Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

seku 27.07.2021 11:11

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC-004-00
4x@PLEXTOR PX-891SAF PLUS 1.KN
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 177382

Załącznik 177383

Załącznik 177384

Załącznik 177385

Załącznik 177386

Załącznik 177387

Załącznik 177388

seku 09.03.2020 22:19

Ilość załączników: 4
Verbatim DVD+R MCC-004-00
8x@PIONEER DVD-RW DVR-212 (GBDP003101WL) DVR-S12J 1.28
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 153467

Załącznik 153468

Załącznik 153469

Załącznik 153470

czary2mary 10.01.2020 18:46

Może to śmieci od MBI ...tak miały na czerwono wykresy jak udało się zapisać w ogóle...

asekx 09.01.2020 13:28

Nagranie z szybkością 6X za pomocą Alcohol 120%. Testy na innym napędzie tej płyty wychodzą tak samo.

seku 08.01.2020 21:06

mi to wygląda na nagrywanie MAX ew. płyta uszkodzona np. od nagrzania itp. ewidentnie na końcu płyty

nagrywarka b.dobra legendarny iHAS 124 B z najstarszym fw.

zrób test odczytu

zenonz 08.01.2020 17:23

Cytat:

Napisany przez asekx (Post 1431449)
Asus DRW-24B3LT
Napęd wypalił może 10płyt, co powoduje taki wynik ?

Z jaką prędkością zapis? Jak pozostałe płyty się skanują na tym napędzie?

asekx 08.01.2020 13:38

Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake 100 8x@Asus DRW-24B3LT
 
Ilość załączników: 1
Asus DRW-24B3LT
Załącznik 149419
Napęd wypalił może 10płyt, co powoduje taki wynik ?

seku 13.01.2019 21:34

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake 100
8x@PIONEER DVD-RW DVR-215BK(DVR-S15J) 1.22
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 131433

Załącznik 131434

Załącznik 131435

Załącznik 131436

Załącznik 131437

Załącznik 131438

Załącznik 131439

seku 07.01.2019 23:33

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake 100 (morele, bardzo słaby)
2,4x@PLEXTOR DVDR PX-750A 1.03
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 130976

Załącznik 130977

Załącznik 130978

Załącznik 130979

Załącznik 130980

Załącznik 130981

czary2mary 30.10.2018 11:06

Z Niemiec przytargane ..ale data produkcji grudzień 2012r...więc musi być dobrze :)

fonon 30.10.2018 09:32

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1412443)
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x8

A jakie pochodzenie? Rzecz jasna chodzi o zakup.
f.

czary2mary 30.10.2018 07:49

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 127313

Załącznik 127314

Załącznik 127315

Załącznik 127316

Załącznik 127317

Załącznik 127318

seku 18.09.2018 21:35

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake 100
6x@PLEXTOR DVDR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 125785

Załącznik 125786

Załącznik 125787

Załącznik 125788

Załącznik 125789

Załącznik 125790

seku 02.09.2018 16:28

Ilość załączników: 4
Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake100 Taiwan
8x@HL-DT-ST BD-RE BH10LS30 1.02-A0 (hp BD-RE BH30L B633)
ImgBurn 2.5.8.0
OPC=Off

Załącznik 124974

Załącznik 124975

Załącznik 124976

Załącznik 124977

czary2mary 16.08.2018 12:17

Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1409335)
ZE4929-DVR-T47D
2197 505 +R E A 20760

15 lipca 2012r.

Teraz wiadomo dlaczego bardzo dobre wykonanie jakościowe...:) (Stare dobre czasy)

Leman39 16.08.2018 09:31

ZE4929-DVR-T47D
2197 505 +R E A 20760

czary2mary 13.08.2018 13:43

Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1409133)

Niestety ciężko mi stwierdzić jaki to rok produkcji.

Podeślij Stamper Code i Hub Serial

Leman39 13.08.2018 08:50

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R x16 Colour Made in India
MCC 004
Lite-On LH-20A1P
Fw. KL0P
ImgBurn 2.5.8.0
OHT, FHT, SB: On
Speed: x4

Załącznik 124123

Niestety ciężko mi stwierdzić jaki to rok produkcji.

