Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

dune2 23.07.2015 14:32

Tyle ze ja mam wlasnie ihas124 ale chce kupic inny model by porownywac wyniki :)

Maja cos w ofercie co pozwala dobrze nagrywac i testowac ?
http://www.komputronik.pl/category/1...showProducts=1

czary2mary 23.07.2015 13:44

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1331130)
To ja juz zglupialem.
Jaka wiec nagrywarke dvd kupic zeby miec dobra jakosc nagrania i mozliwosc testowania ?
Chodzi mi o te wspolczesnie dostepne w sklepach.Najlepiej w komputroniku bo mam go blisko i latwo jest reklamowac.
Czy ten ponizej to najlepszy obecnie dostepny naped biorac pod uwage jakosc wypalania i mozliwosc testowania ?
http://www.komputronik.pl/product/24...HAS122_14.html

Są na rynku trzy wersje iHAS 122 rewizja W\WU ,E\EU\EUV ,F- wszystkie one bez rewelacji nagrywają\testują .
Poszukaj rewizji iHAS x24 A i B do testów i nagrywania ...:)

dune2 23.07.2015 13:25

To ja juz zglupialem.
Jaka wiec nagrywarke dvd kupic zeby miec dobra jakosc nagrania i mozliwosc testowania ?
Chodzi mi o te wspolczesnie dostepne w sklepach.Najlepiej w komputroniku bo mam go blisko i latwo jest reklamowac.
Czy ten ponizej to najlepszy obecnie dostepny naped biorac pod uwage jakosc wypalania i mozliwosc testowania ?
http://www.komputronik.pl/product/24...HAS122_14.html

A co do plyt to kupilem pare dni temu 10 cake po 10 szt w Realu - ostatnie sztuki czyli jakies zapasy magazynowe.
Sa oczywiscie MCC 004 i pala sie doskonale zarowno na ihas124,bdr 207 jak i stacjonarnej pioneera.
Wzialbym wiecej ale juz nie bylo.Identyczne na oko czyli tez made in tajawan kupione w auchan sa juz wyraznie slabsze.
W mniejszych sklepach w tym takze komputerowych trafiaja sie wrecz fatalnie i to mimo tego ze made in tajwan.
Nie wiem czy na rynek trafila jakas duza kiepska seria czy podroby ale po testach mam juz pewnosc ze to nie wina mojego sprzetu.
Bardzo dobre sa tez Maxell z ritek16 ale ostatnio ciezko na nie trafic bo najczesciej sa slabe od MBI.

czary2mary 11.07.2015 06:52

Verbatim DVD+R MCC004 MBI Made in India
Samsung SH-S223L fw SB04
ImgBurn 2.5.8.0 x8
http://forum.cdrinfo.pl/f15/samsung-...1/#post1330060

czary2mary 06.07.2015 14:59

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1329709)
No to Samsung odpada.
Czyli Asus bo w srodku chyba siedzi liteon ?
http://www.komputronik.pl/product/20...zarny_box.html

A co do blu to sam naped tez da rade testowac ?

ASUS_DRW_24F1ST a to oem\klon Samsunga SH-224DB czyli nic nie zyskasz ...

Napędami BluRay konstrukcji LiiteOn PLD-DH-12B2LH możesz również testować CD\DVD z jitterem ...choć z testowaniem DVD jest rożnie
\wyniki czasami odbiegają od testów na innych napędach testowych..:)

dune2 06.07.2015 14:37

No to Samsung odpada.
Czyli Asus bo w srodku chyba siedzi liteon ?
http://www.komputronik.pl/product/20...zarny_box.html

A co do blu to sam naped tez da rade testowac ?

czary2mary 04.07.2015 06:58

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1329490)
Dzis widzialem cake z Maxellem i byly made in hungary i na oko byly to MBI.
Kupilem natomiast stare ale jare Verbatimy dvd+r w realu (zmienanym stopniowo na auchan) ktory ma stare zapasy i pala sie doskonale.
No ale cena 13 zl za 10 szt.
Szkoda ze te nowe to porazka.

