Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

seku 08.07.2016 11:56

PIE w milionach gruboooo....

dune2 08.07.2016 11:27

Mam od nowości to maleństwo :)
http://www.canon.pl/for_home/product...ition_hd/hv30/
Niedługo po premierze a był to chyba rok 2008 dałem 2700 a niedług póżniej podrożała o 1000.
Swoje lata ma ale nagrywa bardzo dobrze a że kasetka wychodzi na 8 zł i daje możliwośc nagrania godziny to zabawa jest tania :)
Z doswiadczenia wiem że ta kasetki są niemal niezawodne
http://www.lagrua.it/prodotti/accessori/mini-dv-tdk/

Leman39 07.07.2016 15:22

Ilość załączników: 1
MiniDV? Z taśmami podobnie, taśma taśmie nierówna :)


A tu dzisiejszy Verbatim:

Verbatim DVD+R x16 (Taiwan)
Pioneer 112D
Fw. 1.28-General
Nero 2014
Speed: x4

Załącznik 79771

dune2 07.07.2016 13:46

Ja miałem na myśli żlote maxele a one bywają w dwóch wersjach.Kiedyś wstawiałem w temacie o maxelach wyniki jednych i drugich ale i te z ritek potrafiły palić się różnie.Przy hp póki co nie zauważyłęm różnic w jakości bo każda płyta pali się bardzo dobrze.Nie kupuję "nigdy" wersji do nadruku (lubie sam opisywac płyty) dlatego odnośnie hp tez mam na myśli te srebrne i te póki co są świetne.
Hp srebrne kupuję zawsze w cake 50 szt i nigdy nie trafiłem na żadną z kropkami czy przebarwieniami ale nawet jakby takie się trafiły to nie wina płyty a człowieka.

DVD-R nie kupuję wcale bo z minusami często bywają problemy w różnych urządzeniach.Poza tym w życiu lepiej miec więcej plusów niż minusów ;)

Co do bd-r to hp są naprawdę dobre dlatego jeśli nie panasonic to właśnie hp :)

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1363929)
TraxData\RiData to własne marki Ritek więc raczej trudno je zaliczyć do "no-name".;)

TraxData BD-R 25 GB
x4 - RITEKBR2
x6 - RITEKBR3 \ 4
Więc bez rewelacji...

ok odpuszczam sobie bd-r traxdata :)
pytałem bo będę kupował sporo kaset mini dv tdk u niejakiego radziocha na allegro a że ma sporo płyt zastanawiam się co wziąć za jedną wysyłką.
Na pewno dvd+r HP ale może coś jeszcze :)

Leman39 07.07.2016 13:37

Jeśli o mnie chodzi, mowa o printable.
Maxell też jest w dwóch opcjach do nadruku:
1. Jasnozielona z białym (pół na pół) szata graficzna opakowania - tzw umownie "nowsze".
2. Ciemnozielona z napisem na dole w kilku językach Made In Taiwan.
Te drugie "na oko" wykonane nieco lepiej.
MID obu jednakowy, jakość wypału podobna.

Nadruk jak na Verbatim DVD+R Printable, podobnie ma się srebrna warstwa, która ma nośnik zabezpieczać - w Maxell i Verbatim praktycznie do samego otworu wewnętrznego, przez co sprawiają wrażenie bardziej trwałego nośnika względem HP.
Traxdaty bym "noname" nie nazwał - produkowali nośniki od bardzo dawna (RITEK - a to dość uznana marka).
Mam Audio CD-RW 74 min od Traxdaty kupiona do stacjonarki Philipsa blisko 15 jeśli nie 20 lat temu.
Wracając; Nośniki Traxdaty DVD+R Printable od RITEKa jakością wykonania nie różnią się niczym od Maxella (ten sam MID) - powierzchnia do nadruku natomiast to gładki Mat, poza tym stosunek ceny do jakości znośny.
Jeśli miałbym się czegokolwiek przyczepić, to mianowicie opakowania. Cake byłby znacznie bardziej odpowiedni, niżeli zgrzewana folia.

Nie wiem ile HP przepaliłeś, ale u mnie zdarzały się z "kreskami & kropkami", przebarwieniami itd. (oczywiście też pakowane w folię).