Leman39 11.08.2018 11:48

Dałem niespełna złotówkę, jeśli dobrze pamiętam, za sztukę. Resztę sprawdzę w poniedziałek w sklepie :)

czary2mary 10.08.2018 02:37

Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1408932)
czary2mary. można kupić od FTI MCC004? :)
Ja zakupiłem od Platinum Poland na sklep 2xC25 Verbatim Color Made in India, super się palą ;)

Tylko je widziałem w USA , JPN , UAE..pytaj @jadburner po ile i gdzie je kupuje ..
Ile dałeś za Verbatim DVD+R Color Made in India ? Jaka data produkcji ?

Leman39 09.08.2018 18:58

czary2mary. można kupić od FTI MCC004? :)
Ja zakupiłem od Platinum Poland na sklep 2xC25 Verbatim Color Made in India, super się palą ;)

czary2mary 09.08.2018 05:57

Cytat:

Napisany przez fonon (Post 1408838)
Czy to jakaś w miarę świeża partia?
Pozdrawiam,
f.

Oczywiście nie... bieżące bezpieczne są tylko Verbatim DVD+R MID: MCC004 od FalconMedia UAE...
Od MBI i CMC wyprodukowane maksymalnie pierwszy kwartał 2015r potem tylko coraz gorzej....

fonon 08.08.2018 12:37

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1405388)
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan

Czy to jakaś w miarę świeża partia?
Pozdrawiam,
f.

czary2mary 30.05.2018 06:25

Ilość załączników: 8
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie( data produkcji 2.09.2014r.)
Toshiba SD-L902A fw.TO35
ImgBurn 2.5.8.0 x4

Załącznik 120808

Załącznik 120809

Załącznik 120810

Załącznik 120811

Załącznik 120812

Załącznik 120813

Załącznik 120814

Załącznik 120815

czary2mary 26.05.2018 06:40

Ilość załączników: 8
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan
Pioneer BDW-PR1EPDV fw.1.00
ImgBurn 2.5.8.0 x4

Załącznik 120436

Załącznik 120437

Załącznik 120438

Załącznik 120439

Załącznik 120440

Załącznik 120441

Załącznik 120442

Załącznik 120443

seku 22.03.2018 21:13

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake100 Taiwan
6x@PLEXTOR DVDR PX-860SA 1.00
ImgBurn 2.5.8.0
OPC=Off

Załącznik 116979

Załącznik 116980

Załącznik 116981

Załącznik 116982

Załącznik 116983

Załącznik 116984

seku 17.03.2018 11:58

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake 100 Taiwan
8x@_NEC DVD+-RW ND-3650A 108C
ImgBurn 2.5.8.0
OPC=Off

Załącznik 116500

Załącznik 116501

Załącznik 116502

Załącznik 116503

Załącznik 116504

Załącznik 116505

Załącznik 116506

czary2mary 02.03.2018 07:53

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
Plextor PX-760A fw.1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x6

Załącznik 115642

Załącznik 115643

Załącznik 115644

Załącznik 115645

Załącznik 115646

Załącznik 115647

Załącznik 115648

czary2mary 28.02.2018 12:37

Ilość załączników: 5
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
Plextor PX-712A fw.1.09
ImgBurn 2.5.8.0 x6

Załącznik 115556

Załącznik 115557

Załącznik 115558

Załącznik 115559

Załącznik 115560

czary2mary 19.02.2018 13:19

Ilość załączników: 8
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
NEC ND-4570A fw.1.03
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 114930

Załącznik 114931

Załącznik 114932

Załącznik 114933

Załącznik 114934

Załącznik 114935

Załącznik 114936

Załącznik 114937

Leman39 23.01.2018 00:20

Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R 4,7 GB x16 Printable Made In India
Lite-On iHAS 524B
Fw: AL2A
ImgBurn 2.5.8.0
Speed: x6

Załącznik 112944

Załącznik 112945

Załącznik 112946

Leman39 23.01.2018 00:18

Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R 4,7 GB x16 Printable Made In India
Plextor PX-755A
Fw: 1.08
ImgBurn 2.5.8.0
Speed: x6

Załącznik 112941

Załącznik 112942

Załącznik 112943

Leman39 23.01.2018 00:14

Ilość załączników: 1
Verbatim DVD+R 4,7 GB x16
Plextor PX-755A
Fw: 1.08
ImgBurn 2.5.8.0
Speed: x6
Załącznik 112936

