Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

seku 21.11.2017 13:43

Ilość załączników: 3
8x@LiteOn iHAS124 F CL9M
ImgBurn 2.5.8.0
OPC=OFF

Załącznik 108641

Załącznik 108642

Załącznik 108643

seku 21.11.2017 13:41

Ilość załączników: 3
cake 100szt.
8x@PLEXTOR DVDR PX-891SAF 1.V9 (LiteOn iHAS124 F)
ImgBurn 2.5.8.0
OPC=OFF

Załącznik 108638

Załącznik 108639

Załącznik 108640

zenonz 21.11.2017 01:45

Verbatim DVD+R MCC 004 CMC Tajwan
LG BH16NS55 1.02
ImgBurn x8

https://forum.cdrinfo.pl/attachments...2017_23_37.png

czary2mary 19.11.2017 09:41

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie- (maj 2014r)
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 108454

Załącznik 108455

Załącznik 108456

Załącznik 108457

Załącznik 108458

Załącznik 108459

Załącznik 108460

czary2mary 14.11.2017 08:39

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan - (luty 2017r)
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 107946

Załącznik 107947

Załącznik 107948

Załącznik 107949

Załącznik 107950

Załącznik 107951

czary2mary 29.10.2017 10:25

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan - (luty 2017r)
PLEXTOR PX-755A 1.08
ImgBurn 2.5.8.0 x6

Załącznik 106378

Załącznik 106379

Załącznik 106380

Załącznik 106381

Załącznik 106382

Załącznik 106383

czary2mary 19.10.2017 06:59

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1392463)
zastanawiam się co nabyć z nowych nagrywarek na pewno Pioneera 211 ale coś bym kupił z DVD jeszcze tylko co :-)

DVD

A Plextor PX-891SAF Plus ?
http://sklep.nowemedia.pl/sklep/nagr...x-891saf-plus/


Fajny model SAMSUNG SH-224FB w wersji najnowszej (obudowa od SH-224GB)
http://allegro.pl/nagrywarka-samsung...004280967.html

seku 18.10.2017 22:03

zastanawiam się co nabyć z nowych nagrywarek na pewno Pioneera 211 ale coś bym kupił z DVD jeszcze tylko co :-)

czary2mary 18.10.2017 12:42

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1392421)
fajny fajny ten TEAC ;-) tez chce takiego :-)

Też go już polubiłem ;)
Jak coś kiedyś podeśle Tobie go na "na po testowanie " :)

seku 18.10.2017 10:44

fajny fajny ten TEAC ;-) tez chce takiego :-)

czary2mary 18.10.2017 08:08

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
Teac DV-W5600S fw.R.2B
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 105565

Załącznik 105566

Załącznik 105567

Załącznik 105568

Załącznik 105569

Załącznik 105570

Załącznik 105571

czary2mary 07.10.2017 08:58

Ilość załączników: 7
Verbatim DVD+R MCC004 MBI Indie
LG GBW-H10N fw.GL06
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 104624

Załącznik 104625

Załącznik 104626

Załącznik 104627

Załącznik 104628

Załącznik 104629

Załącznik 104630

zenonz 25.09.2017 10:53

Ilość załączników: 8
Tak więc pora na kolejnego Verbatima z cake, tym razem dla nagrywarki będzie to wypał #4 (poszedł wcześniej jeszcze jeden Ritek F16).

ImgBurn 8x (SmartBurn On):
Załącznik 103860
:wow: takiej skoczni to już dawno nie widziałem...

Dla pewności skan w ODC:
Załącznik 103861

I ODC z różnymi prędkościami odczytu, 0-1000MB:
2,4x
Załącznik 103864

8x
Załącznik 103863

16x
Załącznik 103862

No to zobaczmy jak na tę płytkę zapatrują się inne napędy, najpierw brat super-slim:
Załącznik 103865
k***a

TSST x2:
Załącznik 103867
Załącznik 103866

Cóż, z racji tego, że nie mam sponsora, to więcej "docierania" nie będzie. Ogólnie kultura pracy napędu jest fatalna, napęd rozpędza się i zwalnia w dziwny sposób po włożeniu płyty, może stąd takie a nie inne wyniki. Czas przeprosić się z dziadkiem Optiarc AD-5170A :)