Co do BD-R, nie próbowałem jeszcze nic z Traxdaty, natomiast kilka znajomych firm pali na Maxell BD-R Printable i póki co sobie chwalą.

Generalnie nośniki to duża loteria.
Moje podium DVD+R Printable z w miarę dostępnych:
1. Maxell/Traxdata (Ritek)
2. HP
3. TDK Fine Matt (wyłącznie jeśli trafi się dobry Cake od MBI, a to loteria)

DVD-R Printable (ale tu praktycznie nie ma żadnych różnic między nimi):
1. Verbatim DVD-R Wodoodporne
1a. JVC/TY Pro
ab. Falcon Media Glossy

DVD+R nie do nadruku:
1. TDK od CMC (MBI sprzed lat, CMC sprzed lat również)
2. Maxell (z nowej tłoczni Riteka)
3. HP

BD-R:
1. Panasonic (i długo długo nic); na kopie: Verbatim/Omega (Mat)/HP.

Oczywiście, jak zauważyłeś, nośniki bywają zmienne, dlatego nie śpię po nocach, a wywalam (czasem dosłownie) pieniądze eksperymentując z nowymi/starymi nośnikami na rynku.
Dlatego też po zakupie przy testach podaję skąd kupiłem (nie chodzi o reklamę, ale pewność, że chcąc taki sam nośnik właśnie ten otrzymasz).

Narobiło się offtopu, wybaczcie, prostuję i wracam do tematu:
Jak widzisz, rzeczony Verbatim DVD+R x16 u mnie nie występuje.
Mimo to, co jakiś czas kupuję cake większe lub mniejsze, z nadzieją, iż może "coś" się zmieniło :'(

czary2mary 07.07.2016 13:31

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1363925)
Po wynikach patrząc Hp są chyba nr1 bo wypadają świetnie niemal na każdej nagrywarce i nawet stare stacjonarne pioniery (a są wymagające) palą je bardzo dobrze.
Nie wiem jak traxdata ale w HP a miałęm już pare paczek nie trafiają się praktycznie gorsze sztuki.
Maxell jest w dwóch wersjach i niemal nie da się odróżnić dobrej od gorszej więc można się naciąć.
Pozostaje jeszcze kwstia fizycznej trwałości płyty czyli materiałów z których jest zrobiona i nie wiem czy hp nie jest pewniejsza niż traxdata która wywodzi się z tzw "no-name".
No ale co ja tam wiem :)

bd-r traxdaty też polecacie ? verbatim mocno mnie zawiódł, panasonic drogi tak więc szukam alternatywy dla bd-r HP.

TraxData\RiData to własne marki Ritek więc raczej trudno je zaliczyć do "no-name".;)

TraxData BD-R 25 GB
x4 - RITEKBR2
x6 - RITEKBR3 \ 4
Więc bez rewelacji...

dune2 07.07.2016 12:45

Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1363814)
Z DVD+R Printable polecam jak najbardziej od RITEKa Traxdata & Maxell :)
HP są tuż za nimi :)

Po wynikach patrząc Hp są chyba nr1 bo wypadają świetnie niemal na każdej nagrywarce i nawet stare stacjonarne pioniery (a są wymagające) palą je bardzo dobrze.
Nie wiem jak traxdata ale w HP a miałęm już pare paczek nie trafiają się praktycznie gorsze sztuki.
Maxell jest w dwóch wersjach i niemal nie da się odróżnić dobrej od gorszej więc można się naciąć.
Pozostaje jeszcze kwstia fizycznej trwałości płyty czyli materiałów z których jest zrobiona i nie wiem czy hp nie jest pewniejsza niż traxdata która wywodzi się z tzw "no-name".
No ale co ja tam wiem :)

bd-r traxdaty też polecacie ? verbatim mocno mnie zawiódł, panasonic drogi tak więc szukam alternatywy dla bd-r HP.

czary2mary 05.07.2016 17:50

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1363798)
Nowy rok = nowy wątek = nowa sonda. Możliwości techniczne forum pozwalają wprawdzie na daleko idącą edycję sondy, ale IMO to tylko może bardziej wypaczyć rzeczywiste, aktualne preferencje forumowiczów.

