną już się nie zgodzę. Tu znowu - może ja patrzę na inne rzeczy i co innego decyduje u mnie o tym, czy zdjęcie mi się podoba, czy nie, ale akurat jakość zdjęć w SX30 jest dla mnie zupełnie do przyjęcia. Już też nie chce mi się teraz szukać, ale kilka ujęć dla mnie dość charakterystycznych naprawdę bardzo przyjemnie w tym aparacie wypadło (czego nie mogę powiedzieć chociażby o S95).

Tak na szybko:

http://www.dcresource.com/sites/defa...y/IMG_0004.JPG

Chyba moje ulubione zdjęcie porównawcze, bo jest i czyste niebo i trochę szczegółów, kontrastów, cieni. W każdym razie choć nie idealnie (tak powiedziałbym było w Samsungu NX10) wyszło ono tu zupełnie nieźle. Bardziej mi się podoba niż w tych zaawansowanych kompaktach. Jest trochę 'śmieci' i chętnie widziałbym jeszcze więcej szczegółów, ale ogólnie jest to dla mnie zupełnie akceptowalne.

Tutaj więcej:
http://www.dcresource.com/reviews/ca...review/gallery




Cytat:
Daruj sobie kompakty, daruj sobie też hybrydy bo cenowo wypadają bardzo źle.
NEX są dziwaczne (nie mają nawet hotshoe, wtf?), mikro4/3 są super ale ceny osprzętu zabijają.
NEX-y wady faktycznie mają, ale jakość zdjęć zaczęła mi się podobać. Jednak raczej się na coś takiego nie zdecyduję, bo raz, że cena za wysoka, a dwa, że decydując się już na coś z wymiennymi obiektywami, wielkość nie byłaby dla mnie tak istotna i chciałbym mieć aparat kompletny. A tak jak piszesz, brak hotshoe i kilka innych rzeczy wzbudzają tu pewne wątpliwości.


Cytat:
Czas na lustrzankę
Nikon, Canon, w drugiej kolejności Olympus (choć 4/3 chyba już troszkę wymiera). Sony mnie nie przekonuje.
Zaletą Pentaxa jest stabilizacja w body. Stabilizowana jasna stałka to całkiem ciekawy sprzęt
Ale Nikon i Canon póki co rządzą.
Lustrzanką chętnie, ale.. kiedyś. Teraz nie tego szukam, bo generalnie chciałbym coś więcej niż prosty kompakt, ale nie aż tak zaawansowanego, żeby wyjście na zrobienie kilku zdjęć stawało się zaplanowaną wyprawą (który obiektyw, jakie dodatki, w jakiej torbie itp.). To nie dla mnie, przynajmniej nie teraz. Jakość zdjęć faktycznie przekonuje do czegoś takiego, ale chyba (właściwie na pewno) jeszcze się wstrzymam.

A jeśli już to akurat Sony mnie kuszą, bo i cenowo nienajgorszej, funkcji i ciekawych rozwiązań sporo, a i jakość zdjęć zupełnie mi odpowiada. Z kolei do Canona mam zaufanie, a do Pentaxa pewną słabość. Poza tym mam starą lustrznką analogową z dwoma obiektywami, więc może po przejściówkach dałoby się ich używać. Ale to na kiedyś.




Jeszcze kontynuując rozważania. Przeglądając niektóre testy zwróciłem uwagę na starsze modele superzoomów Canona - SX10 i SX1. Wcześniej tak jakoś z góry założyłem, że najnowsze są najlepsze, więc nie ma potrzeby patrzeć na poprzednie modele. Może pod niektórymi względami jest to prawda, bo ostatnio wchodzi sporo ciekawych rozwiązań (HDR, panorama z ręki i inne), ale przy niekończącym się wyścigu na piksele i zoom, krok wstecz może tak naprawdę się opłacać. Zaciekawiło mnie też to (od tego w sumie się zaczęło), że te poprzednie modele mają znacznie lepsze oceny niż te nowsze. Dlatego zacząłem się im przyglądać.


