Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Alternatywne przeglądarki internetowe - newsy, problemy, porady... (https://forum.cdrinfo.pl/f113/alternatywne-przegladarki-internetowe-newsy-problemy-porady-39686/)

andy 16.02.2005 18:54

Ilość załączników: 1
Prosze;)

P.S. Zetoxa byl szybszy:piwo:

BD 16.02.2005 21:28

Cytat:

Napisany przez gallus
Teraz to już na sto procent wracam do IE || - [ http://www.hacking.pl/news.php?id=4726 ]

Swego czasu czytalem wypowiedsz jakiegos szefa z MS ktory wyraznie dal do zrozumienia ze IE nie bedzie np obslugiwac przegladania w panelach bo tego nikt nie uzywa a wiec jest zbedne.

Dla mnie to wystarczajacy powod aby nigdy nie wracac do IE.

PS
Szkoda tylko, ze trzeba miec IE aby uzywac windows update :|

Zetoxa 16.02.2005 21:53

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez @ndy
Czy jest mozliwosc zeby w TM ustawic tak aby otwierane strony z linkow, ulubionych itd. nie stawaly sie aktywnymi panelami??

możesz odptaszyć, to zaznaczenie z rysunku.

PIOTR34 16.02.2005 21:57

Witam wszystkich, dołączę do tematu aktualnie używam 2 przeglądarek IE i Mozilla 1.7.2, dlaczego? wolę w 100% korzystać z Mozilli jednak nie mogę ponieważ dostaję komunikat "Przekroczono limit połączenia" ustawiłem sobie w Mozilli komendę about:config i tam wybrałem "network.http.connect.timeout" zmieniłem na 300 i nic to nie zmieniło zna ktoś radę na ten problem.

@Gallus
Jest takie rozszeżenie Configuration Mania czy jakoś tak i ono ma opcje które wyświetla strone informującą ze strona sie nie załadowała i możesz ponownie załadować strone.

Sciągnołem to rozszerzenie ale gdzie je wgrać? "confmania-1.05.2004110501.xpi" :piwo:

Z góry dziękuję.

BD 16.02.2005 22:06

Zetoxa nie znalem tego dodatku ale wlasnie go zainstalowalem zamiast 2 innych ktore do tej pory uzywalem i jestem bardzo zadowolony. Niestety jedna rzecz nie dziala i nie wiem czy nie da sie tego zrobic w TM czy tez u mnie jest cos namieszane.

Prosty przyklad, w mailu dostaje 10 linkow i klikam w nie jeden po drugim i chce aby otwieraly sie jako nowe panele w FF. Czyli 10 klikniec i mam 10 paneli. Niestety pomimo roznych kombinacji nie dziala.

Zdaje sie tez cos sie gryzie z minimize to tray bo jak FF jest schowany do traya to nie otwiera linkow kliknietych np w mailu.

BD 16.02.2005 22:08

A juz dziala - cos sie gryzlo z innym dodatkiem bo jak go odinstalowalem to zaczelo dzialac.

Podoba mi sie TM bo zalatwia 2 inne dodatki (Tabbrowser Preferences i Tab Clicking Option).

Zetoxa 16.02.2005 22:11

Cytat:

Napisany przez PIOTR34
Witam wszystkich, dołączę do tematu aktualnie używam 2 przeglądarek IE i Mozilla 1.7.2, dlaczego? wolę w 100% korzystać z Mozilli jednak nie mogę ponieważ dostaję komunikat "Przekroczono limit połączenia" ustawiłem sobie w Mozilli komendę about:config i tam wybrałem "network.http.connect.timeout" zmieniłem na 300 i nic to nie zmieniło zna ktoś radę na ten problem.

@Gallus
Jest takie rozszeżenie Configuration Mania czy jakoś tak i ono ma opcje które wyświetla strone informującą ze strona sie nie załadowała i możesz ponownie załadować strone.