A co do nagrywarki to ta ?
http://www.komputronik.pl/product/26...uterowy/_.html
Da sie na niej testowac plyty jak na liteon ?

Co do blu to gdzie znajde jakies napedy ktore wymieniles ?

Oddział na Europę jest chyba na Węgrzech \pewnie coś z cłem kombinują...;)

Samsung SH-224FB testuje w tylko OptiDriveControl i bez jitter-a

Jedynie na szybko to znalazłem do testów BluRay\DVD\CD
LiteOn iHBS 112 lub 312-oba wyglądają identycznie -trudno zgadnąć na podstawie foto
http://olx.pl/oferta/nagrywarka-lite...tml#fa41be1959
SONY BD-5300S
http://allegro.pl/sony-bd-5300s-nagr...501709708.html

dune2 04.07.2015 03:53

Dzis widzialem cake z Maxellem i byly made in hungary i na oko byly to MBI.
Kupilem natomiast stare ale jare Verbatimy dvd+r w realu (zmienanym stopniowo na auchan) ktory ma stare zapasy i pala sie doskonale.
No ale cena 13 zl za 10 szt.
Szkoda ze te nowe to porazka.

A co do nagrywarki to ta ?
http://www.komputronik.pl/product/26...uterowy/_.html
Da sie na niej testowac plyty jak na liteon ?

Co do blu to gdzie znajde jakies napedy ktore wymieniles ?

czary2mary 04.07.2015 03:11

@Seku :spoko:
miło popatrzeć jak sobie radzą z dzisiejszymi nośnikami :)

seku 04.07.2015 00:02

Ilość załączników: 2
8x@PIONEER DVD-RW DVR-112L 1.28
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: On
cake 100szt. Made in Tajwan

@czary2mary wyjęty z szafki :-) dla sprawdzenia formy

@dune2 ja tam na Verbatimy nie narzekam

Załącznik 71712Załącznik 71713

czary2mary 03.07.2015 20:42

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1329417)
Czyli z napisem na cake made in Tajwan to bedzie Ritek ?

Przy okazji pytanko.Chce kupic kolejne nagrywarki do kompa.
Jedna dvd glownie do nagrywania ale mozliwosc testowanie mile widziana a druga blu-ray glownie do testowania bo moj pionek bd207 na to nie pozwala.
Wnioskujac po wynikach sondy dobry jest Samsung SH-224BB\SH-224DB.
Czy to najlepszy wybor i czy na samsungu mozna miarodajnie testowac plyty tak jak na liteon ?
Znalazlem takie oferty
http://allegro.pl/hit-nagryw-dvd-rec...314706102.html
http://www.komputronik.pl/product/26...uterowy/_.html
http://www.komputronik.pl/product/18...amowania_.html
Tylko ktora wybrac FB,BB czy DB ? Komputronika mam po drodze wiec bez wysylki cena bedzie podobna do tej z allegro.
A moze Asus ?
http://www.komputronik.pl/product/20...zarny_box.html

A jesli chodzi o nagrywarke blu-ray to ktora polecasz do testowania ?
Asus ?
http://www.komputronik.pl/product/21...SATA_bulk.html
A moze wystarczy sam odtwarzacz blu jakis tani uzywany z allegro ?

Maxell Made in Tajwan to RITEK :)
Z napędów bierz Samsunga SH-224FB najnowszego,........
Z BluRay do testowania tylko konstrukcja LiteOn PLD-DH-12B2LH czyli IHBS i BD-ROM iHES i jego klony OEM i Samsung SH-083\123\ + slim SE506

dune2 03.07.2015 09:43

Czyli z napisem na cake made in Tajwan to bedzie Ritek ?