Leman39 23.01.2018 00:13

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R 4,7 GB x16
Lite-On iHAS 524B
Fw: AL2A
ImgBurn 2.5.8.0
Speed: x6
Załącznik 112934

Verbatim DVD+R 4,7 GB x16
Lite-On iHAS 224B
Fw: GL0A
ImgBurn 2.5.8.0
Speed: x6
Załącznik 112935

zenonz 19.01.2018 22:59

Ilość załączników: 2
Kolejna strona wątku i kolejny cake od CMC Taiwan (tym razem wrzesień 2015, ZE5747-DVR-T47D; poprzednie moje wypały były na płytach z kwietnia 2016, ZE5452-DVR-T47D), wygląda na padlinę :(

Verbatim DVD+R 16x MCC 004 CMC Tajwan
Samsung SE-506BB TS00
ImgBurn @ 4x

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2018_22_47.png

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2018_23_26.png


Optiarc AD-5170A 1.14
Nero CD-DVD Speed @ 6x

Załącznik 112727
Załącznik 112726

czary2mary 17.01.2018 09:10

Ilość załączników: 2
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
BenQ DW1640 fw.BSRB
Nero 2017 x8

Załącznik 112636

Załącznik 112637

seku 15.01.2018 21:49

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC-004-00 (cake 100 morele. b.słaby)
PIONEER DVD-RW DVR-109XLA1 1.58
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 112479

Załącznik 112480

Załącznik 112481

Załącznik 112482

Załącznik 112483

Załącznik 112484

Załącznik 112485

zenonz 14.01.2018 14:08

Verbatim DVD+R 16x MCC 004 CMC Tajwan
TSST TS-LB23D SC02
Nero CD-DVD Speed @ 4x

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2018_21_51.png

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2018_22_08.png

zenonz 07.01.2018 13:29

Verbatim DVD+R 16x MCC 004 CMC Tajwan
TSST TS-LB23D SC02
ImgBurn @ 3.3x

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...08_mcc_004.png

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...-8a3s_kd04.png

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2018_11_59.png

czary2mary 07.01.2018 06:53

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
Sony DRU-510A fw.1.1a
ImgBurn 2.5.8.0 x4

Załącznik 111875

Załącznik 111876

Załącznik 111877

Załącznik 111878

Załącznik 111879

Załącznik 111880

Załącznik 111881

zenonz 30.12.2017 01:03

Verbatim DVD+R MCC 004 CMC Taiwan
BENQ DW 1650 BCIC
ImgBurn 8x

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2017_11_24.png
https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2017_11_05.png
https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2017_10_25.png

czary2mary 27.12.2017 07:03

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x6

Załącznik 110921

Załącznik 110922

Załącznik 110923

Załącznik 110924

Załącznik 110925

Załącznik 110926

czary2mary 18.12.2017 10:19

Ilość załączników: 8
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie- (marzec 2016r)
PLEXTOR PX-755A 1.08
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 110304

Załącznik 110305

Załącznik 110306

Załącznik 110307

Załącznik 110308

Załącznik 110309

Załącznik 110310

Załącznik 110311

seku 21.11.2017 18:10

dobre pytanie kupione jakoś w 2016 cake 100 morele.net MBI India

zenonz 21.11.2017 15:30

seku, Tajwan czy Indie?

seku 21.11.2017 13:43

Ilość załączników: 3
8x@LiteOn iHAS124 F CL9M
ImgBurn 2.5.8.0
OPC=OFF

Załącznik 108641

Załącznik 108642

Załącznik 108643

seku 21.11.2017 13:41

Ilość załączników: 3
cake 100szt.
8x@PLEXTOR DVDR PX-891SAF 1.V9 (LiteOn iHAS124 F)
ImgBurn 2.5.8.0
OPC=OFF

Załącznik 108638

Załącznik 108639

Załącznik 108640

zenonz 21.11.2017 01:45

Verbatim DVD+R MCC 004 CMC Tajwan
LG BH16NS55 1.02
ImgBurn x8

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2017_23_37.png

czary2mary 19.11.2017 09:41

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie- (maj 2014r)
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 108454