Jedyną zagadką jest to dlaczego TDK RITEK F16 wypada poprawnie? :ysz: Jak widać mając "dziwny" napęd można wyciągać nieprawdziwe wnioski co do nośników...

zenonz 25.09.2017 10:13

Ilość załączników: 5
Dziś kolejny odcinek telenoweli, tym razem z klonem/mutantem iHAS 124 B w roli głównej. Rzeczony napęd to Dell PLDS DH-16ABS 7D11, liczniki wypałów to 0,0. Na dobry początek skan płytki z poprzedniego posta, wszystko wydaje się OK:
Załącznik 103855

Stwierdziłem więc, że pora rozdziewiczyć napęd i coś wypalić, pierwszy wypał z prędkością 6x, ImgBurn (SmartBurn domyślnie włączony w napędzie), zaczynamy od "samoskanu":
Załącznik 103859

Niestety PIE i jitter mocno w górę, ale stwierdziłem, że przeskanuję płytkę na pozostałych napędach. Teraz kolej na brata super-slim DU-8A3S:
Załącznik 103856
k***a
Tego się nie spodziewałem, ale nie poddawajmy się, pora na dwa TSST :)
Załącznik 103857
Załącznik 103858

Jak widać napędy z TSST są dużo bardziej wyrozumiałe, ale i tak szału nie ma. No ale nic, to pierwszy wypał myślę sobie, napęd musi się dotrzeć, opracować strategię do nośnika, dam mu szansę ;) Zwłaszcza, że druga płytka ze stajni TDK (RITEK F16) wypalona została w miarę OK.

c.d.n.

zenonz 16.09.2017 23:57

Ilość załączników: 3
To tak na szybko słowem wstępu. Jako jeden z nośników na których archiwizuję dane to płytki DVD+R, zawsze 2 z tymi samymi danymi od 2 różnych producentów ;) Od wielu lat stosowałem Verbatimy MCC004 do pary z Sony różnymi i zasadniczo nie było kłopotów. Nagrywane na 2 różnych nagrywarkach laptopowych (PLDS DU-8A3S, Matshita UJ-867S). Płyty kupowane w sklepach komputerowych ze względu na ceny. Kiedyś trafiłem na MCC004 z Indii i zaczęły się wysypywać przy zapisie - od tamtych czasów wyszukuję płyt wyłącznie z Tajwanu. Ostatni zakup w sklepie komputerowym to już "przeźroczyste" CMC, data produkcji o ile wierzyć CD2Date to kwiecień 2016. I na tych płytkach nagrywarki laptopowe zaczęły produkować wysokie PIE, więc zacząłem wypalać na Optiarc AD-5170A z szafy. Optiarc wypala je wciąż nieźle, ostatnio testuję różne prędkości i zasadniczo 6x,8x,12x wypadają bardzo podobnie. W cake 25 jaki obecnie wypalam można powiedzieć, że mam płytki godne 2016, chyba wszystkie rozklejone w środku, więc nie wróży to dobrze jeśli chodzi o mechanikę płyty, ale zobaczymy za kilkadziesiąt lat co z tego wyniknie ;)

Ale kończąc przynudzanie - skoro moje płyty z widocznymi wadami nie palą się tragicznie, to czy te fatalne wyniki poniektórych partii nie są winą np. uszkodzeń w transporcie/dystrybucji? Np. po supermarketach spodziewać się można ekspozycji palety z towarem na pełnym słońcu przez nieokreślony czas i tym podobne...

Dołączam dwa obrazki - skan "rozklejki" i to jak ta płytka się wypaliła.
Verbatim DVD+R 16x MCC004,
6x Optiarc AD-5170A

Załącznik 103254
Załącznik 103255

Dla porównania ostatni z Sony DVD+R (RITEK F16) palony na 10-letniej Matshita UJ-867S 2.4x :) (mam jeszcze TDK RITEK F16, ale one wypadają znacznie gorzej). Co ciekawe zarówno AD-5170A jak i pochodna iHBS112 nie potrafiły tak ładnie wypalić tego Sony.
Załącznik 103256


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.