Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nośniki optyczne (https://forum.cdrinfo.pl/f28/)
-   -   VERBATIM DVD+R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f28/verbatim-dvd-r-x16-57886/)

czary2mary 14.04.2015 11:35

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1321381)
Tez to biore pod uwage ale dziwne jest to tez tylko Verbatimow nie widzi.


Ciekawe ze te PAPA co mialy Stamper code: ZE4929-DVR-T47D jeszcze 2 dni temu wypalaly sie doskonale.
Wczoraj kupilem PAPA co maja Stamper code: ZE4939-DVR-T47D i nawet ich nie widzi.
Moze zmienili jakis drobiazg ktory powoduje ze starszy sprzet ma problem ?
Chociaz czy nagrywarka z 2008 to juz na tyle starszy sprzet ze moze miec problem ?

Może laser mieć już słabą moc i słabych\źle wykończonych \inaczej zrobionych płyt nie widzieć .
Jak dla mnie płyty są słabe jakościowo i w tym problem \zawsze lasery w stacjonarkach były słabsze.........jeżeli słabo się nagrywają w Twoich komputerowych napędach te płyty to już jest jakaś poszlaka .....:ysz:

dune2 14.04.2015 11:01

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1321378)
A może stacjonarna nagrywarką, umiera?

Tez to biore pod uwage ale dziwne jest to tez tylko Verbatimow nie widzi.

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1321377)
Trudno coś polecić dziś \JVC i FalconMedia to około 2zł\sztukę...:ysz:
Spróbuj może tego...od CMC Tajwan
http://allegro.pl/markowe-plyty-dvd-...236679904.html

Ciekawe ze te PAPA co mialy Stamper code: ZE4929-DVR-T47D jeszcze 2 dni temu wypalaly sie doskonale.
Wczoraj kupilem PAPA co maja Stamper code: ZE4939-DVR-T47D i nawet ich nie widzi.
Moze zmienili jakis drobiazg ktory powoduje ze starszy sprzet ma problem ?
Chociaz czy nagrywarka z 2008 to juz na tyle starszy sprzet ze moze miec problem ?

Te HP to cmc tajwan ? jest tak to fajnie ale sam widzisz ze tych nowych serii od cmc w verbatimach nie widzi wiec az strach wtopic kolejne 50 zl bo przez ostatnie dni wydalem na plyty 200 zl a tu gta5 do odebrania czeka ;)

revolver0 14.04.2015 10:37

A może stacjonarna nagrywarką, umiera?

czary2mary 14.04.2015 10:33

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1321376)
Czyli jest szansa ze nie jest to jakies dziwne zepsucie stacjonarnego pioniera ?
Bo to naprawde dziwne ze "wszystkie" plyty innych firm widzi.Oczywiscie jakosc nagrania jet rozna i np. z tdk radzi sobie bardzo slabo ale z Sony juz przyzwoicie.Niestety na zadnych innych nie nagrywa tak dobrze jak robil to na "dobrych" Verbatimach.
Jakie plyty stawiasz jako nr 2 i nr 3 po Verbatimach ?
Musze pilnie cos kupic bo codziennie wypalam serial mash,skrzydla i autostrade do nieba ;)

Trudno coś polecić dziś \JVC i FalconMedia to około 2zł\sztukę...:ysz:
Spróbuj może tego...od CMC Tajwan
http://allegro.pl/markowe-plyty-dvd-...236679904.html

dune2 14.04.2015 10:28

Czyli jest szansa ze nie jest to jakies dziwne zepsucie stacjonarnego pioniera ?
Bo to naprawde dziwne ze "wszystkie" plyty innych firm widzi.Oczywiscie jakosc nagrania jet rozna i np. z tdk radzi sobie bardzo slabo ale z Sony juz przyzwoicie.Niestety na zadnych innych nie nagrywa tak dobrze jak robil to na "dobrych" Verbatimach.
Jakie plyty stawiasz jako nr 2 i nr 3 po Verbatimach ?
Musze pilnie cos kupic bo codziennie wypalam serial mash,skrzydla i autostrade do nieba ;)

czary2mary 14.04.2015 06:53

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1321296)
Daje sobie spokoj z Verbatimami.
Dzis kupilem cake 10 szt "made in Tajwan" i mam to samo nagrywarka stacjonarna pioniera ich nie widzi.
Jedyna mozliwosc to uszkodzenie nagrywarki polegajace na tym ze przestala widziec plyty Verbatima ale czy jest mozliwe tak dziwne uszkodzenie ?
Z plytami innych firm nie ma problemu nawet "no-name" rozne widzi.