Załącznik 108455

Załącznik 108456

Załącznik 108457

Załącznik 108458

Załącznik 108459

Załącznik 108460

czary2mary 14.11.2017 08:39

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan - (luty 2017r)
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 107946

Załącznik 107947

Załącznik 107948

Załącznik 107949

Załącznik 107950

Załącznik 107951

czary2mary 29.10.2017 10:25

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan - (luty 2017r)
PLEXTOR PX-755A 1.08
ImgBurn 2.5.8.0 x6

Załącznik 106378

Załącznik 106379

Załącznik 106380

Załącznik 106381

Załącznik 106382

Załącznik 106383

czary2mary 19.10.2017 06:59

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1392463)
zastanawiam się co nabyć z nowych nagrywarek na pewno Pioneera 211 ale coś bym kupił z DVD jeszcze tylko co :-)

DVD

A Plextor PX-891SAF Plus ?
http://sklep.nowemedia.pl/sklep/nagr...x-891saf-plus/


Fajny model SAMSUNG SH-224FB w wersji najnowszej (obudowa od SH-224GB)
http://allegro.pl/nagrywarka-samsung...004280967.html

seku 18.10.2017 22:03

zastanawiam się co nabyć z nowych nagrywarek na pewno Pioneera 211 ale coś bym kupił z DVD jeszcze tylko co :-)

czary2mary 18.10.2017 12:42

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1392421)
fajny fajny ten TEAC ;-) tez chce takiego :-)

Też go już polubiłem ;)
Jak coś kiedyś podeśle Tobie go na "na po testowanie " :)

seku 18.10.2017 10:44

fajny fajny ten TEAC ;-) tez chce takiego :-)

czary2mary 18.10.2017 08:08

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
Teac DV-W5600S fw.R.2B
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 105565

Załącznik 105566

Załącznik 105567

Załącznik 105568

Załącznik 105569

Załącznik 105570

Załącznik 105571

czary2mary 07.10.2017 08:58

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
LG GBW-H10N fw.GL06
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 104624

Załącznik 104625

Załącznik 104626

Załącznik 104627

Załącznik 104628

Załącznik 104629

Załącznik 104630

zenonz 25.09.2017 10:53

Ilość załączników: 8
Tak więc pora na kolejnego Verbatima z cake, tym razem dla nagrywarki będzie to wypał #4 (poszedł wcześniej jeszcze jeden Ritek F16).

ImgBurn 8x (SmartBurn On):
Załącznik 103860
:wow: takiej skoczni to już dawno nie widziałem...

Dla pewności skan w ODC:
Załącznik 103861

I ODC z różnymi prędkościami odczytu, 0-1000MB:
2,4x
Załącznik 103864

8x
Załącznik 103863

16x
Załącznik 103862

No to zobaczmy jak na tę płytkę zapatrują się inne napędy, najpierw brat super-slim:
Załącznik 103865
k***a

TSST x2:
Załącznik 103867
Załącznik 103866

Cóż, z racji tego, że nie mam sponsora, to więcej "docierania" nie będzie. Ogólnie kultura pracy napędu jest fatalna, napęd rozpędza się i zwalnia w dziwny sposób po włożeniu płyty, może stąd takie a nie inne wyniki. Czas przeprosić się z dziadkiem Optiarc AD-5170A :)

Jedyną zagadką jest to dlaczego TDK RITEK F16 wypada poprawnie? :ysz: Jak widać mając "dziwny" napęd można wyciągać nieprawdziwe wnioski co do nośników...

zenonz 25.09.2017 10:13

Ilość załączników: 5
Dziś kolejny odcinek telenoweli, tym razem z klonem/mutantem iHAS 124 B w roli głównej. Rzeczony napęd to Dell PLDS DH-16ABS 7D11, liczniki wypałów to 0,0. Na dobry początek skan płytki z poprzedniego posta, wszystko wydaje się OK:
Załącznik 103855

Stwierdziłem więc, że pora rozdziewiczyć napęd i coś wypalić, pierwszy wypał z prędkością 6x, ImgBurn (SmartBurn domyślnie włączony w napędzie), zaczynamy od "samoskanu":
Załącznik 103859