Poza tym tak jest prościej. :]

Prościej.... ale nie dla nas ...;) Trzeba wtedy Sondy pisać\przepisywać co roku nowe mimo że są tak zrobione że aktualne będą jeszcze z ~~20 lat ....
Zresztą są aktualizowane na bieżąco i powstały z takim zamiarem żeby je tylko aktualizować na bieżąco i jedną dużą aktualizacją roczną .....ale nie przewidzieliśmy że zagłosuje w ciągu prawie dwóch lat tylko około ~~10 osób do ~~40 osób w poszczególnych Sondach ... mimo wszystko że mają bardzo dużo wizyt\odwiedzin ....:ysz:

Dlatego mimo oczywistych wad takiego rozwiązania będę kierownika namawiał na coroczny reset głosujących i " głosowanie raz na rok" :)

Leman39 05.07.2016 17:26

Z DVD+R Printable polecam jak najbardziej od RITEKa Traxdata & Maxell :)
HP są tuż za nimi :)

joujoujou 05.07.2016 13:55

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1363739)
[...]
Można by było pomyśleć żeby w Sondach nośniki można było głosować raz na rok al wydaje mi się to trudne do zrealizowania technicznie [...]

Nowy rok = nowy wątek = nowa sonda. Możliwości techniczne forum pozwalają wprawdzie na daleko idącą edycję sondy, ale IMO to tylko może bardziej wypaczyć rzeczywiste, aktualne preferencje forumowiczów.

Poza tym tak jest prościej. :]

dune2 05.07.2016 11:43

Pamietam maxele na riteku że były świetne ale jakoś nie mam zaufania to traxdata.Domyślam się ze nie powinienem ale jakoś bardziej ufam HP :)

czary2mary 05.07.2016 10:01

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1363773)
Oczywiście poproszę o zmianę na HP :)
Moim zdaniem ta sonda powinna być wyzerowana bo obecne wyniki są mocno mylące.



serio czy sarkazm ? bo HP się serio świetnie pali i nie znalazłem póki co niczego lepszego :)


Poprawiono " demokracje i Twój głos "..;)
Trudno kasować \ zerować Sondę w czasie jej trwania ....można rozważyć temat przy starcie roku 2017r..... również przy głosowaniu można oddać głos na kilka nośników .... ja bardziej się przychylam do tematu " głosowanie raz na rok"...:)

Traxdata DVD+R z najnowszej tłoczni Ritek są świetne jak wszystkie nośniki z z tej tłoczni,....:)
https://forum.cdrinfo.pl/f28/traxdat...-taiwan-95717/

dune2 05.07.2016 08:16

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1363739)
Jak mocno chcesz to mogę "edytować \poprawić Twój głos " dodając go na HP..?
Można by było pomyśleć żeby w Sondach nośniki można było głosować raz na rok al wydaje mi się to trudne do zrealizowania technicznie ...
Spytam przy okazji @Barteza , ale trochę to potrwa bo porwali go kosmici a najpewniej we wrzesień \październik oddadzą ...;)

Oczywiście poproszę o zmianę na HP :)
Moim zdaniem ta sonda powinna być wyzerowana bo obecne wyniki są mocno mylące.

Cytat:

Napisany przez dominn (Post 1363741)
I TraxDaty DVD+R ;)

serio czy sarkazm ? bo HP się serio świetnie pali i nie znalazłem póki co niczego lepszego :)

dominn 04.07.2016 15:04

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1363725)
Ja już dawno nie palę na verbatimie.Obecnie najlepsze są HP i chętnie bym zmienił swój głos w ankiecie z verbatima na hp ale jak to zrobić ?


I TraxDaty DVD+R ;)

czary2mary 04.07.2016 14:48

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1363725)
Ja już dawno nie palę na verbatimie.Obecnie najlepsze są HP i chętnie bym zmienił swój głos w ankiecie z verbatima na hp ale jak to zrobić ?

Jak mocno chcesz to mogę "edytować \poprawić Twój głos " dodając go na HP..?
Można by było pomyśleć żeby w Sondach nośniki można było głosować raz na rok al wydaje mi się to trudne do zrealizowania technicznie ...
Spytam przy okazji @Barteza , ale trochę to potrwa bo porwali go kosmici a najpewniej we wrzesień \październik oddadzą ...;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:22.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.