Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Wiadomości... (MOD edit: tydzień BANA za politykę w tym temacie. Czytaj post #1). (https://forum.cdrinfo.pl/f5/wiadomosci-mod-edit-tydzien-bana-za-polityke-tym-temacie-czytaj-post-1-a-66551/)

Jabba the Hutt 04.02.2010 12:52

Cytat:

Napisany przez Zetoxa (Post 1079361)
albo Ziemkiewicza i Pospieszalskiego :sciana:

Albo twojego Tuska....

romanesco 04.02.2010 12:52

Cytat:

Napisany przez andrzejj9 (Post 1079397)
Telewizor może służyć do wielu rzeczy poza oglądaniem telewizji (filmy, gry, nagrania z kamer, zdjęcia itp.), więc podstawowe założenie, że jak ktoś posiada, to korzysta (z telewizji) jest od podstaw błędne.

Inna sprawa, czy płacić powinno się za oglądanie konkretnie kanałów telewizji publicznej, czy telewizji w ogóle? Bo w tym pierwszym przypadku, to może poza Teleexpresem już nie pamiętam, kiedy ostatnio zdarzyło mi się coś na jedynce lub dwójce obejrzeć. No chyba, że jakieś transmisje sportowe, ale te mogę równie dobrze na satelicie lub w internecie oglądać.

Prawodawcę nie interesuje co Ty oglądasz. Masz płacić za sam fakt posiadania odbiornika. Wymyślono to po to, aby uniknąć dywagacji za oglądanie czego masz płacić. Sprytnie, prawda :pytanie:

Cytat:

Napisany przez Wawelski (Post 1079398)
Nie do końca tak jest. Abonament płacisz, jak masz odbiornik zdatny do odbioru. To znaczy jak masz podłączoną antenę i dostrojony odbiornik do stacji.
Jak używasz jako monitora komputerowego czy dla filmów z DVD/BR itp. to nie masz obowiązku opłacania abonamentu.

Tylko udowodnić to pewnie byłoby trudno a przynajmniej byłyby problemy, użeranie się z kontrolerem, etc.

Jabba the Hutt 04.02.2010 12:54

Cytat:

Napisany przez nimal (Post 1079392)
nie widze powodu, dla ktorego mialbym placic abonament
tv publiczna nie spelnia swojej misji, puszcza reklamy, wiec niech utrzymuje sie sama
i tak tv nie ogladam

czemu u nas niby ma sie placic od posiadania tv? w uk dostalem imienne wezwanie do zaplaty abo po zakupie tv - wyslalem maila, ze nie ogladam tv (zgodnie z prawda zreszta) to mi przeprosiny przyslali, ze mi d. zawracaja

A co ma spełnianie misji do reklam ? Misja to programy misyjne. Publicystyka, historia, kultura, teatr, muzyka na poziomie. A reklamy to jeden ze sposobów zarabiania.

Każdy co nie płaci mówi,że nie ogląda albo płaci za kablówkę. A płaci się jak ktoś już napisał za posiadanie odbiornika i dlatego,że takie jest prawo.
Oczywiscie,że lepiej by było aby finansować TV w inny sposób, aby nie płacić "menadżerom" którzy TVP sprowadzili na krawędź. Ale dopuścili do tego politycy, Ci sami, którzy w TVP występują tak chętnie i tak chętnie opowiadają o sobie, żądając aby było ich w niej (TVP) dużo. Bo przeciez to najprostszy sposób aby przekonać ludzi do siebie. Tak ich zatruwać, aż uwierzą. Tuskowi uwierzyli ludzie przez telewizję właśnie.
A milionowe kontrakty dla celebrytów to także wina nadawców prywatnych. Oni tez płacili im krocie. I robili z nich gwiazdy.

Patrząc na swoje podwórko, wydaje mi się,że regionalne ośrodki bardziej spełniają swoją misję niż Centrala. Jest w programie miejsce na wiadomości nie tylko polityczne ale i kulturalne, społeczne, recenzje spektali, koncertów, wernisaży. Kiedy były lepsze czasy, było tego bardzo dużo i nie było celebryctwa. Teraz jest mało wszystkiego bo nie ma kasy i upadają programy, które były ikonami Breslau jak pogadanki profesora Miodka, programy z wrocławskiego ZOO, Przeglądy Piosenki Aktorskiej, eksperymentalne WRO, gawędy profesora Bednarka o literaturze, programy o zabytkach..... Szkoda.

nimal 04.02.2010 13:11

nie napisalem, ze puszczanie reklam to nie spelnianie misji :czytaj:
napisalem, ze puszcze reklamy - wiec niech sie utrzymuje z nich, jak kazdy inny nadawca
czemu ma byc na pozycji uprzywilejowanej? to sie nazywa nierownosc konkurencji
napisalem, ze nie spelnia misji
I NIE SPELNIA
spelnianiem misji sa teleturnieje? a moze opery mydlane? bo to jest nadawane w czasie najwyzszej ogladalnosci
a nawet po tym czasie programow, takich, jak chocby te, co wymieniles, brak
tv edukacyjna, nadawana do poludnia tez znika
a i tak byla co najmniej marnego poziomu

a wystarczy popatrzec na zagranicznych KOMERCYJNYCH nadawcow, jak byc by moglo, trzeba tylko chciec

Reetou 04.02.2010 13:40

Cytat:

Napisany przez Wawelski (Post 1079398)
Nie do końca tak jest. Abonament płacisz, jak masz odbiornik zdatny do odbioru. To znaczy jak masz podłączoną antenę i dostrojony odbiornik do stacji.
Jak używasz jako monitora komputerowego czy dla filmów z DVD/BR itp. to nie masz obowiązku opłacania abonamentu.