Niestety PIE i jitter mocno w górę, ale stwierdziłem, że przeskanuję płytkę na pozostałych napędach. Teraz kolej na brata super-slim DU-8A3S:
Załącznik 103856
k***a
Tego się nie spodziewałem, ale nie poddawajmy się, pora na dwa TSST :)
Załącznik 103857
Załącznik 103858

Jak widać napędy z TSST są dużo bardziej wyrozumiałe, ale i tak szału nie ma. No ale nic, to pierwszy wypał myślę sobie, napęd musi się dotrzeć, opracować strategię do nośnika, dam mu szansę ;) Zwłaszcza, że druga płytka ze stajni TDK (RITEK F16) wypalona została w miarę OK.

c.d.n.

zenonz 16.09.2017 23:57

Ilość załączników: 3
To tak na szybko słowem wstępu. Jako jeden z nośników na których archiwizuję dane to płytki DVD+R, zawsze 2 z tymi samymi danymi od 2 różnych producentów ;) Od wielu lat stosowałem Verbatimy MCC004 do pary z Sony różnymi i zasadniczo nie było kłopotów. Nagrywane na 2 różnych nagrywarkach laptopowych (PLDS DU-8A3S, Matshita UJ-867S). Płyty kupowane w sklepach komputerowych ze względu na ceny. Kiedyś trafiłem na MCC004 z Indii i zaczęły się wysypywać przy zapisie - od tamtych czasów wyszukuję płyt wyłącznie z Tajwanu. Ostatni zakup w sklepie komputerowym to już "przeźroczyste" CMC, data produkcji o ile wierzyć CD2Date to kwiecień 2016. I na tych płytkach nagrywarki laptopowe zaczęły produkować wysokie PIE, więc zacząłem wypalać na Optiarc AD-5170A z szafy. Optiarc wypala je wciąż nieźle, ostatnio testuję różne prędkości i zasadniczo 6x,8x,12x wypadają bardzo podobnie. W cake 25 jaki obecnie wypalam można powiedzieć, że mam płytki godne 2016, chyba wszystkie rozklejone w środku, więc nie wróży to dobrze jeśli chodzi o mechanikę płyty, ale zobaczymy za kilkadziesiąt lat co z tego wyniknie ;)

Ale kończąc przynudzanie - skoro moje płyty z widocznymi wadami nie palą się tragicznie, to czy te fatalne wyniki poniektórych partii nie są winą np. uszkodzeń w transporcie/dystrybucji? Np. po supermarketach spodziewać się można ekspozycji palety z towarem na pełnym słońcu przez nieokreślony czas i tym podobne...

Dołączam dwa obrazki - skan "rozklejki" i to jak ta płytka się wypaliła.
Verbatim DVD+R 16x MCC004,
6x Optiarc AD-5170A

Załącznik 103254
Załącznik 103255

Dla porównania ostatni z Sony DVD+R (RITEK F16) palony na 10-letniej Matshita UJ-867S 2.4x :) (mam jeszcze TDK RITEK F16, ale one wypadają znacznie gorzej). Co ciekawe zarówno AD-5170A jak i pochodna iHBS112 nie potrafiły tak ładnie wypalić tego Sony.
Załącznik 103256

czary2mary 12.03.2017 07:42

Ilość załączników: 3
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
LiteOn iHAS 624B fw.GL29
ImgBurn 2.5.8.0 x4

Załącznik 88126

Załącznik 88127

Załącznik 88128

czary2mary 19.02.2017 09:49

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Tajwan
Pinieer DVR-112BK fw.1.28
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 87163

Załącznik 87164

Załącznik 87165

Załącznik 87166

Załącznik 87167

Załącznik 87168

Leman39 05.02.2017 14:46

Dokładnie jak z moimi TDK Printable od MBI, 50 sztuk wysypisko, następny cake 50 świetne płyty :P

czary2mary 05.02.2017 01:44

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
LiteOn iHAS 124 B fw/ AL0S
ImgBurn 2.5.8.0 x4


@Leman39
-tym razem następny cake 100sztuk od MBI India-- płyty wyprodukowane trochę wcześniej 7.08.2014..też od nazistów :wow:
Jakość świetna..:haha:

Załącznik 86673

Załącznik 86674

Załącznik 86675

Załącznik 86676

Załącznik 86677

Załącznik 86678

Załącznik 86679

czary2mary 16.01.2017 15:28

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
Plextor PX-760A fw.1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x6

@Leman39 -.....MBI Indie przetestowane-jak widać ten sam szmelc co i u nas ...pierwsze ~~1GB~~1,5GB beznadzieja -maszyny muszą mieć już szrot bo wszystkie ich nośniki DVD mają takie same wady...
Płyty wyprodukowane w podobnym okresie jak te od CMC - 21.02.2015r.
Plex bardzo długo robił test OPC zanim ruszył zapis -ciężko mu było dobrać moc lasera...