Sciągnołem to rozszerzenie ale gdzie je wgrać? "confmania-1.05.2004110501.xpi" :piwo:

Z góry dziękuję.

ustawienie na 300 to mało, gdzieś czytałem , że pomogło dopiero kilka tysięcy.
rozszerzenie instalujesz z menu Plik/otwórz plik i wskazujesz konfmanie :cool:

PIOTR34 16.02.2005 23:29

@Zetoxa dzięki wielkie, IE pójdzie w śmietnik :) :piwo:

MacGyver 17.02.2005 10:28

Cytat:

Napisany przez PIOTR34
@Zetoxa dzięki wielkie, IE pójdzie w śmietnik :) :piwo:

Kolejny nawrócony ;p :) :spoko:

PIOTR34 17.02.2005 11:56

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Kolejny nawrócony ;p :) :spoko:

Męczyłem się z IE przez pół roku, ale już tylko wspomnienie po nim pozostało :) (Wyciołem dziada z systemu) jestem HAPPY. Jeszcze raz dziękuję wszystkim :piwo:

andy 17.02.2005 15:01

@Piotr32 a po co go wycinales?? Nie bedziesz mogl skorzystac z WinUpdate, konnekt moze miec problem. Bo wtyka kIEview korzysta z bibliotek IE. Tak samo jest z GG wymaga zainstalowanej przegladarki IE.

BD 17.02.2005 15:16

Cytat:

Napisany przez @ndy
@Piotr32 a po co go wycinales?? Nie bedziesz mogl skorzystac z WinUpdate, konnekt moze miec problem. Bo wtyka kIEview korzysta z bibliotek IE. Tak samo jest z GG wymaga zainstalowanej przegladarki IE.

Zgadza sie IE nie mozna usunac z systemu bo jest uzywany przez wiele innych aplikacji oraz sam system operacyjny.

Niestety ale IE musi zostac w systemie. Mozna jedynie recznie usunac wszystkie ikony prowadzace do przegladarki i nie uzywac jej.

PIOTR34 17.02.2005 15:23

@ndy

nie korzystam z WinUpdate, zatrzymałem się na sp1. Sp2 nie jest mi do niczego potrzebny, nie każdy używa systemu po to by móc pogadać przez gg, zresztą jak dobrze pamiętam jak ostatnio wyciołem IE z systemu (rok temu) to mi tylko nie działał Norton System Works, którego defakto już też nie używam. :)

Edit:
Tak wogóle to zastanawiam się nad przesiadką na linuxa tylko trzeba troszkę na ten temat poczytać.

Zetoxa 17.02.2005 15:25

Bartek, można usunąć dość dużo z IE na poziomie instalki za pomocą nLite, mimo, że program ostrzega przed niespodziankami z racji usunięcia, to jednak pozwala to zrobić. Tak tez zrobiłem, nie mam win Update, nie używam GG, więc jest dobrze :cool: , ten Windows 2003 jest strasznie elastyczny :* nLite pozwala usunąć IE katalog i tu nawet nie ostrzega, natomiast ostrzega przy usuwaniu jądra IE, ale pozwala :cool:, a updaty mogę pobrać jako pliki, korona z głowy mi nie spadnie.

BD 17.02.2005 15:28

Cytat:

Napisany przez PIOTR34
@ndy nie korzystam z WinUpdate, zatrzymałem się na sp1. Sp2 nie jest mi do niczego potrzebny, nie każdy używa systemu po to by móc pogadać przez gg, zresztą jak dobrze pamiętam jak ostatnio wyciołem IE z systemu (rok temu) to mi tylko nie działał Norton System Works, którego defakto już też nie używam. :)

Nie obraz sie ale przez osoby ktore tak mysla pozniej szaleja wirusy i inne dziadostwa. Niestety Windows nalezy bezwzglednie aktualizowac w celu poprawy jego bezpieczenstwa.

Nie moge sie rowniez zgodzic z tym, ze instalacja SP2 uniemozliwa rozmowy na GG. Ja od samego poczatku mam SP2 i uzywam GG oraz wielu innych programow. Przyznam sie, ze z powodu SP2 nie mialem najmniejszych problemow z dzialaniem innych aplikacji czy tez uslug sieciowych.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.