Te dzisiejsze maja:
Stamper code: ZE4939-DVR-T47D
Hub Serial : PAPA 29 SH 13061648 4

Czyli tłocznia CMC Tajwan......no cóż ....jak dla mnie jakość nośników i coraz gorsze komponenty użyte do produkcji powoduje to że płyty nie są rozpoznawalne przez starsze sprzęty- :( sam mam tak na NEC ND-355x\455x\Plextor PX-755\760 (Verbatim CD-R Made in China CMC\ Vertbatim DVD-R Tajwan\MBI.....i kilka jeszcze nośników nowszych słabej jakości)

dune2 13.04.2015 22:27

Daje sobie spokoj z Verbatimami.
Dzis kupilem cake 10 szt "made in Tajwan" i mam to samo nagrywarka stacjonarna pioniera ich nie widzi.
Jedyna mozliwosc to uszkodzenie nagrywarki polegajace na tym ze przestala widziec plyty Verbatima ale czy jest mozliwe tak dziwne uszkodzenie ?
Z plytami innych firm nie ma problemu nawet "no-name" rozne widzi.

Te dzisiejsze maja:
Stamper code: ZE4939-DVR-T47D
Hub Serial : PAPA 29 SH 13061648 4

dune2 09.04.2015 13:12

Mi sie wydaje ze wszystkie ktore biore czy to cake 25 czy 50 ma na boku napisane "made in tajwan" ale jeszcze sprawdze.
No wlasnie z tymi minusami verbatima jest dziwna sprawa.Niektore wypalone na stacjonarnym pionku da sie testowac na kompie i napedy na kompie ja widza a niektorych sie nie da testowac a napedy czasem je widza a czasem nie.Chodzi o to ze blu bdr207 widzi te minusy verbatima nagrane na stacjonarnym pionku zawsze ale juz ihas 124 potrafi nie widziec zeby przy nastepnym wlozeniu tej samej plyty odczytal ja.Tak czy siak testowac w nero-speed nie pozwala.
Wniosek chyba prosty musze unikac minusow bo stacjonarna nagrywarka ich nie lubi ale to tez dziwne bo te ktore da sie testowac sa bardzo dobrze nagrane nawet lepiej niz te dobre plusy.

czary2mary 09.04.2015 13:07

Cytat:

Napisany przez dune2 (Post 1320809)
No i te sie pala dobrze ale co to za szajs w tych cake 50 szt ? Jesli maja tak samo jak te z cake 25 szt na folii "made in tajwan" to nie rozpoznam bez rozpakowania.
Dobrze ze mozna je rozpoznac ogladajac sama plyte dlatego zamiast kupowac calego cake bede bral na sztuki :)
A co do minusow to naprawde nie wiesz czemu minusy verbatima nagrane na stacjonarnej nagrywarce nie daja sie testowac ? Czy to jakas cecha minusow ?

Te od MBI będą miały Made in India na opakowaniu..

Co do testów minusów raczej dziwne \ płyta widoczna w innych nagrywarkach ?
Czasami płyta na jakimś napędzie nie jest widoczna w innym ale zazwyczaj jest tak z płytami słabszej jakości,....

dune2 09.04.2015 10:30

No i te sie pala dobrze ale co to za szajs w tych cake 50 szt ? Jesli maja tak samo jak te z cake 25 szt na folii "made in tajwan" to nie rozpoznam bez rozpakowania.
Dobrze ze mozna je rozpoznac ogladajac sama plyte dlatego zamiast kupowac calego cake bede bral na sztuki :)
A co do minusow to naprawde nie wiesz czemu minusy verbatima nagrane na stacjonarnej nagrywarce nie daja sie testowac ? Czy to jakas cecha minusow ?