Załącznik 86131

Załącznik 86132

Załącznik 86133

Załącznik 86134

Załącznik 86135

Załącznik 86136

Leman39 13.01.2017 17:06

czary2mary, dziękuję bardzo ;-)

czary2mary 13.01.2017 10:31

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Tajwan
Plextor PX-760A fw.1.07
Nero 2017 x6


@Leman39 -sorry ale dopiero dziś sprawdziłem to o co mnie prosiłeś i to tylko Tajwan od CMC Magnetic .....MBI Indie dopiero w następnym tygodniu....
Płyty wyprodukowane 16.10.2014r. więc dość nie dawno...jak widać faszyści dostają lepsze płyty jak my choć rewelacji nie ma ...ale spokojnie można ich używać ....

Załącznik 85896

Załącznik 85897

Załącznik 85898

Załącznik 85899

Załącznik 85900

Załącznik 85901

Załącznik 85902

seku 17.11.2016 00:17

Ilość załączników: 5
płyta testowa nagrana Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16
Verbatim DVD+R cake 100
8x@PIONEER DVD-RW DVR-112L 1.28 (DVR-A12J -1.28J)

Załącznik 83567

Załącznik 83568

Załącznik 83569

Załącznik 83570

Załącznik 83571

nfsfan83 15.11.2016 15:49

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1371578)
bo
Asus DRW-24F1ST\24F1STa -OEM\klon Samsung SH-224BB \SH-224DB

a one nie potrafią scanować CDR

pisałem ci wcześniej musisz nabyć inna nagrywarkę do przeprowadzenia testu jakości nagranej płyty

To wiem :) a odno***347;nie moich pyta***324; innych???

seku 15.11.2016 15:01

bo
Asus DRW-24F1ST\24F1STa -OEM\klon Samsung SH-224BB \SH-224DB

a one nie potrafią scanować CDR

pisałem ci wcześniej musisz nabyć inna nagrywarkę do przeprowadzenia testu jakości nagranej płyty

nfsfan83 15.11.2016 14:13

Zastanawia mnie jedna, rzecz. Nie mog***281; u siebie w nagrywarce testowa***263; C1,C2 i Jitter i jedyne co mog***281; to test odczytu oraz czy p***322;yta da si***281; przekopiowa***263; na twardy. I w zwi***261;zku z tym moje pytanie, czy mo***380;e by***263; ***380;e C1, C2 i Jitter s***261; idealne a p***322;yta si***281; nie odczytuje albo nie mo***380;na skopiowa***263; na dysk i w drug***261; stron***281; C1, C2 i Jitter s***261; prawie warto***347;ci max a p***322;yta ***347;wietnie chodzi i si***281; kopiuje na twardy.

Druga sprawa, ostatnio w Kaufland trafi***322;em na DVD R+ Verbatim pakowane w slim case, Platinet dystrybutor i zawsze patrz***281; w sklepie czy nie ma skaz itp i pod ***347;wiat***322;o i ostania partia zero przezroczysto***347;ci, ale nic nie wida***263; i jakby waga lekko wi***281;ksza. Czy kto***347; mo***380;e zrobi***263; test u siebie z Kauf takiej plyty, tylko prosz***281; w sklepie wybra***263; i spojrze***263; pod lampy ma nie wida***263; prawie nic, nawet palców :)

seku 15.11.2016 00:59

Ilość załączników: 5
8x@PIONEER DVD-RW DVR-112 1.28
płyta testowa nagrana Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16
Załącznik 83515

