![]() |
Totalna kołomyja,teraz to juz naprawde nic nie rozumnie z tego to w końcu trzeba było tyle czasu ażeby ztwierdzić ze benq zle podaje wyniki.Tak naprawde nie wiem w koncu jak beng nagrywa dobrze czy żle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
Ilość załączników: 1
Cytat:
płyta palona na benqx4 Załącznik 29161 |
Z ciekawości nagrałem płytkę na BENQ 1640 BSNB potem zrobiłem test na BENQ-u i NEC-u 3520A.
|
Błędy TE/FE są podobne na QScan QSuite 2.1 i Plextools. :spoko:
Test tej samej płytki. http://cdrlab.pl/forum/attachment.ph...8&d=1135804434 http://cdrlab.pl/forum/attachment.ph...4&d=1135858017 Na wykresach błędów musi być zachowana symetria. Nie może być tak, że są duże błędy PIF a małe PI. To całkowite zaprzeczenie działania korekcji. Czy symetria błędów PI/PIF występuje w testach na Plextor'ze ? Tak. :spoko: Prośba o porównanie trzech kolejnych testów: http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...5879&PageId=18 http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...5879&PageId=19 http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...5879&PageId=20 Jednak linia błędów PI/PIF z systemem CATS nie zawsze się pokrywa. Dodatkowo wiadomo, że testy powinny być wykonywane jak najmniejszą stałą prędkością z uwagi na dokładność. Systemem CATS wykonywane są pomiary stałą prędkością 1x. :) |
Co w takim razie z QScanem? ???
:D BTW No i ten brak symetrii :czytaj: Czy nie powinien zastanowić już wcześniej? Dlaczego dopiero teraz? Nie pamiętam dokładnie i nie chce mi się teraz szukać Ale czyż na Plextorze także nie występuje taki brak symetrii? :hmm: Więc... |
Żarty... żartami a sprawa jest poważna. :spoko:
W/g testów na BenQ Nec i Pioneer nie nagrywają dobrze nośników -R. Jest to całkowita nieprawda. Jak wytłumaczyć tyle nieścisłości. Różne oceny przy tych samych max błędach PIF, brak symetrii między PI/PIF na BenQ. Testując na BenQ nie oznacza, że postępujemy prawidłowo. Chciałbym nadal wierzyć w testy na BenQ. Jednak zbyt dużo rozbieżności. :) |
Cytat:
Bo coś marnie z tymi napędami u ciebie :> Aha! Tylko do testów weź parasol :D :matrix: |
Ja mam plextora i benqa. Co ja gadam ja mam dwa plextory 716, dwa benq 1620, jednego benq 1640 i lg gsa 4040. Ja to moge testować. Jutro dokupię jeszcze kilka innych i jak to wszystko odpalę, to już nigdy świat nie będzie taki sam.
P.S. spróbuję jeszcze zmusić lg do testów w nero, to się będzie działo ;) || |
Cytat:
To do rzeczy Rozumiem, że posiadając BenQ nie jesteśmy w stanie zrobić wiarygodnego testu nagranej płytki Więc robienie benkowych testów przez pewnie gdzieś około 50% userów forum i zamieszczanie ich tutaj traci sens? ??? Litości! Totalna bzdura! :sciana: Teraz więc wszyscy nagle przesiadają się na wiarygodny i cudowny sprzęt i soft Do momentu kolejnych odsłon i wizji kolejnych pseudo-guru? Jeszcze tak ze cztery programy do testowania żeby były i z osiem napędów do testowania Jedna płytka o tych samych parametrach do nagrywania na wszystkich i sprawdzania we wszystkich Poza tym jakiś defektoskop do pomiaru pitów i landów Właściwe warunki atmosferyczne jednakie dla wszystkich testów Kilku fachmenów - może być z Chipa :> Ultrasonograf i szmatka antystatyczna oraz szczypce bezdotykowe do wyjmowania i wkładania płytki z i do napędów To wtedy testy będą wiarygodne, jak uśredni się kilka tysięcy nagrań Wyłoni się napęd predysponowany i podający tylko prawidłowe wyniki Pytanie tylko: kto jest kompetentny i władny to stwierdzać? ??? Może trzeba to robić w chmurce dymku albo coś wziąć przed testem? Albo nie! Najlepiej zrobić napęd nie do nagrywania i nie do odtwarzanie a tylko do testowania Podający na wyświetlaczu m. in. prędkość obrotową płyty, temp. na dworze i w domu, ciśnienie, ciśnienie i tętno testującego, aktualny czas w Tokyo i kilka innych parametrów :czytaj: Ponadto dostępna mogła by być jeszcze opcja wyświetlenia wyników w postaci hologramu A dla uwiarygodnienia i zabezpieczenia przed fałszywym postrzeganiem świata jeszcze opcja przesyłania tego hologramu 3D bezpośrednio do fal mózgowych :ja_chce: To co? Preferujecie? Dla niezdecydowanych można dorzucić jeszcze teorię nieoznaczoności Heisenberga i voila! :fala: || |