czary2mary 09.04.2015 04:02

Hub Serial : PAPA xxxx to już inna tłocznia CMC Tajwan .........:)

dune2 08.04.2015 23:20

Ilość załączników: 2
Chyba juz wiem w czym problem.
A wiec wszystkie fatalne verbatimy pochodza z roznych cake 50 szt.
Dokladniej z tych ktore maja :
Stamper code: ZE4929-DVR-T47D
Hub Serial typu : 4333 429 IR E C 07882
Zauwazyłem że te płyty przy otworze po srodku płyty (tam gdzie da sie wsadzic palec) i tam gdzie na przeźroczystej powierzchni jest zapisany hub serial maja wyczuwalny paznokciem opór (jakby haczył jakiś naddatek lub bylo pogrubienie dookola pierscienia).Te "dobre" verbatimy maja jakby staranniej wykonana ta przezroczysta powierzchnie i nic nie haczy i nie wystaje.
Sprawdziłem to na kilkunastu płytach i zasada sie sprawdza.
Wiekszosc tych plyt nie jest nawet wykrywana przez moja stacjonarna nagrywarke a gdy ktoras zostanie wykryta to wypala sie fatalnie co widac ponizej.Nawet na nagrywarkach na kompie wypalaja sie kiepsko.

Załącznik 70317

Nagralem tez pare plyt na dzis zakupionych verbatimach ale pochodzacych z cake 25 szt ktora maja ponize numery:
Stamper code: ZE4929-DVR-T47D
Hub Serial : PAPA 28 SGI5 130524
Ja widac Stamper code jest identyczny ale Hub zupelnie inny.
No i te plyty sa od razu wykrywane przez moja stacjonarna nagrywarke i wypalaja sie dobrze.Wstawiam jak przed chwila wypalil mi na niej stacjonarny pionier.

Załącznik 70318

Sami przyznacie ze roznica jest kolosalna.

Zauwazylem takze ze verbatimy z tej fatalnej serii przy oswietleniu zwyklej lampy pokojowej zmieniają odcien zewnetrznej srebrnej powierzchni na wyraznie foioletowy/rozowy.Te z dobrej serii czyli PAPA niemal wcale nie zmieniaja koloru i mam tu na mysli dokladnie te same warunki oswietleniowe i miejsce w ktorym sie sprawdza.Moze przypadek a moze nie ale tez to sprawdzilem na kilkunastu plytach i wyraznie widac roznice.

dune2 08.04.2015 20:41

Ilość załączników: 3
Widac nitk nie wie czemu mam tak z minusami.
No ale wracajac do plusow to dzis wymienilem te wadliwe verbatimy na inne z kolejnego cake 50 szt i mam dokladnie to samo.Czyli wiekszosc jest nie wykrywana przez stacjonarnego pionera a na kompie pala sie bardzo slabo.Chyba odpuszcze kupowanie verbatimow bo to sie robi zbyt ryzykowne.
Jakie inne dvd + sa godne polecenia ?
Moja nagrywarka niezle nagrywa na sony ale do wynikow dobrych verbatimow mimo wszystko daleko.
Tylko ja juz nie wiem jak trafic na dobre verbatimy.

A tu wynik verbatima na MCC 004 ktorego akurat widziala moja stacjonarna nagrywarka pionera i na ktorym udalo sie nagrac.

Załącznik 70314

A jeszcze niedawno na verbatimach nagrywalo sie tak

Załącznik 70315

A na sony nagrywa mi tak czyli przecietnie ale na sony nigdy nie bylo tak dobrze jak dotychczas na verbatimie bo teraz jest tragedia.

Załącznik 70316

Bo chyba stacjonarna pioniera nie zepsula by sie chyba tak zeby tragicznie nagrywac na verbatimach a na innych niezle ?
Co sie stalo z tymi verbatimami ?

dune2 05.04.2015 20:30

Jestem z tych ktorzy sie boja aktualizacji FW :)
Moja stacjonarna nagrywarka pioniera najlepiej pali na minusach verbatima ale nie wiem czemu niektore sztuki nie daja sie przetestowac.Naped na kompie normalnie wykrywa i mozna odtwarzac ale nero speed jakby nie widzial plyty.
Jest tak tylko z niektorymi sztukami minusow co to moze oznaczac ? Z plusami nie bylo nigdy tego problemu.

seku 05.04.2015 19:03

Ilość załączników: 2
dune2
jeśli możesz zaktualizuj fw. z swojej 124 D do ostatniego
http://www.firmwarehq.com/Lite-On/iH...2BD/files.html
i zrób scana na Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16 będzie jitter będzie łatwiej porównywać do naszych

fakt faktem to co wstawiłeś jest b.słabe i faktycznie cały cake jest kiepski

ja kupuje zazwyczaj 100szt. i kończę ostatnia setkę kupiona na morele net b.dawno temu

8x@iHAS 124 D 8L0A
Załącznik 70275Załącznik 70276


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:46.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.