![]() |
Ilość załączników: 3
|
Ilość załączników: 3
cake 100szt.
8x@PLEXTOR DVDR PX-891SAF 1.V9 (LiteOn iHAS124 F) ImgBurn 2.5.8.0 OPC=OFF Załącznik 108638 Załącznik 108639 Załącznik 108640 |
Verbatim DVD+R MCC 004 CMC Tajwan
LG BH16NS55 1.02 ImgBurn x8 https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2017_23_37.png |
Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie- (maj 2014r)
PLEXTOR PX-760A 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 x8 Załącznik 108454 Załącznik 108455 Załącznik 108456 Załącznik 108457 Załącznik 108458 Załącznik 108459 Załącznik 108460 |
Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan - (luty 2017r)
PLEXTOR PX-760A 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 x8 Załącznik 107946 Załącznik 107947 Załącznik 107948 Załącznik 107949 Załącznik 107950 Załącznik 107951 |
Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan - (luty 2017r)
PLEXTOR PX-755A 1.08 ImgBurn 2.5.8.0 x6 Załącznik 106378 Załącznik 106379 Załącznik 106380 Załącznik 106381 Załącznik 106382 Załącznik 106383 |
Cytat:
A Plextor PX-891SAF Plus ? http://sklep.nowemedia.pl/sklep/nagr...x-891saf-plus/ Fajny model SAMSUNG SH-224FB w wersji najnowszej (obudowa od SH-224GB) http://allegro.pl/nagrywarka-samsung...004280967.html |
zastanawiam się co nabyć z nowych nagrywarek na pewno Pioneera 211 ale coś bym kupił z DVD jeszcze tylko co :-)
|
Cytat:
Jak coś kiedyś podeśle Tobie go na "na po testowanie " :) |
fajny fajny ten TEAC ;-) tez chce takiego :-)
|
Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
Teac DV-W5600S fw.R.2B ImgBurn 2.5.8.0 x8 Załącznik 105565 Załącznik 105566 Załącznik 105567 Załącznik 105568 Załącznik 105569 Załącznik 105570 Załącznik 105571 |
Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
LG GBW-H10N fw.GL06 ImgBurn 2.5.8.0 x8 Załącznik 104624 Załącznik 104625 Załącznik 104626 Załącznik 104627 Załącznik 104628 Załącznik 104629 Załącznik 104630 |
Ilość załączników: 8
Tak więc pora na kolejnego Verbatima z cake, tym razem dla nagrywarki będzie to wypał #4 (poszedł wcześniej jeszcze jeden Ritek F16).
ImgBurn 8x (SmartBurn On): Załącznik 103860 :wow: takiej skoczni to już dawno nie widziałem... Dla pewności skan w ODC: Załącznik 103861 I ODC z różnymi prędkościami odczytu, 0-1000MB: 2,4x Załącznik 103864 8x Załącznik 103863 16x Załącznik 103862 No to zobaczmy jak na tę płytkę zapatrują się inne napędy, najpierw brat super-slim: Załącznik 103865 k***a TSST x2: Załącznik 103867 Załącznik 103866 Cóż, z racji tego, że nie mam sponsora, to więcej "docierania" nie będzie. Ogólnie kultura pracy napędu jest fatalna, napęd rozpędza się i zwalnia w dziwny sposób po włożeniu płyty, może stąd takie a nie inne wyniki. Czas przeprosić się z dziadkiem Optiarc AD-5170A :) Jedyną zagadką jest to dlaczego TDK RITEK F16 wypada poprawnie? :ysz: Jak widać mając "dziwny" napęd można wyciągać nieprawdziwe wnioski co do nośników... |
Ilość załączników: 5
Dziś kolejny odcinek telenoweli, tym razem z klonem/mutantem iHAS 124 B w roli głównej. Rzeczony napęd to Dell PLDS DH-16ABS 7D11, liczniki wypałów to 0,0. Na dobry początek skan płytki z poprzedniego posta, wszystko wydaje się OK:
Załącznik 103855 Stwierdziłem więc, że pora rozdziewiczyć napęd i coś wypalić, pierwszy wypał z prędkością 6x, ImgBurn (SmartBurn domyślnie włączony w napędzie), zaczynamy od "samoskanu": Załącznik 103859 Niestety PIE i jitter mocno w górę, ale stwierdziłem, że przeskanuję płytkę na pozostałych napędach. Teraz kolej na brata super-slim DU-8A3S: Załącznik 103856 k***a Tego się nie spodziewałem, ale nie poddawajmy się, pora na dwa TSST :) Załącznik 103857 Załącznik 103858 Jak widać napędy z TSST są dużo bardziej wyrozumiałe, ale i tak szału nie ma. No ale nic, to pierwszy wypał myślę sobie, napęd musi się dotrzeć, opracować strategię do nośnika, dam mu szansę ;) Zwłaszcza, że druga płytka ze stajni TDK (RITEK F16) wypalona została w miarę OK. c.d.n. |
Ilość załączników: 3
To tak na szybko słowem wstępu. Jako jeden z nośników na których archiwizuję dane to płytki DVD+R, zawsze 2 z tymi samymi danymi od 2 różnych producentów ;) Od wielu lat stosowałem Verbatimy MCC004 do pary z Sony różnymi i zasadniczo nie było kłopotów. Nagrywane na 2 różnych nagrywarkach laptopowych (PLDS DU-8A3S, Matshita UJ-867S). Płyty kupowane w sklepach komputerowych ze względu na ceny. Kiedyś trafiłem na MCC004 z Indii i zaczęły się wysypywać przy zapisie - od tamtych czasów wyszukuję płyt wyłącznie z Tajwanu. Ostatni zakup w sklepie komputerowym to już "przeźroczyste" CMC, data produkcji o ile wierzyć CD2Date to kwiecień 2016. I na tych płytkach nagrywarki laptopowe zaczęły produkować wysokie PIE, więc zacząłem wypalać na Optiarc AD-5170A z szafy. Optiarc wypala je wciąż nieźle, ostatnio testuję różne prędkości i zasadniczo 6x,8x,12x wypadają bardzo podobnie. W cake 25 jaki obecnie wypalam można powiedzieć, że mam płytki godne 2016, chyba wszystkie rozklejone w środku, więc nie wróży to dobrze jeśli chodzi o mechanikę płyty, ale zobaczymy za kilkadziesiąt lat co z tego wyniknie ;)
Ale kończąc przynudzanie - skoro moje płyty z widocznymi wadami nie palą się tragicznie, to czy te fatalne wyniki poniektórych partii nie są winą np. uszkodzeń w transporcie/dystrybucji? Np. po supermarketach spodziewać się można ekspozycji palety z towarem na pełnym słońcu przez nieokreślony czas i tym podobne... Dołączam dwa obrazki - skan "rozklejki" i to jak ta płytka się wypaliła. Verbatim DVD+R 16x MCC004, 6x Optiarc AD-5170A Załącznik 103254 Załącznik 103255 Dla porównania ostatni z Sony DVD+R (RITEK F16) palony na 10-letniej Matshita UJ-867S 2.4x :) (mam jeszcze TDK RITEK F16, ale one wypadają znacznie gorzej). Co ciekawe zarówno AD-5170A jak i pochodna iHBS112 nie potrafiły tak ładnie wypalić tego Sony. Załącznik 103256 |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:55. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.