Tylko watpliwosci tlumaczone przypuszczeniami dla mnie sa nadal watpliwosciami, a nie faktami. Sprawa moze byc rzeczywiscie ciekawa, ale IMO zbyt latwo i szybko wydajecie werdykt. Moze w wynikach Nero na Benq jest jakas logika ktorej po prostu nie znamy lub boimy sie powiedziec ze nie rozumiemy. Moze warto by bylo zglebic te galaz. Przede wszystkim to o czym mowilem, czyli jaka jest dokladnie specyfikacja algorytmu ECC, co robi i jak przetwarza swoje parametry, tzn jaki wplyw na wartosci i wariancje maja argumenty ECC.
|
Czytam i mam problem ze zrozumieniem. :smutny:
W tym temacie nie szukam zwycięzcy ani przegranego. :spoko: Każdy kto testuje będzie miał podobny problem i wątpliwości. Rozpoczynając testowanie Pioneer'a 110 napisałem: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...58&postcount=1 Cytat:
Dlatego próba wyjaśnienia dlaczego tak jest. Wówczas nie miałem jeszcze Pioneer'a. A szkoda. Na podstawie błędnej oceny jakości nagranych płytek przez BenQ oceniłem niewłaściwie jakość zapisu płytek -R na Nec'u 4550A. http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...2&postcount=70 Idąc rozumowaniem Kolegi wkrótce moja ocena zapisu Pioneer'a płytek -R byłaby podobna. Tak jednak nie będzie. Pioneer 110 świetnie zapisuje nośniki -R. :spoko: :) |
No to nareszcie mamy prawidłowy i jedynie słuszny kierunek w historii polskiego testownictwa nagranych płytek :spoko:
Wiemy już jakich napędów używać a jakich nie Wiemy już które programy są dobre a które nie I tylko módlmy się żeby producentom napędów nie przyszło do głowy implementować nowych możliwości (błędy beta ceta, deta i bzdeta) A producentom programów - konszachtować się z producentami napędów Co by prawidłowe wyniki pokazywały wtedy - gdy do dyspozycji mamy jedynie słuszne napędy :> A tymczasem producenci z BenQ - strzeżcie się! :ph34r: Wasz czas już minął :blee: Bo jak sama nazwa wskazuje, BenQ zaczyna się na be... ^_^ :czar: |
Cytat:
|
Cytat:
Powrót do testu: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...9&postcount=17 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29138&stc=1 http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=29137&stc=1 Ponownie różnica i błędna ocena jakości wypalonej płytki na BenQ. Dotyczy to w szczególności nośników -R wypalanych na innych napędach. Testowana płytka sprawdzona na DVD-Player Panasonic S49. Odczytana w całości poprawnie. :spoko: Podobnie BenQ ocenił płytki -R nagrane na Nec'u 4550A. Wówczas napisałem: http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...2&postcount=70 Moja opinia była na podstawie wyników testowania na BenQ. Oczywiście błędna. Nec 4550A nagrywa płytki -R bardzo dobrze. :spoko: Cytat:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...0&postcount=86 BenQ źle odczytuje nośniki -R nagrane na innych napędach. Moja opinia dotyczy płytek nagranych na Nec'u 4550A i Pioneer'ze 110. :) |
Cytat:
Czemu jak ja zaznaczę w ustawieniach DVDInfoPro 4.52 -ASPI- to program nie widzi napędów tylko wskazuje wirtualne CD/DVD-Romy ?? |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:48. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.