Też nie do końca. Jak nie chcemy płacić abonamentu, to musimy przynieść na pocztę zaświadczenie ze specjalistycznego punktu, że w TV został zdezaktywowany/usunięty blok w.cz. - takie info uzyskałem na poczcie.

joujoujou 04.02.2010 13:45

Na upartego sprawa mogłaby się oprzeć o sąd - bowiem teoretycznie "zdolny do odbioru" jest telewizor nawet niepodłączony do instalacji antenowej/kablowej, jednak zgadzam się, że w praktyce nie jest on w tym momencie zdolny do odbioru telewizji. Poczta w tej sprawie wcale nie musi być miarodajna.

Sam też muszę płacić abo za samo posiadanie telewizora, niestety. :smutny:

andrzejj9 04.02.2010 13:48

Jak czasami jestem u rodziny i lecą w tle Wiadomości to zwracam uwagę, ile 'poszkodowana' telewizja publiczna puszcza reklam w czasie 'zestawu' wiadomości/sport/pogoda. Można by to z ciekawości sprawdzić, ale mam wrażenie, że trwają one ze dwa razy dłużej niż na TVN.

joujoujou 04.02.2010 13:49

Nie narzekaj - w Irlandii reklamy puszczają nawet w trakcie wiadomości (w publicznej telewizji), mimo tego zdzierskiego abonamentu. :sciana:

rycho 04.02.2010 14:06

Irlandia to trzeci świat!

Sunna 04.02.2010 14:11

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt (Post 1079403)
Kiedy były lepsze czasy, było tego bardzo dużo i nie było celebryctwa.

Nie bylo internetu.
Przy okazji oplat nie wypada nie wspomniec o oplatach przy zakupie dyskow, nagrywarek, plyt, itd. Po co placic artystom przy tej okazji skoro nie mozna piracic ? Dlaczego mam placic komus za mozliwosc wykonania sobie legalnej kopii zakupionej plyty ? Gdyby byly odpowiednio odporne to nietrzeba by bylo tego robic. A juz na absurd zakrawa oplata za dysk twardy w przypadku kupowania mp3. Placi sie dwa razy za to samo i nie masz mozliwosci obejscia tego. Trzeci raz dochodzi gdy nagrasz sobie mp3 z twardziela do odtwarzacza przenosnego. Do opodatkowania zostaly jeszcze akumulatorki.

I po co ja sie produkuje.
oczywista oczywistosc
((

EDIT:
Pamietam czasy gdy z zaciekawieniem ogladalem przybyszow z matplanety, sonde.
A teraz hana montana (czy jak jej tam) pokazuje cycki, a mtv/viva robi sieczke z mozgow nastolatkow. Cenzura by sie w tym przypadku przydala. Gdzie sie podzial amerykanski purytanizm ?
znowu sie naprodukowalem

joujoujou 04.02.2010 14:56

Tak, wszechobecne opłaty... :|

Opłata przy zakupie czystych płyt czy dysków to też bzdura - powinienem się domagać jej zwrotu za nośniki, na których trzymam własnoręcznie wykonane zdjęcia lub filmy. :idea:

Teraz jeszcze telewizor powiedział, że organizatorzy studniówek też powinni płacić tantiemy do zaiksu. http://img217.imageshack.us/img217/9581/czolemme6.gif

Jabba the Hutt 04.02.2010 16:41

Nie wiedziałem,że Hana Montana pokazuje cycki ? A Rycho nie wie o tym ?

Co do opłat na rzecz "artystów" to w sumie głośno się o tym nie mówi. Że musimy płacić przy dyskach, płytach CDR DVDR i innych nośnikach. Ale tu jakoś nikt nie protestuje. Tak powinno być z abonamentem RTV.
Inna rzecz,że za taką opłatę powinniśmy mieć pewną swobodę w zasysaniu multimediów. Ale do tego nie dojdzie bo jak powiedział w jakiejś gazecie facet z Microsoft Polska,że skoro Polaków stać na kompy droższe niż w Niemczech to mają też płacić drożej za programy i multimedia.

andrzejj9 06.02.2010 17:53

Niezły artykuł:

Śmiertelne rebusy
http://wyborcza.pl/1,75480,7510126,S...ne_rebusy.html

Warto przeczytać też komentarze.

pali 08.02.2010 16:47

Ilość załączników: 7
Senyszyn, Zoll, Ćwiąkalski, Kurski, top gwiazdor Arłukowicz, Wasserman ...

Pięknie bawią się, no pięknie psia ich mać, uśmiałem się do łez.

Załącznik 54011

Załącznik 54012

z roboli zawsze fajno pośmiać się, ot śniadanko na skrzynce jedzą:
Załącznik 54013

Załącznik 54014

Załącznik 54015

Załącznik 54016

Załącznik 54017

źródło, więcej zdjęć (z podpisami kto zacz)

Jeden mój kolega w grudniu wsadził rurkę w samochód i zasnął; szkoda że nie poczekał, też by mu się humor poprawił.

andrzejj9 08.02.2010 18:23

Każdy dorosły Polak będzie mógł mieć broń
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wi...,0,582647.html

Mam nadzieję, że lobby producentów broni nie jest u nas wystarczająco silne, żeby ten pomysł przepchnąć. Bo z punktu, w jakim jest obecnie Ameryka, nie ma już odwrotu..


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.