Załącznik 83516

Załącznik 83517

Załącznik 83518

Załącznik 83519

seku 14.11.2016 21:00

pisałem z lokalnego sklepu u mnie w mieście :-) z pod lady ciężko powiedzieć jak długo je tam trzymali
na pewno lepsze jak te z morele
no i kwestia nagrywarki 112BK to nówka sztuka dokładnie 5 płyta nagrana na niej

dominn 14.11.2016 20:43

Panowie skąd macie te Verbatimy?;) podrzucicie link? Dzięki z gory

Ładne wyniki
Ale i tak strach kupić, bo u wielu sprzedawców pewnie jeszcze stare cake'i sobie leżakują...

seku 14.11.2016 20:40

Ilość załączników: 7
2ga szt. z nowego cake 100
ten sam PIONEER DVD-RW DVR-112BK
tym razem z fw. od EPSON

8x@PIONEER DVR-112D PP100 1.40
płyta testowa nagrana Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16
Załącznik 83468

Załącznik 83469

Załącznik 83470

Załącznik 83471

Załącznik 83472

Załącznik 83473

Załącznik 83474

czary2mary 13.11.2016 17:47

LiteOn iHAS C\D \E\F już tak mają ....nic nie zrobisz -chipy MediaTek tam zastosowane tak mają ....:ysz:

wujooj 13.11.2016 17:45

PIONEER BDR-206PROB2 / PBE-2 PP
 
Ilość załączników: 1
8x@PIONEER BDR-206PROB2 / PBE-2 PP
Verbatim DVD+R MCC004 Printable

Załącznik 83438

Hmmm... mój lite-on nie potrafi tak pięknie trzymać prędkości na stałym poziomie x4 (albo ja nie umiem tego poprawnie skonfigurować, chociaż próbowałem).

seku 13.11.2016 10:45

Ilość załączników: 6
najnowszy zakup cake 100 Made in Taiwan z pod lady z miejscowego sklepu komp. już nie wiele takich zostało :-)

100szt. 100zł

8x@PIONEER DVD-RW DVR-112D BC14
płyta testowa nagrana Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16

Załącznik 83424

Załącznik 83425

Załącznik 83426

Załącznik 83427

Załącznik 83428

Załącznik 83429

seku 11.11.2016 19:09

p.s. przyjęliśmy zwyczaj testowania x4 na Lite-ON wtedy wyniki można porównać

Great Cornholio 11.11.2016 19:04

Nie pamiętam kiedy je kupiłem, ale co najmniej 3 lata temu. Pioneer nagrywał je lepiej (a przynajmniej nie widywałem tak dramatycznie wysokich PIE na początku płyt, jittera nie testowałem, bo nie miałem czym), ale się odmeldował niedawno. Po tych dwóch ostatnich wypałach (które poszły do kubła) zamówiłem polecane na forum HP +R, jest znacznie lepiej, a do tego taniej.

seku 11.11.2016 18:22

witamy po latach na forum

szczerze b.słabo... b.wysoki jitter jak na płyty "zachomikowane" :-)

0,5GB bardzo kiepskie tak jak moje z cake 100

Great Cornholio 11.11.2016 14:06

Ilość załączników: 9
Verbatim DVD+R 4,7 GB x16 MCC 004 Made in Taiwan (zachomikowana ostatnia paczka 25 szt sprzed kilku lat)
Lite-ON DH-16AASH @ iHAS124 A BL0U
ImgBurn 2.5.8.0
Speed: x8

Załącznik 83356

Załącznik 83357

Załącznik 83358

Załącznik 83359

Załącznik 83360

Załącznik 83363

Załącznik 83364

Załącznik 83365

Załącznik 83366

seku 04.11.2016 20:41

wolny
kwestia ustawień wew. nagrywarki ustawień zapisanych w fw. które np. ograniczają prędkość odczytu

nfsfan83 04.11.2016 19:49

P***322;yta testowana tylko tak bo inaczej nie mog***281; :( Rok czasu i chyba co***347; wolny transfer??? Inna z tej samej paczki nijak nie mog***281; odczyta***263;, rozkr***281;ca si***281; jak szalona i widz***281; 2 ma***322;e czarne kropki na stronie zapisywanej.

https://lh3.googleusercontent.com/R1...N=w667-h521-no

seku 02.11.2016 00:52

Ilość załączników: 3
6x@PLEXTOR BD-R PX-B950SA 1.04
ImgBurn 2.5.8.0
Załącznik 83075