Przy okazji pytanko.Chce kupic kolejne nagrywarki do kompa.
Jedna dvd glownie do nagrywania ale mozliwosc testowanie mile widziana a druga blu-ray glownie do testowania bo moj pionek bd207 na to nie pozwala.
Wnioskujac po wynikach sondy dobry jest Samsung SH-224BB\SH-224DB.
Czy to najlepszy wybor i czy na samsungu mozna miarodajnie testowac plyty tak jak na liteon ?
Znalazlem takie oferty
http://allegro.pl/hit-nagryw-dvd-rec...314706102.html
http://www.komputronik.pl/product/26...uterowy/_.html
http://www.komputronik.pl/product/18...amowania_.html
Tylko ktora wybrac FB,BB czy DB ? Komputronika mam po drodze wiec bez wysylki cena bedzie podobna do tej z allegro.
A moze Asus ?
http://www.komputronik.pl/product/20...zarny_box.html

A jesli chodzi o nagrywarke blu-ray to ktora polecasz do testowania ?
Asus ?
http://www.komputronik.pl/product/21...SATA_bulk.html
A moze wystarczy sam odtwarzacz blu jakis tani uzywany z allegro ?

czary2mary 03.07.2015 09:24

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1329409)
Nie polecam kupowac verbatimow.Jechalem na nich wiele lat bo byly najlepsze ale teraz ciezko trafic na dobre.Moze to okres przejsciowy ale najczesciej trafiam na kiepskie i to bez znaczenia gdzie kupuje.Obecnie jak dla mnie najlepsze sa Maxele z Ritek a do tego tanie bo cena waha sie najczesciej miedzy 0,60 gr - 1 zl.
Doszedlem do tego wniosku po wielu testach na ihas 124,pionku bdr207 oraz stacjonarnej nagrywarce pionieera.
Problem tylko by trafic na Maxela z Ritek bo czesto bywaja z MBI i one sa duzo gorsze.
Roznica jest nawet w wygladzie plyty.Te z Ritek maja wyraznie szerszy srebrny "pierscien" w srodkowej czesci plyty.
Roznia sie tez odcieniem złotego koloru na calej powierzchni plyty.
Ostatnio nacialem sie na wersje z MBI i szukam z Ritek i jesli ktos wie gdzie je znajde to bede wdzieczny za namiar.

W takim opakowaniu trafilem na MBI
Nie wiem czy opakowanie z Ritek wyglada inaczej bo zazwyczaj kupowalem na sztuki.

Opakowanie wygląda od RITEK tak samo \jedynie napis na Made in Tajwan zdradza pochodzenie ..
Nie mam pojęcia gdzie na 100% są \musisz pytać sprzedawców i prosić o odczyt kraju pochodzenia płyt ...:)

dune2 03.07.2015 09:05

Ilość załączników: 1
Nie polecam kupowac verbatimow.Jechalem na nich wiele lat bo byly najlepsze ale teraz ciezko trafic na dobre.Moze to okres przejsciowy ale najczesciej trafiam na kiepskie i to bez znaczenia gdzie kupuje.Obecnie jak dla mnie najlepsze sa Maxele z Ritek a do tego tanie bo cena waha sie najczesciej miedzy 0,60 gr - 1 zl.
Doszedlem do tego wniosku po wielu testach na ihas 124,pionku bdr207 oraz stacjonarnej nagrywarce pionieera.
Problem tylko by trafic na Maxela z Ritek bo czesto bywaja z MBI i one sa duzo gorsze.
Roznica jest nawet w wygladzie plyty.Te z Ritek maja wyraznie szerszy srebrny "pierscien" w srodkowej czesci plyty.
Roznia sie tez odcieniem złotego koloru na calej powierzchni plyty.
Ostatnio nacialem sie na wersje z MBI i szukam z Ritek i jesli ktos wie gdzie je znajde to bede wdzieczny za namiar.

W takim opakowaniu trafilem na MBI
Załącznik 71701
Nie wiem czy opakowanie z Ritek wyglada inaczej bo zazwyczaj kupowalem na sztuki.

czary2mary 02.07.2015 14:29

Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1329313)
Teraz pytanie, które Verbatimy brać...
India czy Taiwan..? :)

We wszystkich sortach\wszystkich tłoczniach Verbatima trafiają się miny......
bez przetestowania na żywca nie jest możliwe na 100% ...polecenie wedle producenta :ysz::sciana:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.