Najpierw popatrzyłem na SX10 i.. pozytywnie zaskoczyła mnie jakość zdjęć. Tu znowu przeglądałem wiele przykładów, ale zacząłem od tych dwóch palm, które wklejałem wcześniej. Rezultat naprawdę mi się spodobał. Wczytałem się w dokładniejszy opis aparatu, ale niestety ma jedną 'wadę', której już raczej w tym momencie nie zaakceptuję - brak HD w filmach. Wiem, że to nie najważniejsze, ale ja jednak bardzo często używam do tego aparatu i nie chcę się teraz już ograniczać do małej rozdzielczości. Gdyby nie to, chyba bym nawet od ręki sobie ten model sprawił, zwłaszcza, że można go dostać w całkiem dobrej cenie. A i reszta w nim zupełnie mi się podoba.


Widząc tą wadę zacząłem więc czytać o SX1. Nie pamiętałem już, jakie są między nimi różnice, ale wygląda na to, że (pomijając minimalną różnicę w jakości zdjęć - według niektórych na korzyść, w innych opisach na niekorzyść - jak dla mnie raczej to drugie, ale w niewielkim stopniu) uzupełnia on wadę SX10, czyli dodaje filmy w HD (nawet Full HD). Te, jak przejrzałem przykłady, wyglądają naprawdę rewelacyjnie (tu przykład: http://www.cameralabs.com/reviews/Ca...o_review.shtml - gdzieś tak w połowie filmu, warto włączyć HD). Dodatkowo są całkiem niezłe zdjęcia seryjne (4 kl/s) i trochę innych funkcji. Ogólnie bardzo przyjemny aparat.

Szybko jednak zobaczyłem, że ma jedną, ale poważną wadę - cenę. Właściwie poniżej 1500 zł trudno go znaleźć, a średnia cena, to mniej więcej odpowiednik SX30. Za nienajnowszy już model aparatu wydaje mi się to jednak zdecydowanie za dużo.


Na koniec jeszcze przejrzałem niektóre z poprzednich wypowiedzi na forum i przypomniałem sobie o modelu pośrednim - SX20. Może nie tyle przypomniałem, co zwróciłem uwagę, że jest bardzo chwalony. Tu też poprzeglądałem kilka recenzji, przykładowych zdjęć i w sumie też wydaje się całkiem niezły. Ja może nie widzę aż takiej różnicy między nim o SX30, ale pewna jest na pewno, a i cena jest wyraźnie niższa (za około 1050 zł można kupić). Całkiem poważnie się zastanawiam, czy w tym momencie się na niego nie zdecydować. Na pewno jeszcze wybiorę się do sklepu przyjrzeć się ponownie pod kątem ergonomii.



I najświeższa rzecz. Znalazłem dzisiaj ofertę na SX 1, używany, około roczny, ale używany rzadko i w bardzo dobrym (podobno idealnym) stanie, chyba jeszcze na gwarancji, co jeszcze potwierdzam. W komplecie z kartą 16GB za około 900 zł. Myślałem wcześniej o nówce, ale akurat jak napisałem, ten model jest za drogi, natomiast za tyle mógłbym na jakiś czas coś takiego sobie sprawić. Pomyślę, bo jak widzę, za dużo ofert na te modele raczej nie ma. Kwestia tylko, czy - decydując się na Canona (jeszcze myślę), lepsze byłby taki SX1, czy może jednak nówka SX20. Nad SX10 też się jeszcze zastanawiam, ale jednak brak HD byłoby chyba decydujące. A SX30.. chyba na razie nie (ale bardziej ze względu na cenę - zoom x35 to jednak bardziej bajer, niż faktycznie przydatna rzecz, przynajmniej poza rzadkimi ujęciami).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.