Załącznik 83076

Załącznik 83077

seku 02.11.2016 00:11

Ilość załączników: 1
4x@TEAC DV-W5000E PP100 E.16
ImgBurn 2.5.8.0
Załącznik 83071

seku 02.11.2016 00:04

Ilość załączników: 2
4x@DVR-S17J 1.10
ImgBurn 2.5.8.0
Załącznik 83068

Załącznik 83069

czary2mary 29.10.2016 05:44

Ilość załączników: 8
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie -bardzo słabe ostatnie partie produkcyjne
Pioneer DVR-S17J-SV fw.1.10
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 82916

Załącznik 82917

Załącznik 82918

Załącznik 82919

Załącznik 82920

Załącznik 82921

Załącznik 82922

Załącznik 82923

dune2 14.07.2016 11:29

dobra poświęce się i zamówię ;)

Leman39 13.07.2016 16:22

Zielonki też nie zostały przeze mnie przetestowane, ale mogą to być tzw. gratisy dla hurtowników, więc cudów bym się nie spodziewał - mówiąc delikatnie. :P

czary2mary 13.07.2016 13:25

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1364279)
Czyli jednak ślelpy byłem :)100 szt troche sporo bo właśnie wydałem większą sumkę.
Czy te są tak samo dobre ? wychodzą znacznie taniej
http://allegro.pl/dvd-r-traxdata-val...185766520.html

a i z sondą coś poszło nie tak bo mój głos dalej na verbatimie zamiast hp :)

Nie znam tych Traxdata DVD+R zielone ale kolorowe Sony w tym samym odcieniu od Ritek były \są bardzo słabe ...podejrzewam że to ta sama tłocznia....

Głos Twój zmieniony tylko w liczydle \ wyniku Sondy ....:)

dune2 13.07.2016 10:24

Czyli jednak ślelpy byłem :)100 szt troche sporo bo właśnie wydałem większą sumkę.
Czy te są tak samo dobre ? wychodzą znacznie taniej
http://allegro.pl/dvd-r-traxdata-val...185766520.html

a i z sondą coś poszło nie tak bo mój głos dalej na verbatimie zamiast hp :)

czary2mary 12.07.2016 18:24

RITEK Traxdata DVD+R PRINTABLE :)
http://allegro.pl/ritek-traxdata-dvd...060247858.html
http://allegro.pl/ritek-traxdata-dvd...060246815.html

Leman39 12.07.2016 17:03

dune2, DVD+R Jedynie printable :)

dune2 12.07.2016 13:44

Pytanko o traxdata 4,7gb .Czy ja ślepy czy na allegro są tylko dvd-r ?

czary2mary 10.07.2016 11:19

Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1364119)
Osobiście palę wszystko poza OverSpeed na ON i chociaż czasami pali mi te Verbatimy czy TDK od MBI x4 zamiast 8 czy 6 to zrobi to dość dobrze ;)

W takiej opcji chyba ten nośnik trochę lepiej wysmażyło ;)
4x@ATAPI iHAS124 B AL0S
ImgBurn 2.5.8.0
Advanced Settings - Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes
https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbati...ml#post1364013

Leman39 10.07.2016 11:14

Osobiście palę wszystko poza OverSpeed na ON i chociaż czasami pali mi te Verbatimy czy TDK od MBI x4 zamiast 8 czy 6 to zrobi to dość dobrze ;)

czary2mary 10.07.2016 10:38

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1364109)
kolejna z cake 100 Made in India

4x@ATAPI iHAS124 B AL0S
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: Yes

czary2mary dałem twoje ustawienia

Force HT: Yes, Online HT: Yes, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes
]

Przetestuj jeszcze ;) :
Force HT: No, Online HT: Yes, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes
Force HT: No, Online HT: No, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes

seku 10.07.2016 09:58

Ilość załączników: 4
kolejna z cake 100 Made in India

4x@ATAPI iHAS124 B AL0S
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: Yes

czary2mary dałem twoje ustawienia

Force HT: Yes, Online HT: Yes, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes

Załącznik 79889Załącznik 79890
Załącznik 79891Załącznik 79892

Leman39 08.07.2016 20:08

Nośnik z MBI znośnie przy x4 - dramatu nie ma, widziałeś co u mnie z Taiwańskimi zrobił Pioneer DVR - przy tym Twoje to lux :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:46.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.